ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

26 دی ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 26 دیماه

خیانت هائی می شود

که نمی توانم آنها را بگویم!

 
 
 
 
 

 

روحانی در جریان سفر به استان گلستان، در جلسه شورای اداری استان شرکت کرده و طی سخنانی که خلاصه آن را می خوانید گفت:

در شرایط تحریم هستیم و شرایط ما یک شرایط عادی و طبیعی نیست. شرایط جنگ روانی و اقتصادی شرایط خاصی است،

آمریکا می‌خواهد ایران را منزوی کند، پیشرفت و رشد در کشور با انزوا نمی‌شود، اگر کشوری دور خودش حصار بکشد یعنی صادرات نداشته باشد، سرمایه‌گذاری انجام نشود، تکنولوژی وارد نشود، مگر می‌شود کشوری با این اتفاق بتواند رشد کند؟

انزوا ما را عقب می‌اندازد، باید بتوانیم کالای خود را صادر کنیم. اما اگر همه چیز خوب باشد، پول داشته باشیم، کارخانه ما فعال باشد، کارگر کار کند و کالا تولید شود اما نتوانیم بفروشیم کارخانه تعطیل می‌شود. گاهی باید روی پایمان بایستیم و گاهی باید از خارج وارد کنیم. می‌شود از صفر آغاز کرد اما 100 سال طول می‌کشد. اگر در صنعت هسته‌ای تکنولوژی را از بیرون نمی‌گرفتیم می‌توانستیم به اینجا برسیم؟ ما در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی با یک کشور (پاکستان) صحبت کردیم یک سانتریفیوژ را وارد کشور کردیم آن‌قدر خوشحال بودیم که راه غنی‌سازی را پیدا کردیم. اگر نمی‌آوردیم و قرار بود خودمان درست کنیم 10، 20 سال عقب تر بودیم.

در جنگ دنبال موشک‌های ضد زره بودیم و با تعدادی از مهندسان در زمان آقای هاشمی، نخستین موشک ضدزره مربوط به سال 62 است. زمستان 62 اطراف تهران رفتیم با هاشمی برای تست این موشک، نقشه این موشک را خریداری کرده و از جایی آورده بودیم. باید در ارتباط با دنیا باشیم. باید هم تکنولوژی بگیریم و هم وارد کنیم. ما به سرمایه تکنولوژی نیاز داریم. آمریکا می‌خواهد دیواری دور ایران بنا کند اما ایران منزوی نخواهد شد و این کار امکان‌پذیر نیست.

از سال 61 در کنار صنعت هسته‌ای بوده‌ام. آن زمان عضو کمیسیون دفاع مجلس بودم تا به امروز این شرایط را می‌دانم. امروز که آی‌آر8 ما غنی می‌شود و یو اف‌سیکس را به آی‌آر8 تزریق می‌کنیم. یعنی 20 برابر سانتریفیوژ معمولی به ما محصول می‌دهد. غنی‌سازی 20 درصدی برای رأکتور تهران را با متد جدیدی تأمین کردیم. آمریکایی‌ها روی سیستم بانکی، درآمدهای ارزی و حمل‌و‌ نقل است. این 3 گلوگاه از دید آنها جاهایی است که وارد عمل شدند. در کشتیرانی و حمل و نقل کالا کارهای خوبی انجام دادیم 10 فروند کشتی کانتینربر خریدیم و وضعیت ما در حمل و نقل دریایی بهتر شده است. راه‌های جایگزینی هم داریم. همین راه اینچه‌ برون بسیار اهمیت دارد و برای برقی کردن این مسیر، این طرح 4 سال برایش کار شده و چندین جلسه مذاکره کردیم تا این پول را با سود کم برای این طرح گرفتیم. روسیه هم در دوما تصویب کرده است. الان در حال اجراست، این طرح بسیار مهم است چون اروپا، چین و روسیه را به خلیج فارس و بعدا به دریای عمان وصل می‌کند. باید همه این مسیر را برقی و دوخطه کنیم. الان مشهد به تهران برای برقی کردنش تأمین اعتبار کردیم. هفته‌ای نیست که در دولت حرف نزنم، داد نزنم و فریاد نکشم، وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود. طرف می‌رود به اسم ماده اولیه یک دارو را وارد کند، می‌رود ماده‌ای را می‌خرد که 3 ماه از تاریخش مانده است و تاریخش را پاک می‌کنند. خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد.

تولیدکننده از ما پول گرفته تا مواد اولیه وارد کند اما جنس را در یک روستایی انبار کرده تا تولید نکند و جنس گران شود.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 26 دی ماه

 
 

اشتراک گذاری: