بمناسبت سالگرد 22 خرداد
زندان فشافویه با ظرفیت
10 هزار زندانی افتتاح می شود!

 

نگاهی به سخنان علی لاریجانی
مردم می گویند: کشور
در دست فرماندهان سپاه است

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

26 اردیبهشت

1389

16 می

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

کنفرانس جی 15

شد کنفرانس تحویل اورانیوم

احمدی نژاد و خامنه ای، کنفرانس جی 15 را، سرانجام و در آخرین ساعات آن، تبدیل کردند به کنفرانس مذاکره بر سر تحویل اورانیوم 3 در صدی ایران. با پیام هائی که دراین ارتباط به نخست وزیر ترکیه و رئیس جمهوری برزیل دادند، آنها را در آخرین ساعات کنفرانس برای مذاکره مشترک اورانیومی به تهران کشاندند. با این مانور دو نتیجه می خواهند بگیرند:

1- رونق بخشی به کنفرانس جی 15 که شنبه افتتاح شد و به دلیل عدم حضور سران دعوت شده کشورها بی رونق مانده بود.

2- یک مانور اتمی با هدف جلوگیری از تصویب قطعنامه جدید تحریم. و پس از بهره برداری تبلیغاتی از حضور رئیس جمهور برزیل و نخست وزیر ترکیه در تهران و خرید زمان برای تعویق تحریم - و احتمالا تحرکات نظامی علیه ایران-، چانه زنی دوباره و لغو توافق احتمالی بدست آمده بعد از مدتی. این بازی، جز این سرانجامی نمی تواند داشته باشد، زیرا در صورت توافق بر سر تحویل اورانیوم و اجرای آن، شکاف بزرگ در میان فرماندهان سپاه و بخش اتمی حاکمیت ایجاد خواهد شد. تمام فاجعه 5 سال گذشته و کودتائی که انجام شد و دستگیری هائی که ادامه دارد و جنایاتی که صورت گرفته، بر محور سیاست اتمی حاکمیت چرخیده و تسلیم اتمی یعنی شکست این سیاست و آغاز تقابل های نظامی در درون صفوف کودتاچی ها!

حاکمیتی که مردم کشور در انتظار فرصتی برای به زیر کشیدن آن هستند، چاره ای جز این مانورها ندارد و سرانجام این مانورها نیز جز شکست و انفجار درونی نیست. نه ایران با این مانورها و چنین حاکمیتی در موقعیت برزیل قرار گرفته و عضو باشگاه اتمی خواهد شد و نه اتمی شدن نیازمند کودتا و سرکوب خونین مردم و ترویج خرافات درداخل و این شاخه، آن شاخه پریدن و تهدیدهای نظامی در سیاست خارجی است. گره موجود نه بدست نخست وزیر ترکیه و نه بدست رئیس جمهور برزیل و نه معاون رئیس جمهور بلاروس، بدست هیچکدام از اینها باز نمی شود. این گره بدست حکومتی باز می شود که یک ملت از سیاست های آن حمایت کند. نه مشتی قمه بدست و چماقدار و اراذل و اوباش و فدائیان ولایت. یعنی یک حکومت ملی و مردمی. همان حکومتی که، قطعا دولت احمدی نژاد هیچ نشانی از آن ندارد.


بازی بزرگ با سرنوشت
ج. اسلامی و شاید "ایران"!


فرماندهان اقتصادی سپاه در کت و شلوار

علی لاریجانی در دیدار با فرماندهان اقتصادی سپاه خاطره ای هم از آقای خمینی نقل کرد. او گفت: در دوره‌ای عده‌ای خدمت امام (ره) رسیدند و گفتند ممكن است سپاه كودتا كند. امام فرمودند «كودتای سپاه چیز خوبی است». بنابراین اگر قرارگاه خاتم الانبیاء بخشی وسیعی از اقتصاد كشور را جلو ببرد، نگرانی وجود ندارد.

علی لاریجانی یادش رفت که آقای خمینی به عقلش هم نمی رسید که دوره ای در جمهوری اسلامی برسد که فرماندهان کودتای پنهان اقتصادی کنند. و برای دفاع از نتیجه آن کودتای خزنده اقتصادی که طی دو دهه به نتیجه رسید، در 22 خرداد هم دست به یک کودتای نظامی علیه مردم بزنند. ضمنا آن نقل قول از آقای خمینی مربوط به زمانی است که بنی صدر رئیس جمهور بود و با حزب جمهوری اسلامی بشدت درگیر. او آقای خمینی را از کودتای سپاه می ترساند و رهبران حزب جمهوری اسلامی هم آقای خمینی را از کودتای ارتش می ترساندند. آن ماجرا و آن سپاه و آن فرماندهان که 80 تا 90 در صدشان یا کشته شدند و یا بازنشسته و یا تصفیه و خانه نشین، چه ارتباطی دارد به فرماندهان شکم گنده امروز سپاه که اطراف آقای لاریجانی در عکس بالا حلقه زده اند؟ (متن سخنان علی لاریجانی در دیدار با فرماندهان اقتصادی سپاه را در همین شماره پیک نت می خوانید.)


مصاحبه شتابزده و خشم آلوده دادستان تهران
4 سال پیش 5 نفررا گرفتیم
اما از سر اتفاق
در آستانه 22 خرداد اعدام کردیم!

دادستان تهران که در پاسخ های هدایت شده به سئوالات هدایت شده خبرگزاری سپاه "فارس" را میداد، چنان شتابزده بود که در همین مصاحبه ناخواسته اعتراف به چند نقض قانون کرد. او در عین حال کوشید با تهدید موسوی او را وادار به سکوت کند. دادستان تهران موسوی را متهم پرونده قتل عام سال 67 معرفی کرد. کسانی که رسانه های تصویری امریکا را می بینند و یا بحث های هدایت شده روی شبکه اینترنت را دنبال می کنند میدانند که این بخش از سخنان دادستان تهران کاملا شبیه همان توطئه سلطنت طلب ها و رسانه های تصویری امریکا برای مقابله با میرحسین موسوی است. این مقابله پیش از انتخابات با موسوی شروع شده بود و هنوز ادامه دارد.

دادستان تهران بهتر از ما میداند که نامه قتل عام زندانیان سیاسی توطئه ای بود از روی سر دولت و بدون اطلاع دولت. حتی گفته می شود آن نامه را احمد خمینی به توصیه کسانی که به او وعده رهبری داده بودند نوشت و یکی از انگیزه های قتل احمدخمینی جلوگیری از افشای همین حقایق بود. قتل عام زندانیان سیاسی "لانه زنبوری" است که تردید نیست از بالا به دادستان تهران خواهند گفت انگشت در سوراخ این کندو نکن که پای مقام معظم هم در میان است!


دیدار با موسوی
فاطمه زهرا دروغ می گفت؟
حضرت محمد زندان می ساخت؟

جمعی از مدرسین و طلاب حوزه های علمیه بانوان در آستانه شهادت فاطمه زهرا با دکتر زهرا رهنورد و مهندس موسوی دیدار کردند. موسوی در این دیدار گفت:

الان سوال مردم این است که آیا روش و سیره دولتمردانی که ادعای مسلمانی و اسلام دارند و دروغ می گویند با سیره فاطمه زهرا که یکی از القاب ایشان صدیقه است، یعنی صداقت و دوری از کژی و دروغ کوچکترین سازگاری را دارد؟ آیا پیامبری که ما می شناسیم حاضر بودند چنین زندان هایی در قلمرو حکومت اسلامی و دین داشته باشند؟

بنده رنگ سبز را در سفری که همراه با خانم رهنورد به مشهد داشتیم به توصیه افرادی با نیت مذهبی که این ایده را مطرح کردند انتخاب کردم. این رنگ یعنی اتصال جنبش با سرسبزی و زیبایی و معنویتی که دین ما و اهل بیت دارد. این رنگ همین پیوند را بخوبی نشان می دهد و ما هم این نکته را به فال نیک گرفتیم و به دلیل محبت مردم به این خاندان گرامی بود که این رنگ و موج سبز در مردم جا افتاد. در حال حاضر هم همین نکته صدق می کند. جنبش سبز ریشه در تفکرات مذهبی ما دارد و تا هنگامی که جنبش سبز در این مسیر قرار دارد مردم کشور ما به آن اقبال دارند.


اجلاس سالانه و مخفیانه
یکدست سازی مذهبی ایران

"مصطفی آزمایش" سخنگوی برون مرزی دراویش گنابادی است. "فرزانه بذرپور" با وی مصاحبه مشروحی کرده که در سایت "جرس" منتشر شده است. آقای آزمایش در بخشی از این مصاحبه، اشاره به یک اجلاس سالانه و غیر علنی از سوی روحانیون حکومتی می کند که از ابتدای روی کار آمدن احمدی نژاد کار خود را شروع کرد. مقابله با همه شاخه های اسلام – از جمله اهل سنت- برای سلطه کامل تشیع بر ایران – کاری که پادشاهان صفویه نتوانستند کامل اجرا کنند- از جمله وظائف این "لژ" است. این بخش از آن مصاحبه را انتخاب کرده ایم که می خوانید.


"سقوط یورو"
میخ بر تابوت اتحادیه اروپا
اشپیگل آنلاین
- ترجمه رضا نافعی


انتخابات انگلیس- عطاء الله مهاجرانی
سلطنت در انگلستان
ولایت خامنه ای - سپاه در ایران


تهران اگر فرو بریزد!


کنفرانس، بی رهبران

کنفرانسی جی 15 که پیشتر وزیر امور خارجه و سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرده بودند بین 5 تا 8 تن از سران کشورهای آسیا، افریقا و امریکای لاتین در آن شرکت خواهند کرد، با شرکت چند وزیر خارجه و چند معاون وزیر خارجه درتهران تشکیل شد. هیچیک از سران کشورهائی که پیشتر مدعی شرکت آنها در این کنفرانس شده بودند در این کنفرانس شرکت نکردند. بویژه نخست وزیر ترکیه، که به جای سفر به ایران، راهی یونان شد!

صبح امروز مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و در برابر سئوالات خبرنگاران که در جستجوی دلیل عدم شرکت همه وزرای خارجه و سران کشورها در کنفرانس تهران شده بودند، با نفی مصاحبه چند روزقبل خود گفت: قرار بود یکی دو نفر از سران بیایند که کار داشتند و نیآمدند و البته اگر نخست وزیر ترکیه به کنفرانس تهران می آمد خوب می شد! »

البته، خبرگزاری سپاه "فارس" بعد از ظهر امروز(شنبه) مژده داد که رئیس جمهور برزیل می آید. البته در ساعات پایانی کنفرانس تهران. ظاهرا به او پیغام داده اند که:آقا "لولا" بیا، با شما یک کار "اتمی" داریم. درباره تبادل اورانیوم است!


اعدام سیاسی

دوران بی خبری و سکوت مردم

در برابر جنایات حکومتی پایان یافته

شهرهای کردستان ایران در اعتراض و اعتصاب است. پیامد اعدام 4 تن از زندانیان سیاسی کرد، به همراه یک زندانی غیر کرد در اوین. این عکس امروز(پنجشنبه) از بازار سنندج گرفته شده

نماینده ای که از پشت کوه آمده!

نصرالله کوهی باغ اناری را شورای نگهبان بعنوان نماینده سروستان فارس فرستاده به مجلس هشتم. سروستان یک بخش نسبتا بزرگ، در فاصله ای نه چندان زیاد از شهر شیراز است. ایشان دیروز - به فرموده- شکر خوری کرد و گفت: «ميرحسين موسوى چون به اعدام 4 کرد و یک غیر کرد اعتراض کرده مرتد است و جایش در ایران نیست. او از اسلام خارج شده و قوه قضائیه نباید نسبت به او رافت اسلامی می کرد، بلکه باید محاکمه اش می کرد.» و لابد اعدام!

قدیم ها درباره کسی که از همه جا بی خبر بود، می گفتند: "طرف مثل این که از پشت کوه آمده!"

حالا، مثل این که نصرالله کوهی، نه از باغ انار، بلکه از پشت کوه آمده! ایشان را یک نوک پا باید فرستاد مهاباد و سنندج و مریوان و ... تا چرخی بزند و اگر بخت یارش بود، سالم به تهران باز گشته و از مشاهدات و شنیده هایش برای بقیه نمایندگان مجلس تعریف کند.


میرحسین موسوی:
مردم اگر به خیابان نیآمده بودند پی به عمق مشکلات نمی بردند


دیدار با مهدی کروبی
فاصله مردم و حکومت به اوج رسیده!
مردم را در خیابان به گلوله می بندند، زندانی را هم در زندان به دار می کشند


احمدی نژاد رفتنی است
اما هرچه دیرتر برود، زیانش بیشتر است

مهندس عزت الله سحابی، بزودی 80 ساله می شود. از شاداب ترین، خوش فکر ترین و استوارترین چهره های ملی مذهبی ایران در زندان های شاه بود. قامت استوارش خم شده و تلخی روزگاری که بر امثال او در جمهوری اسلامی رفت تبدیل به عصائی شده که حالا بخشی از وجود او برای گام برداشتن است. آرمان های اسلامی امثال او که در زندان های شاه به پای آن ایستاده بودند به سراب ختم شد. شلاق و زندان طولانی سهم آنها بود و حکومت سهم امثال ذوالنور و مصباح یزدی و لاریجانی ها و خامنه ای که جمع زندان زمان شاهش به سه ماه هم نمی رسد.

سحابی، پیرانه سر نگران آینده ایران است. دراین هفته ها و ماه ها بارها مصاحبه کرده و این نگرانی خود را بر زبان آورده است. از جمله در آخرین گفتگوئی از وی در سایت جرس منتشر شده است. او در این مصاحبه، که ما فشرده ای از مهم ترین نکات آن را تهیه کرده ایم، می گوید:


یادواره هایی برای "شیرین علم هولی"
شور و امید و شادی را یکجا، با هم به دار کشیدند!


جانشین نماینده خامنه ای در سپاه
هاشمی بیاید به جبهه کودتا تا زیر نعلینش را ببوسیم!


اعتراف مرتضی نبوی، رئیس بنیاد رسالت:
اصول گرایان بریده اند و معدودی از خامنه ای دفاع می کنند!


از یک نامه دریافتی
احکام دادگاه کودتا

در خیابان "دزاشیب" صادر میشود


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


فنر اوباش
سرانجام
"در" می رود!

سلام- در مورد استفاده هردمبیل حاکمیت از اوباش و اراذل که در واقع ارتش غیر رسمی و میلیشیای ولایت است باید منتظر در رفتن سررشته کار از دست خود آقایان هم بود.

در گذشته، آدمی که در نیروی انتظامی یا سپاه و یا یک ارگان رسمی استخدام بود تحت قواعد و نظمی به امر سرکوب مشغول بود، اما اراذل و اوباش کارشان نه به سامان است و نه قابل کتنرل.

مسلم است که اگر نیروها سرکوب کارشان را خوب انجام و به آنها اطمینان داشتند که به یکباره وسط یک درگیری خیابانی پا سست نمی کنند، احتیاج به استخدام اراذل و اوباش نداشتند.

این اراذل دیر نیست که باند های بزرگ دزدی های مسلحانه درست کنند و با استفاده از سلاح هائی که در اختیار دارند چه ها که بکنند. دهه 20 و30 آمریکا را بیاد بیاوریم که گانگستریزم در چه بستری شکل گرفت و سر انجام از کنترل تراست ها وانحصاراتی که اراذل واوباش را برای سکوب سرمایه داران کوچک بکار گرفته بودند خارج شد.


احضار و بازجوئی
در آذربایجان

سلام- در روزهای اخیر و پس از دیدار اصلاح طلبان آذربایجان با مهندس موسوی و محمد خاتمی، اداره اطلاعات آذربایجان احضار و بازجوئی از ملاقات کنندگان را آغاز کرده است. از جمله احضار شدگان مسئول جبهه مشارکت دکتر عبدی، پورحسن مسئول سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در استان آذربایجان است. بازجوئی ها بسیار طولانی است و جهت گیری آن ایجاد ترس و جدا سازی پیوند سبز بین آذربایجان و تهران است. بازجوها روی سخنان موسوی در دفاع از فرهنگ و زبان و هویت آذربایجانی ها خیلی حساسیت نشان میدهند.


نسل دومی ها را

پیش از سفر به

  ایران آگاه کنید


"دست بالا" 

 در "بالاترین"؟
وبلاگ قاضی نوشته ها


سوابق چماقداران
در محلات تهران


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)