دلیل سفر شتابزه بشار اسد به ایران
نام فرماندهان سپاه قدس
در لیست متهمان ترور حریری

 

کشتی نظام، میان امواج بحران ها
ترس از جنگ و قطع یارانه ها
گرانی از در و دیوار می بارد!

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

18 مهــــــــر

1389

10 اکتبـــــــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 
مذاکره با امریکائی ها
خواب طلائی احمدی نژاد!

همایش ایرانیان خارج از کشور، که با بلیت مجانی رفت و بازگشت، وعده 1500 یورو پول نقد و  هتل 5 ستاره مجانی، به کارگردانی رحیم مشائی در تهران برگزار شد، مقدماتی بود برای برخی ارتباط های امریکائی، که اکنون و پس از بازگشت احمدی نژاد از سفر نیویورک طشت رسوائی آن از بام افتاده است.

مهم ترین بخش آن همایش، حضور هوشنگ امیراحمدی در تهران بود و این همان نکته ای بود که در گزارشی ویژه با عنوان "نامه یکی از شرکت کنندگان در همایش "ایرانیان خارج از کشور" در شماره 23 مردادماه، به اختصار در پیک نت منتشر شد. بازخوانی آن نامه،  اکنون که همه خبرگزاری ها و برخی رادیوهای فارسی زبان از مذاکرات پنهانی و شکست خورده احمدی نژاد در نیویورک گزارش میدهند، معنائی دقیق تر پیدا کرده است.

با استناد به گزارش هائی که اکنون درباره شکست مذاکرات احمدی نژاد با امریکائی ها در نیویورک منتشر شده، این گمان که مقدمات این مذاکرات در حاشیه همایش ایرانیان در تهران و از طریق هوشنگ امیراحمدی فراهم شد، دور از ذهن نیست.

در طول اقامت یک هفته ای احمدی نژاد در نیویورک نیز، گزارش دیگری به پیک نت رسید که مربوط به ملاقات های احمدی نژاد و رحیم مشائی با "رمزی کلارک" دادستان کل و مقتدر امریکا در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر بود. آن گزارش را هم که در اینجا بخوانید، آنوقت ادامه آن، از برنامه رادیو آلمان – دویچه وله- در هفته گذشته، ماجرا را خواندنی تر می کند.

بموجب این گزارش، که اصل آن از اینجا قابل دسترسی است، برخی منابع خبری از جمله روزنامه‌ی اسرائیلی هآرتص ادعا کرده‌اند، که نمایندگان ایران و آمریکا در هفته‌های گذشته در نیویورک بصورت پنهانی مذاکره داشته‌اند. رضا تقی‌زاده، تحلیل‌گر مسائل سیاسی در بریتانیا معتقد است «عکس‌العمل تند همراه با فحاشی محمود احمدی‌نژاد نسبت به دولت و ملت آمریکا، عصبانیت او از شکست این مذاکرات است. آخرین این تماس‌ها، سال قبل بود که یکی از دیپلمات‌های ارشد بازنشسته‌ی آمریکایی اعلام کرد که شخصاً در این مذاکرات حضور داشته است.

مشاور نزدیک و ارشد آقای احمدی‌نژاد، مجتبی ثمره‌هاشمی مسئولیت‌اش تدارک همین گفت‌وگوهای محرمانه بود. در دور اخیر هم، قبل از این‌که محمود احمدی‌نژاد و و هیئت همراهش به نیویورک بروند، مقدماتی برای انجام این گفت‌وها در نیویورک فراهم شده بود. عصبانیت بی‌حد آقای احمدی‌نژاد نشان می‌دهد که خواسته‌های ایشان در جهت پیش‌بردن این گفت‌وگوها و ارتقای سطح گفت‌وگوها برآورده نشده و حالا آقای احمدی‌نژاد با عکس‌العمل تند نسبت به نتایج این گفت‌وهای معوق مانده یا به نتیجه نرسیده، عکس‌العمل نشان می‌دهند.


عادل عبدالمهدی
نخست وزیری عراق را قبول می کند؟


به حکم احمدی نژاد
یک متقلب  از راه رسیده
رئیس جمعیت هلال احمر شد

نماز جماعت را، خدا، نه
بلکه خامنه ای باید قبول کند!

برنج، قند و روغن کوپنی می شوند
طرح جیره بندی جنگی
بزودی در ایران اجرا می شود

نسرین ستوده
وکیل و موکل در زندان کودتا

در برخی محافل نزدیک به خانواده زندانیان سیاسی پس از کودتای 22 خرداد، نسبت به سلامت خانم نسرين ستوده عضو رهبری کانون مدافعان حقوق بشر که در زندان کودتا بسر می برد ابراز نگرانی جدی شده است.

خانم ستوده از سوم مهرماه جاری در اعتصاب غذا بسر می برد و چون در قرنطینه و زندان انفرادی است، دیگر زندانیان نیز از سرنوشت او اطلاعی ندارند.

به گفته همسرش "رضاخندان"، خانم ستوده بعد از ظهر چهارشنبه گذشته در یک تماس بسیار کوتاه تلفنی با وی، در یک جمله گفته:"من از سوم مهر در اعتصاب غذا هستم و تهدید شده ام..." و سپس تلفن قطع شده و جمله او کامل بیان نشده است. خانم ستوده از جمله وکلای سرشناس پرونده های سیاسی سالهای اخیر است.


گفتگوی هفته نامه اشپیگل با خانم "کیرشنر" ، رئیس جمهور آرژانتین
درمان دشوار

زخم های به جای مانده از حکومت نظامی ها برآرژانتین
ترجمه رضا نافعی


با نظارت سپاه، در میان تولیدات کارخانه سیم الکتریک خراسان
محموله های ناشناس
برای غزه و لبنان بار زده می شود

وقتی در انقلاب نبوده ها، امام جمعه می شوند
مشهدی ها برای دیدن علم الهدا
و سخنرانی هایش انقلاب کردند!


اجرای 180 مصوبه برنامه پنجم دلبخواهی شده
تلقی "دلبخواهی" احمدی نژاد از مصوبات مجلس


270 سینماگر ایران
به دفاع از سنگر "خانه سینما" برخاستند


پس از 9 ماه بازداشت کودتائی
سردبیر "کلمه سبز" آزاد شد!


شعار ممنوعه!
"مرگ بر شاه"

مدتی پیش برایتان گزارشی در باره ماموریت جدید رفتگران مشهد فرستاده بودم. شهرداری مشهد میان رفتگران شهر اسپری رنگ توزیع کرده تا هرجا شعار علیه حکومت دیدند روی آن رنگ بپاشند. کسانی که صبح زود از خانه بیرون می آیند، این رفتگران را "اسپری" بدست و درحال جستجوی شعارهای خیابانی می بینند. مردم در بلوار وکیل آباد مشهد نوشته بودند "مرگ بر شاه". چند روزی این شعار روی دیوار و یک در بزرگ دو لنگه در معرض دید همه عابران بود و رفتگران روی آن رنگ نپاشیده بودند، تا این که بالاخره به آنها دستور داده شد روی "مرگ بر شاه" هم رنگ بپاشند و در توضیح این کار به آنها گفته بودند: منظور از این شعار مرگ بر شاه نیست. شاه مرده و تمام شده، بلکه منظور مرگ بر خامنه ایست! دو عکس از این ماجرا برایتان ارسال کردم.


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا


پیام ها و نظرات


پیشنهاد
ستون دروغ ها

محمود احمدی‌نژاد:

همه اتفاقات خارق‌العاده‌ای که در عرصه بین‌الملل برای کشور می‌افتد به خاطر عنایت امام زمان است. خبرگزاری فارس

غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها:

مجرم سیاسی نداریم، تعداد کمی زندانی امنیتی داریم. خبرگزاری ایسنا

محمد حسینی، وزیر ارشاد:

ایران دارای قوی‌ترین دیپلماسی عمومی جهان است. خبرگزاری فارس

پيشنهاد مي کنم ستونی بنام دروغ های دولت دهم اختصاص بدهید و بصورت روزانه آنها را منتشر کنید. قدیم ها می گفتند "دروغ روز 13 فروردین"، حالا همه روزها و ساعات ایران، 13 بدر است!

پیک نت: خود شما زحمت این کار را تقبل بفرمائید!


ماهی ارز
در آب گل آلوده

سلام- من بعنوان یک شهروند ساده میدانم که دولت نفت را که ثروت و سرمایه ملی است می فروشد و ارز خارجی ناشی از فروش نفت را قاعدتا باید به بانک مرکزی داده و برای مخارج داخلی از همین بانک ریال کرفته و مصرف کند. بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده، دولت باید پول هدفمند کردن یارانه ها را به حساب مردم بریزد. از طرفی دولت با کسری بودجه و نداشتن پول دست به گریبان است. به همین دلیل دولت از بازار آشفته ارز هم در این روزها سوء استفاده کرد و به ازای هر دلار، صد تومان بیشتر به صندوق دولت اضافه کرد. چون میزان در امد مردم به ریال است و بر آن چیزی افزوده نمیشود، مردم فقیرتر میشوند.                  رضا


علیه  سازمان
تامین اجتماعی

 یكی از سیاست های دولت نهم و دهم  جهت پاشاندن سازمان تامین اجتماعی این است كه كارمندان جدید استخدام وزارت خانه ها را به جای اینكه بیمه خدمات درمانی و بازنشستگی كشوری  بكنند  آنها را بیمه تامین اجتماعی می كنند. و آنها را می اندازند به گردن سازمان تامین اجتماعی.

از طرفی حق بیمه شان را به سازمان تامین اجتماعی نمی پردازند و می ماند جزء بدهكاری های دولت به سازمان تامین اجتماعی كه اكنون سر به 20 تا 25 میلیارد دلار می زند. اقدام فوق حداقل در بعضی از وزارتخانه ها از جمله وزارتخانه  اقتصاد دارایی به انجام رسیده است.


اخبار کیان تایر

سلام و خسته نباشيد- لطفا هر چه می توانید درباره كارخانه كيان تاير و بدبختي‌هاي كارگران آن بنويسيد. با انعكاس بيشتر اخبار آنچه بر سر ما دراین کارخانه می آید، به مردم نشان بدهید که کارگران هم زیر فشار اقتصادی و سرکوب اند.


وحشت از یورش

گرانی و حمله نظامی


چشم به
آسمان تهران

سلام- ديشب در آسمان تهران حدود ساعت 7:15 شب یک شیئی شبیه موشک عبور کرد. بنده در پشت فرمان در ترافیک بودم که این شیئی را دیدم و متوجه شدم که توجه خیلی از راننده گان دیگر هم به این مسئله جلب شده و در فاصله چند دقیقه همه با اشاره انگشت آسمان را به هم نشان میدادند. درست مثل زمان جنگ با عراق که مردم همیشه چشمشان به آسمان بود تا موشک را قبل از فرود ببینند و خود را به گوشه ای امن برسانند. آنچه دیشب در آسمان تهران دیدم، هواپیما نبود و ظاهرا موشک هم نبود، چون سقوط و انفجاری پیش نیآمد. شاید هم یک شهاب بود، اما باور کنید که مردم با دیدن هر شینی مشکوکی روی آسمان فکر می کنند حمله شروع شد. خیلی از مردم حس میکنند جنگ نزدیک است.


جوک "لری"
علیه شیخ جسور

با درود- گروه امنیتی جنگ روانی در ستاد کودتای 22 خرداد، از حدود 2 ماه پیش با مخابره اس ام اس هایی حاوی جوك های لری، می کوشد نظر مردم را نسبت به شجاعت شیخ مهدی كروبی تغییر داده و شجاعت وی را ساده لوحی جلوه دهد. با توجه به سابقه این نوع عملیات جنگ روانی بعید نیست در آینده نزدیک ی جوك های جنسی هم علیه رهبران جنبش سبز منتشر شود. اطلاع رسانی کنید و از مردم بخوانید که این اس ام اس ها را برای هم نفرستند.


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)