برای فتح جهان
ناتو برای روسیه آغوش گشوده
اشپیگل 46- ترجمه رضا نافعی

 

واشنگتن پست:
امریکا بر سر دوراهی
بمباران یا قبول ایران اتمی

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

29 آبــان

1389

20 نوامبـــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

پیام میرحسین موسوی بمناسبت 16 آذر

اگر بصیرت داشتند

به سوی مردم باز می گشتند

اشاره: متاسفانه تجربه کهریزک و کوی دانشگاه و زیر گرفتن بی پناهان با اتومبیل پلیس و از پل پائین انداختن و سر زندانیان را به چاه توالت فروکردن و خروش مردم را در راهپیمائیهای ۲۵ و۲۸ و۳۰ خرداد و دیگر روزها ندیدن و دل بستن به تجمع های مهندسی شده و فرمایشی، جلوی روی ماست و نشانی از بصیرت برای بازگشت به سوی مردم دیده نمی شود.

هزینه ناکارآمدی های دولتمردان را مردم کوچه و بازار نباید پرداخت کنند، و نباید بر زخم های عمیق نابسامانی هایشان نمک پاشید. برعکس، چنانچه این همراه کوچک بارها درخواست کرده ام، باید با دستگیری از کسانی که این روزها بر اثر انبوه مشکلات به زمین می خورند کمک شود تا، به دور از روش هایی که کرامت انسانی آنان را از میان ببرد، به زندگی آبرومندانه شان ادامه دهند. چهره زندگی برای بسیاری از مردم زشت شده است، آن را زشت تر نکنیم، بلکه در حد توانمان، در زیبا کردن آن بکوشیم.

مستبدان نمی دانند که به کارگیری زر و زور و تزویر، فاصله مردم را با آنها بیشتر می کند وآنها را به کنج خلوتکده تخیلی به ظاهر امنی می راند که توسط مداحان و ثناگویان منفعت جوی و دشمن مردم طراحی و اجرا شده است، تا بلکه تألم ناشی از از دست دادن پشتوانه مردم را از یاد ببرند.

به نظر من، به عنوان یک فرد از این خیل عظیم، «آگاهی چشم اسفندیار خودکامگان است». راز این همه احساس خطر از دانش و دانشجو و دانشمند، این همه اضطراب از آزادی چرخش اطلاعات، این همه ترس از رسانه های آزاد، این همه واهمه از تجمع حتی آرام و مسالمت جویانه منتقدان و معترضان، و نیز این همه تلاش برای بیگانه نمایی دوستان مردم و انقلاب، و روند مستمر پایان ناپذیر ناخودی کردن فرزندان ایران، این همه هراس از هرآنچه با عقلانیت جمعی پیوند دارد و این همه پرهیز از هر آنچه با برنامه ریزی و مدیریت دانش محور مرتبط است آیا درهمین نیست؟


خبرهائی از بیت رهبری، در سخنرانی حجت الاسلام خسرو پناه
رهبر از پیش از انتخابات
در تدارک کودتا بود
!

هنوز خبری نبود که آقا متوجه شدند می‌خواهند مسأله ابطال انتخابات را مطرح کنند. اولین فردی که متوجه انقلاب رنگین و مخملی شد شخص مقام معظم رهبری بود. حتی برخی از نیروهای امنیتی نیز متوجه نشدند. فرزندان حضرت آقا  آنقدر محجوب هستند که برخی از رسانه‌ها مطلبی را درباره آقا مجتبی می‌زنند، اما عکس آقا مسعود را می‌زنند. (عکس همه آقا زاده های ایشان هست، اما عکس این یکی آقا زاده که برای کودتا در آب نمک خوابیده بود هیچ کجا نیست!) در حوزه قم درباره ولایت فقیه شبهات و اشکالات وجود دارد. می گویند ولایت فقیه غیر از مطلقه‌ایست که تمام اختیارات مردم به حاکم تفویض شود و مردم هیچ اختیاری از خود نداشته باشند و هیچ آزادی سیاسی هم نداشته باشند.(عکس: خسروپناه از دوستان آقا مجتبی در یکی از دیدارهای رسمی با علی خامنه ای)


محمد نوری زاد خطاب به رئیس قوه قضائیه
نیم نگاهی به اوین بیاندازید
تا ابوغریب و گوانتانامو را فراموش کنید!

«از سخنرانی علی خامنه ای برای عده ای که بنام اصفهانی در آستانه عید قربان به دیدارش برده شده بودند: کشور پس از "عبور از فتنه سال گذشته " وارد مرحله جدیدی شد و برای رسیدن به سمت مقصد نهایی توان تازه یافت. ملت با تكیه بر ایمان، بصیرت، موقع شناسی، درك ضروریات زمان و انجام دادن اقدامات لازم، به مرحله جدیدی از حیات خود رسید و برای رسیدن به مقصود نهایی، توان تازه ای یافت. افرادی که در گوشه و کنار، با منفی‌بافی و ایجاد بدبینی و یأس و تفرقه، نظام اسلامی را به مسائل دلخواه بیگانگان متهم می‌کنند، در واقع به نیابت از دشمنان ملت عمل می‌کنند...»


دروغ های برگزیده هفته گذشته
با خالی بندی و دروغ
نظام در اوج قدرت است

احمدی نژاد: امروز می‌بینیم كه ایران به چه عزت و كرامتی دست پیدا كرده است و هیچ مسئله‌ای در دنیا و منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست./ ایسنا

صادق لاریجانی، رئیس‌قوءقضائیه: کشور در بهترین وضعیت در طول بعد از انقلاب قرار دارد./ آفتاب

اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس:سال گذشته هیچ کس به ضرب گلوله پلیس کشته نشد. پلیس کتک می‌خورد تا مردم اذیت نشوند./ فرارو

سرتیپ حسین همدانی، فرمانده سپاه تهران بزرگ: مقام معظم رهبری فرمودند حاضر نیستند هیچ کسی کشته شود چه آن‌ها که فریب خورده و به خیابان آمدند./ ایسنا

محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی: بصیرت مردم و هوشیاری رهبری باعث شد مهره‌هایی که در فتنه سال 88 نقش آفرینی کردند، اعتبار خود را از دست بدهند./ ایسنا

محمد محمدیان، نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها: نظام تحمل شنیدن نظرات مختلف و آمادگی پاسخگویی به آرای مخالف را دارد./ ایسنا

حمیدرضا ترقی، معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی: فتنه سال گذشته برنامه بلند مدتی بود که توسط طراحان ضد انقلاب برنامه ریزی شده بود./ فارس


مرغ گران نشده، قیمتش تغییر کرده!

هر کیلو مرغ از مرز 3هزار تومان در تهران گذشت. درهمین ارتباط معاون وزیر بازرگانی "محمد علی ضیغمی" در توجیه این گرانی، در کمال بی غمی به خبرگزاری های داخلی گفت:

«نام این افزایش قیمت گرانی نیست؛ بلکه تغییر قیمت است. »

حجت الاسلامی که با حکم علی خامنه ای به جای هاشمی رفسنجانی امام جمعه موقت تهران شده "صدیقی" از جمله افاضاتش در نماز جمعه دیروز تهران، که در ارتباط مستقیم است با قیمت مرغ و دیگر مایحتاج اولیه زنده ماندن در ایران، این بود:

«پس از کارساز نبودن تحریم‌ها و فتنه ۸۸، تنها چیزی که دشمنان به آن امید دارند، هدفمند کردن یارانه‌ها است.»

تحریم ها که ادامه دارد و بانکداری و واردات و صادرات و ... را بکلی مختل کرده است. فتنه هم که بقول ایشان و مقام معظم صادر کننده حکم امام جمعه ای موقت برای ایشان، و به تعبیر امام جمعه هفته پیش تهران "جنتی" آتش زیر خاکستر است. این دو ضلع مثلث بحران. ضلع سوم هم هدفمند کردن و در واقع قطع یارانه ها به توصیه بانک جهانی برای برداشتن گام بلند به سوی لیبرالیسم اقتصادی به رهبری فرماندهان سپاه است. فعلا در این سه ضلعی حاکمیت درمانده است و اگر حمله و جنگ هم شروع شود، آنوقت این سه ضلعی می شود چهار ضلعی و نامش می شود "مربع بحران"! آنوقت به هر چهار امام جمعه موقت تهران، یعنی احمد خاتمی و احمد جنتی و امامی کاشانی و صدیقی نفری یک ضلع می رسد که روزها جمعه برای5- 6 هزار نمازگزار همیشه حاضر در چمن دانشگاه تهران که غم مرغ کیلوئی سه هزار تومان را ندارند، در باره آن خطبه بخوانند.


قطعنامه نقض حقوق بشر در ج. اسلامی
به مجمع عمومی سازمان ملل می رود

دیدار مدودف و احمدی نژاد در باکو

فرمانده نیروی انتظامی
پارسال عده ای را کشتیم اما امسال هنوز نکشته ایم!

تیغ دروغ های خامنه ای بر گلوی حقیقت
مردم را آزاد بگذارید
تا بگویند خائن و خادم کیست!

کمر بند سبز

یک ملت

 یک جنبش

در پیوندی

که مرز نمی شناسد

دکتر اردشير اميرارجمند، مشاور ارشد و رئيس کميته حقوقی ستاد انتخاباتی مهندس ميرحسين موسوی، که برای چند دیدار و سخنرانی  به اروپا سفر کرده است، قرار است روز شنبه در شهر برلین، پایتخت آلمان پیرامون حال و آینده جنبش سبز در یک جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ شرکت کند. وی استاد حقوق و پیشتر رئیس کرسی "حقوق بشر، صلح و دموکراسی" یونسکو در ایران بوده است. زمان این سخنرانی ساعت 18(6بعد از ظهر) شنبه ٢٠ نوامبر  در محل شهرداری شونبرگ، سالن BVV-Saal  اعلام شده است. این سخنرانی و پرسش و پاسخ، که آدرس آن به شرح زیر است، به ابتکار "همراهان جنبش سبز مردم ایران در برلین"  برگزار می شود.

Rathaus Schöneberg

  John-F.-Kennedy-Platz 1

10825 Berlin 

U-Bahn Bayerischer Platz (U4, U7)

  Bus: 104, M46


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 


پیام ها و نظرات


دست شما
درد نکند!

سلام- آفرین بر شما که جواب رهبری را در دیدار با اصفهانی ها دادید .متاسفانه وضع چنان شده که همه آقایان یکطرفه بالای منبر می روند و راضی هم از منبر پائین می آیند. از رهبر تا امام جمعه ها و از رئیس جمهور تا رئیس قوه قضائیه و بقیه. به هیچکس اجازه پاسخگویی نمی دهند. حالا که در داخل اینطور است و هرکس فکر می کند فصل الخطاب است، دست شما درد نکند که سخنان آنها را دنبال میکنید و جوابشان را می نویسید.


به کجا
می برند ما را؟

سلام- من دانشگاهی هستم. به ساعت کار ما اضافه شده. هفته ای جهل ساعت شده. همه باید در این ساعات در سر کار حضور فیزیکی داشته باشند. بین سیصد تا پانصد تومان هم به حقوق ها اضافه شده ولی پرداخت نمی شود. منبع تامین آن معلوم نیست. با دادن مجوز نشریه، البته نه بنام انجمن اسلامی عده ای از دانشگاهیان را هم سرگرم کرده اند. نگرانی ام از آینده ای که در پیش است روز به روز بیشتر می شود.

موفق باشید.


از هر طرحی
برای خودی ها
پول می بارد!

طرح "کار کارمندان در خانه" و طرح "انتقال کارمندان به خارج از تهران"، در عمل با هدف خالی کردن جا، برای استخدام نیروهای حامی کودتا در ادارات و وزارتخانه هاست.

برای نمونه، اسنادی را به پیوست برایتان ارسال داشته ام که نشاندهنده انتقال مدیران و کارکنان شرکت های دولتی به شهرستان ها و جایگزینی نفرات خودی به جای کارمندان قدیمی و با تجربه است. این اسناد نشان میدهد که از محل کاهش هزینه ها- اخراج نیروها- چه پولی به جیب می زنند. نامه های رد و بدل شده که کپی آنها را برایتان ارسال داشته ام نشان میدهد که وزیر راه و ترابری که عشق افلاطونی با احمدی نژاد دارد با کارمندان اخراج شده سازمان بنادر و کشتیرانی چه کرده است. اعداد و ارقامی که در اسناد هست بخش کوچکی از حیف و میل این مدیران است. کارمندان قدیمی و اخراج شده نمیتوانند حتی به اسناد غیر محرمانه دسترسی داشته باشند. همین چند سند گویای بخشی از مدیریت دولت در سازمان بنادر و کشتیرانی است. سازمانی که قرار است تحریم های بین المللی را دور بزند! امیدوارم با انتشار این خبر و اسناد گامی در جهت روشنگری بردارید!

اسناد را از اینجا ببینید


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)