ايران

پيك

                         

بلا گردان نتيجه يك نظرسنجی:

سقوط اعتبار سياسی و مشروعيت مذهبی رهبر و رئيس مجمع مصلحت

عبدی زير شكنجه و در زندان روان گردان!

با اعتراف و بی اعتراف، با عبدی و بدون عبدی واقعيات آن نظرسنجی در جامعه ايران در حال تكامل است وامريكا و انگلستان از آن اطلاع كامل دارند!

 

 

جلسه شورای مركزی جبهه مشاركت ايران اسلامی، با هدف بررسی وضعيت سياسی كشور و دورنمای آن در سال آينده تشكيل شد.
به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا در نمابر ارسالی از سوی جبهه مشاركت ايران اسلامی، در اين جلسه با بررسی آخرين اخبار در مورد وضعيت زندانيان سياسی به‌خصوص مهندس عباس عبدی عضو شورای مركزی جبهه مشاركت ا يران اسلامی، همه اعضا نگرانی شديدی خود را از اقدامات غيرقانونی و غيرانسانی در مورد وی ابراز داشتند.
دبيركل جبهه مشاركت ايران اسلامی در پايان اين جلسه گفت: طبق اطلاع و اخبار موثق، دور جديدی از فشارهای روحی و جسمی بر عباس عبدی شروع شده است.
وی گفت: در طول مدت زندانی بودن عبدی، او حتی يك روز نيز در وضعيت معمول زندانيان  نگه‌داری نشده است. پس از پايان محاكمه انتظار می‌رفت عبدی مانند هر زندانی ديگر از حقوق خود برخوردار باشد، اما اين امر نه تنها محقق نشده است بلكه وی هم‌چنان در زندان انفرادی و حتی در زندان‌های غيررسمی و غيرقانونی نگه‌داری شده است. حتی يك بار نيز امكان ملاقات آزاد و بدون واسطه با هيچ‌يك از اعضای خانواده خود و وكيل مافع خود پيدا نكرده است.
او افزود: طبق اطلاعات موثق، دور جديدی از بازجويی‌هايی كه همراه با اعمال فشار می‌باشد شروع شده است كه بر اساس اخبار رسيده هيچ ارتباطی با پرونده موجود ندارد. رفتار بدی كه اخيرا با عبدی شروع شده است همه ما و به‌خصوص خانواده وی را نگران سلامت وی كرده است و ما به خانواده او حق می‌دهيم در حالی كه هيچ فريادرسی در اين مملكت پيدا نمی‌شود به هر اقدامی دست زنند؛ چرا كه «لا يحب‌الله الجهر بالسوء من القول الامن ظلم»
وی گفت: عباس عبدی قبلا اعلام كرده بود در صورت تداوم روند غيرقانونی برخورد با خود اعتصاب غذا خواهد كردو اينك بر اساس شواهد موجود ظاهرا در اعتصاب غذا به سر می‌برد و در آخرين ديدار وكيل وی، وضع ظاهری او حاكی از وضعيت غيرعادی و نامناسب وی بوده است.
دبيركل جبهه مشاركت، مسووليت هرگونه اتفاق ناگوار برای عباس عبدی را متوجه بازجويان او و قاضی و مدعی‌العموم دانست و با توجه به ايام تعطيلات سال نو و در دسترس نبودن مسوولان و نيز تعطيل رسانه‌های گروهی و به‌خصوص با تحديدات جديد در برقراری ارتباط عبدی با خانواده و وكيل او به بهانه موهوم بازجويی‌های جديد حول بند دال پرونده، نگرانی شديدی خود را برای سلامت عبدی اعلام كرد.
وی افزود: عبدی از درد شديد پا در رنج است كه در اين مدت حتی از معاينه پزشكی او امتناع كرده‌اند.
خاتمی در پاسخ به اظهارات اخير نماينده مدعی‌العموم گفت: متاسفانه اين بار نيز همانند بعضی موارد قبلی، اين اظهارات از صحت برخوردار نبوده است و با توجه به رويه‌ و كاركرد دادگاه و نماينده مدعی‌العموم هيچ اطمينانی از صحت اين گفته‌ها وجود ندارد.
وی تنها راه رفع نگرانی را امكان ملاقات بدون مانع خانواده و وكيل عبدی با وی دانست و اظهار داشت: ممانعت از اين امر به معنای صحيح بودن خبر اعتصاب غذای عبدی و تحميل فشارهای شديد غيرقانونی بر وی می‌باشد.
وی افزود: ما اقدامات علنی و غيرعلنی خود برای عادی شدن وضع عباس عبدی را تا حصول نتيجه به طور جدی پی‌گيری خواهيم كرد.

 

باعبدی و بدون عبدي

( عبدی جزای آن نظرسنجی را می بيند كه به موجب آن : 74 در صد مردم خواهان مذاكرات رسمی با امريكا هستند. اعتبار رهبر و هاشمی رفسنجانی در جامعه بيش از هر روحانی و مقام حكومتی سقوط كرده است، گرايش به عبور از جمهوری اسلامی طی فاصله دو نظر سنجی ( سه ماه) 29 در صد افرايش يافته و از مرز 45 در صد گذشته است. اين آمار و ارقام مربوط به 6 ماه پيش است. نه تنها نتيجه انتخابات شوراها صحت آن نظرسنجی را تائيد كرد، بلكه گزارش های محرمانه وزارت اطلاعات وامنيت به مقامات حكومتی نيز حاوی همين نتيجه و پيام است. پيامی كه با اعتراف يا بی اعتراف عبدی، با زندانی شدن و يا آزاد بودن آن به رشد و تكامل خود در جامعه ايران ادامه می دهد. عوامل اطلاعاتی انگلستان و امريكا كه نام و شهرتی ندارند اما مواضع كليدی را دراختيار دارند از تمام اين واقعيات آگاهند. روزنامه ديلی تلگراف در مورد نياز امريكا به حضور انگلستان در كنار خود، در جريان روياروئی با ايران نوشت: " انگلستان طی سالها و با صرف هزينه زياد عوامل خود را در بالاترين سطوح حكومت ها- از جمله ايران-  جای داده است..." 

  
 
                      بازگشت به صفحه اول
Internet
Explorer 5

 

ی