محمد خاتمی و روز شماره خرداد
خرداد، در ج. اسلامی
ماه رویدادها و تحولات بزرگ

 

کشورهای خلیج فارس آماده شرایط جنگی می شوند
پیشنهاد تشکیل دولت فدراتیو
و ارتش واحد در خلیج فارس

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

2 خرداد

1389

23 می

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

گزارش آذرفریتاش و علیرضا خیرخواه از بانکوک برای پیک نت
دولت تایلند
پرچم آشتی ملی را بلند کرده

گفته می شود در برخوردهای دو ماه گذشته بیش از 80 تن كشته و 2000 تن مجروح شده اند. دولت در حالیكه سران مخالفان را دستگیر و آنان را به مجازات تهدید می كند، در پشت صحنه سرگرم مذاكره و راضی كردن آنان به پذیرش یك دولت آشتی ملی است. نخست وزیر تایلند با پخش بیانیه ای 5 ماده ای به معترضان وعده اصلاحات داده است و خواهان آشتی ملی با مخالفان و نیروهای دمكراتیك كشور شده است. او متعهد شده كه رسانه ها را آزاد كند، به فیلترینگ و تعطیلی سایت های اینترنتی اپوزیسیون خاتمه دهد، دفاتر مطبوعات دوباره گشوده شود و نابرابری را در عرصه اقتصادی و اجتماعی كاهش دهد. این در حالیست كه سیاسیون معتقدند دولت همچنان از پاسخ به درخواست اصلی جنبش سرخ برای برگزاری انتخابات آزاد طفره می رود. حوادث پیش آمده و به كارگیری نیروهای ارتش برای سركوب مردم موقعیت دولت تایلند را از نظر داخلی و جهانی بشدت شكننده كرده است و ناظران سیاسی تردید دارند كه دولت كنونی حتی بتواند تا زمان انتخابات آینده(6 نوامبر) همچنان بر سركار باقی بماند.


موسوی به آنها چه می گوید؟

این عکس که روز گذشته در سایت ندای سبز منتشر شد، مربوط است به مراسم عروسی دختر محسن میردامادی دبیرکل جبهه مشارکت. مهندس میرحسین موسوی درکنار آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها، حجت الاسلام محمد خاتمی و حجت الاسلام مهدی کروبی. میرحسین موسوی چه می گوید که آن سه اینچنین گوش شده اند و حیرت زده او را نگاه می کنند؟


خانه های تیمی مصباح یزدی
احکام استخاره ای
برای قربانیان دادگاه های کودتا

مصاحبه لوموند با زهرا رهنورد
حکومت مسئول هر بلائی است
که بر سر خانواده من بیاید!

اطلاعیه اعتراض به بازداشت محسن آرمین
حکومت بر خواب رفته
هنوز قصد بیدار شدن ندارد!


پیام سحرخیز از اوین
به "پناهی" گفتیم اعتصاب را بشکند
تا همه با هم اعتصاب کنیم


برای روزهای 22 تا 30 خرداد
مغزشوئی بسیجی های منتخب در اردوگاه "باهنر" تهران

از یک نامه دریافتی
 علم الهدا را برای  جانشینی خامنه ای آماده می کنند

دادستان تهران نا خواسته، پرونده قتل عام 67 را گشود
مهدی کروبی در نامه به آیت الله اردبیلی
جزئیات قتل عام 67 و دخالت امام در ابهام است

برای عبور از فضای فعلی و نجات كشور از طریق انتقال واقعیت‌های جامعه به بزرگان نظام رسالت خویش را بمنظور برون‌رفت از فضای فعلی ایفا نمائید.

طبیعی است كه هر كشوری همواره با فراز و نشیب‌هایی روبرو است، ولی شرایط حساسی كه اكنون كشور ما در آن قرار گرفته است موجب شده است كه یكی از استثنایی‌ترین وضعیت‌ها را در طول تاریخ با آن مواجه باشیم.

جز تعدادی نماینده اصلاح‌طلب و اصولگرای منصف، بقیه نمایندگان مجلس وكیل ‌الدوله و نماینده نهادهای امنیتی و نظامی و پیاده‌نظام چكمه‌پوشان شده اند.

 رئیس قوه‌قضائیه به عنوان قاضی القضات، وظیفه خود را دفاع تمام قد از دولت می‌داند و به آن افتخار می‌نماید، غافل از آنكه قانون اساسی تمامی شهروندان حتی شخص رهبر را در مقابل قانون مساوی اعلام كرده است. دادستان تهران برای توجیه اقدام تشكیلات قضایی در رابطه با اعدام 5 نفر از شهروندان ایرانی و در پاسخ به مواضع كاندیداهای معترض انتخابات و بویژه در رد سخنان نخست‌وزیر زمان امام به سال 67 اشاره كرده و اعلام می‌كند كه چرا آقای موسوی در آن زمان به اعدام‌هایی كه با حكم حضرت امام صورت گرفت اعتراض نكردند. ایشان همان حرفی را می‌زند كه دشمن می‌گوید. تاكنون كسی در این باره این گونه حرف نزده است، چرا كه هیچگاه ریز آن قضایا بررسی نشده و چرایی آن مشخص نیست و هنوز ماجرا در ابهام قرار دارد و معلوم نیست كه تا چه اندازه امام در این ماجرا دخالت داشته‌اند. به نظر می‌رسد كه ایشان برای توجیه عملكرد فعلی دستگاه قضایی در این شرایط چنین مسائلی را بیان می‌كند. هیچ زمانی به اندازه اكنون نیروهای نظامی و امنیتی در دستگاه قضا حضور نداشته‌اند. به طوری كه اختیارات این قوه را محدود یا سلب كنند.

به گفته برخی از كسانی كه آزاد می‌شوند بازجوها می‌گویند كه تعیین حكم در اختیار آنها و نهادهای دیگر است و قاضی و دستگاه قضایی در این باره تصمیم گیرنده نیست.

اما، دولت. دولتی كه از بی‌آلایشی و سادگی سخن می‌گوید و آن را در بوق و كرنا می‌كند، هنوز نتوانسته ساده‌ترین گره‌های اقتصادی مردم را باز كند و هر روز تنها با طرح مسائلی چون وقوع زلزله، افزایش جمعیت و كوچ از تهران و تعطیلاتی نسنجیده و عجولانه كه بارها اخبار ضد و نقضی درباره آن منعكس می‌شود به سرگرم كردن خود و مایه نگرانی برای مردم می‌شود.

رئیس‌جمهور هر كشوری كانون غرور یك ملت است ولی رئیس دولت فعلی ایران با رفتارهای عجیب و غریب و منحصر به فرد موجب تحقیر ملت ایران در دنیا شده است.

اداره‌كنندگان كشور به جای توجه به قانون اساسی و برنامه‌ریزی براساس نظرات كارشناسی و تخصصی، با تصمیمات خلق‌الساعه و از رمالی و جادوگری استفاده می کنند.

از راست به چپ: منهدس موسوی نخست وزیر، آیت الله اردبیلی رئیس قوه قضائیه و رئیس دیوانعالی کشور، محمدی ریشهری وزیر اطلاعات و امنیت، آیت الله خمینی، ولایتی وزیر خارجه کابینه موسوی، علی خامنه ای رئیس جمهور و هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس


کودتاچی های 22 خردادی
کار مجاهدین خلق را کامل کردند

لوموند دیپلماتیک فارسی
امین الحسینی
نقش آفرینی تاریخی
اخوان المسلمین به سود اسرائیل

ترجمه بهروز عارفی

(در کتاب بازی شیطانی می توانید شرح مفصل این نقش آفرینی را بخوانید. نقشی که حجتیه و مصباح یزدی و احمدی نژاد با بلند کردن پرچم "پیروان ولایت" با ظاهر ضد اسرائیلی بازی می کنند. لینک های مرتبط را از اینجا و اینجا می توانید بخوانید.)

امین الحسینی پس از ورورد به آلمان هیتلری و استقبال نظامی ارتش نازی، از گارد احترام سان می بیند. او هم به بهانه یهود ستیزی، متحد هیتلر شد و فاشیسم را ستود! بین نقش آفرینی او که از بنیانگذاران اخوان المسلمین بود و امثال "محمد علی رامین" تئوریسین هولوکاست در کابینه احمدی نژاد و مصباح یزدی و خود احمدی نژاد مشترکاتی نمی بینید؟ ترجمه کتاب "سید قطب" مانیفست اخوالمسلمین توسط علی خامنه ای در سالهای پیش از انقلاب که پس از انقلاب فورا جمع آوری شد، یک اتفاق ساده بود؟


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


توزیع
"بن لوازم آرایش"

شاید تعجب كنید ولی عین حقیقت است كه برایتان می نویسم. برای اولین بار در تمام ادوار ادارات دولتی، دفتر تبلیغات اسلامی قم در ماه اردیبهشت  به تمامی كارمندانش- اعم از زن و مرد- مبلغ  50 هزار تومان بن لوازم آرایش داد تا بتوانند از چند مغازه طرف قرارداد در صفائیه قم خرید كنند!

آقایانی كه به بهانه حجاب گریبان زنان و دختران دانشجو را می گیرند، در محافل وابسته به خودشان تا مرز پخش بن لوازم آرایش هم پیش رفته اند!


قضاوت
تیمی!

کمیته امداد امام خمینی واقع در خیابان جُردن - کمی بالاتر از چهارراه میرداماد- دارای بخشی است بنام "امور حقوقی و قراردادها". مدیر این بخش شخصی است بنام حاج آقا مولایی.

حاج آقا مولایی پیش از این در جایگاه رئیس دادگاههای تجدید نظر استان تهران فعالیت می کرد که اینروزها این سمت را حاج آقا آوایی تصاحب کرده است. تصمیم گیری در خصوص بخش زیادی از پرونده ها توسط حاج آقا مولایی و تیمش در کمیته امداد صورت می گیرد و هیاتهای پیروان ولایت بصورت مستقیم با این مرکز در ارتباط اند. حکم ها در این محل تعیین شده و با یک تماس با قاضی مربوطه رای صادر می شود. غیر از قضاتی چون آقا تهرانی و قضات دادگاه انقلاب تعداد زیادی از قضات دادگاههای دیگر نیز در این شبکه مشغولند. تیم قاضی کرمی دادگاه باهنر به همراه منشی شعبه و یکی ازمسئولین انتظامی کلانتری همه از شاخه های فعالی می باشند که در این زیرمجموعه مشغول هستند. 

حاج آقا مولایی در این کمیته اموال، زمینها و املاک افرادی که مصادره شده و یا در مزایده های زوری بگونه های دیگر توسط کمیته امداد گرفته شده بین قضات تقسیم می کند.

اگر اعضای خانواده زندانیانی که در انتظار صدور رای قطعی هستند از طریق پیروان ولایت با حاجی مولایی ارتباط برقرار کنند و مبلغ مورد نظر را از طریق مسئول دفتر به ایشان برسانند امکان شکستن حکم زندانیشان وجود دارد در غیر اینصورت گرفتن قوی ترین وکلاء نیز بی فایده است.


من می نویسم
چون دکتر خزعلی
نخواهد نوشت

چون بعید میدانم آقای دکتر خزعلی جرات کند مستند به نوشته ای در پیک نت، مطلبی درباره آقای ادیب یزدی بنویسد، بنده این اطلاعات اندک را جهت تنویر افکار عمومی در پاسخ به استمداد خواننده ای که خواهان اطلاعاتی درباره ایشان شده بود می نویسم"

حجت الاسلام ادیب یزدی امام جمعه مسجد بلال در صدا و سیماست و پدر عروس سردار ضرغامی رئیس و نماینده مقام معظیم در صدا و سیما. ایشان بشدت ساده لوح است و عوام، اما نامرد نیست.

امضاء محفوظ

(ما این اصطلاح "نامرد" را صرفا بعنوان اصطلاحی که بیان کننده بد جنس و بد نیت نبودن است منتشر کردیم. اگر نویسنده اصطلاح دیگری را استفاده می کرد بهتر بود. ضمنا نوشته ایشان در ارتباط است با مطلبی که در پائین همین ستون می خوانید)


نگاهی به گذشته
روستای "خامنه"

با سلام - یک مرد در جمهوری اسلام نیست که برای یكبار هم كه شده از مقام رهبری بپرسید: میرحسین كیست؟

او فرزند میر اسماعیل است كه بارها  مبارزین اهل خامنه را با لابی كردن با تیمسارصمدیان پور(معاون قدرتمند رئیس کل شهربانی زمان شاه) كه با او همشهری بود را از  زندان نجات داد. از جمله شخص علی خامنه ای را بعد از چند هفته که در زندان شاه بود و برادرش را که چون سابقه مبارزاتی بیشتری داشت، بیش از علی خامنه ای در زندان مانده بود.

میراسماعیل كیست؟

او فرزند میر مهدی است كه در زمان رضا خان به اتفاق 8 تن از اهالی خامنه، روستای خامنه را

ازخان ظالم این ده، به قیمت یازده هزار تومان خرید و خامنه را از ستم خان نجات داد. سپس ده را به مردم واگذار و پول پرداختی را از محل فروش سهم آب قنوات ده تهیه کرد. سند فوق در موزه هدایای موسوی در خامنه موجود است. شرم و حیا در میان ما ایرانی ها چیز خوبی است!

عكس فوق آرامگاه میر مهدی پدر بزرگ میر حسین می باشد. 


ما نمی شناسیم
شاید دکتر خزعلی
بشناسد و بنویسد

با سلام- آقای دکتر خزعلی جریانی از ملاقاتش با آقای مصطفی ناطق نوری را در سایتش نوشته است و اوضاع دفتر آقازاده ناطق نوری و نحوه برخوردش با او را شرح داده است. بدینوسیله از آقای دکتر خزعلی می خواهم  به دیدار حجت الاسلام حاج آقا ادیب یزدی نیز برود و مقداری درباره اوضاع مالی و وضع زندگی ایشان هم تحقیق کند و نتیجه را در سایتش بنویسد تا یقین کنیم ایشان در تحقیقش همواره دقیق بوده  و بازی نخورده و حقیقت را هم فدای مصلحت ننموده است.

  والسلام (لطفا" ایمیل بنده محفوظ باشد)

متاسفانه ما (پیک نت) آقای ادیب یزدی را نمی شناسیم و امیدواریم آقای خزعلی اگر ایشان را می شناسد، پاسخی به این خواننده پیک نت بدهد. البته اگر خواندن پیک نت هم تبدیل به برگی از پرونده قطورش نشود!


فنر اوباش
سرانجام
"در" می رود!

سلام- در مورد استفاده هردمبیل حاکمیت از اوباش و اراذل که در واقع ارتش غیر رسمی و میلیشیای ولایت است باید منتظر در رفتن سررشته کار از دست خود آقایان هم بود.

در گذشته، آدمی که در نیروی انتظامی یا سپاه و یا یک ارگان رسمی استخدام بود تحت قواعد و نظمی به امر سرکوب مشغول بود، اما اراذل و اوباش کارشان نه به سامان است و نه قابل کتنرل.

مسلم است که اگر نیروها سرکوب کارشان را خوب انجام و به آنها اطمینان داشتند که به یکباره وسط یک درگیری خیابانی پا سست نمی کنند، احتیاج به استخدام اراذل و اوباش نداشتند.

این اراذل دیر نیست که باند های بزرگ دزدی های مسلحانه درست کنند و با استفاده از سلاح هائی که در اختیار دارند چه ها که بکنند. دهه 20 و30 آمریکا را بیاد بیاوریم که گانگستریزم در چه بستری شکل گرفت و سر انجام از کنترل تراست ها وانحصاراتی که اراذل واوباش را برای سکوب سرمایه داران کوچک بکار گرفته بودند خارج شد.


احضار و بازجوئی
در آذربایجان

سلام- در روزهای اخیر و پس از دیدار اصلاح طلبان آذربایجان با مهندس موسوی و محمد خاتمی، اداره اطلاعات آذربایجان احضار و بازجوئی از ملاقات کنندگان را آغاز کرده است. از جمله احضار شدگان مسئول جبهه مشارکت دکتر عبدی، پورحسن مسئول سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در استان آذربایجان است. بازجوئی ها بسیار طولانی است و جهت گیری آن ایجاد ترس و جدا سازی پیوند سبز بین آذربایجان و تهران است. بازجوها روی سخنان موسوی در دفاع از فرهنگ و زبان و هویت آذربایجانی ها خیلی حساسیت نشان میدهند.


نسل دومی ها را

پیش از سفر به

  ایران آگاه کنید


"دست بالا" 

 در "بالاترین"؟
وبلاگ قاضی نوشته ها


سوابق چماقداران
در محلات تهران


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)