ایران و جهان  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۲۸ اسفند ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت ۲۸ اسفند

۳ دروغ آخر سال

به امید فریب افکار عمومی 
 
 

 

 

۳ دروغ و توجیه را در آخرین ساعات سالی که بزودی تمام میشود، شاهد شدیم. هر سه دروغ به خیال فریب افکار عمومی از دل حکومت در آمده است.

۱- توجیه آلوده به دروغ را از زبان یکی از نمایندگان مجلس بنام محمد رضا مبلغی رئیس فراکسیون امر به معروف مجلسی که عمرش به سر آمده بخوانید که درباره عکس گرفتن آن طلبه عمامه سفید در درمانگاه است. او گفته است که ایشان (یعنی آن طلبه) درحال بازی با موبایل بوده و بهتر بود که تلفنش را نشان آن خانم می داد. سوء تفاهمی پیش آمده بود و اگر آن طلبه گوشی خود را به آن خانم نشان می‌داد مشکل حل بود.

ما فرض را بر این می گذاریم که این نماینده مجلس حسن نیت دارد. بسیار خب! ایشان از کجا میداند که طلبه درمانگاه مشغول بازی در گوشی اش بوده؟ این طلبه چرا سرش در رساله های مذهبی و درس و مشقش نبوده و موبایل بازی می کرد؟ اگر مسئله به همین سادگی بوده چرا آن خانم و منتشر کننده فیلم ماجرا را بازداشت کرده اند؟ طلبه کجاست که نماینده مجلس به جای او حرف می زند؟

2- مورد دوم مربوط به گزارشی است که پس از یکسال و چند ماه، از اعتراضات زمستان سال گذشته تهیه شده و خدمت ابراهیم رئیسی برده و آن را برای ایشان خوانده اند.

این گزارش را دبیرخانه دائمی کمیته ویژه منتخب رئیس جمهور درباره اعتراضات سال ۱۴۰۱ تهیه کرده است. بموجب این گزارش در آن اعتراضات که ایشان نام آن را گذاشته اغتشاشات ۲۰۲ نفر از مردم جان خود را از دست دادند که ۹۰ نفر از آنها سلاح سرد و گرم داشته و اقدام تروریستی کرده اند. از جمله حمله به مقرهای نظامی و انتظامی، زیرساخت های حیاتی و کشتن مجریان قانون.

چه کسی آنها را کشته؟ کمیته تحقیق نتوانسته پاسخ این سئوال را پیدا کند!

می ماند ۱۱۲ نفر بقیه که بموجب گزارش کمیته تحقیق همگی راهگذرانی بوده اند که با سلاح های غیر مجاز و با هدف کشته سازی عامدانه و آگاهانه، برای فضاسازی منفی علیه نظام کشته شده اند.

(گزارش از این تر و تمیزتر و منصفانه تر و راست آزمائی شده تر سراغ دارید؟ آنقدر منصفانه و راست آزمائی شده که عکس از هیات ۳ نفره پشت به دوربین گرفته شده تا معلوم نشود آنها کیستند؟ آقای رئیسی با عدد ۳ و هیات های ۳ نفره عمیقا آشناست و تجربه این نوع گزارش ها را به قیمت بالای دار رفتن زندانیان سیاسی دارد!)

۳- اما دروغ و توجیه سوم. حجت الاسلام امام زمانی، یعنی صدیقی که پس از برکناری سریع هاشمی رفسنجانی از نماز جمعه تهران بدلیل سخنرانی اش در مخالفت با دستگیری های انتخابات ۸۸ جانشین او شد. اغلب نماز جمعه هایش را با حالتی می خواند که گوئی در آن دنیا سیر می کند و آماده گریه کردن است. پرت و پلاهائی را به هم می بافد که جز خنده و مضحکه حاصلی در جامعه ندارد.

در این روزهای آخر سال فاش شده که حداقل یک قطعه زمین بزرگ چند بر و مرغوب را مالک شده است. پس از آنکه ماجرا رسانه ای شد، گفت که از این مسئله خبر ندارد و جاعلان سند زمین را بنام او کرده اند.

در واکاوی ملایم این دروغ، عباس عبدی با اشاره به ادعاهای قوه قضائیه درباره فساد ستیزی نوشت:

اگر آقای صدیقی راست گفته باشد، این یک فاجعه از بی‌اطلاعی وی و داشتن اطرافیان جاعل است. و اگر دروغ گفته باشد صد بار بدتر.

چای دبش ضربه نهایی به شعارهای مبارزه با فساد بود و این ادعای آقای صدیقی ضربه به نماز جمعه.

این سه دروغ و توجیه با آن اشاره ای که عبدی به چای دبش کرده کامل می شود. فسادی که دولت و شخص رئیسی آن را برده زیر قالی و رویش نشسته است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۸ مارس ۲۰۲۴

 
 

اشتراک گذاری: