ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

25 آذر ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 25 آذر

رهبر چه اطلاعاتی دارد

که مسئولان را به هوشیاری دعوت کرده؟
 
 
 
 

 

رهبر جمهوری اسلامی که چند هفته پیش در یکی از دیدارهایش با قاطعیت گفته بود "جنگی نمی شود"، سه روز پیش در یکی دیگر از دیدارهایش گفت "مسئولین هوشیار باشند! ممکن است دشمن برای سال ۹۸ نقشه ای بکشد."

یکی از داستان های عامیانه و قدیمی که در کتاب های درسی دبستانی پیش از انقلاب با نقاشی یک چوپان و گله اش با عنوان "چوپان دروغگو" چاپ می شد مصداق این نوع سخنرانی ها و موضع گیری ها و پیش بینی های رهبر جمهوری اسلامی است. آن چوپان هر چند شب یکبار داد و فریاد می کرد که "گرگ حمله کرد به گله" اهالی ده می رفتند به کمکش اما معلوم می شد دروغ گفته است. یک شب واقعا گرگ ها به گله حمله کردند و چوپان هرچه فریاد زد و کمک خواست اهالی ده به این خیال که باز هم دروغ می گوید به کمکش نرفتند و شد آنچه نباید می شد. رهبر هم بارها گفته که جنگی نمی شود و مذاکره ای هم لازم نیست و ملت پایداری کند. با این پیش زمینه، حالا وقتی تلویحا می گوید مثل این که خطر جدی است - البته رویش نمی شود بگوید ممکن است به ایران حمله شود- مردم و مسئولین حرفش را جدی نمی گیرند، درحالیکه نشانه هائی از واقعیت در این هشدار وجود دارد.

در همین شماره پیک نت مقاله ای را درباره دولت سایه در کاخ سفید با ترجمه روان و دقیق مترجم برجسته زبان آلمان "رضانافعی" می خوانید که در آن گفته می شود:

" فاستر دالس، معروف ترین وزیر خارجه امریکا معتقد بود که آنچه  موجب  تقویت سلسله مراتب سیاسی و نظامی امریکا می شود و بخش تولید ات نظامی را پیوسته غنی تر می سازد، وحشت دائمی جهان از شعله ور شدن آتش جنگ  است. جنگ، این است آن معجون جادوئی، که اکسیر حیات بخش این  گروه (دولت سایه امریکا) حاکم است،  حتی در عصر سلاحهای اتمی، که  با بیم نابودی حیات بشری همراه است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 25 آذر

 
 

اشتراک گذاری: