سفر احمدی نژاد به لبنان
از بیم حمله به ایران
جنوب لبنان را سنگر کرده اند

 

جنونی که از شاه
به ج. اسلامی ارث رسیده!
عبدالله شهبازی

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

22 مهــــــــر

1389

14 اکتبـــــــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

انتخاب میان جبهه مشارکت و مجاهدین انقلاب از یکسو
و حزب پادگانی- کودتائی از سوی دیگر را به مردم واگذارید!

محبوبیت و نفرت را
به انتخاب مردم بگذارید!

مصطفی تاج زاده معاون سیاسی و سرپرست وزارت کشور پس از زندانی شدن عبدالله نوری، که در اکنون در زندان کودتا بسر می برد، از داخل زندان، خطاب به رهبران جبهه مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی پیام فرستاد:

من، که 3 سال نماینده قوه مجریه در کمیسیون ماده 10 احزاب بوده ام، با قاطعیت عرض می کنم که انحلال حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، غیرقانونی است و بنابراین باید این دو حزب با قاطعیت به کار خود ادامه دهند. اگر من بیرون زندان بودم، به دوستان پیشنهاد می کردم که اعلام عضوگیری کنند تا میزان محبوبیتشان نزد مردم بر حزب پادگانی- طالبانی آشکار شود.

این افتخار ماست که قاضی مرتضوی، متهم ردیف اول جنایات کهریزک و متهم به قتل دکتر زهرا کاظمی، انحلال حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را درخواست کرده است.

از همان ابتدای دستگیری ما، بازجوها گفتند که این دوحزب را منحل و ما را محکوم و زندانی خواهند کرد.(همه آنها که مصاحبه شتابزده احمدی نژاد با سیمای جمهوری اسلامی، در هفته اول پس از کودتای 22 خرداد را بخاطر دارند، به یاد دارند که او در همان مصاحبه گفت که ما نه جبهه مشارکت می خواهیم و نه مجاهدین انقلاب. مساجد کار احزاب را می کنند- پیک نت) بنابرین، این رفتار غیرقانونی برای ما قابل پیش بینی بود، چرا که صدور حکم انحلال این احزاب، یکی دیگر از سناریوهای از پیش تعیین شده برای ایجاد جامعه تک صدایی و انسدادی بود.

متأسفم که باید بگویم ررژیم شاه مخالفان سیاسی خود را در سطح دکتر مصدق و مهندس بازرگان در دادگاه های علنی، یکی ۵۶ سال پیش و دیگری ۴۵ سال پیش، محاکمه کرد و جمهوری اسلامی بعد از مردمی ترین انقلاب جهان و با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، جرأت برگزار کردن دادگاه های علنی اشخاص حقیقی و حقوقی و افراد و احزاب را با رعایت ضوابط حقوقی و قانونی ندارد و البته مردم ما کاملا هوشیارند و هرقدر حزب پادگانی چنگ و دندان بیشتری نشان می دهد، آنان ما را بیش از گذشته مورد تفقد و مهر قرار می دهند. من به شخصه در مدت مرخصی شاهد لطف مردم و قدرشناسی شان نسبت به خود و دیگر خدمتگزاران کشور و مردم بوده ام.

(عباس زاده مشکینی به سخنگوی از کمیسیون ماده 10 احزاب هفته گذشته گفت: جبهه مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی منحل شده و به موزه تاریخ پیوسته اند!

هنوز این میخ بر سنگ استبداد در ایران فرو نرفته که احزاب سیاسی با اعلام انحلال حکومت ها منحل نمی شوند، بلکه با بی اعتنائی مردم و نپذیرفتن برنامه های سیاسی و اقتصادی آنها خود به خود  منحل می شوند. شاه نیز جبهه ملی، حزب توده، حزب ملت ایران، نهضت آزادی ایران، جنبش مسلمانان مبارز ایران، حزب ایران و را پیش و پس از کودتای 28 مرداد منحل اعلام کرد. با انقلاب 57 و سقوط نظام استبدادی شاه و فرار منحل کنندگان از کشور، همه آن احزابی که منحل اعلام شده بودند، از زیر زمین درآمده و فعالیت علنی خود را شروع کردند. بنابراین، در جمهوری اسلامی نیز با رفتن مستبدان حاکم و یا با سقوط جمهوری اسلامی، بار دیگر تاریخ تکرار خواهد شد. همچنان که در عراق شد، در سودان شد و کشورهای کودتاخیز امریکای لاتین شد- پیک نت)


طنز چون نبات آیت الله مرعشی نجفی
اعدام امید نجف آبادی- قتل دکتر سامی
دکتر مهدی خزعلی


تعداد کشته شدگان انفجار پادگان سپاه اعلام شد

شمار کشته شدگان انفجار انبار مهمات در پادگان سپاه پاسداران در استان لرستان رسما 18 تن اعلام شد، اما اسامی و درجات نظامی آنها اعلام نشد.

سرهنگ علی سیاهپوش یکی از فرماندهان سپاه در لرستان دلیل اعلام نشدن اسامی و درجات نظامی کشته شدگان را شدت سوختگی اجسار و دشواری در شناسائی آنها اعلام کرد. مجروحین این انفجار نیز بین 12 تا 14 نفر اعلام شده است. نخستین خبر مربوط به این انفجار در صفحه اول روز گذشته پیک نت – چهارشنبه- منتشر شد.


در منطقه ای شبیه تنگه هرمز و خلیج فارس
مانور نظامی مشترک یونان و اسرائیل

تجار ایرانی، قربانی بازار پر رونق عراق
امارات متحده عربی- پشت به ج.اسلامی، رو به عراق

پشت صحنه تحریم ها و بحران ارز
پخش دلار در بازار به فرماندهان سپاه واگذار شده

علی خامنه ای و آقا مجتبی
در جلد رضا شاه و پسرش


دو گلادیاتور روبروی هم
"دلار" از امریکا و "یوان" از چین
روزنامه یونگه ولت- ترجمه رضا نافعی


گزارش هفته نامه اکونومیست
دلار امریکا، 15 در صد دیگر از ریال ایران پیشی گرفت!

مصاحبه اصغرآقا "آب خضر" درباره یوم الله 9 دیماه
ستاد پیدا کردن "دست خدا" تشکیل شد!


انفجار پرتلفات در پادگاه سپاه در لرستان

مصاحبه همسر سفیر ج. اسلامی در فرانسه
خانه من در ایران 5 طبقه است
با سالن پذیرائی 1500 متری


گفتگو با رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخاباتی موسوی
سیاست خارجی ذلت بار دولتی، که مشروعیت ندارد

شیخ محمد یزدی:
ناطق نوری و هاشمی رفسنجانی
حسابشان را از حاکمیت جدا کرده اند

هفته نامه پنجره، گفتگوئی مشروح با شیخ محمد یزدی، عضو شورای نگهبان و رئیس حکومتی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم کرده است. او در این مصاحبه به چند نکته خبری اشاره می کند که ما این چند نکته را از متن آن مصاحبه استخراج کرده و منتشر می کنیم. از جمله درباره انتخاب خامنه ای به رهبری، بحث های آستانه اولین جلسه مجلس خبرگان پس از کودتای 22 خرداد، جدا شدن ناطق نوری از دار و دسته محمد یزدی و موتلفه اسلامی، کینه قدیمی یزدی نسبت به هاشمی رفسنجانی و میرحسین موسوی و ... ادعای پایان جنبش اعتراضی!


ظهور امیر کبیر در پارک ملت!

مجسمه امیرکبیر، که 33 سال پیش در ایتالیا بدست ابوالحسن صدیقی  ساخته و "لورنزو نیکولوچی" ایتالیائی آن را در شش یا هفت قسمت ریخته گری کرده بود، سرانجام به ایران رسید و در پارک ملت به پا ایستاد.

نه ابوالحسن صدیقی و نه نیکولوچی، هیچکدام دیگر در زنده نیستند و در مراسم برپائی مجسمه امیرکبیر در پارکت ملت، فريدون صديقی مجسمه‌ساز و فرزند ابوالحسن صديقی حضور یافت. این مجسمه که یادآور جنبش اصلاحات از درون حاکمیت در دوران سلطنت ناصرالدین شاه و قتل پیشگام اصلاحات، یعنی امیرکبیر است، تا چه مدت در پارک ملت برپا خواهد بود، سئوالی است که پاسخ آن بزودی مشخص خواهد شد. استبداد رگ امیراکبیر را در حمام فین کاشان زد تا ارتجاع سنگر گرفته در دربار ناصرالدین شاهی حاکمیت خود را ابدی کند. چنان نشد و انقلاب مشروطه از راه رسید و سنگر ارتجاع و دربار ناصرالدین شاهی را در نوردید.

 و این همان داستانی است که اکنون 15 سال است در جمهوری اسلامی ادامه دارد! سرنوشت مجسمه امیرکبیر در پارک ملت نیز جدا از سرنوشت جنبش اصلاحی و جنبش سبز در ایران نخواهد بود.


در 3 دهنه ورودی قم کیوسک گدا بگیری دایر می شود
کوچ ولگردها و گداها
از شهرها و استانهای کشور به قم

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


برای سفرخامنه ای به قم
بلوار عمار
زیادی پهن است!

من یکی از خوانندگان هر روزی و پر پا قرص پیک نت هستم- چند روزی است که درباره آمدن و نیامدن علی خامنه ای به قم حرف و حدیث های زیادی مطرح است. لطفا در این خصوص اگر مطلبی دارید منتشر کنید. یکی از شایعاتی که در شهر قم منتشر شده اینست که ظاهراً  هدف علی خامنه ای از سفر به قم جلب حمایت مراجع از دولت و توجیه جنایات یکسال و نیم پس از انتخابات 22 خرداد است.

البته ناگفته نماند برخی از مراجع به راحتی دم به تله نداده اند و برخی دین به دنیا فروشانی نظیر نوری همدانی 4 میلیارد تومان از خامنه ای گرفته است که نه تنها مجتبی پسر خامنه ای را مجتهد اعلام کند، بلکه پای برهنه به استقبال خامنه ای برود.

همچنین در شهر قم شایعه شده که 75 و 55 متری بلوار عمار یاسر بخاطر پهنای خیابان برای ورود خامنه ای مناسب نیست چرا که خیابان عریض، جمعیت را کم جلوه می دهد ایشان باید از خیابان باریک 19 دی و میدان جهاد وارد شهر شود که جمعیت فراونی جلوه می دهد.

البته ناگفته نماند چند هفته ای است که شایعه می کنند که مثلا خامنه ای این هفته می آید بعد دوباره شایعه می کنند که این هفته نه! هفته اینده می آید. به قول عوام علت این شل کن سفت کن چیست بازار گرمی؟ برای استقبال؟ یا اختلاف خامنه ای با مراجع! آیا نامه ی خامنه ای به هاشمی در خصوص ابطال وقف دانشگاه آزاد ارتباطی با این اختلافات دارد یا نه؟


اعتصاب پر برکت
طلا فروشها

با سلام خدمت پیک نت. در پی اعتصاب هفته گذشته بازار طلا و افزایش ناگهانی قیمت دلار صحبت کوتاهی با یکی از دوستان طلافروش داشتم. پس از آنکه دلایل اعتصاب را به خوبی توضیح داد گفت که قانون جدید مالیاتی در نهایت موجب ورشکسته شدن بازار طلا خواهد شد.  به بالا رفتن نرخ ارز نیز اشاره کرد و بخشی از آن را ناشی از اعتصاب بازار طلا دانست. به گفته این دوست، عمده فروشان بزرگ طلا و همچنین زیر مجموعه های آنان پس از تصمیم به شروع اعتصاب و بستن بازار، اقدام به بیرون کشیدن سرمایه های خود از بانک ها کردند. البته به صورت دلار تا ارزش پولشان پایین نیاید .این موضوع که باعث شد دلار در بازار کمیاب شود، سبب افزایش ناگهانی نرخ ارز نیز شد. از آنجا که آمریکا به ایران دلار نمی دهد، دولت مقدار قابل توجهی دلار از کشورهای حوزه خلیج فارس بصورت امانی وارد چرخه اقتصادی بیمار کشور کرده تا بتواند با افزایش قیمت دلار مقابله کند. از سوی دیگر طلافروشان نیز به دولت یک هفته مهلت داده اند تا قانون مالیات بر ارزش افزوده را تصحیح کند. در این میان با افزایش ناگهانی قیمت دلار ، طلافروشانی که اقدام به خرید دلار کرده اند نه تنها متضرر نشده بلکه از 30%افزایش قیمت دلار در هفته ای که گذشت سود کافی برده اند.


پیشنهاد
ستون دروغ ها

محمود احمدی‌نژاد:

همه اتفاقات خارق‌العاده‌ای که در عرصه بین‌الملل برای کشور می‌افتد به خاطر عنایت امام زمان است. خبرگزاری فارس

غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها:

مجرم سیاسی نداریم، تعداد کمی زندانی امنیتی داریم. خبرگزاری ایسنا

محمد حسینی، وزیر ارشاد:

ایران دارای قوی‌ترین دیپلماسی عمومی جهان است. خبرگزاری فارس

پيشنهاد مي کنم ستونی بنام دروغ های دولت دهم اختصاص بدهید و بصورت روزانه آنها را منتشر کنید. قدیم ها می گفتند "دروغ روز 13 فروردین"، حالا همه روزها و ساعات ایران، 13 بدر است!

پیک نت: خود شما زحمت این کار را تقبل بفرمائید!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)