نخستین گزارش از ورود احمدی نژاد به مشهد

تظاهرات در شهر و الله اکبر

اعتراضی وسط سخنرانی

واعظ طبسی از احمدی نژاد استقبال نکرد


 


فراز مهم نامه تاریخی هاشمی به خامنه ای

خطبه فردای رفسنجانی

از این پیش بینی فراتر خواهد رفت؟

       پیک هفته 107  --------  25 تیر 1388  برابر  16جولای 2009

  infos@peiknet.com  

اخبار روز

بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم 


جنبش
تحریم اقتصادی
 در ایران

سلام- دیشب تلفنی از ایران داشتم. می گفتند آلان درتهران هرچه را که صدا و سیما تبلیغ می کند مردم آنرا تحریم می کنند. حتی پوفک نمکی را که بچه ها دوست دارند نیز مردم تحریم کرده اند زیرا صدا سیما آنرا تبلیغ می کند. مردم وارد مرحله مبارزه منفی اقتصادی با دولت کودتایی شده اند.

می گفتند: خوشحالیم که با دولت درگیر شده ایم. کشته شدن سهراب اعرابی در تهران خیلی تکان دهنده بود.


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما

شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی

گزارشی از خیابان انقلاب
مردم ایران
بسیج و نیروی انتظامی را خواهند بخشید؟

پارلمان نیوز- پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس
جزئیات تخلفات انتخاباتی
یک مرجع داخلی نیست که به اسناد رسیدگی کند؟

 آیت الله بیات  زنجانی
آنهائی را که زمان امام نتوانستند بکشند، حالا می خواهند بکشند

مهدی کروبی
"ندا" را همانها کشتند
که 19 نفر دیگر را هم کشتند!

 

به استقبال نمازجمعه فردا
با الله اکبر
مردم امشب تهران را
 روی سرشان گذاشتند
بوق دهها هزار اتومبیل به صدا درامد

شعارهای انقلاب 57

در محله سهراب اعرابی(آپادانا)

توضیح - از داخل کشور پیوسته به ما توصیه می کنند که مطالب خبری- تفسیری را سعی کنید بسیار خلاصه و در صفحه اول منعکس کنید، زیرا باز کردن صفحات داخل بدلیل فلج کردن اینترنت در ایران بسیار دشوار است. ما این توصیه را تا آنجا که حجم صفحه اول اجازه بدهد، تا پایان حالت کودتائی درایران مراعات کرده و می کنیم و حتی از بازانتشار برخی خبرها که تقریبا در دیگر رسانه های فارسی زبان نیز انعکاس می یابد برای رعایت این توصیه و پرهیز از حجیم کردن صفحه اول و دشوار شدن باز کردن آن در داخل کشور صرفنظر می کنیم.

امروز- جمعه و 30 تیر

ایران در تدارک

3 روز مهم و تاریخی

ایران در انتظار سه روز مهم است. سه روزی که پیوند دارد با جنبش ضد کودتا. فردا (پنجشنبه) قرار است احمدی نژاد به مشهد برود. نه تنها از تهران نیروهای ویژه به مشهد انتقال داده اند بلکه بسیج خراسان و چماقداران مشهد را برای استقبال از او و یک نمایش استقبال احضار کرده اند. از طرف دیگر موج سبز نیز اعلام کرده که در مشهد خود را برای استقبال از احمدی نژاد آماده کرده است. استقبالی که متفاوت است با آن استقبالی که احمدی نژاد در انتظارش است. مشهد از شهرهائی است که موسوی در آن رای قاطع را داشته است و موج سبز آن همطراز موج سبز تهران و اصفهان بوده است.

رویداد بعدی نماز جمعه تهران است. نمازی که قرار است هاشمی رفسنجانی بعنوان منتقد درون حکومتی احمدی نژاد آن را بخواند. کمتر کسی می تواند تردید داشته باشد که نامه هاشمی پیش از برگزاری انتخابات به علی خامنه، یک نامه تاریخی و بسیار هوشمندانه است. او نشان داد که بمراتب از علی خامنه ای سیاستمدار تر است.

میرحسین موسوی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که در نماز جمعه تهران شرکت می کند. متن اعلامیه او را بصورت مستقل در همین صفحه اول پیک نت می خوانید.

ما بیش از آنکه انتظار داشته باشیم هاشمی رفسنجانی سخنانی بگوید که همسو با موج سبز و علیه کودتای انتخاباتی باشد، باید به آن فرصتی بیاندیشیم که نماز جمعه تهران فراهم آورده تا یکبار دیگر مردم سیل آسا در خیابان های تهران بسوی نماز جمعه به حرکت در بیآیند.

رویداد سوم 30 تیر است. این روز یادآور کودتائی است که شاه در سال 1331 علیه دولت مصدق کرد و قوام سلطنه را با حکمی که برای او صادر کرد، از روی سر مجلس و مردم او را نخست وزیر کرد و مصدق را برکنار. درست همان کاری که علی خامنه ای درباره انتخابات اخیر کرد و علیرغم خواست عمومی ملت ایران احمدی نژاد را بعنوان پیشکار خود رئیس جمهور اعلام کرد.

در آن سال مردم بدعوت مصدق و حزب توده ریختند به خیابان و علیرغم همه کشتاری که ارتش شاهنشاهی کرد، در پایان مردم پیروز شدند و شاه عقب نشست. قوام استعفا داد و بار دیگر دکتر مصدق نخست وزیر شد. 30 تیر امسال، تنها سالگرد 30 1331 نیست، بلکه رویدادی برای امروز در ایران. یعنی علیه کودتای 22 خرداد و برای برکناری احمدی نژاد.

به این ترتیب، ما سه روز مهم را در پیش داریم.پیش به سوی نماز جمعه، در کنار مردم

متن بیانیه موسوی

برای شرکت در نماز جمعه تهران


میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در خانه سهراب اعرابی
ما قدم در راهی بی بازگشت گذاشته ایم

فیلم حضور موسوی و زهرا رهنورد

درخانه سهراب اعرابی

سخنان تاریخی رمضان زاده، یک روز پیش از دستگیری توسط ستاد کودتا
کودتا کردند تا درغیاب مردم
کشور را به بیگانگان بفروشند

عبدالله رمضان زاده قائم مقام جبهه مشارکت و سخنگوی دولت خاتمی نیز در زندان کودتاچی هاست. او از معدود کردهائی بود که در تمام این سالها توانست در دولت جای بگیرد. البته دولت خاتمی.

جسارت بیان و اطلاعات وسیع او در باره اوضاع سیاسی ایران و منطقه غرب کشور همیشه زبانزد بوده است. با او در زندان کودتا چه می کنند؟ شاید روزی نه چندان دور آشکار شد. حتی اگر خود او را نابود کنند.

یک روز پیش از دستگیری و در اشاره به دستگیری های پس از کودتا، رمضان زاده در جمع گروهی از فعالان انتخاباتی طرفدار میرحسین موسوی سخنانی تاریخی گفت. او با صراحت گفت که کودتا را برای رفتن به سمت سازش با غرب و فروش کشور انجام دادند. این سخنرانی کوتاه و تاریخی که بدنبال آن، رمضان زاده نیز دستگیر شد را بشنوید!


از یک پیام دریافتی
من شاهد زنده
شلیک بسیج به قلب سهراب هستم!

فراکسیون‌های بی آبروی طرفدار کودتا در مجلس می دانند آن سردخانهای که در جنوب غربی تهران، به جای میوه، جنازه کشته شدگان را در آنجا انبار کرده اند کجاست!
شکایت را ببریم به دادگاه لاهه
در یک سردخانه میوه
از کشته، پشته ساخته اند!
ستاد جمع آوری اطلاعات کشته شدگان در داخل و خارج کشور باید تشکیل شود تا از تمام شهرهای ایران شمار کشته شدگان کودتا و مشخصات آنها یک لیست تهیه شود!


الله اکبرهای شبانه محله سهراب اعرابی

فریاد شبانه مردم محله ای که خانواده سهراب اعرابی در آن زندگی می کرد، از شب اعلام کشته شدن او همچنان ادامه دارد و مردم در میان الله اکبر ها علیه کودتا شعار می دهند.  همچنین روز گذشته میرحسین موسوی به همراه همسر خود "زهرا رهنورد" برای گفتن تسلیت و سر سلامتی به دیدار خانواده سهراب اعرابی رفت. این دیدار بدون اعلام قبلی صورت گرفت اما به محض پیدا شدن میرحسین موسوی در محله، مردم دور او جمع شدند.


مردم به پیک نت نوشته اند
از فراز مسجد لولاگر
اینگونه مردم را به گلوله بستند!

دولت های خودکامه منطقه
چوب رسوائی بر انتخابات ایران زدند

مطبوعات کشورهای عرب خاورمیانه، انتخابات اخیر ایران و کودتائی که علیه آن انجام شد را نه تنها در تفسیرها، بلکه در انواع کاریکاتورها بازتاب داده اند. انتخابات درایران همیشه خار چشم دولت های خودکامه منطقه خاورمیانه بود و دمکراسی نیم بند ایران آرزوی مردم عرب منطقه. اکنون مطبوعات این کشورها، با سرعت و وسعت سرانجام انتخابات ریاست جمهوری در ایران را بازتاب می دهند تا مردم این کشورهای بدانند که سفره انتخابات در جمهوری اسلامی هم جمع شد و در ایران هم دولتی نظامی مانند دولت های نظامی و غیر نظامی منطقه تشکیل شده است. دو نمونه از این طرح ها را، از میان دهها طرحی که منتشر شده انتخابا کرده ایم.


از یک پیام دریافتی از سوئیس
افراد مشکوک را
درتظاهرات خارج کشور رسوا کنید

علمای قم سینه برای مسلمانان ایران به تنور بچسبانند که به خاک و خون کشیده شدند
برای دادخواست بین المللی علیه کودتاچی ها
شمار قربانیان کودتا
و اسناد هویت آنها را تهیه کنید

آمار کشته شدگان کودتای 22 خرداد، همچنان محرمانه است. روز گذشته مستند به خبر جستجوی پيكر سهراب اعرابي، برای نخستین بار به رقم 50 تا 60 برخورد کردیم، اما این هنوز آمار کشته شدگان نیست. همچنان که آمار مجروحین و زندانیان نا معلوم است.

علمائی که زلف مسلمانان ترک تبار چین را با اعلامیه های خود "فر" می زنند، تا حالا از دولت کودتا نخواسته اند آمار واقعی تلفات کودتا را اعلام کنند. به حمایت از مسلمان های ایران که در تهران و بسیار از شهرهای دیگر به خاک و خون کشیده شدند سکوت کرده اند. آقای صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و بقیه در باره فاجعه ای که در خیابان های روی داد  آب در دهان نگهداشته اند و حالا یاد مسلمانان چین افتاده و در محکومیت سرکوب آنها اطلاعیه می دهند. معلوم نیست چرا علیه سرکوب مردم خود ایران اعلامیه ندادند. جز آیت الله منتظری و آیت الله صانعی در قم و آیتالله طاهری در اصفهان و آيت الله بيات زنجاني کدامیک از فاجعه ای که بعد از انتخابات در ایران روی داد سخن گفته اند؟  علما چرا در پاسخ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که نامه فدایت شوم سراپا دروغ و ریا برای امام زمان نوشته سخنی نمی گویند؟ علیه رهبر که در نماز جمعه 29 خرداد فرمان آتش گشودن به روی مردم معترض را صادر کرد سخن نمی گویند؟ صحنه هائی که از سرکوب مردم بصورت فیلم در تاریخ ثبت شد، با سکوت علما و چشم بندی صدا و سیما و کیهان محو نمی شود. این ننگی است که با هیچ رنگی از دامن جمهوری اسلامی پاک نمی شود.

ما، امروز و به نقل از یکی از جراحان بیمارستان امام خمینی اطلاعاتی را منتشر می کنیم که تائید کننده شمار گسترده قربانیان کودتاست. 17 شهریور شاه پیش آنچه انجام شد، بسیار کوچک است و آنها که از بحث های درون حکومتی اطلاع دارند می دانند که در آن روزها فاجعه آفرینی سپاه و چماقداران و نیروی انتظامی در ایران و تهران به آقای خامنه ای گفته اند "این که از 17 شهریور بدتراست!" و ایشان پاسخ داده است: "اشتباه شاه از آنجا شروع شد که دنباله 17 شهریور را نگرفت و ما اشتباه شاه را نمی کنیم!"

گزارش پزشک جراح بیمارستان امام خمینی را بصورت مستقل در همین شماره پیک نت می خوانید.

هرچه سریع تر باید لیست مستندی از شمار قربانیان تهیه کرد و دراختیار مجامع بین المللی قرار داد تا بتوان علیه کودتاگران دادخواستی بین المللی را طرح کرد. آنچه درایران انجام شده، کمتر از کودتای شیلی و یا آرژانتین نیست.

ستاد کودتا با آگاهی از همین خطر، هر ترفندی را که بتواند به کار می گیرد تا آمار واقعی قربانیان کودتا را محو کند. از جمله، گفته می شود در روزهای اخیر هنگام تحویل جسد قربانیان به خانواده هایشان از آنها خواسته شده برگه ای را امضاء کنند که اسم قربانی بعنوان بسیجی در آن ثبت شده است. می خواهند قربانیان کودتا را بسیجی معرفی کنند تا هم آمار کشته شدگان کودتا را کم کنند و هم برای بسیج و چماقداران آمار بسازند. حتی به خانواده ها گفته شد که در صورت امضاء به آنها پول و مزایای بسیج هم تعلق می گیرد. اجساد را با تاخیر بسیار تحویل خانواده ها می دهند تا دراین فاصله راه کارهائی اینچنینی پیدا کنند.


غفلت ما، تدارک آنها
گردان موتور سوارها
چماقداری را کجا آموزش دیدند!

پیام جراح بیمارستان امام خمینی
شنبه سیاه
38جسد درسردخانه جمع شده بود


آیت الله صانعی به در گفت تا دروازه بشنود
دولت چین از ایران یاد گرفت
یا کودتاچی ها از چینی ها یاد گرفتند؟

بیانیه مجمع محققین حوزه قم
جنایات لباس شخصی های چین
جهان اسلام را اندوهگین کرد!

درخارج از کشور
دو طایفه آب رفته در مهاجرت
موی دماغ جنبش حمایتی شده اند

مردم ایران
دیگر آن مردم قبل از انتخابات نیستند

یک وبلاگ نویس

طومار سبز از استرالیا تا پاریس

جنبش اعتراض به کودتای 22 خرداد در خارج کشور که تاکنون همسو با شعارها و خواست های مردم داخل کشور حرکت کرده است، دست به ابتکاری زده که روز به روز وسیع تر می شود. یعنی امضای طوماری سبز همزمان با تظاهرات و راهپیمائی ها در کشورهای مختلف جهان. هدف این طومار تحریم سیاسی دولت کودتا در ایران است. گفته می شود این طومار که همچنان بر شمار امضاء کنندگان آن افزوده میشود قرار است از برج ایفل در پاریس آویخته شود. این عکس مربوط به جنبش امضای طومار در سیدنی استرالیاست. شعار این طومار چنین است: احمدی نژاد رئیس جمهور ما نیست!


در جریان اعلام خبر قتل سهراب اعرابی آشکار شد
50 تا 60 نفر
در تهران قربانی کودتا شده اند

سرمقاله راه توده
نتیجه انقلاب سبز
 سرانجام
به حاکمیت تحمیل خواهد شد!


نامه فرمانده نظامی کودتای 22 خرداد
امام زمان به کمرت بزند
که چنین بی
حیا دروغ می‌گوئیحساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------Site Meter

 

تماس با پیک - تبلیغات در پيك

دیدگاه ها

نه در شهر و نه روستا

احمدی نژاد

در هیچ کدام رای نیآورد

سلام وتشکر بخاطر اطلاع رسانی شما بخصوص در مورد حوادث اخیر. ساکن شهر گرمی هستم. شمال شرقی آذربایجان. یا شمال استان اردبیل. اینجا بسیجی ها و آدم های آحمدی نژاد بی هیچ واهمه ای تقلب کردند. با خانواده شان در شهر مانور داده و در هر شعبه ای رای میدادند.  یکیشون تعریف میکرد که 4 نفر بودند و 20 رای دادند بدون اینکه شناسنانه مهر بخورد. یعنی باندازه 5 خانواده رای دادند. با اینهمه در شهر ما موسوی بیشتر رای آورد. جالب است بدانید که اینجا یک شهر غله خیز است. انتخابات مقارن بود با فصل برداشت گندم . چند روز محصول مردم را نخریدند. و کشاورز های بیچاره مانده بودن با محصولی که به هزار زحمت بدست آوردن چه کنند.  می گویند که فرماندار گفته بود جایزه شهری که در آن موسوی رای اول را داشته باشه همین است. اینجوری مردم را مجازات کردند.


سکوت نسل ما
به معنای
خاموشی نیست
سیامک خشرو

به جرات می توان گفت که کمتر نسلی مثل نسل ایرانی، به بلوغ رسیده است. احتیاج نیست که خیلی به عقب برگردیم با نگاهی گذرا به چند دهه اخیر، وقایعی چون مشروطه خواهی، ملی شدن صنعت نفت، سال 1342، 17 شهریور، 22 بهمن و23 خرداد که هر یک خود نشانه ای بارز از بلوغ نسل ایرانی است.
نسل ایرانی شاید بعضی وقت ها از روی مصلحت سکوت کند. اما سکوت به معنای خاموشی نیست.
من نسل ایرانی، در 23 خرداد به خیابانها رفتم و فریاد زدم هرچند مرا بیگانه خوانند، هرچند مرا به باد کتک گرفتند، ولی فریاد زدم. در همین خیابان ها ندای ندا خاموش شد، ولی نه ندای نسل ایرانی. همانگونه تیری که به قلب سهراب زدند، به مغزش زدند، به افکارش زدند ولی ندای سهراب ها بلندتر شد.
من نسل ایرانی، سالهاست که دیگر این قصه را می دانم، فرق بین آنان که عکس مار را می کشند به جای آنکه آنرا بنویسند.
من نسل ایرانی، خس و خاشاک نیستم در خانه خویش. من ستون این خانه ام، من سقف این خانه ام، من دیوار این خانه ام، من بنیان این خانه ام. من خود این خانه ام.
اگر غم لشگر برانگیزد که خون عاشقان ریزد
من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم


مقاومت
تازه آغاز شده!

چشم و گوش میلیون ها ایرانی، پس از دو دهه، به روی واقعیاتی باز شده که هرگز آن را فراموش نخواهند کرد. هرگز در 30 سال گذشته، در چنین وسعت میلیونی مردم ایران با چهره واقعی حاکمیت دو دهه گذشته جمهوری اسلامی آشنا نشده بودند. بحث از میلیون ها ایرانی است، نه روشنفکران و سیاسیون فعال ایران که تاکنون هرچه می گفتند در محدوده ای تنگ باقی می ماند. تمام اهمیت تاریخی رویدادهای ناشی از انتخابات 22 خرداد درهمین است و آینده ایران را نیز همین شناخت میلیونی مردم ایران رقم خواهد زد. مردم حتی تاکنون نمی دانستند رهبر چند فرزند دارد، و حالا میدانند که فرزند دومش بزرگ چماقداران است! آن نفرتی که در همین سه هفته اخیر در سراسر ایران شکل گرفته، حالا به سوی هدف مشخصی شلیک می شود: بیت رهبری!

شعار های سالگرد 18 تیر، شعارهائی بود که از دل این آگاهی و شناخت بیرون آمده بود. "مجتبی! بمیری- رهبری رو نبینی". "مرگ بر خامنه ای". اینها را روی دیوارها می نویسند، وقتی به راهپیمائی های سکوت حمله می شود، سکوت فریاد می شود و  بربام خانه ها، در میان بانگ "الله اکبر" بصورت شعار سرداده می شود. اینها کم است؟ بهای زیادی برای این آگاهی ملی داده شده؟

انتخابات 22 خرداد یک سونامی بود. برج قدرت تبدیل شد به منارجنبان اصفهان. رئیس جمهوری که مانور سفرهای استانی می داد و رهبر این مانورها را ستایش می‌کرد، حالا دیگر تا سر خیابان پاستور هم بعید است بتواند بدون دهها محافظ برود. رئیس جمهوری که رهبر مدعی است 63 در صد رای آورده، یعنی 24 میلیون به او رای داده اند، از جمع کردن 40 - 50 هزار نفر در تهران 12 میلیون عاجز ماند و تازه آنهائی را که در میدان ولیعصر جمع کرد، چماقداران همیشه در صحنه بودند! فرمانده نیروی انتظامی روز 5 شنبه گذشته گفته بود مردم تظاهر کنندگان 18 تیر را زیر پای خودشان "له" می کنند. کجا بودند آن مردم در روز 18 تیر؟ در صف تظاهر کنندگان بودند یا در صف "له" کنندگان سوار بر موتور سیکلت ها؟

کجاست آن 24 میلیون رای ادعائی احمدی نژاد؟ آنها را به خیابان و به تظاهرات به نفع احمدی نژاد فرا بخوانند!

نماز جمعه ها چنان فرو ریخته که حالا می ترسند مردم به هوای نماز به آنجا بروند و یکبار انفجار تظاهرات از آنجا سر باز کند، حصارها از هم دریده، ترس و یاس جای خود را به جسارت و آگاهی داده، کودتاچی ها همه قدرت خود را نشان دادند و تظاهرات 18 تیر نشان داد که دیگر چیزی فراتر از آنچه در خیابان ها نشان دادند ندارند که نشان بدهند. و این از اشتباهات بزرگ همه رژیم های استبدادی، در اوج ترس و وحشت است، که به یکباره همه نیروی خود را برای مقابله با مردم به میدان می آورند و مردم با ادامه مقابله و مبارزه خود، در عمل می بینند که قدرت همین مقدار است که هست! و از آن پس راه ها و ابتکارات خود را برای تقابل با این قدرت به کار می گیرند. ابتکار دراینسوست و جمود در آنسو!

همه ابتکارها، درخیابان ها نیست، بر بام خانه ها نیز خلاصه نمی شود. جنبش مقاومت منفی در ایران در حال شکل گیری است. همان جنبشی که آزادی هندوستان را بدنبال آورد. دهها پیشنهاد ابتکاری را مردم به هم توصیه می کنند، که از جمله آنها "استفاده از همه وسائل برقی خانگی" در آن زمانی است که رئیس نامشروع دولت در سیمای کودتا ظاهر شود. چنان که برق تهران و بتدریج و با به کار گیری همین شیوه در شهرهای دیگر برق قطع شود و تلویزیون از کار بیفتد!

آن مقامی که با خبرنگار گاردین گفتگو کرده و ظاهرا مقام مطلعی در جمهوری اسلامی بوده راست گفته: همه چیز، تازه آغاز شده!!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)