ايران

پيك

                         

 

در ادامه رهنمودهای رهبر

قرار بود مفاسد اقتصادی محکوم شود،

 اعدام آغاجری تاييد شد!

 

به بهانه پيروی از رهنمود رهبر برای مبارزه با مفاسد اقتصادي و درواقع برای خنثی سازي شعارهای سياسي دانشجويان معترض، روز سه شنبه تجمعی در دانشگاه تهران برگزار شد. در اين تجمع که قرار بود شعار مبارزه با مفاسد اقتصادي جايگزين شعار "زنداني سياسی آزاد بايد گردد" شود از تنها چيزی كه سخنی به ميان نيامد مافيای ثروت و قدرت بود!

اين رسوائی به گونه ای بود که حتی نيروی انتظامي حامی نظم تجمع هم به خنده افتاده بود!

همه ميدانند چند نهاد غيرمنتخب و انتصابی جمهوری اسلامی ازجمله آستان قدس رضوی تحت سرپرستی مادام‌العمر واعظ طبسي، كميته امداد به سرپرستي حبيب الله عسگراولادي، بيت رهبري تحت مسئوليت ميرحجازي، بنياد مستضعفان و دهها بنياد و بنگاه اقتصادی و صندوقهای قرض الحسنه و سازمان اقتصاد اسلامی و انجمن‌هاي اسلامی بازار وابسته به آن  مافيای بزرگ ثروت و درنتيجه قدرت را در جمهوری اسلامي تشكيل داده اند. اين نهادها همگي غيرانتخابی و به نحوی وابسته و انتصابی نهاد رهبری هستند و گفته ميشود حدود 80 درصد ثروت ايران در اختيار آنان است. بنابراين "رهبر" اگر خيال مبارزه با مفاسد اقتصادی را دارد بايد مبارزه با اختيارات و انتصابات خود را شروع کند و 80 در صد ثروت کشور به ملت باز گرداند!

حتي اگر اندک صداقتی در مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود داشت، در اين شرايط بايد در تجمع به اصطلاح "اعتراض به مافيای ثروت و قدرت" لااقل برای حفظ ظاهر هم شده چند جمله ای در نقد اين مافيا گفته مي شد و از رهبر و قوه قضاييه در رابطه با قدرت و ثروت اين نهادها توضيح خواسته ميشد. اما چون ظاهرا همين مافيا خرج اينگونه تجمع ها  را ميدهد و امنيت آن را تامين مي كند، تجمع اعتراض به مافيای ثروت و قدرت برعكس به تجمع حمايت از اين مافيا و قوه قضاييه و حكم اعدام آغاجری تبديل شد.

شركت كنندگان در اين تجمع، در شرايطی به حمايت از قوه قضاييه پرداختند كه چندی پيش ابراهيم رييسی رييس سازمان بازرسی كل كشور و منصوب قوه قضاييه صريحا حتی از بكارگيری واژه " آقازاده" انتقاد كرده بود و آن را " توطئه ای عليه روحانيت" ناميده بود.

موضوع تظاهرات در واقع حمله به اجتماعات دانشجويی عليه حكم اعدام هاشم آغاجري، توهين به وزير علوم، انتقاد از دمكراسی واعتراض به خواست پاسخگويی رهبر و رييس قوه قضاييه در برابر اعمال مافيای ثروت و قدرت، حمله به مجلس و اعلام آمادگی تظاهركنندگان برای تبديل شدن به پياده نظام مافيای ثروت و قدرت بود.

در اين مراسم يكی از سخنرانان با انتقاد از اعتراض دانشجويان به حكم اعدام هاشم آغاجری گفت: آنچه در روزهای اخير اتفاق افتاد، برخورد سياسی با حكم بود. سوء استفاده‌هايي كه در صحن مقدس دانشگاه و به نام دانشجو و با حمايت برخی از وزارتخانه‌ها و نهادهای قدرت، به اسم دانشجو و در محيط دانشگاه انجام شد، اصلا حركت دانشجويي نبود. وی بقول خود برای شفاف‌تر و مصداقي‌تر كردن سخن خود به ذكر مثال‌هايي از دانشگاه‌های كشور پرداخت و گفت: اولين برخوردهايی كه صورت گرفت ، در دانشگاه تربيت مدرس و برنامه تريبون آزاد اين دانشگاه بود. در همان روز اول از طرف دانشگاه اطلاعيه‌ای صادر شد كه دانشجويان به حضور در صحنه دعوت شدند و در آنجا آقاجری را كه توهين‌های بسياری به دين كرده، مجاهد مسلمان دانستند.

وي برنامه‌ي انجام شده در دانشگاه‌ تربيت مدرس را فاقد مجوز از شورای نظارت دانشگاه دانست و ادعا كرد: با عدم حضور دو عضو ديگر اين شورا، رييس دانشگاه به طور خودرأي يا تحت فشارها از بالا، يك تنه، اصرار به برگزاری مراسم كرد. در اين هنگام جمعيت شعار ”مرگ بر منافق” و ”مرگ بر ضد ولايت فقيه” را سر دادند.

سخنران كه فراموش كرده بود قرار است راجع به مافياي ثروت و قدرت سخن بگويد با بيان اين ادعا كه متاسفانه در تعطيلی كلاس‌های درس ، رييس و معاونين دانشگاه نيز نقش داشتند، به حوادث دانشگاه امير كبير پرداخت و گفت: در خوابگاه دانشگاه كه عملا نبايد بيانيه‌اي خوانده شود، بيانيه انجمن اسلامی دانشجويان مبنی بر تعطيلی كلاس‌های درس خوانده شد.

 وي در خصوص اتفاقات دانشگاه صنعتی شريف نيز مدعی شد: رييس اين دانشگاه با تحت فشار قرار گرفتن و حتي احضار به وزارت كشور و فشار وزارت علوم مجبور به برگزاری مراسم (درباره محكوميت حكم آغاجري) شد. و با اشاره به حادثه‌ی كوی دانشگاه نيز گفت: افرادی در اين قائله نقش داشتند كه همين افراد امروز در حال برپايي اين اغتشاشات هستند.

وي سپس در ناراحتی مافيای ثروت و قدرت از سياسی شدن دانشگاه ها شريك شد و خطاب به وزير علوم گفت: جناب دكتر معين در وزارتخانه متبوع شما رنگ علوم و تحقيقات و فن‌آوری بسيار كم‌رنگ‌تر از بحث‌های سياسی است. وزارتخانه متبوع شما محل افراد كج‌فكر و كج‌انديش شده است . از شما مي‌خواهم در حد توان خود اجازه ندهيد اين وزارتخانه ابزار دست ديگران شود. اين جريان نفاق را بايد كور كرد . اگر شما از خشم خدا در روز قيامت نمی ترسيد، از خشم اين دانشجويان بترسيد كه گريبان شما را خواهد گرفت.

در اينجا حضار با شعار « دخالت سياسي در دانشگاه محكوم است، هويت منافق بر دانشجو معلوم است» و «دانشجو بيدار است از توطئه بيزار است» از سخنران استقبال كردند.

در ادامه سخنران ديگری بازهم بدون اشاره به مافياي ثروت و قدرت كه در حول نهادي انتصابی رهبر و قوه قضاييه شكل گرفته‌اند به انتقاد از دمكراسي پرداخت و گفت: " دموكراسی مبتنی بر ليبراليسم غرب نمي‌تواند نسخه‌ی خوبي برای حركت انقلاب ما به سمت سعادت و خوش‌بختی باشد. اين نوع دموكراسی مسلما براي مردم و مملكت ما چندان مفيد نيست و در نظام مردم‌سالاري دينی قابل اجرا نمي‌باشد." سخنران توضيح نداد اگر دمكراسی باشد و از رهبر و رييس قوه قضاييه در رابطه با مافياي اقتصادی سوال شود، چه اشكالی خواهد داشت و درعوض مدعي شد: عده‌ای تمام همت خود را معطوف به آن مي‌كنند كه قيد دين را از مردم‌سالاري جدا كنند و آن را به قيد ليبرال ‌دموكراسي آلوده نمايند.

وي در خصوص بحث نظرسنجي‌های اخير ابراز عقيده كرد: اين افراد خواسته‌هاي دشمن را به اسم نظرات مردم ايران جا زده‌اند. اما بايد ديد تلاش اين افراد براي خدمت به آمريكا و اسراييل چيست؟ وی ادامه داد: بعضي كسانی كه در مجلس و در برخی نهادهاي ديگر وجود دارند به آرمان‌هاي نظام و مردم و حضرت امام پايبندي ندارند و علنأ آن را بيان مي‌كنند. اگر با نماينده‌اي كه سوگند ياد كرده، ولی به اصول انقلاب و حضرت امام پاي‌بند نيست از طريق قانوني برخورد نشود، مسلما اين وظيفه مردم است كه او را از مجلس بيرون بياندازد. وی گفت: كسانی كه در حوادث اخير، فضاي دانشگاه‌ها را ملتهب كرده‌ و به تنش كشانده‌اند، مي‌ترسند نهضت عدالت‌طلب و آزادي‌خواه گريبان آنها را بگيرد ولي اين نهضت با خواست خدا و حمايت‌هاي مقام معظم رهبری و مردم به راه خود ادامه مي‌دهد. اگر مي‌خواهيم آفت جامعه‌ی علوي را بشناسيم بايد ابتدا منافقين و عوامل نفاق را بشناسيم و با آنها برخورد كنيم.

وي در ادامه با اشاره به حكم آغاجري، گفت: "امام مي‌گويد اگر حكمی در دادگاهی صادر شد، تا مادامي‌كه خلاف شرع بودن آن در دادگاه صالحه‌اي اثبات نشود، قابل اجراست بنابراين افراد حق ندارند در رسانه‌ها و مطبوعات، قوه‌ي قضاييه را تحت فشار قرار دهند" يعنی بنظر سخنران "امام" گفته است نه فقط نبايد به حكم اعدام هاشم آغاجري اعتراض كرد بلكه هر گونه انتقادا از قوه قضاييه مثلا در رابطه با آزاد گشتن پسر واعظ طبسی و صاحب وثيقه 5 ميليارد تومانی آن نيز طبق گفته امام ممنوع است.

وي در خصوص شعار ”اعدام آغاجری اعدام دانشگاه است” گفت: خاك بر سر دانشگاهی كه آقاجری نماينده‌ي آن بوده و اعدام آغاجری اعدام آن دانشگاه باشد . سخنران خطاب به رييس‌جمهور اعلام داشت: آقای رييس‌جمهور، ما اين داغ را به كجا ببريم كه وزارت علوم و شخص وزير كه بايد دغدغه پيشرفت علم را داشته باشند، محيط دانشگاهی را تبديل به اهرمی برای گروكشي‌هاي سياسی كرده است. ما داغ خود را به چه كسی بگوييم. در اين لحظه عده‌ای با سر دادن شعار، خواستار استعفای وزير علوم شدند. ما تاكنون با مدارا و حضور در دفتر رياست دانشگاه و معاونين از آنها خواستيم كه جلو اين اقدامات را بگيرند اما از اين به بعد رفتار ما غير قابل پيش‌بينی خواهد بود.

بدينسان مضحكه ای كه بنام اعتراض دانشجويان به مافيای قدرت و ثروت، با حمايت و پشتيباني  صادر کنندگان حکم اعدام آغاجری برپا شده بود خاتمه يافت.

  
 


 

  ي