ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

28 اسفند ماه  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

گفتگو با مرتضی مبلغ

توطئه صدا و سیما، برای

نا امید ساختن مردم از انتخابات

 
 
 
 

 

"مرتضی مبلغ" معاون سیاسی وزارت کشور در دولت محمد خاتمی در مصاحبه ای که بهار نیوز آن را منتنشر کرد، با ابراز نگرانی از فضائی که صدا و سیمای جمهوری اسلامی علیه حضور مردم در پای صندوق های رای ساخته و به آن دامن می زند گفت:

در سال آینده دو انتخابات مهم را برگزار خواهیم کرد. ریاست جمهوری و شوراها؛ که هریک در جای خود مهم هستند. معتقدم انتخابات شوراها دراین دوره به مراتب اهمیت جدی‌تری نسبت به گذشته پیدا کرده‌است. امروز مردم می‌دانند مدیریت شهری چیست و با تمام وجود درک کردند که چگونه مسائل شهری و معضلات آن بر همه ابعاد زندگی آنان اثرگذار است و می‌تواند آینده آنان را نابود و یا بهبود بخشد. مشکلات، معضلات و  مسائل شهری که امروز مطرح است تاثیر مستقیم و عمیقی در زندگی روزمره دارد. به خاطر همین است که شما مشاهده می‌کنید بعضی از حوادث عادی که اتفاق می‌افتد امروز ابعاد تازه‌ای در جامعه  پیدا می‌کند. مثلاً کارتن‌خوابی پدیده جدیدی نیست و سالیان سال است که وجود دارد اما وقتی مطرح شد چندین نفر در گور می‌خوابند جامعه به آن واکنش نشان داد و یا حادثه پلاسکو که ریزش یک ساختمان بر اثر بی‌احتیاطی بود مشاهده کردیم که چگونه جامعه را تحت تاثیر قرار داد و مردم چه واکنشی را نشان دادند.

مسائل شهری، آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست، آلودگی هوا برای مردم جدی شده  است. فکر می‌کنم علاوه بر این‌که به مردم باید هشدار و تذکر داد به آنها باید گفت انتخابات شوراها را جدی بگیرید و با حضور پررنگ خود بر سر صندوق‌های رای، افرادی را راهی پارلمان شهری کنند که واقعاً دلسوز آنها هستند.

احزاب، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی نقش تعیین‌کننده و مهمی برای حضور در پای صندوق‌های رای دارند، آنها باید نامزدهایی را معرفی کنند که مردم بتوانند به آنها اعتماد کنند.

در باره انتخاب ریاست جمهوری نیز امروز که خطرات خارجی کشور را تهدید می‌کند ما باید به این فکر باشیم سکان قدرت را به افرادی بسپاریم که دارای هوشمندی و توانایی هستند و می‌توانند با مشکلات به طور عقلانی برخورد کنند. ما در منطقه شاهد یکه‌تازی‌هایی هستیم که باید برای مقابله با آنها از راه دیپلماسی وارد شد، نه زور و نه تصمیم‌های بی پایه و اساس که کشور را به ناکجا آباد می‌کشاند.
مردم باید با هوشمندی خاص به صحنه بیایند و نگذارند این افکار و اندیشه‌ها کشور را مجدداً به عقب بازگردانند. باید به آنها گفت حضور در پای صندوق‌های رای می‌تواند راه پیشرفت و تعالی را برای کشور بازگشایی کند.
دولت هم مهم‌ترین وظیفه‌اش این است که با مردم بی‌پرده سخن بگوید. اقدامات سازنده‌ای را که انجام داده اطلاع‌رسانی کند و اگر در جایی موفق نشده باید بگوید دلایلش چه بوده، مخالفانش چه کسانی بودند و چه کارشکنی‌هایی صورت گرفته است.

نباید گذاشت تحرکات و جریان‌سازی‌ها سرنوشت مردم را عوض کند. عده‌ای امروز با انجام عملیات روانی و سنگ اندازی‌ها در پی سرخوردگی مردم هستند. بهترین راه مقابله با این مشکلات حضور آنان در پای صندوق‌های رای است. بهترین راه مقابله با این مشکلات حضور گسترده مردم است که این جریان‌ها را به حاشیه برانند و دلسوزان را وارد میدان کنند. بزرگترین آسیب این انتخابات  یاس، ناامیدی و دلزدگی است که این روزها به مردم القا می‌شود. جریان‌های مخالف روحانی در پی این هستند تا مردم را از دولت سرخورده کنند.

تا دو ماه دیگر انتخابات برگزار می‌شود. در تاریخ ۳۸ ساله انقلاب هیچ‌گاه شاهد نبودیم که چنین فضای سردی حاکم باشد. این کار کاملاً آگاهانه است. رسانه‌ها خصوصاً رسانه ملی که از ماه‌ها قبل باید فضای انتخاباتی را آماده می‌کرد امروز می‌بینیم سیاست سکوت در پیش گرفته و برعکس به فکر بزرگنمایی و سیاه‌ نمایی مشکلات است و این را القا می‌کند که به مردم رای دهند هم فایده ندارد. این جریان‌ها و فضاسازی‌ها خلاف منافع ملی است. مردم باید با هوشمندی خودشان در پای صندوق‌های رای پاسخ اینگونه اعمال خلاف واقع را بدهند و سرنوشت بهتری برای کشور رقم بزنند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 28 اسفند

 
 

اشتراک گذاری: