ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

10 شهریور 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 10 شهریور

ماندن ترامپ در کاخ سفید

به نفع ج. اسلامی است!

 
 
 

 

 

سردبیر بخش فارسی اسپوتنیک که در تهران مستقر است بنام "عماد آبشناس" درباره انتخابات امریکا و پیروزی ترامپ و یا بایدن دراین انتخابات نکته ای را در تفسیر خود از این انتخابات و رابطه دمکرات ها و جمهوریخواهان با جمهوری اسلامی مطرح کرده است که آن را منتشر می کنیم. او نوشته است:

شکست های اخیر دیپلماتیک تیم سیاست خارجی ترامپ این فرضیه را ایجاد می کند که در صورت انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری تنش های خارجی آمریکا با جامعه جهانی ادامه یابد و بالتبع در این شرایط امکان ایجاد اجماع بین المللی علیه ایران میسر نباشد.

به نفع ایران خواهد بود تا همین روند ادامه یابد وکلا جامعه جهانی به فکر ایجاد یک ساختار جدید باشد و ایران بتواند از این روزنه راهی برای خروج از تحریم ها بیابد. نباید تصور کرد اگر دمکرات ها سر کار بیایند آنها بدون گرفتن امتیاز و وادار کردن ایران به مذاکرات جدید برای کنار گذاشتن همپیمانهایش در منطقه و همچنین برنامه های دفاعی (موشکی) اش، حاضر خواهند بود تحریم های علیه ایران را لغو کنند. آنها بهانه های گوناگونی برای شانه خالی کردن از زیر بار لغو تحریم ها دارند. مثلا فلان تحریم را کنگره تصویب کرده نمی توانیم لغو کنیم و یا اینکه فعلا به زمان نیاز داریم تا بتوانیم دولت خود را مستقر کنیم و سیاست های خود را اجرا کنیم و...

امروزه بهانه همه اعضای شورای امنیت برای مخالفت با ایالات متحده در اجرای مکانیسم ماشه این است که آمریکا از برجام خارج شده و حق اجرای این مکانیسم را ندارد و چون ترامپ آمریکا را از برجام خارج کرده نمی تواند این کشور را به برجام برگرداند چرا که به اعتبار سیاسی اش ضربه زده است. اما اگر دمکرات ها سر کار بیایند و آمریکا به برجام باز گردد و سپس تصمیم بگیرند مکانیسم ماشه را اجرا کنند آنوقت دیگر هیچ بهانه ای برای کشورهای دیگر باقی نمی ماند جز همکاری با آمریکا در شورای امنیت!

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 31 اوت 2020

 
 

اشتراک گذاری: