سرمقاله راه توده -از ما نپرسید: کجائید؟
ما هستیم، اما در کنار مردم
در خیابان انقلاب و بر بام خانه ها


 


خطاب به مفسران بی اعتناء به سرنوشت مردم

مردم را به دام

ستاد جنگ روانی نیاندازید!

       پیک هفته 107  --------   28 خرداد 1388  برابر 18  ژوئن 2009

  infos@peiknet.com  

اخبار روز

در دام
جنگ روانی
کودتاچی ها
نباید افتاد!

نامه موسوی به آیت الله

بیات و پاسخ وی

مردم را

می کوبند

و مراجع

 ساکت اند!


اطلاعیه آیت الله منتظری: تسلیم مردم شوید

مشروعیت نظام و منتخب

آن زیر سئوال خواهد رفت!


مصاحبه خبری وزیر اسبق کشور:

گروه سایه

تقلب در انتخابات را مدیریت کرد 


نقل از راه توده

سخنان رهبر، یک هفته پس از انتخابات

سخنان بغض آلود رهبر

در دفاع از کودتائی به رنگ خون


گزارش راهپیمائی 5 شنبه

از میدان توپخانه تا میدان انقلاب


جاده قم - تهران و قم - اصفهان

در اشغال نیروهای ویژه نظامی

این گزارش از شهر قم به ما رسیده است: تمام مسیرهای شهر را قوای نظامی بسته اند. چنان که انگار قم را دور تا دور دیوار نظامی کشیده اند. جاده ی قم تهران، جاده قم به اصفهان و قم به تهران به یک جاده نظامی تبدیل شده است. هر کس بخواهد برود و بیاید به شدت سئوال پیچ می شود و حتی نام او را یادداشت می کنند. کنترل رفت و آمد در جاده ها چنان است که حتی توزیع روزنامه ها بین شهرستان ها را هم مختل کرده است و بسیاری از روزنامه ها به شهرستان ها نمی رسد و یگانه منبع خبری مردم در شهرستان ها رادیوهای خارج از کشور شده است.


بانگ الله و اکبر

بر بام خانه نمایندگان مجلس!

افراد حزب پادگانی به مجتمع مسکونی نمایندگان مجلس واقع در سعادت آباد حمله کرده و خرابی هائی به بار آوردند. این حمله پس از آن صورت گرفت که فرزندان برخی از  نمایندگان در راه پیمایی ها به نفع میرحسین موسوی شناسائی شدند و بر بام خانه های این مجتمع نیز شب ها بانگ الله واکبر اعتراضی بلند شده است.

در این مجتمع مسکونی دوربین های مدار بسته نصب شده و به همین دلیل تمامی مراحل هجوم افراد حزب پادگانی به مجتمع مسکونی نمایندگان از ابعاد مختلف فیلم برداری شده و چهره تمامی آن شناسائی شده است .این فیلم ها در اختیار واحد حراست این ساختمان ها و مجلس قرار داده شده است. محمدرضا تابش نماینده مجلس که خود دراین مجتمع زندگی می کند گفته است: ماهیت این افراد شناسایی شده و در حال رسیدگی به آن هستند.

این مجتمع شامل سه دستگاه هفت طبقه دو واحدی است و بسیاری از نمایندگان دوره گذشته مجلس نیز در آن سکونت دارند. نمایندگانی همچون مرتضی تمدن که اکنون استاندار تهران است و محمد عباسی و عبدالرضا مصری که اکنون وزرای دولت نهم هستند. در خیابان نزدیک به این مجتمع نیز خودروهای بسیاری پارک شده بود که افراد حزب پادگانی و نیروهای انتظامی به آنها خسارات زیادی وارد آورده اند.

زدوخورد درمجلس

طرفداران کودتا و مخالفان کودتا

در مجلس صف آرائی کرده اند

3 اشتباه بزرگ
ستاد کودتای 22 خرداد

امروز در هر کجا که ممکن شد یاد قربانیان کودتا را گرامی داریم
شنبه
یکبار دیگر مارش بزرگ
در مسیر دو میدان انقلاب و آزادی

3 میلیون تهرانی

در راهپیمائی دوشنبه حضور داشته اند

اعتماد ملی نوشت: براساس متراژها و اندازه‌گيري‌هاي صورت گرفته در تجمع حاميان ميرحسين موسوي در ميدان آزادي حداقل سه ميليون معترض حضور داشته‌اند. يكي از نمايندگان عضو فراكسيون اصولگرايان در حاشيه جلسه علني روز گذشته مجلس به صورت غيررسمي اعلام كرد كه در گزارش كه از سوي محمدباقر قاليباف شهردار تهران به مجلس ارائه شده آمده است براساس متراژها و اندازه‌گيري‌هاي صورت گرفته در تجمع حاميان ميرحسين موسوي در ميدان آزادي حداقل سه ميليون معترض حضور داشته‌اند.


عبدالله شهبازی:

بمب ساعتی

به لحظات انفجار نزدیک شده


رئیس سازمان اطلاعات اسرائیل
اعلام حمایت رسمی اسرائیل از احمدی نژاد

رئیس سازمان اطلاعات اسرائیل روز 3 شنبه به کمیته روابط خارجی و دفاع در پارلمان اسرائیل (کنست) گفت که اوضاع ایران ظرف چند روز آرام خواهد شد. به گفته رئیس موساد: «انتخابات ریاست جمهوری واقعیت را در ایران تغییر نمی‌دهد. ما و سراسر جهان با محمود احمدی‌نژاد و حرف های او آشنا هستیم. اگر میرحسین موسوی در انتخابات پیروز شود، مشکل ما بیشتر خواهد شد، زیرا باید به دنیا ثابت کنیم که او هم خطرناک است، درحالیکه جامعه بین‌المللی او را به عنوان چهره‌ای متعادل می‌شناسد. اما نباید فراموش کرد که در زمان نخست وزیری موسوی بود که برنامه هسته‌ای ایران شروع شد.»

متن کامل تر این خبر را از اینجا می توانید بخوانید:


جمعی از فعالین دانشجویی تبریز:

امروز ۵ شنبه تظاهرات مسالمت آمیز و آرام مردم تبریز برای يادبود کشته شدگان راهپيمايی های اخير با حمله نیروهای انتظامی و لباس شخصی و دستگیری دست کم ۲۰ زن و مرد از  معترضين به خشونت کشید.هنوز از وضعیت بازداشت شدگان خبری در دست نیست.


بازتاب کودتای 22 خرداد
در مطبوعات و جامعه ترکیه

اعتراض سخنگوی وزارت خارجه آلمان
چرا خبرنگاران را
در هتل های تهران حبس کرده اید؟

افکار عمومی جهان عرب
در بهت و حیرت از آنچه در ایران می گذرد

پاسخ غیرمستقیم موسوی به رهبر، برای موضع گیری علیه اغتشاشگران

فعالان سیاسی را دستگیر نکنید

رهبران جنبش ضد کودتا، مردم اند!

اطلاعاتی که به دست ما رسیده است نشان می دهد این اصحاب تقلب و دروغ هستند که برای تکمیل طرح خود به بانک ها و ادارات و اموال مردم حمله می کنند و آنها را تخریب می نمایند. دستگیری های گسترده ای که طی روزهای گذشته از فرزندان انقلاب انجام گرفته است، نشان دهنده این واقعیت است که عاملان تقلب و سپس بلوا کمترین شناختی نسبت به حقیقت اعتراضات مردم ندارند و با توهم اینکه سازماندهی تشکیلاتی عظیمی در ورای حرکت های مردم قرار دارد، خود را تسلی می دهند تا باور نکنند که طبیعت خودجوش واکنش های مردم خبر از ادامه دار بودن آن تا رسیدن به نتیجه می دهد.


نامه اعتراضی موسوی و خاتمی به رئیس قوه قضائیه
کشتار و دستگیری ها
هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد


من "نازنین" هستم

چگونه بگویم، که باورم کنید؟


اعتراض به سرکوب مردم

تهدید نمایندگان مجلس به استعفا

و استعفای بسیج دو مسجد تهران


برای نماز جمعه آماده می شوند!
سناریوی سال 57 شاه
کارپایه ستاد کودتای 22 خرداد


آیت الله محسن کدیور

احمدی نژاد

رئیس جمهوری غصبی

و برگزیده رهبر است نه مردم!


اعتراف روزنامه رسالت
 بیش از 2 میلیون  نفر
در تظاهرات دو شنبه شرکت داشتند

4 میلیون تعرفه ناپدید شده
بنام احمدی نژاد نوشته شد

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

آدرس پستی

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------Site Meter

 

تماس با پیک - تبلیغات در پيك

دیدگاه ها


ستاد هماهنگی
 با رهبری جنبش
در داخل کشور را
باید فورا تشکیل داد!

از داخل کشور، چند پیام دریافت داشته ایم که در آنها پیشنهاد شده، یک ستاد هماهنگی با جنبش و با ستاد میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی در خارج از کشور تشکیل شود. در همین پیام ها عنوان شده که عطاء الله مهاجرانی وزیر اسبق ارشاد اسلامی در دولت خاتمی، با توجه به آشنائی که با ساختار حکومت دارد و اعتبار و نفوذی که در میان مردم دارد، برای تشکیل چنین ستادی پیشقدم شود. ما این پیام را عینا منتشر کردیم، تا اگر در آن هسته هائی از ضرورت وجود دارد، به آن بیاندیشند. بویژه که دایره دستگیری ها در داخل کشور می تواند گسترده شود و در این میان سلطنت طلب ها از خارج خود را رهبر جنبش داخل کشور اعلام کنند. طبیعی است که این ستاد اگر بصورت شورائی تشکیل شود و نمایندگانی را در پایتخت های مهم کشورهای اروپائی نیز اعلام کند، اولویت دارد. طبیعی است که دراین ستاد می توان و قطعا باید از شخصیت هائی نظیر عطاء الله مهاجرانی و دکتر عبدالکریم سروش، یوسفی اشکوری و چهره های شناخته شده دیگری استفاده شود که در اروپا و امریکا حضور دارند.


توسط دو وکیل معروف درآلمان
آغاز پیگیری حقوقی
اعلام دروغ
 نتایج رای گیری

روزگذشته پرشمارترین اجتماع  و راهپیمائی ایرانیان مقیم پایتخت آلمان، یعنی شهر "برلین" در اعتراض به کودتای انتخاباتی 22 خرداد برپا شد.

هزاران ایرانی مقیم برلین از ساعت شش و نیم بعد ظهر دیروز از میدان "آدنایر" به طرف مرکز "اروپا سنتر" علیه کودتای انتخاباتی 22 خرداد راهپیمائی کردند. این راه پیمایی اعتراضی تا ساعت 9 و نیم شب ادامه پیدا کرد. گفته می شود چنین راه پیمایی و گرد همآیی در شهر برلین از طرف ایرانیان بی سابقه بوده است. ضمنا تجمع دیگری قرار است امروز ساعت 4 بعد ظهر مقابل وزارت امور خارجه آلمان در برلین برگزار شود.

 شعارها و سخنرانی های این اجتماع اعتراض به تقلب انتخابات در ایران و تقلب در آرای انتخاباتی ایرانیان مقیم آلمان و دگرگون جلوه دادن نتیجه آن بود.  در همین ارتباط منابع "جنبش موج سبز" در آلمان اطلاع داده اند که خانم "رویان" وکیل دعاوی و "لوئیس" دادستان کل دادگاه میکونوس مشترکا پرونده تخلف در ارائه آمار رای گیری در آلمان را به وکالت از طرف میرحسین موسوی پذیرفته اند. میزان کل آرای اعلام شده  در آلمان که مورد قبول «جنبش موج سبز» نیست به قرار زیرمی باشد:

احمدی نژاد52 در صد کل آرا

موسوی 31.8 در صد آرا

کروبی4 در صد آرا

رضائی 2 در صد کل آرا

دورتموند- بموجب اطلاعیه ای که دریافت داشته ایم، قرار است گردهمآیی همبستگی با جنبش گسترده مردمی ایران در شهر دورتموند آلمان برگزار شود. زمان این گردهمآئی شنبه 20 یونی  ساعت 13 تا 15  مکان :  ostenheld weg-Reinol die kirche  اعلام شده است.

فنلاند- ساعت 11تا 13 بوقت فنلاند بیش از 50 ایرانی در حمایت از مردم ایران در برابر  پارلمان و وزارت خارجه فنلاند تجمع کرده و به سه زبان فارسی،فنلاندی و انگلیسی شعارمیدادند. تلویزیون   فنلاند از این افراد فیلم برداری وعکس گرفته است.احتمال دارد که در اخبار امشب پخش کنند. در پایان این  گردهمائی به وزارت امور خارجه فنلاند نامه ای در اعتراض نتیجه اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری در ایران دادند.

کلن- روز گذشته در شهر کلن آلمان نیز تظاهرات علیه کودتای انتخاباتی تکرار شد و قرار است امروز(چهارشنبه) نیز در برابر کلیسای بزرگ و قدیمی این شهر، معروف به "دم" این تظاهرات تکرار شود.

امریکا- یکشنبه 24 خرداد ساعت یازده صبح تظاهرات سبز ها در لس آنجلس مقابل ساختمان فدرالبر گزار شد که بالای 1500 نفر در آن شرکت کرده بودند بدون پرچم و تنها با شعار مخالفت با کودتای انتخاباتی در ایران. در سمت مقابل هم سلطنت خواهان و گروه آقای شهرام
همایون (ما هستیم) با پرچم شیر و خورشید تاجدار و بدون تاج و پرچم های آمریکا آمده بودند که سوار موج شوند. تعداد اینها حدود 300 نفر بود.

لندن- همزمان با تظاهرات روز دوشنبه در تهران، نزدیک به 400 تن از ایرانیان مقیم انگلستان نیز در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در انگلستان دست به تظاهرات زدند. پلیس لندن بارها از شرکت کنندگان دراین تظاهرات بدلیل رعایت قوانین و حفظ نظم عمومی تشکر کرد. از جمله سخنرانان این اجتماعی فرخ نگهدار بود. این سومین تظاهرات ایرانیان مقیم انگلستان درمقابل سفارت جمهوری اسلامی از آغاز کودتای انتخاباتی در ایران بود.

دیروز(سه شنبه) تظاهرات مشاهبی در "ادینبورگ" پایتخت اسکاتلند از سوی دانشجویان ایرانی برپا شد.

فرانکفورت- ظاهرا اخبار تجمعات چند روز گذشته و امروز (سه شنبه) در فرانکفورت (در مرکز
شهر) به دست شما نرسیده است. به پیوست یک عکس ارسال می گردد. ضمنا شنبه صبح
ساعت 11 هم راهپیمایی به سمت کنسولگری ایران در فرانکفورت صورت می گیرد.


اعتراض به
کودتای 22 خرداد
در خارج از کشور

در خارج از کشور جنبش اعتراض به کودتای انتخاباتی و همبستگی با تظاهرات و راهپیمائی های مردم در داخل ایران، همچنان رو به گسترش است. حتی در شهرها وکشورهائی که تاکنون یکبار ایرانی ها در برابر سفارت جمهوری اسلامی اجتماع کرده اند، ادامه این نوع اجتماع اعتراضی سازمان داده شده است. از جمله در شهر کلن و شهر برلین. دو شهر بزرگ آلمان. از برلین خبر رسیده است که در اعتراض به خشونت نیروهای انتظامی در مقابله با مردم معترض به کودتای انتخاباتی قرار است روز 3شنبه 16 چون (امروز) نیز بار دیگر  در مسیر میدان "آدناوئرپلاتس" و "اروپا سنتر" ایرانی ها راهپیمائی کنند. این راهپیمائی از ساعت 6 و نیم بعد از ظهر آغاز می شود.

در شهر کلن آلمان نیز قرار است روز 4 شنبه (پس فردا) ایرانی های کلن و شهرهای اطراف  ساعت 6 بعد از ظهر در برابر ساختمان مرکزی فرستنده بزرگ تلویزیونی آلمان " و . د . ار" اجتماع کنند.

کانادا- ضمنا خبر رسیده است که در چند شهر کانادا در حمایت از مردم ایران و اعتراض به نتایج انتخابات تظاهراتی صورت گرفته است. از جمله در تورونتو جمعیتی بالغ بر 2000 نفر گرد هم آمدند. همینطور در مقابل سفارت ایران در آتاوا تجمع بزرگی از ایرانیان شکل گرفت. مونترآل، کبک و ونکوور هم شاهد اعتراضات گستردهء مردمی بودند. دیشب در جلسه ای اضطراری در پارلمان کانادا لایحه ای تنظیم شد در حمایت از مردم ایران.


آرشیو

  شماره‌های گذشته

"صدای پیک" را

از اینجا يا از اينجا

می توانید بشنوید


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)