ايران

پيك

                         

 

 

قضاوت افکار عمومی

علیرضا نوری قربانی پیگیری

پرونده واردات گوشت فاسد شد!  

 

پیرامون حادثه رانندگی منجر به مرگ علیرضا نوری و هاشم زهی نماینده میرجاوه و خاش در مجلس، گزارش زیر در اختیار پیک نت قرار گرفته که می خوانید:

" با آنکه مطبوعات از انتشار هرگونه گزارشی پیرامون حادثه منجر به قتل برادر عبدالله نوری پرهیز می کنند، مردم خود سرنخ حادثه را یافته اند و تفسیرهای آن در محافل مردمی دهان به دهان می شود.

از آغاز اعلام خبر کشته شدن دو نماینده مجلس در جاده چالوس مردم پرونده واردات گوشت فاسد و آلوده به بیماری ب اس ا را باز کردند و آن نمایندگانی را در مجلس ششم به خاطر آوردند که در ماجرای کشف شبکه وارد کننده گوشت فاسد بسیار فعال بودند. دکتر علیرضا نوری در صدر لیست این نمایندگان قرار داشت. وقتی سه شب پیش از حادثه، تلویزیون لاریجانی در یک اطلاعیه غافلگیر کننده از مردم خواست تا از گوشت های بسته بندی شده مارک کاله استفاده نکنند وقوع حادثه ای قریب الوقوع فضای شهر را پر کرد. این شبیه اطلاعیه وزارت اطلاعات و امنیت درباره قتل های زنجیره ای و اعتراف به قتل ها بود. چه فشاری در پشت صحنه زمینه صدور چنین اطلاعیه ای را فراهم ساخته بود؟

پس از آن همه تکذیب و انکار در باره ورود گوشت فاسد به کشور و کشف بیماریهای ناشی آن در شهرها و بیمارستان ها، اطلاعیه سیمای لاریجانی چه معنایی جز فشارهای پشت صحنه برای پذیرش وجود گوشت فاسد وارداتی در کشور و هشدار باش به مردم ميتوانست داشته باشد؟

از آن مهم تر اشاره اطلاعیه لاریجانی در باره بسته های گوشت "کاله" بود.    شرکتی که متعلق به ناطق نوری است و فرآورده های لبنی را عرضه می کند. گوشت های فاسد توسط همین شرکت که بسیار معروف و در میان مردم با اعتبار است فروخته می شد.

سابقه ماجرا

 چند سال پیش، در همان ابتدای فصل شکوفایی مطبوعات دوم خردادی روزنامه آزادگان، درچند شماره ستونی را باز کرده بود که در آن خبرهایی راجع به مقامات و رویدادهای پشت صحنه می نوشت. درمیان این اخبار، یکبار هم خبری در باره جهاد سازندگی منتشر شد که در واقع ریشه واردات گوشت فاسد به کشور و کشته شدن علیرضا نوری را باید در آن جستجو کرد. این همان دورانی است که میان انگلستان و آلمان اختلاف بر سر واردات گوشت آلوده به بیماری جنون گاوی بین دو کشور بالا گرفته بود. آلمان ادامه واردات گوشت انگلستان را به دلیل آلوده بودن به بیماری جنون گاوی ممنوع کرده بود و دولت خود مجبور شده بود تا گوشت گاوخود را از بین ببرد.

جهاد سازندگی هیاتی را برای خرید همین گوشت فاسد به آلمان فرستاد. این آسان ترین و در عین حال پرسودترین معامله ای بود که هر دو طرف می توانستند با هم داشته باشند. آلمان گوشتی را که باید نابود می کرد می فروخت و جهاد سازندگی گوشت گاو را با ارزان ترین قیمت ممکن وارد کشور می کرد. آنها گوشت های مظنون به آلودگی را کیلویی 8 سنت از آلمان ها خریدند و وارد کشور کردند. این ها همان گوشت هایی بود که آلمان مطابق قراردادی که با انگلستان منعقد ساخته بود باید از بین می برد.

گوشت آلوده وارداتی را بردند به سازمان گوشت. این سازمان پس از معاینه گوشت ها متوجه آلودگی آنها شده و اعلام داشت که آنها را نمی خرد.

 وارد کنندگان این گوشت ها، آن را بردند به شرکت های فرآورده های گوشتی که وابسته به جهاد سازندگی اند. این شرکت ها اغلب به جهاد مقروض اند و از آن وام می گیرند. سلطه جهاد سازندگی روی این شرکت ها چنان است که هرگاه اراده کند می تواند آنها را ببندد. کما اینکه حدود دو سه ماه پیش در یک شهرک صنعتی آرکلا چند کارخانه را به بهانه زیست محیطی بست. کارشناس محیط زیست استان گلستان گفتند این موضع ربطی به ما ندارد و برای حل مشگل به حاج آقا عسگراولادی صحبت کنید.

صاحبان 5  کارخانه راهی جز این ندیدند که با عسگراولادی شریک شوند تا مشکلشان حل شود.

سرگذشت گوشتی که از میان مردم قربانی گرفت

 گوشت ها را شرکت های تحت سلطه جهاد سازندگی و حاج عسگراولادی خریدند و روانه بازار کردند. با آنکه قیمت گوشت در بازار کیلویی 4 هزار تومان است این گوشت ها را  مجبور شدند کیلویی بین 1500 تا 1900 بفروشن. یعنی 2 دلار تا 2 و نیم دلار.

یک ارمنی شیرپاک خورده حاضر نشد گوشت ها را بفروشد و ماجرا افشاء شد. این ارمنی گوشت های خریداری شده خود را به کوره ریخت و سوزاند. اما شرکت های وابسته به جهاد  همین گوشت ها را سوسیس و کالباس کردند و به مردم فروختند و جمع پرشماری از مردم را قربانی این جنایت کردند. جنایتی که اکنون بصورت فلج مغزی در بسیاری از بیمارستان ها ثبت است.

علیرضا نوری در بیمارستان شهدای میدان تجریش کار می کرد و چهره ای محبوب و مقید به  اصول انسانی بود. موارد مختلف عوارض بیماری گاوی در میان بیماران زمینه تحقیقات و پیگیریهای او در مجلس شد و آغاز پیگیری این جنایت، به جرم نابخشودنی دیگر علیرضا نوری که حضور در هیات رسیدگی به زندان ها بود افزود.

در ماجرای پیگیری واردات گوشت فاسد به کشور، علیرضا نوری و مسعودهاشم زهی نماینده خاش به دو نماینده جدی و پیگیر این پرونده تبدیل شدند و احضار وزیر بهداری و پرسش از او در باره همین گوشت ها حاصل تلاش آنها در زمینه پیگیری واردات گوشت فاسد به کشور بود.

در جریان همین پیگیری ها معلوم شد گوشت ها را کارخانه کاله که مالک آن ناطق نوری است بسته بندی کرده و با قیمت ارزان می فروخته است. شرکت و کارخانه ای که ماست و بستنی آن  بیشتر از خود ناطق نوری در میان مردم طرفدار دارد. همین مردم افکار عمومی را می سازند و افکار عمومی علیرضا نوری را قربانی پیگیری پرونده واردات گوشت فاسد به کشور می داند!

  
 


 

ی