سرمقاله راه توده
ماهیت امریکائی- انگلیسی
کودتای 22 خرداد پنهان نیست!

 

نبرد دلار و ریال
ریال ایران دربرابر دلار
هنوز باندازه کافی "له" نشده!

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

19 مهــــــــر

1389

11 اکتبـــــــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 
مسائل اصلی مردم ایران
مسئله اصلی حاکمان بر کشور

علی خامنه ای در دفاع از دولت احمدی نژاد و برنامه های اقتصادی و سیاسی اش می گوید: مسائل را اصلی و فرعی باید کرد و باعث تضعیف دولت خدمتگذار نشد.

امام جمعه مشهد "علم الهدا" می گوید: مردم برای اسفالت خیابان و آبادی روستاها انقلاب نکردند، بلکه برای حاکمیت ارزش ها انقلاب کردند.

نه آقای خامنه ای راست و پوست کنده می گوید آن مسئله اصلی که همه مسائل دیگر فرعی و تابع آنست کدام است و نه آقای علم الهدا می گوید آن ارزشی که باید حاکم باشد چیست؟ نه آقای خامنه ای می گوید مسئله اصلی اتم و جنگ است و نه آقای علم الهدا راست و پوست کنده می گوید منظورش ار ارزش ها ترویج خرافات مذهبی و سرکوب است.

اما برای مردم، مسائل اساسی درست خلاف آن مسئله و مسائل اصلی است که اقایان در نظر دارند. مسئله اصلی برای مردم گرانی، فقر، ترس از جنگ، نفرت از سرکوب و تحمیل خرافات مذهبی است.

آقای خامنه ای تصور کرده با سفر به قم و یک تظاهرات امنیتی و فرمایشی برای ترساندن روحانیون معترض به وضع حاکم بر کشور، مسائلش حل می شود و جبهه اش تقویت می شود. آقای علم الهدا نیز تصور کرده هرچه بیشتر چاپلوسی آقای خامنه ای را بکند، موقعیتش درحاکمیت بیشتر تثبیت می شود و لابد رئیس مجلس خبرگانی، رئیس شورای نگهبانی، تولیت خراسانی ... یک چنین پست های نان و آب دار تری نصیبش خواهد شد. اینها تصورات آنهاست، اما واقعیات در جامعه بی اعتناء به این تصورات و نقشه و خیالات پیش می رود. به نمونه های زیر توجه کنید:

1- شرکت های بیمه‌ قادر به پرداخت بدهی داروخانه‌ها نیستند و به همین دلیل، در روزهای اخیر هرج ومرج در داروخانه‌های کشور حاکم شده است. داروخانه‌ها در روزهای اخیر نسخه بیماران را اگر بنام بیمه باشد قبول نمی کنند و پول نقد می خواهند. این وضع علاوه بر تهران، در شهرهای دیگر نیز حاکم است.

2- کارگران کارخانه نازنخ قزوین روز گذشته- جمعه- بجای حضور در نماز جمعه، در اعتراض به عدم دریافت 6 ماه حقوق خود در سال جای و 2 ماه حقوق مربوط به سال گذشته و همچنین اعلام تعطیلی این کارخانه  مقابل نهاد ریاست‌جمهوری تجمع کردند. شمار تجمع کنندگان یکصد تن اعلام شد.

3- کارگران و کارکنان کاغذسازی کارون، با در دست داشتن شعارهائی با مضمون زیر، روز گذشته در مقابل مجلس اجتماع کردند: افسردگی، فقر و بیماری خانواده‌های ما برای شما اهمیتی دارد؟ مگر ما ایرانی نیستیم؟

4- شهرام میرآخورلو، مدیرکل دفتر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گفتگو با خبرگزاری مهر: 1760 قلم لوازم خانگی گران شده است. افزایش قیمت ها به قانون هدفمندی یارانه ها گره خورده است. جلوی افزایش قیمت کالاها را نمی توان گرفت.


نامه مشترک سحرخیز، اسانلو، طبرزدی، رفیعی و بداغی از زندان رجائی شهر
استیضاح دولت در توان مجلس نیست
مردم در یک رفراندم تکلیف را روشن کنند!


مثلث رابطه با امریکائی ها
ثمره - مشائی- امیر احمدی

برای دور زدن تحریم ها
پرسنل ناوگان دریائی ج. اسلامی
مجهز به کارت های جعلی شدند!

سید علی صالحی:
از حاکمیت دروغ
در این سر زمین
پشتم می لرزد!مذاکره با امریکائی ها
خواب طلائی احمدی نژاد!

عادل عبدالمهدی
نخست وزیری عراق را قبول می کند؟


به حکم احمدی نژاد
یک متقلب  از راه رسیده
رئیس جمعیت هلال احمر شد

نماز جماعت را، خدا، نه
بلکه خامنه ای باید قبول کند!

برنج، قند و روغن کوپنی می شوند
طرح جیره بندی جنگی
بزودی در ایران اجرا می شود

با نظارت سپاه، در میان تولیدات کارخانه سیم الکتریک خراسان
محموله های ناشناس برای غزه و لبنان بار زده می شود

وقتی در انقلاب نبوده ها، امام جمعه می شوند
مشهدی ها برای دیدن علم الهدا
و سخنرانی هایش انقلاب کردند!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا


پیام ها و نظرات


پیشنهاد
ستون دروغ ها

محمود احمدی‌نژاد:

همه اتفاقات خارق‌العاده‌ای که در عرصه بین‌الملل برای کشور می‌افتد به خاطر عنایت امام زمان است. خبرگزاری فارس

غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها:

مجرم سیاسی نداریم، تعداد کمی زندانی امنیتی داریم. خبرگزاری ایسنا

محمد حسینی، وزیر ارشاد:

ایران دارای قوی‌ترین دیپلماسی عمومی جهان است. خبرگزاری فارس

پيشنهاد مي کنم ستونی بنام دروغ های دولت دهم اختصاص بدهید و بصورت روزانه آنها را منتشر کنید. قدیم ها می گفتند "دروغ روز 13 فروردین"، حالا همه روزها و ساعات ایران، 13 بدر است!

پیک نت: خود شما زحمت این کار را تقبل بفرمائید!


ماهی ارز
در آب گل آلوده

سلام- من بعنوان یک شهروند ساده میدانم که دولت نفت را که ثروت و سرمایه ملی است می فروشد و ارز خارجی ناشی از فروش نفت را قاعدتا باید به بانک مرکزی داده و برای مخارج داخلی از همین بانک ریال کرفته و مصرف کند. بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده، دولت باید پول هدفمند کردن یارانه ها را به حساب مردم بریزد. از طرفی دولت با کسری بودجه و نداشتن پول دست به گریبان است. به همین دلیل دولت از بازار آشفته ارز هم در این روزها سوء استفاده کرد و به ازای هر دلار، صد تومان بیشتر به صندوق دولت اضافه کرد. چون میزان در امد مردم به ریال است و بر آن چیزی افزوده نمیشود، مردم فقیرتر میشوند.                  رضا


علیه  سازمان
تامین اجتماعی

 یكی از سیاست های دولت نهم و دهم  جهت پاشاندن سازمان تامین اجتماعی این است كه كارمندان جدید استخدام وزارت خانه ها را به جای اینكه بیمه خدمات درمانی و بازنشستگی كشوری  بكنند  آنها را بیمه تامین اجتماعی می كنند. و آنها را می اندازند به گردن سازمان تامین اجتماعی.

از طرفی حق بیمه شان را به سازمان تامین اجتماعی نمی پردازند و می ماند جزء بدهكاری های دولت به سازمان تامین اجتماعی كه اكنون سر به 20 تا 25 میلیارد دلار می زند. اقدام فوق حداقل در بعضی از وزارتخانه ها از جمله وزارتخانه  اقتصاد دارایی به انجام رسیده است.


اخبار کیان تایر

سلام و خسته نباشيد- لطفا هر چه می توانید درباره كارخانه كيان تاير و بدبختي‌هاي كارگران آن بنويسيد. با انعكاس بيشتر اخبار آنچه بر سر ما دراین کارخانه می آید، به مردم نشان بدهید که کارگران هم زیر فشار اقتصادی و سرکوب اند.


وحشت از یورش

گرانی و حمله نظامی


چشم به
آسمان تهران

سلام- ديشب در آسمان تهران حدود ساعت 7:15 شب یک شیئی شبیه موشک عبور کرد. بنده در پشت فرمان در ترافیک بودم که این شیئی را دیدم و متوجه شدم که توجه خیلی از راننده گان دیگر هم به این مسئله جلب شده و در فاصله چند دقیقه همه با اشاره انگشت آسمان را به هم نشان میدادند. درست مثل زمان جنگ با عراق که مردم همیشه چشمشان به آسمان بود تا موشک را قبل از فرود ببینند و خود را به گوشه ای امن برسانند. آنچه دیشب در آسمان تهران دیدم، هواپیما نبود و ظاهرا موشک هم نبود، چون سقوط و انفجاری پیش نیآمد. شاید هم یک شهاب بود، اما باور کنید که مردم با دیدن هر شینی مشکوکی روی آسمان فکر می کنند حمله شروع شد. خیلی از مردم حس میکنند جنگ نزدیک است.


جوک "لری"
علیه شیخ جسور

با درود- گروه امنیتی جنگ روانی در ستاد کودتای 22 خرداد، از حدود 2 ماه پیش با مخابره اس ام اس هایی حاوی جوك های لری، می کوشد نظر مردم را نسبت به شجاعت شیخ مهدی كروبی تغییر داده و شجاعت وی را ساده لوحی جلوه دهد. با توجه به سابقه این نوع عملیات جنگ روانی بعید نیست در آینده نزدیک ی جوك های جنسی هم علیه رهبران جنبش سبز منتشر شود. اطلاع رسانی کنید و از مردم بخوانید که این اس ام اس ها را برای هم نفرستند.


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)