سیره امام، کودتا و حمایت از کودتاچی ها بود؟
خبرگان در حضور سکاندار
کشتی استوار بر دروغ و ادعا

 

با صدور اطلاعیه خطاب به مردم ایران
اعلام جرم روحانیون خط امام
از آمرین و مجریان کودتای 88

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

27 شهریور

1389

18 سپتامبر

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

دو روز جدال
در متشنج ترین اجلاس خبرگان

متشنج ترین جلسه مجلس خبرگان، غروب 4 شنبه گذشته، پس از دو روز جر و بحث تند پایان یافت و روز پنجشنبه همگی، درحالیکه یکدیگر را تهدید به تسویه حساب کرده بودند، راهی بیت رهبری شدند. فشرده ای از سخنان پوچ و بی ارتباط با واقعیات ایران و جهان را در همین شماره پیک نت می خوانید. اما درباره دو روز جلسه مجلس خبرگان گزارش کوتاهی بدست ما رسیده است که با اندکی تغییرات ناشی از ملاحظات امنیتی در ادامه می آوریم:

جلسه روز سه شنبه- افتتاحیه- در حالی تشکیل شد که شیخ محمد یزدی نایب رئیس اول این مجلس، که تقریبا فلج شده و تا رسیدن به جایگاه هیات رئیسه زیر بغلش را گرفته بودند، مذاکراتش را با احمد جنتی و مصباح یزدی کرده و برای حذف هاشمی رفسنجانی به جلسه آمده بود. آیت الله واعظ طبسی، آیت الله مهدوی کنی و آیت الله شاهرودی در برابر جبهه شیخ محمد یزدی، شیخ احمد جنتی و مصباح یزدی سنگر گرفته بودند. دراین میان سید احمد خاتمی نقش دلال گروهبندی جنتی- یزدی را ایفاء می کرد.

مراسم تشریفاتی خیلی زود و پس از سخنرانی افتتاحیه هاشمی رفسنجانی که در آن نسبت به اوضاع داخلی کشور و خطرات خارجی هشدار داده بود خاتمه یافت و خبرنگاران را به خارج از سالن هدایت کردند.

از لحظه خروج خبرنگاران تا آغاز نماز ظهر بحث بر سر سخنرانی افتتاحیه هاشمی بود. گروهبندی جنتی- یزدی با این سخنرانی مخالفت کرده و آن را سیاه نمائی و مخالفت با نظرات رهبر اعلام کرده و تلاش کردند جلسه را علیه هاشمی رفسنجانی بسیج کنند. بعد از نماز و صرف ناهار، که در فضائی سرد و مملو از خصومت برگزار شد، بحث ها، در جلسه بعد از ظهر تند تر شد. جنتی و یزدی عنوان کردند که با بیت تماس گرفته و مقام معظم از سخنرانی هاشمی تکدر خاطر پیدا کرده است. بحث بر سر عزل آیت الله دستغیب و صدور بیانیه ای علیه وی، نام بردن از مهدی کروبی و مهندس موسوی در بیانیه پایانی و درخواست دستگیری و محاکمه آنها و همچنین حمایت از دولت، وقت بعد ازظهر را به خود اختصاص داد. گروه هاشمی رفسنجانی که از حمایت آیت الله واعظ طبسی و مهدوی کنی برخوردار بود، با تمام این پیشنهادها مخالفت کرد. جلسه بعد از ظهر زودتر پایان یافت زیرا هاشمی رفسنجانی در مخالفت با پیشنهادها جلسه را بصورت قهر ترک کرد و حتی تهدید کرد که فردا درجلسه شرکت نمی کند. جمله ای که از وی نقل شده اینست «مملکت را تا خرخره در بحران فرو برده اید و باز هم ول کن نیستید؟»

معلوم نیست پس از خروج هاشمی از جلسه، بحث ها چگونه ادامه یافت، اما می دانیم که ختم جلسه خیلی زود اعلام شد و متعاقب آن، یک هیات نسبتا وسیع از شیوخ مجلس خبرگان که در میان آنها آیت الله واعظ طبسی، آیت الله هاشمی شاهرودی و حجت الاسلام دری نجف آبادی حضور داشتند به دیدار هاشمی در ساختمان مجمع مصلحت رفتند و پس از مدتی مذاکره سرانجام وی را راضی کردند که در جلسه چهارشنبه شرکت کند.

مخالفان هاشمی در جلسه چهارشنبه درموضع عقب نشینی قرار گرفته بودند. درحالیکه روز سه شنبه مدعی شده بودند، حاضرند یک نسخه از گزارش امنیتی مربوط به "فتنه 88" را دراختیار نمایندگان قرار بدهند. (این همان گزارشی است که حسین شریعتمداری در شماره روز 2 شنبه مدعی دراختیار داشتن آن شده و نوشته بود که حاضر است آن را دراختیار مجلس خبرگان قرار دهد.)

جلسه روز چهارشنبه با انتقادهای بسیار تند هاشمی رفسنجانی نسبت به دولت و حامیان آن در مجلس خبرگان که احمدی نژاد را به کشور تحمیل کردند همراه شد. دراین جلسه، آمار و ارقام و اطلاعات مستندی از خطراتی که کشور را تهدید می کند، از سوی هاشمی مطرح شد که فضای مجلس را بکلی درجهت حمایت از وی قرار داد. این درحالی است که در جلسه روز سه شنبه، فراکسیون یزدی- مصباح و جنتی زمزمه به اجلاس دعوت کردن احمدی نژاد برای سخنرانی را مطرح کرده بودند. حمایت هاشمی از خامنه ای و اشاره اش به نقش امثال احمد جنتی و احمد خاتمی در نقش آفرینی های مخرب و ضربه زدن به اعتبار رهبری و همچنین مخالفتش با دخالت های روز افزون فرماندهان سپاه در امور اجرائی و اقتصادی کشور و تضعیف موقعیت روحانیت در جامعه، با تائید اکثریت روبرو شد.

احتمالا، ضد و نقیض گوئی های خامنه ای در دیدار با اعضای مجلس خبرگان و درعین حال پرهیز از تندروی و به کار بردن جملات تهدید آمیز و بی ادبانه نسبت به جنبش سبز و رهبران آن، باید متاثر از دو روز جدال در مجلس خبرگان و غلبه خط هاشمی بر مجلس باشد.


بازداشت دانشجویان شاکی
به جای مهاجمین به کوی!


گسترش دامنه گروه های "خودسر" وابسته به ستاد کودتا
حمله به باشگاه آرارات
و خلیفه گری ارامنه تهران

"هارپ"
سلاحی برای ویرانی


پیشنهاد دبیرکل ناتو به روسیه
سپر موشکی روسیه و ناتو
به بهانه تولید موشک در ایران

آغاز دوباره آدم ربائی در بلوچستان

بعد از گروگانگیری در بلوچستان
بازداشت امام جمعه اهل سنت در کامیاران

تظاهرات خونین در فریدونکنار

لحظه شماری
برای آغاز حمله به ایران

با سلام- ساعت 9:20 دقیقه صبح چهارشنبه 2 یا 3 فروند هواپیمای جنگی با سرعت بسیار بالا و فاصله بسیار کم از آسمان شهر بیرجند عبور کردند .واقعا وحشت آور و هولناک بود. با وجود آنکه زمان عبور آنها شاید به 10 ثانیه نرسید، اما باعث وحشت مردم شد. در شهر دهان به دهان می چرخد که حمله به ایران نزدیک است.

4 روز پیش نامه ای فوق محرمانه  از  ریاست کل نیروهای مسلح به تمامی ارگان های نظامی و انتظامی استان خراسان ارسال شده که در آن نوشته شده "با توجه به اخبار واصله از سربازان گمنام و نیروهای مرزبانی درمورد 15 موشک 100% آماده شلیک آمریکا به سمت ایران در پاکستان و آمادگی کامل جنگنده های آمریکایی در افغانستان ضمن آماده باش کامل تمهیدات لازم اعمال فرمائید"

به دلیل برخی مسائل نسخه اسکن شده را نتوانستم ارسال کنم.  ضمنا تاکید میکنم که ظهور هواپیماهای جنگی غیر ایرانی در آسمان بیرجند بی سابقه بود.


فرمان محاصره امنیتی موسوی و کروبی را، شخص علی خامنه ای داده است

مصطفی تاج زاده: من با اطلاع اعلام می کنم

ستاد کودتای 22 خرداد

رهبر گروه های خودسر است!


متن را بخوانید و فیلم را هم ببینید!
نمایشی از "بی حیائی" در سیمای ج. اسلامی
قهرمان "میکونوس"
جایزه اش را سرانجام خواهد گرفت!

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا


آدرس جدید
پیک نت

پیک نت به آدرس جدید خود منتقل شد. یعنی pyknet.net . لطفا این تغییر آدرس را بخاطر داشته باشید و دوستان و آشنایان خود را نیز از آن مطلع کنید. از کلیه وبسایت ها و وبلاگ هائی که پیک نت را در لیست لینک های خود قرار داده اند نیز انتظار داریم به این تغییر توجه کنند. لطفا به تغییر نشانی ایمیل تماس پیک نیز توجه کنید.


پیام ها و نظرات


جوک "لری"
علیه شیخ جسور

با درود- گروه امنیتی جنگ روانی در ستاد کودتای 22 خرداد، از حدود 2 ماه پیش با مخابره اس ام اس هایی حاوی جوك های لری، می کوشد نظر مردم را نسبت به شجاعت شیخ مهدی كروبی تغییر داده و شجاعت وی را ساده لوحی جلوه دهد. با توجه به سابقه این نوع عملیات جنگ روانی بعید نیست در آینده نزدیک ی جوك های جنسی هم علیه رهبران جنبش سبز منتشر شود. اطلاع رسانی کنید و از مردم بخوانید که این اس ام اس ها را برای هم نفرستند.


گزارش
تازه ای
از همدان

با سلام - بنده یکی از خوانندگان سایت شما می باشم. در مورد حادثه تصادف در همدان به آن صورت که چند نفر از همشهری های ما به شما گزارش داده بودند نبود. فکر می کنم آنها از شدت هیجان و تاثر دقت لازم را نکرده بودند. بنده شاهد آن تصادف بودم. بار کامیون "هوو" سنگ معدنی بود نه کپسول گاز و مورد انفجار مربوط به کپسول گاز پراید بود که راننده در جا کشته شد و سیم فشار قوی برق بعد از قطع شدن روی یکی از عابرین افتاد که او نیز آتش گرفت. کامیون سپس وارد مغازه الکتریکی شد. یک زن حامله نیز زیر یکی از سنگ ها جان خود را از دست داد. اگر موارد دیگری از کشته شدن بوده، من ندیدم.

پیک نت: با تشکر از گزارش دهندگان اولیه و نویسنده توضیحات بالا، به دو نکته اشاره می کنیم:

1- سانسور اخبار و بی اعتمادی مردم به رسانه های تحت کنترل دولت، نتیجه ای جز آن ندارد که در ارتباط با حادثه همدان شاهد شدیم. مردم خبرنگار حرفه ای نیستند و طبیعی است که تحت تاثیر احساسات قرار گیرند. این رسانه ها هستند که باید اخبار را فورا و با حداکثر اطلاعات دقیق منتشر کنند. وقتی چنین نمی کنند و چنین نمی شود، حاصل همین است که شاهدیم.

2- مواردی از این دست، بتدریج تیز بینی و دقت مردم را برای انتقال اخبار جهت انتشار بیشتر می کند. به همین دلیل نباید نقش منتقد گزارش نویسان غیر حرفه ای را داشت. خبرنگاری و گزارش دهی کار و حرفه آنها نیست. سیاست سانسور اخبار از جانب حکومت، آنها را به خبرنگار و گزارش نویس تبدیل کرده و تردید نیست که در آینده این ایرادها و کم دقتی ها نیز از سوی خود مردم جبران خواهد شد.

ما نیز با در نظر داشتن همه مسائلی که دربالا طرح کردیم، ستون "پیام ها ونظرات" را اختصاص به گزارش ها خوانندگان اختصاص دادیم. گاه این گزارش ها، بدلیل صحت کلیات آن و انتشار رسمی اما سانسور شده آن از سوی خبرگزاری های داخلی، ما آنها را خارج از ستون پیام ها و نظرات نیز منتشر می کنیم، اما پیوسته دریافت آنها را از جانب خوانندگان خود قید کرده و خواهیم کرد.


آرشیو
روزنامه ایران
"پَر" زده!

سلام- آقایان روی حافظه تاریخی محدود مردم ایران سرمایه گذاری کرده اند. چند روز پیش روزنامه ای را دیدم که برای رنگ کردن یک ماشین به آن چسبانده بودند. خبر بالا، در سمت راست صفحه اول آن خیلی جالب بود. تاریخ آن 27 فروردین 88 بود. یعنی قبل از انتخابات. پس از پایان کار، روزنامه را برداشتم و بردم خانه برای خواندن. عنوان بزرگ سمت راست صفحه اول این روزنامه که روزنامه "ایران" بود اختصاص داشت به قطعی بودن انتخاب دوباره احمدی نژاد. در حالی که حتی اصولگرایان هم در آن زمان هنوز به اتفاق نظر نرسیده بودند. کنجکاو شدم که بقیه مطلب را بخوانم. مراجعه کردم به آرشیو بی نظم سایت روزنامه ایران. پس از کلی جستجو در آرشو متوجه شدم که این شماره و بعضی شماره های دیگر را از آرشیو حذف کرده اند!

تصور کرده اند با حذف روزنامه، مردم کودتا و جنایت را فراموش می کنند! مگر ما در دوران قاجارها زندگی می کنیم که مردم از آنچه می گذرد بی خبر باشند؟ تاریخ امروز را نمی توان مخفی کرد.

با تشکر- امیدواری 15 ساله از گلپایگان


پرنده ها
مهاجرت کرده اند

با درود. مدت های مدیدی است كه در خیلی از شهرها دیگر از کبوتر و قمری و گنجشك خبری نیست. با یكی از اساتید دانشگاه صحبت کردم. ایشان گفت که در تمامی نقاطی كه پارازیت ماهواره داریم هیچكدام از این پرندگان به محدوده پارازیت نزدیك نمی شوند.


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)