ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

اول فروردین 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

با این امید که در سال نو

از کویر وحشت به سلامت بگذریم
 

با دو فیلم از ایران و چین

سال 98 را بدرقه می کنیم

 
 
 
 

 

سال پرحادثه 1398 را با دو فیلم به پایان می بریم. فیلمی از مقابله با کروناویروس در "ووهان" چین که حیرت آور است و همبستگی مردم با یکدیگر و با دولت آن کشور مثال زدنی است و بخش از سخنرانی روحانی درباره اجتناب ناپذیر شدن ابتلای 70 در صد مردم ایران به کرونا و ضرورت ارائه اطلاعات واقعی به مردم برای هوشیار ساختن آنها که این بخش را گویا صدا و سیما سانسور کرد و پخش نکرد.

فیلم مقابله موفق چین با کرونا در "ووهان" را رسانه های فارسی زبان خارج از کشور با دنباله روی از سیاست کشورهای امریکا و انگلستان برای سانسور خبرهای مثبت چین پخش نکرده و نمی کنند و در ایران نیز سیمای جمهوری اسلامی هم در همسوئی با همین سیاست امریکا و انگلیس و هم پنهان ساختن فلج حکومتی و  نداشتن امکانات از یکسو و بی اعتمادی مردم به حکومت و حکومت به مردم پخش نمی کند. حاصل این بی خبر ماندن، سیل مسافرانی است که به بهانه نوروز آغاز شده و نتایج فاجعه باری را به همراه خواهد آورد. چین به همان دلائل که می بینید توانست حریف "کرونا" شود و ایران نیز به آن جهت که فاقد آن دلائل است نمی تواند حریف "کرونا" شود. حکومتی که از هر گوشه اش یک صدائی بر می خیزد و لباس و قبای عیدش نیز همان لباس و قبای قدیمی آلوده به دروغ و دروغگوئی و  خرافات است و اگر بانگی هم به حقیقت بر می خیزد سانسور می شود.

بهر روی، آئین باستانی نوروز را گرامی داشته و برایتان سالی بهتر را آرزو می کنیم و در طول تعطیلات، سعی می کنیم بر حسب ضرورت، برخی خبرها را منتشر کنیم.

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 20 مارس 2020

 
 

اشتراک گذاری: