ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

6 شهریور 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 6 شهریور

چه کسانی توانستند

دلار 4200 تومانی بالا بکشند؟

 
 
 

 

 

آنها که در دو کابینه روحانی ماندند و آنها که از کابینه اول و یا کابینه دوم اغلب به خواست رهبر جمهوری اسلامی بیرون رفتند، دراین ماه های پایانی دوران ریاست جمهوری او کم کم دهان باز کرده و به نکاتی اشاره می کنند که هم ضعف دولت روحانی براثر دخالت های بی وقفه رهبر جمهوری اسلامی در کار او را نشان میدهد و هم هشداری است به مردم که حداقل اندکی بدانند آن پشت در این 7 سال و نیم چه گذشته است. دو چهره از کابینه روحانی کنار گذاشته شدند که هر کدام دارای توان و اطلاعات زیادی بودند و قدرت مدیریتی قوی نیز داشتند. خانم مولاوردی و اکبر ترکان. اولی را به بهانه رسیدن به  سن بازنشستگی بقول افغان ها "سبک دوش" کردند و دومی را بی بهانه و بی سر و صدا.

ترکان مشاور عالی حسن روحانی و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری- صنعتی بود. در دولت هاشمی رفسنجانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح بود و یک دوره نیز در دولت هاشمی وزیر راه و ترابری. همین اطلاعات مختصر نشان میدهد که او اطلاعات بسیاری از پشت صحنه ها دارد و باز همین آگاهی از پیشینه او بر اعتبار نقطه نظرات تازه ای که در انتقاد از سیاست های سالهای گذشته مطرح کرده می افزاید. او اخیرا در گفتگو با روزنامه آرمان گفته است:

با خوش‌خیالی ارز را ۴۲۰۰ تومان دادیم، یک عده هم بردند. فکر می‌کنید کالاهایی را که با ارز ۴۲۰۰ تومانی آوردند با چه قیمتی فروختند؟ مسلما با قیمت ارز آزاد. ما به ‌التفاوت قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی و قیمت بازار را چه کسانی خوردند؟ آیا یک فرد، چند کاسب یا تاجر معمولی می‌توانست ارز ارزان بگیرد؟ هرگز. فسادهایی اتفاق افتاد و ارزهای ارزان را به عده‌ای دادند و آنها هم خوردند، یک لیوان آب هم روی آن. الان هم جوابگو نیستند، تنها شلوغ‌کاری می‌کنیم و بعد هم آب‌ها از آسیاب می‌افتد و فرزندانشان در کانادا و استرالیا کیف می‌کنند. بچه ‌سوسول‌هایی که ریش‌هایشان درنیامده پشت ماشین‌های چندمیلیارد تومانی در خیابان‌های تهران دوردور می‌کنند. حتما آنها را دیده‌اید. آیا پدرهایشان با عرق جبین و کد یمین این پول‌ها را درآورده‌اند؟ این پول‌ها از کجا آمده؟ از همین دلارهایی که مفت دادیم و بردند خارج خوردند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 27 اوت 2020

 
 

اشتراک گذاری: