ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

11 تیر  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 11 تیر

جنگ و صلح

بحث روز مردم و حکومت درایران 
 
 
 
 

 

در ایران بار دیگر "کرُکرُ خوانی" برخی فرماندهان سپاه و سیاستمداران دست دومی مانند "حداد عال" و فرماندهان دست سومی مثل سردار نقدی درباره زدن و نابود کردن امریکا و یا اسرائیل در صورت حمله امریکا به ایران شروع شده است. بصورت همزمان هر روز بیشتر از روز قبل این پیشنهاد مطرح می شود که باید ایران شرایط خود برای مذاکره با امریکا را اعلام کند. همه آنها دو پیشنهاد را در صدر قرار میدهند: بازگشت امریکا به برجام و لغو تحریم ها. در این زمینه حتی افرادی مانند سردار علائی که در همین شماره پیک نت می خوانید معتقدند خیلی زودتر از رسیدن به لحظات بحرانی کنونی باید این شرایط برای مذاکره اعلام می شد. هیچکدام از افراد این گروه اسم رهبر را نمی آورند اما آشکار است که همه آنها منتقد فرصت از داده رهبر در دیدار با نخست وزیر ژاپن برای طرح همین دو پیشنهاد جهت مذاکره با امریکا هستند.

این در سطح حکومت است. اما در میان مردم، که در انتظار نتیجه کنفرانس جی 20 و دیدار پوتین و ترامپ بودند، نگرانی از وقوع یک حمله غافلگیرانه بار دیگر شدت گرفته است. بویژه که امریکا و دیگر مقامات کاخ سفید گفته اند که در پی یک ضربه یا حمله کوتاه مدت به ایران هستند. طرحی که سرلشگر سپاه "رشید" فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم در ستاد کل نیروهای مسلح که گفته می شود از فرماندهان دارای تفکر در سپاه است، روز گذشته با اشاره به آن گفت که چنین ضربه ای از سوی ایران محدود نخواهد ماند. آن که جنگ را آغاز می کند الزاما پایان دهنده آن نخواهد بود. حتی تهدید کرده اند که در صورت چنین ضربه ای، ایران اسرائیل را هدف خواهد گرفت!

مردم همه این خبرها را با حساسیت دنبال می کنند، چنان که حتی روز گذشته با قطع فیسبوک و  تلگرام در ایران، بیشتر مردم آن را به حساب تدبیر حکومت برای جلوگیری از ارتباط مردم با یکدیگر و با خارج و کنترل هیجان ناشی از حمله به ایران دانستند. بویژه که امریکائی ها بارها مدعی شده اند که با حمله به ایران شورش مردم علیه حکومت آغاز خواهد شد. این درحالی است که روز گذشته روزنامه اطلاعات در خبر غافلگیر کننده ای که در همین شماره پیک نت و در بخش مرور مطبوعات می خوانید اعلام داشت که پوتین و ترامپ در گفتگوی خود درحاشیه کنفرانس جی 20 با یکدیگر بر سر کاهش تنش بر سر ایران به توافق رسیده اند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 11 تیر

 
 

اشتراک گذاری: