ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

9 مرداد ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

گفتکو با تاج زاده

مردم ، به روش گذشته

دیگر رای نخواهند داد!

 
 
 
 
 

 مصطفی تاج زاده با اعتماد، در باره ضرورت حمایت از روحانی و ادامه اصلاحات مصاحبه ای کرده که فرازهائی از آن را می خوانید:

 

1- بسیاری از انتقادهای براندازان به جمهوری اسلامی و ارکان آن وارد است و باید برطرف شود . تفاوت ما با آنها عمدتا در راه حلی است که ارائه می‌کنیم. آنان یا به انقلاب باور دارند یا به سرنگونی نظام سیاسی با کمک و حتی با دخالت خارجی و به‌ طور مشخص امریکا. ما با هر دو راه مخالفیم به دلیل اینکه هزینه چنین اقدامی را به مراتب بیشتر از مزایا و فواید آنها می‌بینیم و معتقدیم اصلاحات اگرچه کند و زمان‌بر اما با اطمینان بیشتر و هزینه کمتر و با حفظ نظم و ثبات سیاسی می‌تواند جامعه را به اهداف مشترک و موردنظر ملت نزدیک کند.

2- ما از رایی که (به روحانی) دادیم دفاع می‌کنیم. نظارت استصوابی هیچ انتخاب بهتری مقابل ما قرار نداده بود. من همان زمان هم گفتم که در شرایط فعلی بهترین نامزد ما آقای مهندس موسوی است که می‌تواند از پس این مشکلات برآید. برخی دوستان مانند آقای مهاجرانی اعتراض و انتقاد کردند که چرا من چنین می‌گویم.

 3- هیچ راهی برای نجات کشور و سربلندی ملت وجود ندارد جز آنکه به سمت انتخابات آزاد برویم تا با انتخاب شایستگان دو معضل بزرگ جامعه یعنی بی کفایتی مدیریتی و فساد سیستمی برطرف یا مهار شود.

4- تحقق مطالباتی مثل بی‌طرف شدن نهادهای انتصابی، چند صدا شدن صدا و سیما، بازگشت سپاهیان به پادگان‌ها و رهاکردن فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، انتخاباتی، رسانه ای و ... ، واگذاری دیپلماسی به وزارت خارجه، رفع حصر و حبس‌ها و پایان دادن به بگیر و ببندها و به‌ رسمیت شناختن سبک های مختلف زندگی، توجه به حقوق زنان و ارتقای جایگاه ایرانیان سنی و بالاخره به ‌رسمیت شناختن نیروی سوم ضروریست. از همه مهمتر لغو نظارت استصوابی و حرکت به سوی انتخابات صد در صد آزاد و عادلانه است برای اینکه هر کسی که ملت به‌ عنوان صاحبخانه می‌پسندد، برگزیده شود و مسئولیت امور را بر عهده گیرد.

5- به‌ نظر من دیگر به روش سال‌های ٩٢ تا ٩٦ نمی‌توان سیاست ‌ورزی کرد و لازم است تجدید نظرهایی در آن صورت گیرد، زیرا سیاست ‌ورزی نیابتی جوابگوی شرایط بحرانی امروز نیست. بسیاری از مردم دیگر به روش گذشته رای نخواهند داد و اگر هم رای بدهند منتخبان‌شان قادر به حل مشکلاتی مثل بی‌کفایتی و فساد گسترده نخواهند بود.

6- کشورهایی مانند سوریه، عراق، یمن، افغانستان، لیبی و... که دچار هرج و مرج و جنگ‌های داخلی شدند، همه یک فصل مشترک داشتند و آن اینکه در کنار رژیم فاسد و مستبد فاقد یک جریان اصلاحی قدرتمند بودند؛ جریانی که بتواند همزمان هم با حکومت سخن بگوید و آن را تعدیل کند و هم با مردم حرف بزند و آنان را متوجه وخامت اوضاع و عواقب انتخاب‌های نادرست کند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 9 مرداد

 
 

اشتراک گذاری: