رئیس جمهور فرانسه:
تا پایان این ماه باید
تصمیم علیه ایران گرفته شود

 

مصاحبه لات و لوتی احمدی نژاد درسیما
پیشنهادهای تلویزیونی
احمدی نژاد در کاسه اوباما

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

26 فروردین

1389

15 آوریل

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

شبح جنگ
بار دیگر به آسمان ایران رسیده

اگر اظهار نظرهای مقامات امریکا و اروپا در هفته گذشته و روزهای اخیر و همچنین سخنان علی خامنه ای و حتی پیشنهادهای احمدی نژاد به اوباما در مصاحبه تلویزیونی وی را جدی تلقی کنیم، آنگاه باید بپذیریم که خطر یک فاجعه نظامی بیش از هر زمان دیگری به ایران نزدیک شده است.

رئیس جمهور روسیه در آستانه سفر به واشنگتن از عواقب فاجعه بار و اتمی حمله به ایران سخن گفت. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، همزمان با همین اظهار نظر رئیس جمهوری روسیه، به اسرائیل نسبت به حمله نظامی به ایران هشدار داد.

صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه با یکدیگر دیدار کردند و سپس رئیس جمهور فرانسه راهی امریکا برای مذاکره با اوباما شد. صدراعظم آلمان در پایان مذاکراتش با رئیس جمهور فرانسه گفت: درباره فعالیت اتمی ایران، بیش از این نباید منتظر فرصت شد. زمان از دست می رود.

اوباما که در مصاحبه خبری اش پیرامون استراتژی نظامی- اتمی امریکا، ایران و کره شمالی هدف حمله اتمی امریکا اعلام کرده بود، چند ساعت پس از مصاحبه تلویزیونی احمدی نژاد، بی آنکه اشاره به وی و مصاحبه اش بکند، برای نخستین بار از ضرورت مقابله فوری با "تروریسم هسته ای" سخن گفت و ایران را کانون این تروریسم اعلام داشت. او که پس از دیدار با رئیس جمهور فرانسه سخن می گفت، حتی اشاره ای هم به پیشنهادهای احمدی نژاد برای مذاکره نکرد و این یعنی، زمان برای مذاکره گذشته است.

سناتور "مک کین" عضو کمیته امنیت ملی سنای امریکا روز گذشته سخن از ضرورت چکاندن ماشه برای ضربه نظامی به ایران گفت. 24 ساعت پیش از او، سناتور "لیبرمن" که او نیز عضو کمیته امنیت ملی امریکاست با صراحت کامل گفت که اوباما باید تصمیم نهائی را بگیرد. ما در مرحله ای قرار داریم که با ضربه نظامی به ایران، رهبری چرخش تاریخی را برعهده می گیریم. او که با شبکه "نیوزمکس" مصاحبه می کرد، در پاسخ به این سئوال که در  صورت حمله به ایران با واکنش کشورهای عربی چه باید کرد؟ گفت: کوچکترین نگرانی در این ارتباط وجود ندارد زیرا تمام کشورهای عربی از ما در این حمله حمایت می کنند. نباید چند گروه تند رو اسلامی در این کشورها را جدی گرفت!

مشروح این مصاحبه را می توانید از اینجا بشنوید!

این اخبار، در کنار خبر تشکیل ستاد بحران جنگی که فرمان آن از سوی علی خامنه ای صادر شده، معنای دیگری جز نزدیک شدن فاجعه جنگ و ویرانی و کشتار میدهد؟

فاجعه ای که در روزهای گذشته، کانون بحث های سیاسی و حتی گفتگوهای توام با نگرانی مردم عادی با هم شده است.


مرگ خوب است، اما برای همسایه اصلاح طلب!

نیویورک 1991- آیت الله مصباح یزدی در کت و شلوار. دیداری که از امریکا به کانادا نیز کشید و تاکنون بارها تکرار شده بی آنکه اعلام شود این سفرها، علاوه بر دیدار با فرزندان در حال تحصیل و کاسبی در امریکا و کانادا، چه اهداف دیگری داشته و دارد؟


اشپیگل 12.04.2010
"ویکی لیکس" در اینترنت
سدهای سانسور را می شکند!

سفر معاون نخست وزیر دولت موقت قرقیزستان به مسکو
کمک 150 میلیون دلاری روسیه
به دولت موقت قرقیزستان

فراخوان وبلاگ نویسان
سربازان گمنام جنبش سبز
نباید در زندان گمنامی بمانند

در دید و بازدید ها چه گفتید؟ چه شنیدید؟
پایان مرخصی نوروزی آغاز بازجوئی های جدید زندانیان

ستاد بحران جنگی در شهریار کرج مستقر می شود

در روزهای گذشته و همزمان نظر ناگهانی و تعجب آوری که احمدی نژاد در باره انتقال 5 میلیون تهران از پایتخت مطرح کرد، خبرهای های دیگری نیز در محافل سیاسی ایران آهسته دهان به دهان می شود که فقط تکمیل کننده انتقال 5 میلیون تهرانی نیست، بلکه زیربنای این ماجراست.

در این محافل گفته می شود، سپاه محمدرسول الله که تهران به آن سپرده شده و در کودتای 22 خرداد و مقابله خونین با مردم نقش اصلی را داشت، در اطراف "شهریار" مامور ایجاد پناهگاه هائی برای شرایط اضطراری شده است. این پناهگاه ها با سرعت در حال حفاری است. در عین حال گفته می شود بدستور خامنه ای "ستاد بحران جنگی" تشکیل شده که مقر آن نیز در شهریار و در همین پناهگاه ها در نظر گرفته شده است. در دیدار فرماندهان سپاه و ارتش با علی خامنه ای، وی به آنها گفته : شما طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید خود را برای حمله در اواسط تابستان آماده کنید.

خبر هول انگیز دیگری که با نگرانی توام با اعتراض محافل حکومتی همراه شده اینست که بخشی از حاکمیت معتقد است برای جلوگیری از حمله نظامی به ایران باید یک زلزله مصنوعی در تهران بوجود آورد. این زلزله نه تنها ویرانگر خواهد بود، بلکه تلفات زیادی نیز برای آن پیش بینی شده است. مبنای این طرح آنست که با وقوع زلزله دیگر تا مدت ها هیچ دولتی به یک کشور زلزله زده حمله نمی کند. آن اظهار نظر احمدی نژاد در باره قرار داشتن تهران روی مدار زلزله و ضرورت انتقال 5 میلیون تهرانی به خارج از پایتخت، زمزمه ایست ناشی از بحث هائی که درباره این طرح هول انگیز و ضد انسانی جریان دارد. با طرح این مسئله، می خواهند اذهان عمومی را بتدریج با وقوع یک زلزله برنامه ریزی شده آماده کنند.

در همین محافل از سفرهای پیاپی فرماندهان سپاه در هفته های اخیر به مجمع الجزایر "قمر" گفته می شود. سپاه در این مجمع الجزایر که رئیس آن یک روحانی است با عمامه سبز و قبلا در قم از شاگردان مصباح یزدی بوده، طرح های خانه سازی را اجرا کرده است. برخی از این خانه ها که دارای تجهیزات ویژه است به شماری از فرماندهان سپاه تعلق دارد.


اطلاع 20 سال پیش، معلم انگلیسی  زبان گروهی از روحانیون
سپاه را از 20 سال پیش برای کودتا آماده می کردند

میان دو خیابان ولی عصر و فرشته
آقا زاده سلطان زیره ایران یک برج دو نبش می سازد

آنها فرماندهان سپاه و بسیج
در طول جنگ بودند و اکنون زندانی

این سکوت را باید شکست که شمار زیادی از فرماندهان سابق سپاه و جانبازان جبهه های جنگ با عراق به جرم حمایت از جنبش سبز و یا تشکیل ستادهای انتخاباتی برای حمایت از میرحسین موسوی و یا فعالیت در این ستادها بازداشت شده و در زندان اند. ستاد جانبازان حامی میرحسین موسوی در راس این ستادها قرار دارد. تمام آن سرداران و فرماندهان و جانبازانی که در ستادهای انتخاباتی میرحسین موسوی فعالیت می کردند و طرفدار جنبش سبز اند، دوران جنگ 8 ساله را درکنار میرحسین موسوی گذرانده اند. آنها طرفدار آرمان های اولیه تشکیل سپاه اند و به همین دلیل یا تصفیه شده اند و یا بازنشسته. در انتخابات 22 خرداد آنها به میدان آمدند تا در برابر امثال سرلشگر توطئه گر "فیروزآبادی" و فرماندهان پروار شده در طرح های اقتصادی و شبکه واردات کشور بایستند و از گذشته سپاه پاسداران و بسیج دفاع کنند. اکثر آنها اکنون در زندان کودتا اسیرند. این دو عکس مربوط به دیدارهای مقدماتی خاتمی و سپس میرحسین موسوی با این گروه از سرداران و فرماندهان سپاه و بسیج است که سرانجام به تشکیل ستادهای انتخاباتی انجامید. وقتی از بازداشت دانشجویان، زنان، جوانان، فعالان سیاسی، فعالان حقوق بشر و ... سخن می گوئیم، نباید یاد این بخش از فرماندهان سپاه و بسیج را فراموش کنیم.


صدای سبز ایران ماندگار است!

از میان آهنگ ها و ترانه هائی که متاثر از جنبش سبز ساخته شده، آهنگی را انتخاب کرده ایم با نام "ققنوس" که "هاتف" آن را خوانده است. طبق معمول نام ترانه سرا و آهنگساز اعلام نشده است! اگر ننویسیم که ترانه سرائی و آهنگ های شنیدنی سالهای اخیر ایران، همچنان متاثر از صدا و سبک ابتکاری شادروان "فرهاد" است، که بعدها "فروغی" و " داریوش" و "ابی" و "ستار" نیز هر کدام به نوعی و با حجم و طنین های مختلف صدایشان آن را دنبال کردند، حق را ادا نکرده ایم. هاتف بر خلاف خیلی از مدعیانی که در این سالها خواننده شده اند، صدائی خوب دارد و در اجرای "ققنوس" موفق است. از اینجا بشنوید.


ابراز نگرانی روسیه
امریکا با موشک سرعت صاعقه
آماده ضربه سریع جهانی میشود

دیدار تبلیغاتی خامنه ای با فرماندهان
مردم فاتحه رهبر و فرماندهانش
 مجلس و نمایندگانش را خوانده اند!

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

پیام ها و نظرات


سفرهای مشکوک
با یک فرضیه اتمی

با توجه به اینکه مجمع الجزایر دور افتاده "کومور" یا "قمر" جای مناسبی برای زندگی، تفریح و یا خوش گذرانی نیست و در عین حال دارای بانک و یا اقتصاد بزرگ و معتبری نیز برای سرمایه گذاری و یا حساب های بانکی نیست، فکر نمی کنید رفت و آمدهای مشکوک و مکرر فرماندهان سپاه به این مجمع الجرایر که در خبر دیروز شما به آن پرداخته شده بود، برای راضی کردن آیت الله "قمر" جهت قبول مقدمات یک  آزمایش اتمی در اقیانوس هند باشد؟  


دو مجتبی
 و یک روحانی

درباره خبری که در شماره دیروز خود، در باره حجت الاسلام قهرمان نژاد منتشر کرده بودید، خواستم اطلاعات شما را دقیق تر کنم. ایشان در دفتر آقا مجتبی تهرانی معلم اخلاق در دولت احمدی نژاد کار می کند و نه در دفتر مجتبی خامنه ای.

و همچنین كارمند سازمان تبليغات اسلامی است كه نهادی وابسته به دفتر رهبري است اما  خود دفتر رهبری نيست. نویسنده آن نامه دفتر رهبری را با نهادهای وابسته به رهبری که ماشاء الله باندازه دوتا دولت و کابینه کارمند و خدمه دارد اشتباه گرفته است.

در ضمن همسر اين حجت الاسلام همانطور که در نامه آن خواننده شما قید شده بود هیچ فعالیت سیاسی ندارد؛ فقط در انتخابات اخیر به موسوی رای داده بود و حجت الاسلام قهرمان نژاد همین را به چماقی بر بالای سر ایشان تبدیل کرده بود.


حجتیه
این کانون را
آسان نگیریم!

درباره زندانی شدن آقای عمادالدین باقی، بیخودی به بیراهه نروید. حجتیه ای در کار نیست. باند مصباح و حامیان امام زمانی ایشان ربطی به انجمن حجتیه ندارند. این جریان اساسا یک جریان بنیادگرا نیستند. مصباح و احمدی نژاد و مشائی و این خرافه گرایان امام زمانی یک جریان خطرناک اند.

س.م

 

پیک نت- اجازه بفرمائید که ما با قاطعیت شما ارتباط این باند با انجمن حجتیه را رد نکنیم. ما هم تردید نداریم که انجمن حجتیه بسیار پیچیده تر و گسترده تر از هر تصوری، در 30 سال اخیر در جمهوری اسلامی بازسازی شده است. این که یک طیف دراین تشکل افراطی تر از بقیه باشد و یا وظیفه اش چنین تعیین شده باشد و یا یک طیف دیگر بنیادگرا باشد اما افراطی نباشد و یا عده ای – ماننده زمان شاه- در تونل های این انجمن با ساده انگاری های مذهبی گیر کرده باشند، تغییری در اصل مسئله نمی دهد. شما در این دوران جائی خوانده و یا شنیده اید که مثلا آیت الله خزعلی که نزدیک ترین رابطه را با شیخ محمود حلبی بنیانگذار حجتیه داشت دهان در باره این انجمن گشوده باشد؟ چنین دهان گشائی را از علی اکبرپرورش به خاطر می آورید؟ از اینسو، یعنی از سوی افراد باندی که بر شمرده اید چطور؟ تا حالا به یاد دارید که آنها کلامی در باره حجتیه گفته باشند؟ همین سکوت مرموز، خود حجتی نیست بر شبکه بندی وسیع حجتیه – با اسامی مختلف و در ارگان های متفاوت- در جمهوری اسلامی؟ این وضع به گونه ایست که دیگر نمی توان در باره انجمن حجتیه نظری مانند دوران شاه داشت و عده ای خشکه مذهبی فعال در انجمن را آدم های سالم، اما دارای تفکری متفاوت از دیگر مذهبیون و روحانیون دانست. آنها اکنون با دهها اسم و در دهها نهاد فعال اند و به همین دلیل همچنان فکر می کنیم لقب "لژ" به "حجتیه" بدهیم بهتر است. یعنی اندک شماری در مخفی ترین محفل، در حال هدایت بزرگترین شبکه های نظامی و مذهبی و اداری و قضائی و....

آقای باقی هم چوب فعالیت های 10 – 20 ساله اخیرش را می خورد و هم چوب فلک آن تحقیق در باره حزب قاعدون را که در زمان حیات آقای خمینی آن را شتابزده نوشت و منتشر کرد و بعدها نیز خود منتقد خویش به دلیل این شتابزدگی و فرصت ندادن به خود برای تحقیق بیشتر شد. که البته نظر ما اینست که اگر منتظر زمان می شد، حتی همان "قاعدون" هم منتشر نمی شد.

شما کتاب، منبع و یا مقاله ای را – جز همان کتاب ناقص قاعدون- بخاطر دارید که در جمهوری اسلامی در باره انجمن حجتیه منتشر شده و آن را ریشه یابی کرده باشد. ما هم میدانیم که افرادی در انجمن حجتیه بوده اند و بعدها از آن فاصله گرفته اند – از جمله امثال آقای عبدالکریم سروش- اما این مسئله مربوط به سالهای پیش از انقلاب و جمهوری اسلامی است، که شامل حال بسیاری دیگر- جز آقای سروش- نیز می شود.برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)