ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

اول تیر 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت اول تیرماه

زیر لحاف چهل تکه بحران

حکومت نمی تواند دنده به دنده شود

 
 
 

 

 

لحاف چهل تکه ای که نظام زیر آن خوابیده، نمی تواند به چهل و چند تکه تبدیل شود و اگر نتوانند تن به تغییرات بنیادین بدهند قطعا آنها که زیر این لحاف خوابیده اند با هر تقلائی برای روی خود کشیدن این لحاف باعث بیرون ماندن دست و پای بقیه و سرما خوردگی آنها می شود!

آمدند با فساد و غارت و اختلاس مبارزه تبلیغاتی کنند و اکبر طبری را پیش انداختند. هنوز دادگاه او را جمع و جور نکرده یک قتل و ترور سیاسی- اقتصادی به این دادگاه چسبید. ترور قاضی منصوری که خود یکی از مهره ها و عاملین اجرای اوامر آمرانی بود که همچنان پشت صحنه، زیر لحاف چهل تکه خوابیده اند.

مجلس یکدست تشکیل دادند و حالا نمیدانند با آگاهی عمومی مردم از فساد شهرداری در دوران قالیباف و رای 10 در صدی او که رئیس این مجلس هم شده چه کنند؟

کرونا با شدتی بیش از یورش اولیه اش در ایران می تازد. حکومت می خواهد با کمک خود مردم با این ویروس مقابله کند، اما مردمی که به هیچ حرف حکومت باور ندارند و بی اعتبار ترین رسانه؛ یک جعبه سیاه بنام سیمای جمهوری اسلامی است که رقابتش با تلویزیون های ایران اینترنشنال، بی بی سی و من و تو و صدای امریکا ناممکن است. دروغگوئی، سانسور، پرچانگی، تکنیک بسیار ضعیف، چهره های نچسب گویندگان و مجریان – بویژه آنها که در کفن سیاه پوشیده شده و تنها گردی صورتشان پیداست و ابروهای تتو شده شان- زبان بکلی بیگانه با زبان رسانه ای و خبری، گزارش های آبکی و حکومتی همه دست به دست هم داده اند تا 4 تلویزیونی که دربالا نامشان را بردیم، علیرغم پارازیت و سنگ پرانی علیه ماهواره همچنان پیشتاز باشند و روز به روز بر شماره خبرنگاران و گزارشگران مردمی آنها از داخل کشور بیشتر شود.

در چنین فضائی چه کسی حرف های حکومتی درباره کرونا را قبول دارد؟ روز گذشته روحانی در  جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت:

«وزارت بهداشت دستورالعمل های خوبی برای نگهداری زندانی ها تهیه و ابلاغ کرده که بر مبنای آن ، زندان ها عمل می کنند. همچنین اقدامات خوبی برای خلوت کردن زندان ها انجام شده و در آینده اگر لازم باشد به زندانی ها مرخصی داده می شود. در دو مکان شرایطمان مناسب بوده، خانه‌های سالمندان و زندان‌ها. میدانم که  کرونا باعث بیماری های روحی و روانی می شود. ( البته نه تنها بخاطر کرونا، بلکه بخاطر ویروس بحران و فشارهای حکومت و سیاست هائی که مردم مخالف آنها هستند اما گوشش کسی در حکومت بدهکار آن نیست) مردم بدانند درگیری ما با این ویروس کوتاه مدت نیست.»

کسی گوشش در ایران به این حرف ها و هشدارها بدهکار است؟ استفاده از تعطیلات چند روزه برای رفتن به شمال کشور و ماسک برداری از چهره ها در خیابان و اتوبوس و مترو و ... نشان میدهد که گوش کسی بدهکار نیست.

درگیری با کرونا به قول روحانی کوتاه مدت نیست و حالا ظاهرا درگیری با حریق و آتش سوزی ها نیز کوتاه مدت نیست. مراجعه کنید به منتخب اخبار شهرستانها در همین شماره پیک نت که اخبار حداقل 5 آتش سوزی جدید طی 24 ساعت گذشته منتشر شده است. حالا دیگر عمدی بودن این آتش سوزی ها قطعی تر از هر زمان دیگری شده است. این که تحریک خارجی است یا واکنش داخلی، حکومتی و یا شیوه جدید اعتراض های مردمی ... بر کسی معلوم نیست و حرف ها و ادعاهای حکومت دراین زمینه نیز بی اعتبار. حریق ها ادامه دارد، کرونا نیز ادامه دارد، اختلاس و بازار سیاه که حالا با آتش گرفتن و یا آتش زدن پارکینک خودروهای صفر کیلومتر وارد مرحله تازه ای شد نیز ادامه دارد. همچنان که بی اعتمادی مردم به حکومت ادامه دارد.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 21 ژوئن 2020

 
 

اشتراک گذاری: