ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

16 اردیبهشت  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 16 اردیبهشت

پاره آجر در چکمه

و نعلین قدرت حاکم در ج.اسلامی

 
 
 
 
 

 

یک ضرب المثل ایرانی در باره کسانی که از فاش شدن حقیقت ترس دارند می گوید "مگر ریگی به کفش داری؟"

این ضرب المثل درباره انبوهی از رویدادهای حکومتی در جمهوری اسلامی صادق است. از ترس فضای مجازی بگیرید و برسید به دادگاه در جریان دکتر محمدرضا خاتمی نایب رئیس مجلس ششم و دبیرکل سابق جبهه مشارکت که متهم است به تائید تقلب در انتخابات 88. انتخاباتی که به کودتا علیه رای مردم به میرحسین موسوی انجامید.

ابتدا ادعا کردند که این دادگاه علنی برگزار خواهد شد اما جریان محاکمه مستنداتی را خاتمی درباره تقلب در انتخابات 88 مطرح کرد که رئیس دادگاه دستور غیر علنی شدن جلسه را داد!

یعنی مصداق همان ضرب المثل "اگر ریگی به کفش نداری، چرا جلوی علنی بودن دادگاه را گرفتی؟"

این دادگاه برای محکوم کردن دکتر خاتمی به زندان و محرومیت سیاسی وی تشکیل شده و نه بررسی اتهامی که دادستان به او زده است. یعنی دروغ گفتن و باصطلاح تشویش اذهان عمومی!

البته نظام درباره انتخابات 88 نه ریگ، بلکه پاره آجر در پوتین و نعلین خود دارد، که اگر نداشت موسوی و کروبی را در خانه هایشان حبس نمی کرد بلکه حداقل برای آنها دادگاه تشکیل میداد تا دلائل خود درباره تقلب و کودتا در انتخابات 88 حرف بزنند.

هفته گذشته، دادستان برزیل، به تقاضای خبرنگار یکی از روزنامه های آن کشور اجازه داد تا با "لولا" رئیس جمهور سوسیالیست اسبق برزیل که دوران محکومیت زندان را میگذراند در زندان مصاحبه کند. این مصاحبه علیرغم اعتراض رئیس جمهور کنونی انجام شد و مطبوعات برزیل نیز اعتراض دولت حاکم را نادیده گرفته و این مصاحبه را منتشر کردند. لولا دراین مصاحبه گفت که دولت فاشیستی که با تقلب و انواع دسیسه ها به قدرت رسیده، با آگاهی از محبوبیت او در میان مردم برزیل او را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری با پرونده سازی زندانی کرد و او به همراه مردم این دولت را که متحد ترامپ است به زیر خواهد کشید. (نقل به مضمون- ترجمه این  مصاحبه را در همین شماره پیک  نت می خوانید)

از دیماه 88 تا اکنون که اردیبهشت 98 است، قدرت حاکم در جمهوری اسلامی که متهم به کودتای 88 است، نه تنها اجازه مصاحبه، بلکه اجازه محاکمه نیز به موسوی و کروبی نمیدهد. در برزیل قوه قضائیه استقلال قانونی خود را حفظ کرده و در جمهوری اسلامی قوه قضائیه نوچه بیت رهبری است! تفاوت اینست.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 16 اردیبهشت

 
 

اشتراک گذاری: