ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

29 اردیبهشت  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

دوام نیآورد و استعفا داد

سرافراز قول تغییرات

در صدا و سیما را داده بود!

 
 
 
 
 

 

"سرافراز" هنوز عرق انتصابش در صدا و سیما خشک نشده بود که استعفا داد و رفت. این نخستین بار طی 37 سال حیات جمهوری اسلامی است که سرپرست صدا و سیما استعفا می دهد و می رود. جانشینی که بجای سرفراز منصوب شده یکی از معاونان اوست. تا کی دوام خواهد آورد؟ کسی چه میداند!

روز گذشته مسئول روابط عمومی مجمع مصلحت در روزنامه شرق، پیرامون استعفای سرافراز نوشت:

 

سرافراز پس از انتصاب به عنوان رئیس سازمان صداوسیما در یکی از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کرد. بعد از جلسه، دیدار کوتاهی با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی داشت.

از نزدیک شاهد بودم که رئیس مجمع در آن دیدار، پس از تبریک گفت: «آقای سرافراز، سعی کنید فضای بسته صدا و سیما را کمی باز کنید و بگذارید صدای قاطبه مردم از این رسانه به عنوان رسانه ملی شنیده شود».

اگرچه آقای سرافراز در آن دیدار با تأیید سخنان ایشان گفت که برنامه‌‌هایی برای تحقق این توصیه و نصایح ایشان دارد؛ ولی در روند کار متأسفانه در عمل شاهد رویه‌ای بودیم که به بسته ‌ترشدن فضای رسانه ملی منجر شد.

واقعیت ‌انکارناپذیر این است که صداوسیمای امروز ما به شکل روزافزونی، مخاطبان خود را از دست داده است و حتی پس از دو انتخابات سال‌های ٩٢ و ٩٤ نتوانسته روال خود را تغییر دهد.

درد امروز سازمان صداوسیما، قهر مردم با آن است که نه‌ تنها طریق آشتی نمی‌ پیماید که خود بر آتش انتقادات مردم از خویش می‌دمد. به مناسبت دهه فجر که هنوز نسل اول انقلاب زنده هستند، برنامه می‌سازد؛ ولی گلوگاه‌ها و گردنه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. به مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه می‌سازد؛ ولی از قبل به تهیه‌کنندگان می‌گوید باید مواردی از تاریخ دفاع مقدس و شخصیت‌های بارز آن را در نظر نگیرند؛ درحالی‌ که هنوز جانبازان، آزادگان و رزمندگان در جامعه حضور دارند و اسناد انکارناپذیر تاریخ دفاع مقدس وجود دارد، به‌گونه‌ای عمل می‌کند که انگار شخصیتی به نام «هاشمی‌رفسنجانی» در جنگ وجود خارجی نداشته است؛ درحالی‌که از حکم فرماندهی امام(ره) برای ایشان، حتی دانش‌آموزان دبستانی نیز خبر دارند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 29 اردیبهشت

 
 

اشتراک گذاری: