ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

14 شهریور ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

نماینده مجلس: اگر در ساختار نظام تجدید نظر نکنیم

از خفه کردن در  استخر

به خفه کردن نظام خواهیم رسید

 
 
 
 

 

هشدار غلامرضا حیدری نماینده تهران درباره باندهای مافیایی هشیار باشیم خفه کردن در استخر، ناگهان کلیت نظام را به خفگی نکشاند/ شأن نظام اسلامی نیست که ما هنوز نتوانسته‌ایم رفع حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد و رفع ممنوع التصویری آقای خاتمی و آزادی بسیاری از زندانیان را حل کنیم

 

غلامرضا حیدری نماینده فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در مجلس گفت:

از ابتدای انقلاب با نگاهی منفی با دنیا مواجه شدیم و این نگاه منفی چه در روابط داخلی و چه خارجی موجب تنش و روابط حذف گرایانه شد.

نخست وزیران، روسای جمهور، روسای مجلس و بسیاری دیگر، عموما به حذف، حصر یا زندان کشیده شده اند.

سفارت آمریکا را اشغال کردیم که نقطه آغازینی برای شروع تحریم و جنگ شد و جنگ تحمیلی را حتی پس از فتح خرمشهر ادامه دادیم تا به‌ جایی رسید که امام در پذیرش قطعنامه فرمودند جام زهر را می‌نوشم.

از بازسازی مناطق جنگی هنوز رها نشده بودیم که فعالیت های هسته ای را شروع کردیم و در این راه به قدری هزینه دادیم که به نرمش قهرمانانه رسیدیم که حاصل آن پذیرش برجام شد و هنوز جوهر برجام خشک نشده بود، موشک هوا کردیم که بهانه ای برای تشدید تنش آفرینی ها شد.

کاهش شدید ارزش پول ملی، افزایش شدید قیمت ها، حتی برای مایحتاج اولیه زندگی نشانگر این است که کشور خوب اداره نمی شود. مگر ما قیم دنیا هستیم که می خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم؟!

باید واقع بین باشیم و واقعیت ها را آن‌گونه که وجود دارد، ببینیم، بنابراین آنگونه که من یک پدیده را می بینم می تواند به گونه ای دیگر نیز دیده شود؛ بنابراین خود را حق مطلق نپنداریم و آنچه را که با فکر ما تفاوت دارد، باطل نپنداریم.

ساختار اداره کشور به گونه ای است که اختیارات در یک جا و مسئولیت ها در جای دیگری است و این امر موجب اصطکاک و کاهش شدید بهره وری در اداره امور کشور شده است.

اگر رئیس جمهوری ضعیف و مجلسی ناتوان از انجام وظیفه نمی خواهیم، باید ساختار اداره کشور به صورت شفاف به گونه ای دیگر طراحی شود. اینگونه که حرکت می کنیم، توان نظام اقتصادی روز به روز مستهلک تر و اعتماد عمومی کمتر و کمتر می شود.

جا دارد برای حل برخی معضلات داخلی و خارجی از مراجعه به آرای عمومی استفاده نماییم.

ما هنوز نتوانسته‌ایم رفع حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد و رفع ممنوع التصویری آقای خاتمی و آزادی بسیاری از زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی را حل کنیم.

به هوش باشیم که باندهای مافیایی پشت صحنه موسسات مالی، قاچاق کالا، بدهکاران بزرگ مالی، بازار شدیدا آشفته ارز و سکه و خفه کردن در استخر، ناگهان کلیت نظام را به خفگی نکشاند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 14 شهریور

 
 

اشتراک گذاری: