دیدار مهدی کروبی با خانواده جلائی پور
سکانداران کشتی نظام
از مرده ها هم می ترسند

 

تفسیر میدل ایست از موقعیت حساس ایران و منطقه
علائم و نشانه ها
از حادثه ای مهیب خبر میدهند

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

3 شهریور

1389

25 آگوست

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

"ربنا"

ایرانی ها

دهان روزه را

با صدای شجریان

باز می کنند


 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

پاسخ غیر مستقیم موسوی به سخنان خامنه ای در جلسه حکومتی "سران نظام"
موسوی خواهان اتحاد ملی
خامنه ای طرفدار اتحاد کارگزارانش

انتشار سخنان روز گذشته میرحسین موسوی در دیدار با جمعی از فرزندان خانواده های ایثارگران جنگ ایران و عراق، بلافاصله بعنوان پاسخ غیر مستقیم موسوی به سخنان اخیر علی خامنه ای در جمع کارگزاران نظام در صدر اخبار ایران قرار گرفت.

موسوی در این دیدار، برخلاف علی خامنه ای که یک موضوع و یک جمله را با لفاظی بارها تکرار می کند، طی سخنان کوتاهی، در پاسخ به خامنه ای که خواهان اتحاد کارگزاران نظام شده بود، اشاره به اتحاد مردم ایران کرد و گفت: جنبش سبز مردم ایران، بر اتحاد و استقامت تا تحقق تغییرات مطلوب در کشور استوار است.

راهبرد زنجیره انسانی از میدان تجریش تا میدان راه آهن تهران، همچنان در سطح ملی دنبال می شود و همه ما با تکثر آرا، عقاید و فرهنگ ها و قومیت های مختلف بتدریج لکنت زبان خود را از دست می دهیم و می توانیم راحت تر با هم صحبت کنیم .

میرحسین موسوی بی آنکه مستقیم از سفره افطار امسال در خانه حجت الاسلام عبدالله نوری آخرین نماینده آیت الله خمینی در سپاه پاسداران نام ببرد، تلویحا آن را نشانه آغاز حرکتی بزرگ در جهت اتحاد دانسته و گفت:

تشکل های سیاسی که با سیاست های غلط از هم جدا شده بودند، بتدریج به هم نزدیکتر می شوند، با هم مذاکره می کنند و بر سر یک سفره می نشینند. آنچه نقطه وصل آنها با یکدیگر است تلاش برای آزادی، عدالت و تفاهم بر سر پاسداری از حقوق ملت است. مرزهای خودی و ناخودی بتدریج کمرنگ می شود و بجای آن تعامل و گفت و گو می نشیند. امروز به برکت یک جنبش سبز مردمی زمینه آشتی ملی، دوستی و وحدت بیش از همیشه بین فرهنگهای گوناگون، قومیت ها و شیعه و سنی و همه اقشار بوجود آمده است.

گرچه عده ای که نفع خود را در تفرقه و شقه شقه کردن مردم می دانند با پرونده سازی و اقداماتی گسترده بنام مبارزه با جنگ نرم نفرت پراکنی را ادامه می دهند و جریان های ناسالمی که امروز گاهی در فضای مجازی می بینیم که مقدسات را به سخره می گیرند، ریشه در این میلیاردها تومانی دارد که به عنوان جنگ سایبری و لشگر سایبری هزینه می شود. آنها می خواهند همانطور که رسانه ملی را با دخالت خود به یک رسانه تفرقه افکن یکطرفه تبدیل کرده اند فضای مجازی برآمده از جنبش سبز را با ویروس های خود آلوده کنند تا اعتماد ملت اسلامی ما از این پنجره زیبای باز شده سلب شود؛ ولی این توطئه نیز نتیجه عکس خواهد داد.

نظام هم اکنون نمی تواند متناسب با تغییرات جهانی و تغییرات داخلی تحول لازم را در خود ایجاد کند. این موضوع طبیعی هم هست چرا که موثرترین عنصر برای تغییرات مطلوب دخالت مردم در همه امور و رعایت حق تعیین سرنوشت برای ملت و رعایت حقوق شهروندی است. حتی سیاستنامه های قدیمی هم ظلم و ویرانی ملُک را با هم قرین می دانستند.

قدیم ها در کتابهای دینی خود از زندان های منصور دوانیقی ها و هارون الرشیدها می خواندیم و امروزه زندانهای ما از فرزندان مبارز و آزادیخواه این کشور پر شده است. حتی کسانی که شاکی از اتهاماتی هستند (تاج زاده و صفائی فراهانی) که بر آنها وارد شده به زندان برده می شوند و تهمت زننده (سردار مشفق) و دستگاههای حامی او دور از دسترس قوه قضاییه قرار می گیرند.

آرای مردم است که می تواند کشور را از بحرانی که در آن گرفتار شده نجات بدهد و شور و نشاط را به جامعه بازگرداند.


نامه همسر یکی از "آزادگان جنگ" به پیک نت
مشت آهنین
زیر عبای آقای خامنه ای پنهان است

فریب تعلیق مرتضوی حسن حداد و علی اکبر حیدری فر را نخورید. حجت الاسلام طائب را که یکی از نمایندگان و حلقه های دستورات و فتواهای جنایات بعد از انتخابات است باید محاکمه کرد تا اطلاعات تکمیلی و شواهد کشتار و سرکوب جوانان و مردم معترض به انتخابات در دادگاه افشاء  شود. از طریق تعدادی از نیروهای لباس شخصی و رده بالای سپاه پاسداران که جلسات متعددی با آقای جوانی و جزایری، عراقی جعفری و... در شورای فرماندهی سپاه داشتند و نیز از نیروهای دست دوم مانند آقای الله کرم و ... می توان سر نخ هایی از چگونگی تشکیل جلسات مکرر بدست آورد. شهادت اعضای خانواده های نزدیک، همسران و فرزندان آنها و همچنین  مدارک موجود در پرونده خصوصی آنها نشان خواهد داد که این لباس شخصی ها  و نیروهای سپاه توسط چه کسان و چگونه دستور گرفتند. سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 88 پدیده ازقبل برنامه ریزی شده بود که توسط مشاوران سیاسی و نظامی در هیات مشخص در دفتر نهاد رهبری و شورای فرماندهی سپاه پاسداران و نیروی انتظامی طراحی شد.


ملت چه حالی دارند
وقتی صدای شما را می شنود؟

امروز شنیدم در حاشیه جلسه علنی مجلس خبرنگاران صدا و سیما به سراغ نمایندگان مخالف شجریان رفتند تا از آنها در حمایت از تصمیم سازمان صدا و سیما در کنار گذاشتن ربنای شجریان مصاحبه بگیرند و شب پخش کنند. یکی از این نماینده ها گفته: صدای یک چوب خشک از صدای شجریان بهتر است! و دیگری نیز گفته: حالت مشمئز کننده ای به من دست می دهد وقتی صدای ربنای او را می شنوم…!


ندای وحدتی، که از وحشت بر خاسته!

برگرفته از صحیفه نور(مجموعه آقای آیت الله خمینی)
هشدارهای آقای خمینی:
بترسید از یهودی مسلمان شده

مصاحبه رئیس بنیاد تعاون سپاه
سپاه، نیروگاه های برق را
از دولت و ملت طلب دارد!

لایحه خانواده
خیال پرورش یک نسل کودکان انتحاری را دارند

نامه دریافتی از درون وزارت خارجه
خیز احمدی نژاد برای قطع
دست خامنه ای از سیاست خارجی

بخشنامه احمدی نژاد به وزارت خارجه: همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه موظف خواهند بود در فرآیند طراحی و اجرای سیاست‌های راهبردی در خصوص منطقه خاورمیانه، آسیا، دریای خزر و افغانستان در هماهنگی كامل با نمایندگان ویژه رئیس جمهور اقدام نمایند: اسفندیار رحیم ‌مشایی در امور خاورمیانه، حمید بقایی در امور آسیا، محمدمهدی آخوندزاده در امور دریای خزر و ابوالفضل زهره‌وند در امور افغانستان.


بزرگترین دیدار و رایزنی سیاسی
در مراسم افطار خانه عبدالله نوری

سایت خبری "پارلمان نیوز" که منعکس کننده اخبار و نظرات فراکسیون خط امام در مجلس هشتم است، یک گزارش تصویری از افطار سنتی در خانه عبدالله نوری منتشر کرد که همه ساله تکرار می شود، اما امسال چنان وسیع و همه جانبه برگزار شد که به کنگره‌ای برای اتحاد میان همه نیروهای طرفدار اصلاحات می مانست.

پارلمان نیوز و سایت خبری "امروز" وابسته به مجاهدین انقلاب اسلامی که این گزارش را بصورت اختصاصی منتشر کرده اند، در باره بحث ها و گفتگوهای سر سفره افطار میان حاضران هیچ اشاره ای نکرده است، تنها نام شماری از چهره های سرشناسی را ذکر کرده که بعنوان رهبران ملی – مذهبی، نهضت آزادی، مجاهدین انقلاب اسلامی، جبهه مشارکت، جنبش مسلمانان مبارز، دگراندیشان، نمایندگان سرشناس مجلس ششم و بالاخره رئیس مجلس سوم و ششم و رئیس جمهور دوره های هفتم و هشتم در این دیدار حضور داشته اند. این اسامی را در زیر و به نقل از این دو سایت خبری می خوانید:

مهدی کروبی، محمد خاتمی، سید حسن خمینی، سید یاسر و سیدعلی خمینی، احمد منتظری، سعید حجاریان، محمد نوری زاد، محمد موسوی خوئینی ها، حسن اسدی زیدآبادی،  صفدرحسینی، محسن آرمین، علیرضا رجائی، علی حکمت، موسوی لاری، محمود حجتی، فیض الله عرب سرخی، محمد عطریانفر، احمد خرم، هاشم آقاجری، محمدرضا خاتمی، عباس عبدی، فریبرز رئیس دانا، سازگارنژاد، احمد قابل، رضا تهرانی، بیژن زنگنه، سید سراج الدین موسوی، جواد اطاعت، بهزاد نبوی، حبیب الله پیمان، حمیدرضاجلائی پور، غلامحسین کرباسچی،  احمد صدرحاج سید جوادی، هاشم صباغیان، محمد مجتهد شبستری، محمدجواد مظفر، سید محمد موسوی بجنوردی، عبدالله رمضان زاده، ابوالقاسم سرحدی زاده، علی خاتمی، قدرت الله علیخانی، محمدعلی ابطحی، محمد نعیمی پور، مرتضی کاظمیان، علی شکوری راد، علیرضا علوی تبار، هادی قابل، اسحاق جهانگیری، مصطفی ملکیان، غلامعباس توسلی، مجیدانصاری، محمد ملکی، حسین انصاری راد، هرمیداس باوند حضور داشتند.

شرح تصاویر- از بالا و از راست به چپ: آیت الله موسوی بجنوردی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، محمد خاتمی، یاسر خمینی پسر احمد خمینی، روبروی از راست به چپ: رئیس فراموش نشدنی کمیسیون اصل 90 مجلس ششم حجت الاسلام "انصاری راد" در کنار "نوری زاد". عکس پائین از راست به چپ: بهزاد نبوی وزیر صنایع و وزیر مشاور در کابینه میرحسین موسوی، نایب رئیس مجلس ششم و عضو ارشد رهبری سازمان مجاهدین انقلاب که مانند نوری زاد در مرخصی زندان کودتای 22 خرداد بسر می برد. محمد خاتمی، یاسر خمینی و احمد منتظری فرزند دوم آیت الله منتظری پس از حجت الاسلام محمد منتظری که در انفجار حزب جمهوری اسلامی در کنار آیت الله بهشتی کشته شد. عکس سوم: حجت الاسلام انصاری راد، محسن آرمین عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ششم و سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که با وثیقه از زندان کودتای 22 خرداد بیرون آمده است، هاشم آغاجری عضو رهبری مجاهدین انقلاب که 7 سال پیش در یکی از توطئه های نوبتی در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی امثال شیخ محمد یزدی، مصباح یزدی و شیخ احمد جنتی قصد جانش را کرده بودند، علی شکوری عضو ارشد رهبری جبهه مشارکت و عرب سرخی (پشت به دوربین) عضو ارشد رهبری سازمان مجاهدین انقلاب که او نیز به تازگی و از زندان کودتا بیرون آمده است.

عکس های بعد به ترتیب از راست به چپ: محمد خاتمی و مهدی کروبی هنگام ورود به خانه عبدالله نوری، سعید حجاریان و سیدحسین خمینی نوه ارشد آیت الله خمینی هنگام ورود به خانه عبدالله نوری، نوری زاد و احمد صدر حاج سید جوادی اولین وزیر دادگستری جمهوری اسلامی در کابینه مهندس بازرگان هنگام ورود به خانه عبدالله نوری. احمد صدر حاج سید جوادی که دوران کهن سالی را می گذراند، اخیرا نامه ای خطاب به حاکمیت انتشار داده و ضمن یادآوری ضرورت عقب نشینی حاکمیت و آزادی زندانیان سیاسی کودتای 22 خرداد، نسبت به آینده ایران و خطراتی که از هم پاشیدگی وحدت ملی، کشور را تهدید می کند هشدار داده است.


سرمقاله راه توده
سلطنت سلسله خامنه ای  نا ممکن است

قرارگاه ثارالله و سپاه محمد
دو بازوی نظامی و امنیتی برای سرکوب مردم
لژ قدرت و توطئه تحت رهبری مجتبی خامنه ای

اخیرا جزوه ای 54 صفحه درباره طرح های پشت پرده بیت رهبری انتشار یافته که محور آن، معرفی یک لژ قدرت در بیت رهبری است. این جزوه مملو از اطلاعاتی که بصورت آشفته و طولانی نوشته شده و به همین دلیل جز خوانندگانی که در پی کارهای تحقیقاتی هستند، حوصله خواندن آن را تا پایان ندارند. به همین دلیل، ما سعی کرده ایم از متن این جزوه که با امضای جمعی از فعالان سیاسی ایران و عنوان طولانی "چشم‌اندازهای جنبش سبز: طرح "دهه چهارم انقلاب اسلامی" و "گفتمان تعالیِ" حکومت کودتا" منتشر شده، بتدریج گزارش های مستقلی را با عناوین مشخص استخراج کرده و منتشر کنیم تا با این شیوه بتوانیم اطلاعات داخل آن را جهت آگاهی مردم پخش کنیم. اینک بخش اول این سلسله گزارش ها را که مربوط به "سپاه پاسداران" است می خوانید.


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


حمایت از
مصرف کنندگان

با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت تمام کارکنان پیک نت.

از اخبار مفید و خوبی که در اختیار مردم می گذارید سپاسگزارم. می خواستم فردی را در سازمان حمایت از مصرف کنندگان معرفی کنم.  ایشان "محمدحسین مولاخواه" نام دارد و مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت است. ایشان در طول سرکوب های خیابانی مردم با هماهنگی نیروهای وزارت اطلاعات در جمع آوری فیلم و عکس از دانشجویان و مردم حاضر در صحنه همکاری فعال داشت، بنحوی که از سردار فضلی تقدیرنامه دریافت کرد. در اتاقش یک دست لباس بسیجی آویزان می کند. در سایت سازمان حمایت... اینجاهم می توانید عکس ایشان را رویت فرمائید.


پاسداران قدیمی
در بدنه سپاه

با سلام- من يك برادر كوچك پاسدار هستم و می خواهم بگويم كه فكر نكنيد ما پاسداران انقلاب تافته جدا بافته از مردم هستيم. هرگز!

ما مملكت و مردممان را دوست داريم  و براي آن 8 سال جنگ كرده ايم. اين را می خواهم بگويم كه در داخل بدنه سپاه نيز جدايی و تفرقه است و خيلي  از همكاران من طرفدار مردم.

به اميد كشوري سبز

لطفا ادرسي از من ندهيد


درخواست
مازیار بهاری

دوستان عزیز. من مازیار بهاری هستم. اگر امکان دارد به فرستنده نامه "سرداران ولایت و سربازان گمنام صدا و سیما" اطلاع بدهید که با من تماس بگیرد.

پیک نت: با سلام! آقای بهاری، ما از در اختیار گذاشتن آدرس ای میل فرستندگان نامه ها و اخباری که از داخل کشور بدستمان می رسد معذوریم و به همین دلیل عین یادداشت شما را که البته بد نبود اگر به "سلام"ی هم آراسته می شد منتشر کردیم تا ارسال کننده نامه مورد اشاره شما، در صورت تمایل خود مستقیما با شما تماس بگیرد و یا اگر اطلاعی دارید که می خواهید ایشان درجریان آن قرار بگیرد، آن را برای ما بفرستید تا برای ایشان بفرستیم.

موفق باشید


از یک نامه دریافتی
چاقوکش های
در "کانون راهیان نور"!


تخم مرغ
به قیمت طلا!

با سلام و خسته نباشید. در مطلب " گرانی در پایان روز ششم ماه رمضان"   كه در پیك نت چهارشنبه 27/5 مرقوم فرموده بودید که قیمت تخم مرغ در شیراز هر كیلو 1800 تومان است كه قیمت یك شانه تخم مرغ در حدود 3500 تومان می شود . اگر آدرس محلی كه تخم مرغ را كیلویی 1800تومان می دهد را بنویسید مزید امتنان خواهد بود.

پیک نت: خواننده گرامی! گاهی ما خبری را که خود بدست آورده ایم منتشر می کنیم و بیش از گاهی، خبرهائی از خبرگزاری های داخلی را منتشر می کنیم. البته با تلخیص و ویراستاری و گاه دوباره نویسی و تنظیم آنها. خبری که شما به آن اشاره کرده اید را، همانطور که در متن خبر هم قید کرده بودیم، خبرگزاری ایلنا در یک گزارش مشروح و قصه وار منتشر کرده بود. ما از آن گزارش، این قیمت ها را در چند خط بیرون کشیدیم و منتشر کردیم. بنابراین، توضیح شما را خبرگزاری ایلنا باید پاسخ بگوید نه ما!


کارکنان دانشگاه

چرا محروم شدند!

با سلام خدمت برادر گرامی و عضو هیئت علمی دانشگاه، که در یادداشت خود توضیحاتی درباره افزایش حقوق کارکنان علمی داده اند. به اطلاع ایشان و خوانندگان شما می رسانم: همانطور که در فایل ضمیمه مطالعه فرمائید، و در سایت خبرگزاری مهر نیوز تاریخ 23/5/89 ساعت 9:12 (اینجا) نیز مندرج است، آنچه که بنده نوشته و شما منتشر کرده بودید صحت دارد. ضمن اینکه تا مهرماه افزایش حقوق را در فیش حقوق خود خواهید دید. سئوال بنده اینست: چرا کارکنان دانشگاه ها از گردونه این بذل و کرم دولت حذف شده اند؟


دنیای فلز
چوب مدیرعاملش
 را می خورد

سلام- به دنبال افشاگری هایی كه در مورد مدیرعامل شركت دنیای فلز صورت گرفت، و مخصوصا چاپ عكس های مسلح او سوار برموتور سیكلت هنگام سركوب تظاهرات مردم، تابلوی بزرگ شركت دنیای فلز درحاشیه اتوبان تهران كرج جهت جلوگیری از برانگیخته شدن احساسات مردم پایین آورده شده است. در حال حاضر این شركت در حاشیه اتوبان هیچ تابلویی ندارد و تنها تابلو كوچكی از این شركت در جاده مخصوص وجود دارد.


آغاز به کار
یک خبرگزاری
در ایتالیا

با درود خدمت همکاران پیک نت. خبرگزاری ADNKRONOS-INTRENATIONAL در ایتالیا بزودی بخش فارسی خود را باز گشایی خواهد کرد. ازشما بعنوان یک سایت شناخته شده و پراهمیت خواهش می کنیم که این خبر را انعکاس دهید. باشد که مخاطبان شما نیز از ابتکار جدید در ایتالیا با خبر شوند.

در پایان امیدواریم که در آینده هم رابطه و همکاری خوبی داشته باشیم. ما در یک سال اخیر بسیاری از خبرهای شما را با ذکر نام شما و منبع خبر در ایتالیا انعکاس داده ایم. منتظر پاسخ شما هستیم با بهترین درود ها.

پیک نت- آنچه از دست ما بر می آمد انجام دادیم. لینک خبرگزاری مورد بحث را برای ما ارسال بفرمائید تا در صفحه پیوند ها اضافه کنیم. موفق باشید.بنزین نمی دهند
هواپیمای زائران ایرانی در عربستان  به گل نشسته!


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)