ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

23 تیــــر  1390

infos@pyknet.net

 
 
 

بورس نفت در تهران افتتاح شد
خدمت بزرگ به شرکت های نفتی
با زدن خنجر به پهلوی "اوپک"

 
 
 
 

رئیس بورس، در همین سخنرانی، از لغات عربی کمتر استفاده کرد و با بلغور کردن لغات و اصطلاحات انگلیسی، که آنطرفی ها بفهمند و مردم سر در نیآورند گفت:

«هدف ما از عرضه نفت خام در بورس ایجاد شفافیت و مدیریت ریسك در بازار است. امروز عرضه فیزیكی نفت خام انجام می‌شود و در مراحل بعدی معاملات سلف موازی، فیوچر و آپشن این كالا پس از انجام موفقیت در عرضه نقدی آن محقق خواهد شد.»

پشت این سخنرانی فارسی- عربی- انگلیسی، تحقق هدف دیرینه امریکا و شرکت های بزرگ نفتی برای منحل کردن "اوپک" خوابیده است. هدفی که از سال 1967 که اوپک لوله های نفت را در اعتراض به حمله نظامی ناگهانی اسرائیل به مصر و سوریه و بقیه سرزمین های فلسطینی  به روی اروپا بست، رویای دیرینه امریکا و شرکت های بزرگ نفتی که صهیونیست ها سهامدار اصلی آن هستند شد.

دولت احمدی نژاد با کامل کردن گام های اولیه ای که در گذشته برای راه اندازی بورس نفت برداشته شده بود در سالهای اخیر بورس نفت در تهران و فروش مستقل نفت و حتی دعوت از کشورهای دیگر نفتی منطقه  برای حضور در این بورس را کامل کرده بود و اکنون تکامل قطعی آن را رئیس بورس اعلام کرد. این اقدام عملا نه تنها در جهت هدف استراتژیک امریکا و شرکت های نفتی گام است، بلکه گامی است درجهت زدن چوب حراج به نفت ایران. اگر تاکنون این اوپک بود که مانند یک اتحادیه میزان تولید نفت را با رضایت اعضای آن تعیین می کرد و تسلیم بازی جهانی قیمت نفت نمی شد، اکنون احمدی نژاد  با خنجری که از پشت به پهلوی اوپک زد، عملا قدرت مانور اوپک را گرفت و زمینه پایان عمر و نقش آن را فراهم ساخت.

تمام این طرح ها، از جمله تحریف اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی به نفع شرکت های وابسته به سپاه، حذف یارانه ها، تغییر نام پول ملی و برداشتن 4 صفر از برابر آن که برداشتن کلاه از سر حقوق بگیران و مزدبگیران است و اکنون بورس نفت تهران، ... همه و همه برنامه هائی است که علی خامنه ای 30 سال در سر داشت و با آوردن احمدی نژاد بر سر کار و سرکوب منتقدان و گرفتن جلوی آزادی مطبوعات برای طرح مسائل با مردم، آنها را به اجرا گذاشت. او برای ادامه این طرح ها، دست به کودتای 22 خرداد زد تا احمدی نژاد را برای ادامه همین برنامه ها در کاخ ریاست جمهوری نگهدارد.

 
 
 

اشتراک گذاری: