ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

5 خرداد ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

یادداشت محمد علی ابطحی

سفره افطاری رهبر

امسال پهن تر از سالهای گذشته شد
 
 
 
 

 

رهبر جمهوری اسلامی هر سال در ماه رمضان یک افطاری سیاسی میدهد. بر سر این سفره افطاری کسانی می نشینند که از صافی دفتر و شخص وی عبور کرده باشند. معمولا اصلاح طلبان و کسانی که با میرحسین موسوی پالوده سیاسی خورده اند به سر این سفره دعوت نمی شوند یا بهتر است بگوئیم تا امسال دعوت نمی شدند، اما امسال دایره مدعوین کمی گسترده تر از خواص مورد تائید وی و دفترش بوده است. از جمله کسانی که به سفره افطاری امسال دعوت شدند محمد علی ابطحی رئیس دفتر محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و سپس معاون پارلمانی وی بود که پس از افطاری این چند خط را در صفحه اش نوشت:

بعد از سالهای طولانی من و جمع دیگری از دوستان به مراسم افطاری رهبری دعوت شدیم و رفتیم.

من همیشه معتقد بوده ام اختلافات جدی جریانات سیاسی، زیر سقف نظام و رهبری باید حل وفصل شود. تقریبا نظر اکثر فعالان سیاسی اصلاح طلب غیربدلی هم همین است. مرز اصلاح طلبی و براندازی در همین نقطه قرار دارد. حل مشکلات کشور در داخل وقتی عملی است که حرمت و جایگاه کلیت نظام محترم بماند. به همین دلیل از دعوت افطاری رهبری حس خوبی داشتم.

 در همه نوشته هایم چه قبل از سال 88 و چه پس از آن بر این باور بوده ام که استقلال و سر بلندی کشور وتحقق آرمانهای اصلاح طلبانه با نقد بی رحمانه بخشهای مختلف قدرت و حفظ حرمت و جایگاه رهبری امکان پذیر است. امیدوارم دایره دعوتها وسیع تر از این باشد و از بزرگانی که دعوت نمی شوند هم دعوت شود و بیت رهبری محل حضور همه علاقمندان به انقلاب و نظام باشد.

بی تعارف و واقع بینانه حرف زدن را بر حرف های دو پهلو ترجیح می دهم. (که البته کم پهلو هم حرف نزده ایشان!!)


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 5 خرداد

 
 

اشتراک گذاری: