در مراسم معرفی رئیس جدید زندان اوین


رئیس سازمان زندان ها:


اوین پیشانی ج. اسلامی است

 

سخنرانی سرتیپ صفارهرندی
با صدها هواپیما و هزاران
قایق تندرو آماده جنگیم!

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

2 آبــان

1389

24 اکتبـــــــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

محتوای انگلیسی
کودتا 22 خرداد 88
هفته نامه آلمانی فرایتاگ - ترجمه رضا نافعی

یونان، اسپانیا، فرانسه و اکنون انگلستان. در اروپاچهره واقعی دولت هائی که کارگزار بانک ها و بورس های بزرگ جهانی اند از پشت نقاب بیرون آمده و مردم از هر طبقه و قشری برای ایستادن در برابر آنها به خیابان آمده اند. آنها آمده اند تا با بیکاری و فقر و قطع خدمات دولتی، کاهش حقوق بازنشستگی در عین بالا بردن سن بازنشستگی مقابله کنند. آنها به خیابان آمده اند تا خواهان نظامی دیگر و انسانی شوند. انتشار طرح جدید اقتصادی وزیر خزانه داری انگلیس که شباهت های آن با طرح اقتصادی دولت احمدی نژاد حیرت آور است، با واکنش مطبوعاتی که می خواهند سخنگوی بخشی از میلیون ها انسانی شوند که قربانی این طرح اقتصادی اند،روبرو گردیده. نام این طرح را در ایران گذاشته اند "طرح تحول اقتصادی" و در انگلستان و فرانسه و یونان و... آن را "شوک درمانی اقتصادی" نام گذاشته اند. نام ها متفاوت است، اما محتوای آنها همسان و همسوست و مورد تائید بانک جهانی.

آنسوی چهره کودتای 22 خرداد و سرنیزه ای که سپاه روی سینه مردم گذاشت، اجرای همین طرح اقتصادی است و تعجب آور نیست که حتی در انگلستان نیز نظامی ها مورد عنایت این طرح قرار گرفته اند.

یک هفته نامه معروف آلمانی بنام "فرایتاگ" در شماره جدید خود در باره آنچه در انگلستان می خواهند اجرا کنند نوشت: "دولت دست راستی انگلیس میگوید: ما همه در یک "قایق" نشسته ایم! کمک هزینه برای کودکان تا شهریه مدارس کم می شود. بودجه وزارتخانه ها در چهار سال آینده بطور متوسط 19 در صد کاهش خواهد یافت. بزرگترین رقم، یعنی  دست کم 18 میلیارد پوند از بودجه خدمات اجتماعی حذف خواهد شد که مستقیما گریبانگیر تنگدست ترین افراد جامعه  خواهد شد. عواقب آن از جمله عبارتند از کاستن کمک هزینه اجتماعی به مدت یک سال، کاهش بیشتر کمک هزینه مسکن و کاهش شدید تخفیف های مالیاتی برای پدران و مادران. 30 درصد از بودجه شهرداری ها کم می شود و دانشگاهها باید 40 درصد صرفه جوئی کنند و شرکت های اتوبوسرانی 20 درصد از یارانه خود را از دست می دهند.

کاهش خدمات اجتماعی  آنچنان بی پرده است که صراحت آن در حد وقاحت است: چون نفوذ سیاسی تنگدستان و ناتوانان جامعه ناچیز است. ولی  برعکس، سبیل نظامیان را این طرح چرب می کند."

لازم نیست برای کودتائی همسو با دولت دست راستی انگلستان و همسو با دولت شبه فاشیستی سرکوزی در فرانسه و یا نوکری بانک جهانی مشاوران انگلیسی و امریکائی قبول زحمت کرده و بیایند ایران. ماهیت هر حادثه و رویدادی در سمت گیری اقتصادی نتیجه آن نهفته است. تفنگ و سرنیزه و باطوم و زندان و سانسور و اختناق ابزار دفاع از سمت گیری و نتیجه اند. ماهیت کودتای 22 خرداد که اکنون آمران و عاملان آن از شورش مردم در برابر طرح های اقتصادی آن بیم و وحشت دارند، ماهیتی انگلیسی و امریکائی و بانک جهانی است. اسلام و امام زمان و ولایت امر و ... بقیه اش سرگرمی و پوشش ماجراست. زیر این پوشش و زیر این عمامه علیه مردم کودتا شده است.


خامنه در قم گیر کرده
زبان تهدید و ارعاب
تبدیل به پیام "مصالحه" شد!

 علی خامنه ای، که پس از چهار روز اقامت در قم و متوسل شدن به انواع تلاش ها برای برپائی یک نمایش بیعت روحانیون مخالف کودتا و سرکوب با وی به نتیجه نرسیده، روز گذشته با شیخ محمد یزدی رئیس حکومتی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شماری از اعضاي این جامعه  دیدار کرد تا سیمای جمهوری اسلامی عده ای معمم را در محضر او به نمایش بگذارد. باز هم، همان آیت الله گلپایگانی رئیس دفتر خامنه ای، بازهم همان آیت الله جنتی، آیت الله شاهرودی، آیت الله یزدی و ... که برای جلسه با آنها نیازی به سفر چند روزه به قم نبود و آنها همیشه آماده حضور در بیت رهبری هستند!

خامنه ای که در سخنرانی های سه روز اول اقامت خود در قم روحانیون معترض را تهدید کرده بود و مردم را میکروب سیاسی اعلام کرده بود، در دیدار روز گذشته خود سعی کرد از در مصالحه وارد شود و مراجع را برتر از اعضای جامعه روحانیت معرفی کرد! بی آن که به روی خود بیآورد این مراجع بدلیل عملکرد حکومتی جامعه مدرسین از آن جدا شده اند و اگر جامعه مدرسین دارای چنان اعتباری است که خامنه ای در دیدار روز گذشته خود با اعضای آن، به آن اشاره کرد، چرا آن علما و مراجع عضو این جامعه نمی شوند و از آن فاصله گرفته اند؟

خامنه ای گفت:

"يکي از وظايف مهم جامعه مدرسين حوزه علميه قم حفظ و تقويت ارتباط با مراجع بزرگوار است زيرا جامعه مدرسين خاستگاه مراجع محترم است و برخي از آنان، از اعضاي جامعه مدرسين بوده‌اند. "

خبرگزاری ایسنا که این دیدار را گزارش داده، اضافه کرده است که 9 تن از روحانیون حاضر در دیدار نظرات خود را طرح کردند. این خبرگزاری شرح این نظرات را منتشر نکرده، اما از محتوای لیست مسائلی که مطرح شده مشخص است که این 9 تن منتقد بوده و خواهان بازگشت به فرهنگ انقلاب و کلام آیت الله خمینی بوده اند. این محتوا را خبرگزاری ایسنا دراین جمله منتشر کرده است:

« در اين ديدار 9 نفر از حضرات آقايان اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم، ديدگاه‌هاي خود را درخصوص مسائل مختلف بيان کردند. از جمله توجه بيشتر به فرهنگ انقلاب اسلامي و کلام امام در اظهارنظرهاي برخي افراد.»


افشای 400 هزار سند
آغشته به خون و جنایت در عراق
زود دویچه سایتونگ ــ ترجمه رضا نافعی


اسناد دخالت ایران در حوادث خونین عراق

روحانیون معترض سنگر خود را ترک نکردند

حاصل واقعی سفر ملوکانه خامنه ای به قم


دیدار و گفتگوی شوسودفسکی با فیدل کاسترو
جنگ جهانی اتمی
با حمله به ایران آغاز میشود
گلوبال ریسرچ- ترجمه تورج قائم برای پیک نت - 21 اکتبر 2010

 میشل شوسودوفسکی: از دوازدهم تا پانزدهم اکتبر مباحث طولانی و دقیقی با فیدل کاسترو در هاوانا راجع به مسائل مختلف از جمله خطرات جنگ اتمی، بحرانی اقتصادی جهانی و ماهیت برنامه ی جدید جهان (New World Order) داشتم. حاصل این ملاقات یک گفتگوی همه جانبه بود که رفته رفته در وبسایت های گلوبالریسرچ و کوبا دیبیت منتشر خواهند شد. پیام زیر که فیدل کاسترو در آن درباره خطر جنگ اتمی هشدار می دهد در پانزدهم اکتبر ضبط شده است. این پیام مهم بر پایه ی تحلیل های فیدل کاسترو و درک خطرات نظامی گری همچون استفاده از سلاح های اتمی برای حمله ی پیشگیرانه علیه ایران ایراد شده است.


گذشته یک سر زمین کهن
به تاراج برده می شود!

با خواندن گزارش شما از موزه ملی، خواستم این خبر را باطلاع شما برسانم تا با انتشار آن اقدام کنید:

اموال ساماندهی نشده موزه ملی همین روزها قرار است با وانت بار به میراث تهران منتقل شود. در میان این اموال، آثار نفیس وجود دارد که اطمینان داریم در همین جابجائی ربوده خواهد شد و سر از موزه های خارج از کشور در خواهند آورد.

وضع میراث فرهنگی  و موزه ها بسیار بحرانی تر از این حرفهاست. تمام امنای اموال در حال تعویض هستند. در این میان وضع موزه جواهرات با وجود آنکه تحت نظر بانک مرکزی است اسفبارتر از همه است. از شما خواهش می کنم این مسائل را هم در کنار مسائل سیاسی منتشر کنید.


از یک گزارش: شعارهای دیواری مردم قم:
جنگ نمی خواهیم
میکروب خودتی!

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


راست های
شاخدار!

با سلام: با تشكر از ابتكاردروغ هاي شاخدار پيشنهاد مي شود در كنار اين ستون يك ستون  راست هاي شاخدار نيز درست کنید. بعنوان شروع كار نامه وزیر راه به رحیمی معاون احمدی نژاد در انتقاد از کلنگ زنی را می توانید منتشر کنید.

به گزارش جهان حميد بهبهاني وزير راه و ترابري چندي پيش در نامه اي به محمد رضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور از زمين زدن كلنگ احداث پروژه ها در اين وزارتخانه گلايه كرده است. گفته مي شود وزير در بخشي از اين نامه نوشت: وزارت راه و ترابري تنها پنج هزارميليارد تومان اعتبار دارد اما براي اتمام پروژه هاي استاني به 60 هزارميليارد تومان پول نياز است. وي در اين نامه نوشته است: با اعتبار موجود نه تنها در طول دولت دهم بلكه وزراي دولت يازدهم و دوازدهم هم نبايد كلنگ احداث هيچ پروژه اي را در حوزه وزارت راه و ترابري به زمين بزنند.

بر اساس شنيده ها در حال حاضر تعهدات باقي مانده يا انجام نشده وزارت راه و ترابري در سفرهاي استاني هيات دولت 108 هزار ميليارد تومان است . همچنين اين وزارتخانه 80 هزار ميليارد تومان تعهدات باقي مانده از برنامه چهارم توسعه دارد.

روزنامه شرق  25-7- 1389 صفحه 4.


دروغ‌های
بی استخوان
چهارشنبه

علی‌اصغر زارعی، نماینده مجلس:

همه قوا و آحاد مردم و نخبگان کشور برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اجماع دارند./ فارس

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

اغلب رهبران کشورها افرادی بی‌سواد، کلاش، قاچاقچی و فاسدند./ فارس

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفعتی:

مردم هیچ مطالبه‌ای از رهبری ندارند./ مرکز خبر حوزه


دروغ های
شاخدار هفته

از من خواسته بودید که دروغ های دولتی ها در طول هفته را جمع کنم. این دروغ ها آنقدر زیاد اند که اگر بخواهیم چنین مسئولیتی را مطابق توصیه شما برعهده بگیرم، باید تمام وقت و کار و زندگی ام را صرف آن کنم. بنابراین سعی می کنم در ابتدای هر هفته مهم ترین و درعین حال شاخدارترین دروغ ها را برایتان بنویسم:

1- احمد اقبال رضوی، امام جمعه شهر لاهور پاکستان:
آیت‌الله خامنه‌ای از نظر مدیریت و تقوا در تمام دنیا کاملاً بی‌نظیر است./ فارس
2- اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس:
دشمن با جمع‌آوری ارز از بازار داخلی می‌خواست به سیستم اقتصادی ضربه وارد کند.آفتاب
3- مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:
مقام معظم رهبری امید آزادی خواهان جهان هستند. ایرنا


برای سفرخامنه ای به قم
بلوار عمار
زیادی پهن است!

من یکی از خوانندگان هر روزی و پر پا قرص پیک نت هستم- چند روزی است که درباره آمدن و نیامدن علی خامنه ای به قم حرف و حدیث های زیادی مطرح است. لطفا در این خصوص اگر مطلبی دارید منتشر کنید. یکی از شایعاتی که در شهر قم منتشر شده اینست که ظاهراً  هدف علی خامنه ای از سفر به قم جلب حمایت مراجع از دولت و توجیه جنایات یکسال و نیم پس از انتخابات 22 خرداد است.

البته ناگفته نماند برخی از مراجع به راحتی دم به تله نداده اند و برخی دین به دنیا فروشانی نظیر نوری همدانی 4 میلیارد تومان از خامنه ای گرفته است که نه تنها مجتبی پسر خامنه ای را مجتهد اعلام کند، بلکه پای برهنه به استقبال خامنه ای برود.

همچنین در شهر قم شایعه شده که 75 و 55 متری بلوار عمار یاسر بخاطر پهنای خیابان برای ورود خامنه ای مناسب نیست چرا که خیابان عریض، جمعیت را کم جلوه می دهد ایشان باید از خیابان باریک 19 دی و میدان جهاد وارد شهر شود که جمعیت فراونی جلوه می دهد.

البته ناگفته نماند چند هفته ای است که شایعه می کنند که مثلا خامنه ای این هفته می آید بعد دوباره شایعه می کنند که این هفته نه! هفته اینده می آید. به قول عوام علت این شل کن سفت کن چیست بازار گرمی؟ برای استقبال؟ یا اختلاف خامنه ای با مراجع! آیا نامه ی خامنه ای به هاشمی در خصوص ابطال وقف دانشگاه آزاد ارتباطی با این اختلافات دارد یا نه؟


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)