ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 

صفحه اول

پیوندهای پیک

بايگانی پيک

15 تیر  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
     
 

عنوان اول پیک نت 15 تیرماه

رهبر در جزئی ترین امور

ورود و دخالت می کند!

 
 

رهبر جمهوری اسلامی، عصر روز شنبه، ۱۲ تیرماه، در دیدار با گروهی از دانشجویان، به انتقادهای مطرح شده توسط یکی از دانشجویان حاضر در دیدار که بصورت مکتوب قرائت شد، پاسخ داد. البته به برخی از آنها پاسخ داد و برخی دیگر را نا شنیده تلقی کرد. دانشجوئی که انتقادهای مکتوب خویش را قرائت کرد نمی توانست دانشجوئی باشد که از قبل برای حضور در این دیدار انتخاب نشده باشد و متنی که قرائت کرد نیز به گونه ای نبود که چهار ستون آقای خامنه ای بلرزد. به همین دلیل نیز در پایان این دیدار به نزد آقای خامنه ای رفت تا از وی روی یادداشت و یا متن دیگری که در دست داشت امضاء بگیرد که گرفت.

آقای خامنه ای در پاسخ خود که مطابق معمول آلوده بود به جملات تکراری و طولانی به نکاتی اشاره کرد که ما 13 مورد آن را استخراج کرده و منتشر می کنیم:

1- رد رابطه با آمریکا و نفی مذاکره با این کشور به جز در موارد خاص و معین.

2- حضور فکری در مسائل اصلی کشور و حضور فیزیکی در مواقع لازم.

3- با برهم زدن هر اجتماع و مجلسی مخالفم و این کار را مضر و یا حداقل بی‌فایده می‌دانم. در مواقع لازم باید با شیوه‌های درست و قانونی و تشکیل اجتماعات و جلسات، حرف خود را در قبال اجتماعات مخالف به گوش دانشجویان رساند.

4- نسبت به جریان رسانه‌ای دشمن سوء ظن داشته باشید. هدف اصلی  آنها پوشاندن نقاط قوت جمهوری اسلامی و برجسته‌ کردن نقاط منفی برای ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم و جوانان است.

5- مجموعه‌های دانشجویی یک جبهه‌ی واحد ضدآمریکایی-ضد صهیونیستی در سطح دانشجویان جهان اسلام اند. باید در فضای مجازی، کمپین‌های عمومی دانشجویان مسلمان را شکل بدهید تا در مواقع لازم، میلیون‌ها جوان دانشجوی مسلمان از طریق آنها موضع‌گیری کنند.

6- پرهیز کنید از اتهام غیرانقلابی به افراد. نباید کسانی را که دیدگاه‌هایشان با شما انطباق کامل ندارد به غیرانقلابی بودن متهم کنید.

7-  بارها گفته‌ایم حرف مخالف رهبری، نه جرم است و نه معارضه‌ای با آن می‌شود.

8-  از برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی باید پرهیز شود بدلیل رعایت نکردن حد و مرزهای دینی که موجب تضعیف ایمان درونی می‌شود.

9- در قضیه‌ برجام ثابت شد که آمریکایی‌ها اعم از کنگره و دولت همچنان سرگرم دشمنی با ملت ایران هستند. عقلانیت حکم می‌کند که با چنین دشمنی با خرد و تدبیر برخورد شود و فریب او را نخوریم و وارد میدانی که او ترسیم کرده، نشویم.

10- درباره  موضوع قراردادهای جدید نفتی، تا زمانی که در چارچوب منافع کشور، اصلاحات لازم در این قراردادها انجام نشود، قطعاً این قراردادها منعقد نخواهد شد.

11- رهبری در مواردی که احساس کند برخی اقدامات حتی اقدامات جزئی، موجب انحراف نظام از مسیر اصلی می‌شود، باید ورود پیدا کند و مانع از آن کار شود.

12- تشکل‌های دانشجویی در خصوص بعضی مواضع رهبری از قبیل «ردّ رابطه با آمریکا و نفی مذاکره با این کشور به جز در موارد خاص و معین»، تأمل کنند و با درکی روشن از استدلال‌های مستحکم موجود، آنها را به شیوه‌های متقن و مستدل برای مخاطبان دانشجو و غیردانشجو تبیین کنند.

13- براساس عقل‌گرایی، باید گفت کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت. من بر اساس وظیفه دینی و شرعی و اخلاقی، تا جان در بدن دارم (دربرابر امریکا) خواهم ایستاد و به مردم هم اعتماد دارم؛ همچنان که به نتیجه ایستادگی یعنی پیروزی یقین دارم.

 

 

به کانال تلگرام پیک نت بپیوندید:

https://telegram.me/pyknet

 

 

 


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 15 تیر

 
 

اشتراک گذاری: