ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 

صفحه اول

پیوندهای پیک

بايگانی پيک

۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

فیلم مصاحبه با ترجمه فارسی آن را ببینید

مصاحبه ای که غرب

وغربگرایان داخلی را رسوا کرد

 
 
 

 

 

بی شک مصاحبه «تاکر کارلسون» خبرنگار مشهور امریکائی با پوتین رئیس جمهور روسیه نه تنها مهم ترین خبر روزهای اخیر بود، بلکه می توان گفت این مصاحبه یک زلزله شدید با پس لرزهایی بود که سیستم سانسور زده رسانه های غربی و تبلیغات دروغین دولت های اروپائی و امریکا را لرزاند. دولت ها و رسانه هائی که دو سال تمام مردم جهان را از اخبار واقعی جنگ اوکراین محروم نگه داشته و در عوض بزرگترین توپخانه دروغ و تحریف را به روی مردم باز کردند. آنچه آنها در این دو سال رشته بودند با این مصاحبه پنبه شد. مصاحبه ای که تنها از شبکه توئیتر پخش شد و در امریکا و امریکای لاتین تا نیمروز یکشنبه (دیروز) ۱۹۰ میلیون بیننده داشت. بزودی کل آمار بینندگان این مصاحبه در اروپا و جهان منتشر خواهد شد. پشت رسانه های تابع امریکا چه در اروپا و چه در امریکا، با این مصاحبه و این میزان بیننده شکست.

ما نمیدانیم در ایران صدا و سیما چه مقدار از این مصاحبه را پخش کرد و مردم نیز تا چه حد توانستند از سد فیلترینگ عبور کرده و آن را ببینند. همچنان که نمیدانیم به چه دلیل سیمای جمهوری اسلامی این مصاحبه را بطور کامل پخش نکرد؟ مصاحبه ای که مهر رسوائی بر پیشانی روسیه ستیزان غربگرای داخلی و رسوا کننده نقش امریکا و ناتو در جنگ اوکراین است. غربگرایانی که از طریق تقریبا تمام رسانه های ایران، در تمام دو سال گذشته عملا آنچه را که غرب درباره جنگ اوکراین گفت و نوشت و منتشر کرد، کپی برداری کرده و در ایران منتشر کردند. همین رسانه ها به تقلید از رسانه های غرب، بارها پوتین را کشتند و دفن کردند، دیوانه، گرفتار سرطان، لرزش دست و پا، نسخه بدلی خطاب کردند. از آرمان ملی تا اقتصاد آنلاین تا دنیای اقتصاد و از شرق تا هم میهن و خلاصه همه آنها مثل یک ارکستر همآهنگ این مزخرفات و جعلیات را به خورد مردم دادند و مردم را تشویق به روسیه ستیزی کردند و در حقیقت پیاده نظام رسانه ای امریکا در ایران شدند.

در مصاحبه دو ساعت و ۱۰ دقیقه ای پوتین آنقدر نکات تاریخی و نکات روز وجود دارد که نمی توان آن را خلاصه کرد و نوشت، بلکه باید خود مستقیم گوش کرد.

خوشبختانه چند ساعت پس از انتشار این مصاحبه، یک سایت فارسی که مجری جوان آن مسلط به زبان روسی است، آن را تا آنجا که در توانش بود در دو قسمت ترجمه و منتشر کرد. برخی نکات مصاحبه از دستش در رفت و یا چند جا اسامی را اشتباه گفت، اما اینها مهم نبود و نیست، بلکه مهم سرعت عمل او برای ترجمه این مصاحبه بود. این سایت بنام "چنگال" روی یوتیوب به روز می شود و بی وقفه جنگ در اوکراین را دنبال می کند.

 

1- قسمت اول

https://youtu.be/yAJ2xBykEu8?si=7XbTCeGY1uuzK1Qa

2- قسمت دوم

 https://youtu.be/04cXE66mPmw?si=VMFLiYRBK42F_yUg

3- تفسیر مصاحبه از سوی مجری کانال چنگال

https://www.youtube.com/watch?v=fgIp7Edx0aI


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۱۲ فوریه ۲۰۲۴

 
 

اشتراک گذاری: