سفر مدیرعامل تامین اجتماعی به قم
بودجه تامین اجتماعی
خرج تامین هزینه های کودتا شده

 

مرتضی آقا تهرانی یک نمونه است
بازگشت میوه های پیوندی
مصباح یزدی از امریکا و انگلیس

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

28 فروردین

1389

17 آوریل

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

برای حمله به ایران
اروپا همسو با امریکا شده

آنچه را می خوانید جان کلام در مقاله بسیار مشروحی است که دکتر "جهانگیر آموزگار" نماینده پیش از انقلاب ایران در صندوق بین المللی پول در اکتبر سال گذشته نوشته و در نشریه معتبر "میدل ایست" منتشر کرده است.

او دراین مقاله از دشواری های مذاکرات اتمی با ایران و تحریم های گسترده و دشوار تر از مذاکرات نوشته است، که ما این دو بخش را از آن مقاله عینا منتشر می کنیم.

اما نکته سوم و مهم این مقاله، که انگیزه ما برای انتشار بخشی از مقاله آموزگار شد، آن جمله کوتاه در مقاله ایشان است که مدتی پیش روزنامه "هندلس بلات" آلمان نیز به آن اشاره کرده بود. یکی از ایرانیان جوان و هوشمند نیز بر مبنای آنچه "هندلس بلات" نوشته بود، تفسیر کوتاهی را با ما درمیان گذاشت. ما آن تفسیر را نیز در همان شماره ای که مقاله "هندلس بلات" را منتشر کردیم، منتشر ساختیم. مقاله هندلس بلات را از اینجا و تفسیر آن جوان سیاست شناس و هوشمند ایرانی را از اینجا  می توانید بخوانید.

اشاره اصلی در آن تفسیر و آن مقاله، که در پیک نت منتشر شد، در مقاله مشروح جهانگیر آموزگار نیز پیدا شده است. این که تحریم های اقتصادی ایران که امریکا بشدت روی آن پافشاری می کند، در عمل ضربه ایست به اقتصاد اروپا و کشورهای بزرگ اروپائی و در راس آنها آلمان می دانند که این تحریم ها دست آنها را عملا از ایران و خلیج فارس کوتاه می کند، درحالیکه امریکا در عراق و افغانستان و پاکستان و شیخ نشین های خلیج فارس مستقر است و از نظر اقتصادی دست بالا را در منطقه دارد.

بدین ترتیب است که فشار رو به تشدید امریکا به اروپا برای همسوئی در تحریم کسترده ایران و تعلل اروپا برای شرکت در این تحریم، بر خلاف برداشت سطحی حکومت ایران، یک فرصت برای ایران نیست، بلکه امریکا با این سیاست، عملا اروپا را به موضع موافقت با حمله به ایران کشانده است. یعنی همسوئی با استراتژی اصلی امریکا و اسرائیل.

به همین دلیل است که وقتی آموزگار می نویسد اروپا مواضع تندتری برای تنبیه ایران اتخاذ کرده، در واقع پیش بینی همان خبری است که هندلس بلات آلمان و آن جوان ایرانی سیاست شناش و هوشمند به آن اشاره کرده بودند. البته واضح تر از اشاره جهانگیر آموزگار.

آنچه از مقاله آموزگار انتخاب کرده ایم چنین است:

«توافق عملی با تهران کار آسانی نیست و هر گفتگوی تازه ای دراین زمینه می تواند به راحتی به بن بست برسد. دراینصورت چه باید کرد؟

 پاسخ آسان به این پرسش اعمال تحریم های تازه و فلج کننده ایست که بخش های مالی، حمل و نقل و انرژی ایران را در تنگنا قراردهد و در نتیجه ارتباط اقتصادی اش را با جهان قطع کند.

الف- تحریم شرکت های بیمه و شرکت های اعتباری صادرات و واردات که محصولات حمل شده به ایران یا صادر شده از آن را زیر پوشش می گیرند.

ب- فشار بیشتر بر بانک های بزرگ جهانی برای قطع ارتباط مالی با بانک های ایران

پ- محدود ساختن دسترسی دریائی و هوائی ایران به خارج

ث- ممنوع کردن فروش تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنعت نفت و گار – شریان حیاتی اقتصاد ایران- و قطع سرمایه گذاری خارجی دراین صنعت و تحریم فروش بنزین و فرآورده های نفتی به ایران.

دشواری های چنین تحریم گسترده ای فراوان است. نخست این که براساس تجربه های تاریخی کارآئی هر تحریم نه به میزان گستردگی آن، بلکه به تعهد جهانی در عمال یکپارچه آن بستگی دارد.

اکثریت قابل توجهی از کشورها قصد احتمالی جمهوری اسلامی را برای ساخت بمب اتمی محکوم می کنند و حتی از آن ترس و تنفر دارند، ولی چنین احساسی هنوز کاملا جهانگیر نشده است. درعین حال ایران یک تولید کننده و صادر کننده عمده نفت است. کالائی که کمترین اختلاف در عرصه آن تغییرات نگران کننده قیمت ها را در پی خواهد داشت. ضمنا باید بخاطر داشت که توانائی جمهوری اسلامی در تاثیر گذاری بر سرنوشت سیاسی عراق، افغانستان، لبنان و حتی برخی دیگر جوامع مسلمانی که پس از فروپاشی اتحاد شوروی بوجود آمده اند قابل توجه است.

بنابراین هنوز نمی توان درباره خواست جهانی گسترده ای برای وضع تحریم های سخت تر علیه ایران سخن گفت. به همین دلیل لازمه اعمال تحریم اقتصادی موثر آنست که واشنگتن و متحدان اروپائی اش در جلب همکاران همه کشورهای بزرگ جهان برای برداشتن گام های قاطع دراین راه موفق شوند. شگفت انگیز آن که دولت های اروپائی که درگذشته از هواداران مصمم گفت و گو با ایران بودند، چنان از بی ثمری آن سر خورده اند که اکنون به پشتیبانان سر سخت برخوردی شدید با جمهوری اسلامی تبدیل شده اند. فرانسه که از بن بست مذاکرات اتمی به تنگ آمده درحال حاضر پیشگام حرکت به سوی مجازات های فوری است.

جمهوری اسلامی هر گونه سازش با غرب را تنها در صورتی می پذیرد که غرب مشروعیت سیاسی اش را آشکارا تائید کند. نقش برترش در منطقه را به رسمیت بشناسد و از همه مهمتر، مطمئن شود که از این پس هیچ قدرت خارجی قصد برانداختنش را نخواهد کرد. رهبران جمهوری اسلامی می دانند که مساله اصلی در جدال هسته ای ماهیت و موجودیت رژیم آنان است.


بحران از این آشکارتر؟

جلوگیری از سفر محمد خاتمی به ژاپن، در چارچوب اجلاس روسای جمهور سابق کشورها برای بررسی مسئله جهانی خلع سلاح اتمی، آشکارترین خبر و نشانه بحران عمیق در حاکمیت و مرزبندی میان مردم و حاکمیت ارزیابی می شود. هر ادعائی مبنی بر پایان اعتراضات مردمی و خاموش شدن حریق 10 ماهه ای که از فردای کودتای 22 خرداد آغاز شده، برای کسب مشروعیت جهانی، با همین اقدام که بازتابی جهانی یافت، نقش برآب شد. حاکمیت چنان دچار وحشت و بحران مشروعیت است، که نه تنها از تشییع جنازه همسر آیت الله منتظری می ترسد، بلکه از شرکت محمد خاتمی در یک اجلاس جهانی نیز وحشت دارد. حاکمیت کودتائی درحالی خواب مشروعیت می بیند، که کوچکترین واقعه ای برایش کابوس است.


سخنان مهم محمد خاتمی در تهران
قرار بود زندانیان آزاد شوند
نه آنکه زیر فشار برای اعتراف بروند!

انتظار بوده و هست كه سال جدید با كاسته شدن از فشارهای امنیتی و توقف برخوردهای نامطلوب و آزادی زندانیان و باز شدن فضای سیاسی آغاز شود. در آستانه سال نو نیز نشانه‌هایی هرچند اندك از این تغییر فضا و روش و رویه به چشم می‌خورد، اما اولا در آستانه سال نو شاهد احضار افراد تازه و بازداشت آنان بودیم. ثانیاً از آزادی محدود و مشروط بسیاری از كسانی كه در بند بسر می‌برند خبری نشد، ثانیاً اندكی نیز كه با ضمانت‌ها و وثیقه‌های بسیار سنگین به میان خانواده بازگشته‌اند خیلی زود دوباره روانه بازداشتگاه می‌شوند. آیا اینها نشان از آن ندارد كه علی‌رغم تدبیر و صلاح‌اندیشی خیرخواهان نظام و ایران و مسئولان اصلی؛ كسانی هستند كه مانع تغییر فضا می‌شوند؟

برخی اخبار مبنی بر تحت فشار قرار گرفتن برخی برای اعلام برائت از برخی شخصیت‌ها و جریانات و ابراز کردن مطالبی بر خلاف نظر و عقیده خود شنیده می شود.همچنین شنیده شده است که اگر این مطالب اجباری بیان نشود آزادی محدود آنان باردیگر سلب خواهد شد. همچنین شنیده می‌شود كه بجای بازكردن فضا و اجرای قانون اساسی در جهت آزادی‌های اساسی احزاب و فعالیت‌های سیاسی برنامه‌هایی در جهت محدود كردن بیشتر فعالیت احزاب و افراد در دست تهیه و اجرا است.


مرخصی و بازگشت به زندان، یک پروژه بود؟
زهرا رهنورد:
تضاد و رقابت بازجویان 3 نهاد
تبدیل به فشار مضاعف به زندانیان شده

وزیر شهید پرور!

احمدی نژاد و سردار محصولی دوستان قدیمی اند. بعد از رئیس جمهور شدن احمدی نژاد، وی محصولی را بعنوان وزیر کشور به مجلس معرفی کرد. افشای ثروت میلیاردی او و انتشار عکس خانه مجللی وی از سوی برخی سایت های خبری – از جمله پیک نت- آن خیز اول برای پیوند زدن محصولی به کابینه را ناکام گذاشت. مجلس به محصولی رای اعتماد نداد. احمدی نژاد فقیر پرور، محصولی را در حاشیه کابینه اش نگهداشت. پس از سقوط "کردان"، وزیر کشور مستعجل که مدرک تقلبی "دکترا" سرانجام او را کشت، سردار محصولی برای برگزاری انتخابات دوره دهم جانشین کردان در وزارت کشور شد. او نیز چند ماه بیشتر وزیر کشور نبود. بعد ازکودتای 22 خرداد، ماموریت او که زیر زمین وزارت کشور را تبدیل به بازداشتگاه و محل شکنجه کرده بود، در وزارت کشور پایان یافت. از این وزارتخانه به وزارت رفاه و تامین اجتماعی کوچ کرد. سخنرانی او در باره مهدکودک ها و جلوگیری از زلزله را درهمین شماره پیک نت می خوانید.


سردار محصولی وزیر رفاه:
مهد کودک ها در ج. اسلامی
 باید شهید پرورش بدهند!

زمین، آسمان را تسخیر کرد!

این دو عکس، از مجموعه عکس هائی است که از واقعه عجیب فعال شدن یک آتشفشان در زیر یک کوه یخ در ایسلند گرفته شده است. دود و خاکستر همراه با شن و شیشه که از این آتشفشان برخاسته تا ارتفاع 11 کیلومتر بالا رفته است. این خاکستر به سمت اروپا درحرکت است و به همین دلیل پروازهای اروپا و آسیا لغو شده است. وزش باد می تواند جهت حرکت این توده عظیم خاکستر را تغییر داده و نه تنها آسمان اروپا، بلکه آسمان آسیا را نیز بپوشاند.


اعلام برنامه
بزرگترین اعتصاب سیاسی در زندان اوین

از یک نامه وارده
شورش داخلی یا حمله خارجی
کشور به این سمت هدایت می شود

درتبریز
نقص فنی هواپیمای فوکر 100 تبدیل به یک ماجرای امنیتی شد

رئیس جمهور فرانسه:
تا پایان این ماه باید تصمیم علیه ایران گرفته شود

صاحبه لات و لوتی احمدی نژاد درسیما
پیشنهادهای تلویزیونی احمدی نژاد در کاسه اوباما

مرگ خوب است، اما برای همسایه اصلاح طلب!

نیویورک 1991- آیت الله مصباح یزدی در کت و شلوار. دیداری که از امریکا به کانادا نیز کشید و تاکنون بارها تکرار شده بی آنکه اعلام شود این سفرها، علاوه بر دیدار با فرزندان در حال تحصیل و کاسبی در امریکا و کانادا، چه اهداف دیگری داشته و دارد؟


اشپیگل 12.04.2010
"ویکی لیکس" در اینترنت سدهای سانسور را می شکند!

در دید و بازدید ها چه گفتید؟ چه شنیدید؟
پایان مرخصی نوروزی آغاز بازجوئی های جدید زندانیان

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

پیام ها و نظرات


چند جمله
با خوانندگان!

از هزار وعده خوبان برای پرداخت آبونمان پیک نت، جز چند تنی به عهد خویش وفا نمی کنند. ما بارها در ارتباط با آبونمان پیک نت نوشته ایم که مهم نیست چه مقدار در ماه برای مطالعه پیک نت می پردازید، مهم اینست که این آبونمان را بصورت منظم اول ماه ایرانی و یا ماه خارجی پرداخت کنید. سیستم pay pal  را نیز با هدف آسان ساختن کار و صرفه جوئی در وقت رفتن به بانک و حواله پول کم آبونمان راه اندازی کردیم. شرح ضرورت پرداخت این آبونمان برای تداوم انتشار پیک نت نیز تصور نمی کنیم ضرورت داشته باشد. گفتنی ها، بارها گفته و نوشته شده است. این چند خط را بعنوان یادآوری به خوانندگان پیگیر و علاقمندان به انتشار پیک نت نوشتیم. در خانه اگر کس است، همین چند جمله بس است!


سفرهای مشکوک
با یک فرضیه اتمی

با توجه به اینکه مجمع الجزایر دور افتاده "کومور" یا "قمر" جای مناسبی برای زندگی، تفریح و یا خوش گذرانی نیست و در عین حال دارای بانک و یا اقتصاد بزرگ و معتبری نیز برای سرمایه گذاری و یا حساب های بانکی نیست، فکر نمی کنید رفت و آمدهای مشکوک و مکرر فرماندهان سپاه به این مجمع الجرایر که در خبر دیروز شما به آن پرداخته شده بود، برای راضی کردن آیت الله "قمر" جهت قبول مقدمات یک  آزمایش اتمی در اقیانوس هند باشد؟  


دو مجتبی
 و یک روحانی

درباره خبری که در شماره دیروز خود، در باره حجت الاسلام قهرمان نژاد منتشر کرده بودید، خواستم اطلاعات شما را دقیق تر کنم. ایشان در دفتر آقا مجتبی تهرانی معلم اخلاق در دولت احمدی نژاد کار می کند و نه در دفتر مجتبی خامنه ای.

و همچنین كارمند سازمان تبليغات اسلامی است كه نهادی وابسته به دفتر رهبري است اما  خود دفتر رهبری نيست. نویسنده آن نامه دفتر رهبری را با نهادهای وابسته به رهبری که ماشاء الله باندازه دوتا دولت و کابینه کارمند و خدمه دارد اشتباه گرفته است.

در ضمن همسر اين حجت الاسلام همانطور که در نامه آن خواننده شما قید شده بود هیچ فعالیت سیاسی ندارد؛ فقط در انتخابات اخیر به موسوی رای داده بود و حجت الاسلام قهرمان نژاد همین را به چماقی بر بالای سر ایشان تبدیل کرده بود.


حجتیه
این کانون را
آسان نگیریم!

درباره زندانی شدن آقای عمادالدین باقی، بیخودی به بیراهه نروید. حجتیه ای در کار نیست. باند مصباح و حامیان امام زمانی ایشان ربطی به انجمن حجتیه ندارند. این جریان اساسا یک جریان بنیادگرا نیستند. مصباح و احمدی نژاد و مشائی و این خرافه گرایان امام زمانی یک جریان خطرناک اند.

س.م

 

پیک نت- اجازه بفرمائید که ما با قاطعیت شما ارتباط این باند با انجمن حجتیه را رد نکنیم. ما هم تردید نداریم که انجمن حجتیه بسیار پیچیده تر و گسترده تر از هر تصوری، در 30 سال اخیر در جمهوری اسلامی بازسازی شده است. این که یک طیف دراین تشکل افراطی تر از بقیه باشد و یا وظیفه اش چنین تعیین شده باشد و یا یک طیف دیگر بنیادگرا باشد اما افراطی نباشد و یا عده ای – ماننده زمان شاه- در تونل های این انجمن با ساده انگاری های مذهبی گیر کرده باشند، تغییری در اصل مسئله نمی دهد. شما در این دوران جائی خوانده و یا شنیده اید که مثلا آیت الله خزعلی که نزدیک ترین رابطه را با شیخ محمود حلبی بنیانگذار حجتیه داشت دهان در باره این انجمن گشوده باشد؟ چنین دهان گشائی را از علی اکبرپرورش به خاطر می آورید؟ از اینسو، یعنی از سوی افراد باندی که بر شمرده اید چطور؟ تا حالا به یاد دارید که آنها کلامی در باره حجتیه گفته باشند؟ همین سکوت مرموز، خود حجتی نیست بر شبکه بندی وسیع حجتیه – با اسامی مختلف و در ارگان های متفاوت- در جمهوری اسلامی؟ این وضع به گونه ایست که دیگر نمی توان در باره انجمن حجتیه نظری مانند دوران شاه داشت و عده ای خشکه مذهبی فعال در انجمن را آدم های سالم، اما دارای تفکری متفاوت از دیگر مذهبیون و روحانیون دانست. آنها اکنون با دهها اسم و در دهها نهاد فعال اند و به همین دلیل همچنان فکر می کنیم لقب "لژ" به "حجتیه" بدهیم بهتر است. یعنی اندک شماری در مخفی ترین محفل، در حال هدایت بزرگترین شبکه های نظامی و مذهبی و اداری و قضائی و....

آقای باقی هم چوب فعالیت های 10 – 20 ساله اخیرش را می خورد و هم چوب فلک آن تحقیق در باره حزب قاعدون را که در زمان حیات آقای خمینی آن را شتابزده نوشت و منتشر کرد و بعدها نیز خود منتقد خویش به دلیل این شتابزدگی و فرصت ندادن به خود برای تحقیق بیشتر شد. که البته نظر ما اینست که اگر منتظر زمان می شد، حتی همان "قاعدون" هم منتشر نمی شد.

شما کتاب، منبع و یا مقاله ای را – جز همان کتاب ناقص قاعدون- بخاطر دارید که در جمهوری اسلامی در باره انجمن حجتیه منتشر شده و آن را ریشه یابی کرده باشد. ما هم میدانیم که افرادی در انجمن حجتیه بوده اند و بعدها از آن فاصله گرفته اند – از جمله امثال آقای عبدالکریم سروش- اما این مسئله مربوط به سالهای پیش از انقلاب و جمهوری اسلامی است، که شامل حال بسیاری دیگر- جز آقای سروش- نیز می شود.برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)