سرمقاله راه توده
هنوز توان جلوگیری از
فاجعه در ایران وجود دارد!

 

از یک گزارش دریافتی
از لبنان تا بیرجند
احمدی نژاد روئی در وطن ندارد!

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

26 مهــــــــر

1389

18 اکتبـــــــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

نتایج سیاست جنگی، کودتای سپاهی و سرکوب مردم در راه است
ایران در انتظار
ده ها میلیارد دلار خسارت

نشریه "اکو" چاپ فرانسه، که اعتباری شبیه "اکونومیست" در انگلستان دارد و به نوعی کپی برداری از اکونومیست است و وابسته به محافل بزرگ سرمایه داری فرانسه، با استناد به یک گزارش محرمانه‌ که اوایل مهرماه برای علی خامنه‌ای ارسال شده، اقتصاد ایران را در آستانه فروپاشی ارزیابی کرده است. این نشریه می نویسد که این گزارش محرمانه را تعدادی از اقتصاد‌دانان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت نفت جمهوری اسلامی تهیه کرده و این نشریه به نسخه ای از آن دست یافته است.

در این گزارش آمده که تاثیر تحریم‌ها در سال آینده بالغ بر ده‌ها میلیارد دلار خسارت خواهد بود و لازم است که مقام رهبری چاره ای فوری برای جلوگیری از یک بحران جدی بیاندیشد.

در صورت عدم اقدامات فوری، فلج اقتصادی کشور قطعی است و بدنبال آن، ورشکستی و فروپاشی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور در 8 تا 12 ماه آینده پیش بینی می شود.

در همین نامه پیشنهاد شده که بصورت فوری تجارت خارجی جمهوری اسلامی در جهت چین، روسیه و هندوستان سمت گیری کند. ذخیره سازی مواد غذائی و سوخت و جانشین کردن "یوان" چین به جای دلار و یورو نیز از جمله پیشنهاد های طرح شده در این گزارش محرمانه است.

( مقاله تفسیری اکو که در آن بخش هائی از گزارش محرمانه منتشر شده در اینجا)


نان من کو؟

خبرگزاری مهر به نقل از معاون وزیر بازرگانى جمهوری اسلامی، روز گذشته به مردم ایران مژده داد که بزودی قیمت نان چند برابر خواهد شد.

معاون وزیر گفت: با حذف یارانه‌ها، قیمت نان نیز بر اساس قیمت جهانى گندم و آرد محاسبه مى‌شود و مردم باید از «نانوایى‌هاى آزادپز» نان خود را خریدارى کنند. حذف یارانه نان در چارچوب اجراى قانون هدفمند شدن یارانه‌ها انجام می شود.


در حاشیه مصاحبه دادستان
ماموران سرویسهای جاسوسی
سر سفره آقایان نشسته اند!


تدارک استقبال از خامنه ای
از سوی چهره های آشنا

همه آنهائی را که در گزارش تصویری آماده سازی قم برای استقبال از مقام معظم مشاهده می کنید، همانهائی نیستند که با قمه و باطوم به مردم حمله می کنند و به بیت مراجع مخالف کودتای 22 خرداد حمله ور می شوند؟ طلبه های کفن پوش حرفه ای نیستند؟ بسیجی های موتور سواری نیستند که مردم از آنها نفرت دارند؟

این نمایش های زوری و پولی و حکومتی مشروعیت و مقبولیت مردمی برای کسی می آورد که برای علی خامنه ای بیآورد؟ احمدی نژاد برای کسب مشروعیت به لبنان سفر کرد و آقای خامنه ای برای همین هدف عازم قم است. مشگ آنست که در دکان عطاری ببوید، نه آن که عطار از عطر آن بگوید!

تظاهرات و راهپیمائی در کشور را آزاد اعلام کنند تا بوی واقعی این بازی ها به مشام بیت رهبری و کاخ ریاست جمهوری برسد!


کناره گیری روسها از پروژه گاز ایران- پاکستان

 وحشت از تبدیل شدن  لوله "صلح" به لوله "تفنگ"


انتقال ارزهای ایران
به بانک های کابل و بغداد!

لطفا این خبر را که از منابع موثق داخل نظام است، منتشر بفرمائید:

روز جمعه، در یک تماس فوری و محرمانه که از بغداد و کابل گرفته شد، به اطلاع بیت رهبری رسانده شد که مقامات کابل و عراق بشدت نگران بلوکه شدن پول هائی هستند که اخیرا از ایران به بانک های این دو کشور سپرده و یا منتقل شده است. در همین تماس اطلاع داده شد که امریکائی ها در جریان این انتقال پول قرار گرفته و بسرعت در تدارک بلوکه کردن پول ها هستند.

در پی محدود شدن معاملات ارزی خصوصا ارسال ارز به خارج از کشور، واسطه های سپاه و صرافی های اقماری آنها از طریق بانک های افغانستان و عراق اقدام به ارسال وجه به خارج کرده اند.

به همین دلیل، ظرف هفته گذشته کلیه حواله های ارزی به سمت دوبی از طریق بغداد انجام شد و دولت ایران نیاز صرافی های مستقر در دوبی را از این طریف تامین کرد.

همچنین بانک کابل بعنوان یکی از بانک های اصلی در ارسال وجه به اروپا و آسیا مورد استفاده ایران قرار گرفت و صرافی های تهران با گرفتن وجه در تهران معادل آنرا به دلار از طریق بانک کابل به مقصد نهایی ارسال کردند.

استفاده از این دو کشور در سالیان اخیر بی سابقه بوده و رو آوردن به این دو کشور نشان از هر چه محدود شدن توانایی های ایران در چرخش ارز کشور دارد.

در هفته گذشته برای چین و هنک کنگ حواله تلکس از بانک کابل صادر شد.

توجه داشته باشید که صرافی ها به نیابت از دولت سرگرم نقل و انتقالات ارز هستند. صرافی های قانونی زیاد نیستند. شاید کمتر از 30 صرافی قانونی در تهران جواز صرافی دارند و فعالیت می کنند و با دولت معامله ارزی دارند، اما بدون اغراق می توان مدعی شد که صدها صرافی غیر رسمی، بدون جواز در کشور فعالیت می کنند که همه آنها به منابع قدرت وصل هستند. همین وضع در کشورهای حوزه خلیج فارس و بویژه در دوبی نیز حاکم است. برای نمونه شاید بیش از 150 صرافی در ارتباط با ایران فعال اند و از جانب سپاه حمایت می شوند که جواز صرافی ندارند و کسب و کار رسمی شان چیز دیگری است. مثلا کفاش اند و یا برنج فروش، اما همه آنها زیر چتر حمایتی دولت در تهران، در دوبی کار ارز می کنند و به شعبات بانک سپاه تبدیل شده اند.


پیدا کنید گیرندگان را

مديركل بازرسی استان فارس"قادر جمالی" که تاکنون زبان در کام کشیده بود، پس از برکناری، در مراسم تودیع خود فاش ساخت:

بر اساس آخرين آمار، معوقه‌های بانكی در سطح استان فارس بالغ بر 624 ميليارد تومان است كه 31 درصد آن به 86 نفر پرداخت شده است .عمده بدهكاران بانكی استان نیز واحد و شركت‌های  دولتی و يا وابسته به دولت هستند. این واحدها و شرکت ها دچار بحران اند.


نگاهی به نشست خبری سردار "بهمن کارگر"
سر هر خیابان و نبش هرکوچه یک ایستگاه انتظامی ایجاد می شود!

دروغ- ادعا- بلوف
در 24 ساعت گذشته

غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور با هدف ترساندن هاشمی رفسنجانی: مهدی هاشمی در صورت ضرورت از طریق اینترپل دستگیر می‌‌شود - فارس

احمد جنتی، امام‌جمعه موقت اما همیشه ثابت تهران، در ادامه ستایش لنگه کفش پرت کردن خبرنگار عراقی بسوی جورج بوش و اعلام آن به مبارزه ضد امریکائی :  شعارهای مردم لبنان پتكی بر سر آمریكا و رژیم‌ صهیونیستی بود- فارس
محمدرضا میرتاج‌الدینی، معاون پارلمانی احمدی نژاد برای جبران جبهه نبوده و جبهه ندیدن احمدی نژاد:
شجاعت احمدی نژاد در هنگام پرواز بالگردهای رژیم صهیونیستی موجب شادی مردم شد- فارس

وكیل سپه، نماینده مردم پارس آباد، در پاسخ به ایرانی هائی که به چشم خود دیدند دولت و سپاه پول های نفت را برده در لبنان اتوبان کشیده و ساختمان و استادیوم ورزشی ساخته: سفرهای استانی دولت به آبادانی كشور شتاب بخشیده است- ایرنا

محمد تویسركانی، مسئول عقیدتی سپاه پاسداران در تائید سخنان معاون پارلمانی احمدی نژاد: دنیا شجاعت احمدی نژاد را تحسین كرد- ایرناحساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


دروغ های
شاخدار هفته

از من خواسته بودید که دروغ های دولتی ها در طول هفته را جمع کنم. این دروغ ها آنقدر زیاد اند که اگر بخواهیم چنین مسئولیتی را مطابق توصیه شما برعهده بگیرم، باید تمام وقت و کار و زندگی ام را صرف آن کنم. بنابراین سعی می کنم در ابتدای هر هفته مهم ترین و درعین حال شاخدارترین دروغ ها را برایتان بنویسم:

1- احمد اقبال رضوی، امام جمعه شهر لاهور پاکستان:
آیت‌الله خامنه‌ای از نظر مدیریت و تقوا در تمام دنیا کاملاً بی‌نظیر است./ فارس
2- اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس:
دشمن با جمع‌آوری ارز از بازار داخلی می‌خواست به سیستم اقتصادی ضربه وارد کند.آفتاب
3- مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:
مقام معظم رهبری امید آزادی خواهان جهان هستند. ایرنا


برای سفرخامنه ای به قم
بلوار عمار
زیادی پهن است!

من یکی از خوانندگان هر روزی و پر پا قرص پیک نت هستم- چند روزی است که درباره آمدن و نیامدن علی خامنه ای به قم حرف و حدیث های زیادی مطرح است. لطفا در این خصوص اگر مطلبی دارید منتشر کنید. یکی از شایعاتی که در شهر قم منتشر شده اینست که ظاهراً  هدف علی خامنه ای از سفر به قم جلب حمایت مراجع از دولت و توجیه جنایات یکسال و نیم پس از انتخابات 22 خرداد است.

البته ناگفته نماند برخی از مراجع به راحتی دم به تله نداده اند و برخی دین به دنیا فروشانی نظیر نوری همدانی 4 میلیارد تومان از خامنه ای گرفته است که نه تنها مجتبی پسر خامنه ای را مجتهد اعلام کند، بلکه پای برهنه به استقبال خامنه ای برود.

همچنین در شهر قم شایعه شده که 75 و 55 متری بلوار عمار یاسر بخاطر پهنای خیابان برای ورود خامنه ای مناسب نیست چرا که خیابان عریض، جمعیت را کم جلوه می دهد ایشان باید از خیابان باریک 19 دی و میدان جهاد وارد شهر شود که جمعیت فراونی جلوه می دهد.

البته ناگفته نماند چند هفته ای است که شایعه می کنند که مثلا خامنه ای این هفته می آید بعد دوباره شایعه می کنند که این هفته نه! هفته اینده می آید. به قول عوام علت این شل کن سفت کن چیست بازار گرمی؟ برای استقبال؟ یا اختلاف خامنه ای با مراجع! آیا نامه ی خامنه ای به هاشمی در خصوص ابطال وقف دانشگاه آزاد ارتباطی با این اختلافات دارد یا نه؟


پیشنهاد
ستون دروغ ها

محمود احمدی‌نژاد:

همه اتفاقات خارق‌العاده‌ای که در عرصه بین‌الملل برای کشور می‌افتد به خاطر عنایت امام زمان است. خبرگزاری فارس

غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها:

مجرم سیاسی نداریم، تعداد کمی زندانی امنیتی داریم. خبرگزاری ایسنا

محمد حسینی، وزیر ارشاد:

ایران دارای قوی‌ترین دیپلماسی عمومی جهان است. خبرگزاری فارس

پيشنهاد مي کنم ستونی بنام دروغ های دولت دهم اختصاص بدهید و بصورت روزانه آنها را منتشر کنید. قدیم ها می گفتند "دروغ روز 13 فروردین"، حالا همه روزها و ساعات ایران، 13 بدر است!

پیک نت: خود شما زحمت این کار را تقبل بفرمائید!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)