سرمقاله راه توده
زمان نگاه به گذشته
برای رفتن بسوی آینده رسیده

 

گزارش دریافتی از نقش بسیج در هلال احمر
هلال احمر در ج. اسلامی
نجات نمی دهد، می کشد!

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

13 اردیبهشت

1389

3 می

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

زندانیان سبز شهرستانی
در اسارت نوچه‌های احمدی‌نژاد و خامنه‌ای

من یک سبز گمنام هستم که تازه از زندان شهر... آزاد شده ام . نا گفته روشن است که چرا خودم را کامل معرفی نمی کنم، اما هرچه را می نویسم مشاهدات خودم است و به آن باور کنید.

امید .پ . اردیبهشت 89


آینده از میان این دو تیغ تیز عبور می کند
ترس حکومت از مردم
و وسعت شناخت مردم از حاکمیت

مهدی کروبی در دیدار با اعضای شورای سیاستگزاری ادوار تحکیم وحدت، یکی از دقیق ترین تحلیل های جامعه شناسی را اراده کرد. تحلیلی که بموجب آن، آگاهی مردم از عمق فاجعه حاکم از فردای 22 خرداد تا لحظه کنونی بی وقفه بیشتر شده است. این که حکومت وحشت زده، از هر تجمعی – حتی در یک سالن سرپوشیده- جلوگیری می کند و مردم در خیابان نیستند، دلیل دست کشیدن آنها از خواست هایشان نیست. همانگونه که مهدی کروبی بدقت می گوید، مردم گام به گام بیشتر حاکمیت را شناخته و اکنون یک آگاهی ملی علیه اوضاع حاکم شکل گرفته است. ما این بخش از سخنان مهدی کروبی را در ادامه می آوریم:

« وقتی بر جنبش های اجتماعی فشار وارد می شود، اقشار مختلف مردم پوست می اندازند و جوهره شان را نشان می دهند. در شرایط كنونی می بینیم كه با وجود فشار زیادی كه بر شهروندان حاكم است، روند رو به رشد جنبش در جامعه كاملا به چشم می آید. با وجود همه این فشارها، مردم روز به روز نسبت به عملکرد دولت حساس تر می شوند. نگرانی حكومت از وضع موجود نیز خود حاكی از آن است كه از آینده می ترسد. به زندان افكندن آنهایی كه به تازگی از زندان رها شده بودند و اصرار بر آزادی نکردن عده ای دیگر به وضوح نشان می دهد كه رعب و وحشت از مردم و حركت های مردمی در حاكمیت وجود دارد.

جنبش سبز یک واقعیت است و حاكمیت باید به قبول آن تن بدهد. هرچه این پذیرش به تعویق بیافتد هزینه كار برای روحانیون، نظام و اسلام بیشتر خواهد شد.

باید به وعده‌هایی كه در اوایل انقلاب به مردم دادیم عمل شود. اگرچه می بینیم بسیاری افرادی كه هیچ هزینه ای برای انقلاب پرداخت نكرده اند، در قدرت‌اند. باید با تمامی نهادهایی كه در نظام هستند و برای گفت و گو موثراند وارد مذاكره شویم.  وقتی از سوی خانواده زندانیان سیاسی به آیت الله وحید نامه نوشته می شود و درخواست دیدار می‌شود و ایشان هم پذیرای خانواده‌ها می‌شوند و وعده همكاری می‌دهند مراجع نیز در دیدار چهره به چهره با این افراد متوجه موضوع می شوند و می‌بینند كه خانواده‌های پایبند به اسلام و حكومت بدنبال احقاق حقوق زندانیانی هستند که بخشی از حكومت و جامعه اسلامی ایران به شمار می‌آیند.


جز با فتوای آهنین امکان پذیر است؟
سرقت زنجیره ای مجسمه های تهران


 

مانور نظامی، پس از انفجار سکوی نفتی در خلیج مکزیک
تمرین نظامی امریکا
برای مقابله با بسته شدن تنگه هرمز


کارخانه سبلان به پایان خط رسید!

کارخانه سبلان، بزرگترين توليد کننده پارچه در ايران با 1500 کارگر رسما بسته شد. يک سال پيش نيمى از کارگران این کارخانه اخراج شده بودند. از 6 ماه پیش کارگران بدون دستمزد کار می کردند.

-----------------------

وزیر کار از سوره بقره گفت، کارگران از شکم گرسنه
ریشه های سبز شعارهای کارگران ایران در روز کارگر

-------------------------

مهدی کروبی:
منافع و حقوق کارگران قربانی اقتصاد نظامی شده


5 خبر، که نگرانی ها را تشدید می کند

پیمان های جدید نظامی در راه است
ارتش قدرتمند مصردر کنار کشورهای خلیج فارس!

دو کنفرانس 300 هزار دلاری درامریکا
مصباح یزدی، "شیعه مهدیه" را
به امریکائی ها معرفی می کند!


از یک نامه دریافتی
احکام دادگاه کودتا

در خیابان "دزاشیب" صادر میشود


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


حجتیه
در آستانه فتح
آخرین سنگر
تهران- مینا

به نظر میرسد مصباح یزدی خود را آماده نشستن جای خامنه ای می کند.  روزنامه های ایران در هفته های اخیر بیش از همیشه عکس ها و سخنان او را منتشر و او را بعنوان مرجع مهم دینی معرفی می کنند. این نشان میدهد که مافیای حجتیه توانسته تا آستانه فتح آخرین سنگر پیش برود. از شما خواهش می کنم هر اطلاعاتی در مورد مصباح و عواملش دارید را منتشر کنید. از تمام خوانندگان خود بخواهید که این فاجعه را آسان نگیرند و هر اطلاعی دارند منتشر کنند. تصاویر و هویت زیر دست های مصباح یزدی را منتشر کنید. لیست ثروت و محل تحصیلی و شغل و مقام او را بنویسید تا مردم هوشیارتر شوند. 


طرح بیمارسازی
و کشتن زندانیان سیاسی

اخباری که درباره دچار شدن زندانیان سیاسی سرشناس به انواع بیماری ها می رسد، بتدریج این حدس و گمان را قوی کرده که طرح بیمارسازی آنها در حال اجراست. یکی ازدلائل خودداری از آزاد کردن آنها نیز باید همین نکته باشد. یعنی آنها را از طریق غذای زندان و یا داروهائی که برای درمان به آنها داده می شود، گرفتار انواع بیماری ها کنند. دراینصورت، یا وقتی این افراد از زندان آزاد می شوند دیگر توان فعالیت نخواهند داشت و یا در آستانه مرگ آزاد خواهند شد تا مرگ آنها در زندان به پای حکومت گذاشته نشود! دچار کردن افراد به بیماری های مهلک و کشنده، از ابتدای جمهوری اسلامی رایج بوده است و طی 30 سال تجربه کافی برای استفاده از آن دراختیار محفل ها و باندهای امنیتی است که یکسرشان به مراجع صاحب فتوا بند است. نه تنها مرگ ناگهانی آیت الله طالقانی، بلکه درگذشت ناگهانی آیت الله منتظری که بی شباهت به درگذشت آیت الله طالقانی نبود، این نگرانی را تشدید می کند. مرگ امنیتی احمد خمینی، مرگ ناگهانی آیت الله املشی، بیماری و مرگ ناگهانی "کردان" وزیر کشور احمدی نژاد و... نمونه هائی در همین ارتباط اند.


هنرهای امنیتی
صدا و سیما

من هم قبول دارم که بعضی کارکنان صدا و سیما در تظاهرات از مردم فیلمبرداری می کردند. روز بعد از سخنرانی خامنه ای که شهر شلوغ شد، درمیدان جمهوری بودم و دیدم مردچاقی که در یکی از سریال های صدا و سیما بازی می کند، بهمراه یک نفر دیگر از داخل یک ماشین پراید از مردم فیلمبرداری می کرد. البته نه مثل مردم عادی که با موبایل فیلم می گیرند، بلکه با یک دوربین بزرگ فیلمبرداری. آن روز، این مرد خیلی نگران بود که شناخته نشود. اسم این فرد یادم نیست، ولی می دانم در فیلمی با خواهرش یک مسافرخانه را اداره می کرد و برنامه اش هر روز از تلویزیون پخش می شد.


مهاجمین

به کروبی در میدان صادقیه

روز 22  بهمن سال 1388 تعدادی از کارکنان بخش خبر صدا و سیما را که با حراست این سازمان همکاری دارند، با گوشی های تلفن همراه و دوربین های پیشرفته، به میان هواداران جنبش سبز در راهپیمایی این روز فرستاده بودند تا از آنان عکس بگیرند. یکی از اقوام بنده که اخیر او را در یک میهمانی خانوادگی دیدم این ماجرا را برایم تعریف کرد و گفت چند نفر از کسانی که در میدان صادقیه به مهدی کروبی حمله کردند از افراد همین تیم صدا و سیما بودند.


دشواری
تفکیک پیام ها
از موش کشی ها!

در طول روز پیام های متفاوتی به پیک نت می رسد. تفکیک این پیام ها و تشخیص آن پیام هائی که ستاد جنگ روانی حکومت می فرستد با پیام هائی که اغلب خبری است و مردم می فرستند، یکی از دشواری های کار روازنه پیک نت است. هستند پیام هائی که احتمالا مردم آنها را می فرستند اما، زمان و موقعیت ارسال آنها، ما را نسبت به ارسال کننده و انگیزه ارسال آنها دچار تردید می کند. برای نمونه، پیامی روز گذشته دریافت داشتیم با امضای "یک کارگر". این پیام کوتاه، در جهت افشای "علی مطهری" فرزند آیت الله مطهری و نماینده کنونی مجلس بود، که با احمدی نژاد زاویه پیدا کرده و منتقد او شده است. شاید در شرایط دیگری، این پیام قابل انتشار بود، اما در شرایط کنونی حق بدهید که از ارسال کننده پیام سئوال کنیم: چطور شد که یکباره و امروز که علی مطهری منتقد احمدی نژاد و دولت او شده چنین پیامی را ارسال فرموده اید؟ در نظامی که سکانش دست آقای خامنه ایست و مشتی دزد دریائی و زمینی سرنشین آن هستند، گیریم که علی مطهری هم خانه شخصی داشته باشد، اما در خانه متعلق به بنیاد شهید زندگی کند و در انتشارات صدرا هم مکالمات تلفنی را در دوران مدیریت ایشان شنود می کرده اند. تا زیر چادر فائزه هاشمی و زیر عمامه محمد خاتمی شنود کار گذاشته اند، شما نگران نقش ایوان شده اید؟ خانه از پای بست ویران است!

نخواندید که از جمله اتهامات "یاسر" فرزند فائزه هاشمی بی احترامی وی به رهبر در مکالمات تلفنی اش از لندن با تهران و با مادرش بوده؟

موش کشی نکنید! بالاخره ما هم یک چیزهائی سرمان می شود.برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)