ايران

www.peiknet.com

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک  

infos@peiknet.com

 
 
     
 
 
 

خدمات احمدی نژاد به اسرائیل

بیش از خدمت یک جاسوس بود

ترجمه افسانه نگاهی

 یک شبکه خبری اسراییل بنام Ynet  در یکی از گزارشات خود ازسخنان و رفتار احمدی نژاد در مجامع بین المللی چنین نتیجه گیری کرده است که نتایج وجود سیاسی او به منزله وجود یک جاسوس مخفی اسرائیل است و نه رئیس جمهور ایران.

در این گزارش آمده است که احمدی نژاد در حال تباه ساختن ایران و کمک به اسرائیل است و کار شگرفی برای اسرائیل انجام داده است. توقف غنی سازی اورانیوم در ایران خبر بسیار بدی برای اسرائیل است، چرا که فشار بین المللی به ایران را کاهش داده و با تغییر مقامات کاخ سفید در آینده نزدیک ایرانیان زیرک را قادر خواهد ساخت تا پروژه غنی سازی را در فرصت بهتری دنبال کنند. این شبکه خبری اسرائیلی می افزاید ما خوشبختانه احمدی نزاد را داریم که باعث میشود کشورش منزوی شده و بعنوان شاخص ایجاد مشکلات در جهان شناخته شود.

این گزارش لیستی از اعمال احمدی نژاد در دوسال گذشته ارائه نموده تا مشخص نماید که احمدی نژاد چگونه خواسته یا ناخواسته به سود اسرائیل قدم های جدی برداشته است. فهرست کوتاهی از این لیست چنین است:

1- بایستی از سخنان افترآمیز احمدی نژاد سپاسگزار بود که مسئله هسته ای ایران را به مهمترین موضوع در دستور کارمجامع بین المللی مبدل کرده است. هیچ دیپلماتی قادر نبود چنین ماهرانه این موضوع را عملی سازد. کافی است به دو رئیس جمهور قبلی ایران توجه شود که علیرغم دنبال کردن فعالیت های هسته ای موفق شدند این موضوع را از دستور کار مجامع بین المللی خارج سازند. حالا امریکا انگلیس و روسیه بایستی اطمینان کامل بیابند که ایران به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت.

2- احمدی نژاد امریکا را به مقابله مستقیم برانگیخته است تا آنجایی که خطر حمله نظامی به ایران بسیار جدی می نماید و تا حدی که ناو هواپیما بر جدیدی در سواحل ایران لنگر انداخته و همچنین تا میزانی که باعث تقویت نیروهای امریکایی در عراق شده است.

3- احمدی نژاد حمایت کشورهای اروپایی از ایران را تا بدانجا تخریب کرده است که آلمان، فرانسه و انگلیس به گسترش تحریم ها علیه ایران اصرار می ورزند. باورکردنی نیست که فرانسه و انگلیس بشدت علیه ایران به طرفداری امریکا وارد عمل شده اند.

4- احمدی نژاد تمامی دنیا را با اسرائیل متحد ساخت هنگامی که احمقانه هولوکاست را انکار کرد. او در واقع با آگاه ساختن جهان ازنیت خود، مبنی بر نابودی اسراییل دنیا رابه حمایت از اسرائیل تشویق کرد. او موفق شد چهره اسرائیل را پس از سالها قابل ترحم نماید.

5- احمدی نژاد باعث اتحاد کشورهای اهل تسنن علیه ایران شد. او چنان ترس و خصومت عظیمی را در کشورهایی چون عربستان و اعراب خلیج فارس و حتی فلسطین علیه ایران برانگیخت که همه آنها متحد و یکقدم شده و به پتانسیل های بالقوه برای همکاری با اسراییل تبدیل شدند.

6-  اوبا نشان دادن اشتیاق برتری طلبی شیعی در منطقه  باعث ایجاد شکاف در روابط  ایران و سوریه شد. سوریه با احساس نگرانی این برتری طلبی را که احتمالا با هزینه سوریه دنبال خواهد شد را دنبال میکند. 

7- با حضور احمدی نژاد تحریمهای اقتصادی غیر رسمی علیه ایران در حال گسترش است و بزودی نیز با تایید شورای امنیت رسمیت نیز خواهند یافت. این بمعنای تزلزل اقتصاد بی ثبات ایران است که فقط به فروش نفت متکی است.

8- احمدی نژاد وسیعا در حال از دست دادن حمایت روسیه است. روسیه با عدم راه اندازی نیروگاه بوشهر اولین قدمبرای قطع حمایت هایش از ایران را برداشته است.

9- احمدی نژاد در داخل نیز کارهای مهمی انجام داده است. او باعث اتحاد بیشتر علیه خود و رژیم آیت الله ها شده است. آیا او قادر خواهد بود باعث سقوط این رژیم شود. اگر اینکار آخر را نیز باتمام رساند بی شک کار شگرفی برای اسراییل انجام داده است تا جاییکه بتوان او را جاسوس مخفی اسراییل خواند.

 

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3371227,00.html