ایران و جهان   

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۴ آبان ۱۴۰۱

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنون اول پیک نت 4 آبان

مردم و نخبگان ایران

از چه واقعیاتی بی خبرند؟

 
 
 

 

 

در پیک نت امروز دو مطلب منتشر شده که از نظر ما بسیار با اهمیت است و به خوانندگان خود  توصیه می کنیم این دومطلب را با دقت بخوانند تا با اوضاع کنون جهان، منطقه و ایران آشناتر شوند.

نخست مطلب تحقیقی است که اسدالله کشمند دیپلمات سابق افغانستان در دولت دمکراتیک این کشور نوشته و دیگری گزارش کوتاهی است که "عطا بهرامی" آن را بصورت تصویری در یوتیوب منتشر کرده است. مطلب تحقیقی اسدالله کشمند درباره اهداف پشت پرده انفجار تروریستی لوله های گاز استریم یک و دو است که شاید تاکنون کمتر به آن توجه شده است. البته این مقاله مستند است به نکاتی از گزارشی که روسیه در ارتباط با همین انفجار منتشر کرده است. این تحلیل نشان میدهد که امریکا مصمم به گسترش جنگ در اروپا و کشاندن آن آسیا و خلیج فارس است، با این اطمینان که خود از صحنه جنگ بسیار دور است و جنگ به امریکا کشیده نخواهد شد اما از کنار مزایای اقتصادی آن میتوان برای بحران اقتصادی امریکا چاره ای اندیشید. این در حالی است که در خود امریکا خطر جنگ داخلی میان ایالت ها روز به روز جدی تر می شود و استقرار اتمی روسیه در سیبری نشان میدهد که روسیه با پیش بینی آینده خود را آماده ضربه اتمی به امریکا می کند.

اما گزارش بسیار جالب و شنیدنی عطا بهرامی درباره ماهیت روسیه ستیزی در ایران است و این که چه عواملی و با چه انگیزه های مهم اقتصادی به آن دامن می زنند و آن را هدایت می کنند. این دست های مخفی همانهائی هستند که میلیاردها دلار نفتی را از ایران خارج کرده و به غرب برده اند و در بانکها به امانت گذاشته اند و خود بخوبی میدانند که غرب اجاره خرج این ثروت عظیم را از آنجا نمیدهد و به همین دلیل، آنها با تمام امکانات خود علیه مناسبات اقتصادی با روسیه در داخل ایران فعال هستند. بهرامی بدرستی سئوال می کند که باید از ابراهیم رئیسی پرسید تکلیف قرارداد 25 ساله با چین چه شد؟ چرا تاکنون برای اجرای این قرار داد فلج بوده است؟ بهرامی می گوید که روسیه و ایران مشترکا دو سوم گاز جهان را دراختیار دارند و در صورت تشکیل یک کارتل گازی به بزرگترین قدرت اقتصادی تبدیل خواهند شد و این همان خطری است که امریکا و غرب با آن مخالف است و با تمام نیرو علیه آن بسیج شده و روی تنش های داخلی درایران سرمایه گذاری کرده است. بهرامی نکات فنی و اقتصادی بسیاری را مطرح می کند و سپس از نخبگان ایران سئوال می کند که در پشت همه هیاهوهای سیاسی که در کشورجریان دارد، آیا به این نکات برای بهبود اقتصادی ایران و ایجاد کار و شغل ومعیشت اندیشیده اید؟

لینک سخنان عطا بهرامی را در اینجا می گذاریم تا خود بشنوید:  https://youtu.be/hwrnYIQAbSA


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت ۲۶ اکتبر ۲۰۲۲

 
 

اشتراک گذاری: