کاسه "چه کنیم با 22 بهمن"، روی دست کودتاچی ها
دهه فجر، امسال
به دهه زجر حکومت تبدیل شده!

 

اتحاد رسانه های امریکا و دولت کودتائی احمدی نژاد
اخوان المسلمین و البرادعی
آقایان را سنگ روی یخ کردند

       پیک هفته 107  --------  12 بهمن 1389  برابر 1 فوریه 2011

تماس با ما

infos@pyknet.net

نگرانی مشترک دو دلت اسرائیل و جمهوری اسلامی از آنچه در مصر می گذرد!

در این ستون کودتای 22 خرداد را بازخوانی کنید

پیک نت

10 تیرماه

گفتگوی اختصاصی

با جنازه "ندا"


منتخب اخبار


 رفسنجانی:

نگذاریم تاریخ مشروطه  تکرار شود


وزارت ارشاد: سایت رفسنجانی مجوز ندارد


حسن روحانی:

قانون شرایط حضور  در انتخابات را تعیین می‌کند


افزایش 9.3 درصدی طلاق در مازندران


نرخ بیکاری در گیلان  20تا 25درصد


سیدمرتضی نبوی:

اطرافیان تمامیت‌خواه مانع وحدت هستند


 بیش از 2000 فرقه نوظهور در کشور


رمز گشایی

قتل سید احمد خمینی


گفت‌‌وگوی با اشکوری

 شباهت‏‌های جنبش سبز و دو جنبش تونس و مصر


بازی در میدان دشمن

دفاع جهانی از حقوق کارگران ایران


شیر های باغ وحش اشتباهی قتل عام شدند!


رهبر  اسلامی تونس: «من خمینی نیستم»


قطع اینترنت در سوریه 


موقعیت زنان تونس


حرکت  بسوی قاهره: دیکتاتور باید برود


دامنه اعتراضات به مغرب  کشیده خواهد شد


"عصر جدید" خاورمیانه در راه است


خبرگزاری ایرنا

نعل وارونه زد


  فیلتر وبلاگ‌های محافظه‌کار


صیغه حرام

پس از 30 سال تبلیغ خرافات دینی


افزایش تعداد زنان  افغانی در خیابان های جنوب تهران


فراعنه وقتی صدا انقلاب را می شنوند که دیر است (فیلم)


ششمین روز انقلاب

 مردم مصر(فیلم)


هادی خامنه ای: اصلاح طلبان نمی توانند بی تفاوت، تماشاگر باشند


دیکتاتوری رضا خانی یعنی نبودن مجلس در راس امور


خط فقر کارگران در پایتخت؛ یک میلیون و ۳۵۹ هزار تومان


صحنه هائی از قهرمانی مردم مصر (فیلم)


وزیر خارجه  اجازه سفر به خارج ندارد!


تعداد قربانیان انقلاب مصر به 100تن رسید


بیانیه دبیر کل اخوان المسلمین مصر


یک روز خوب میاد (فیلم)


فروش آزاد داروی نشئه آور در سوپر مارکت ها!


وقتی جان آدمی از مزد گورکن ارزان تر است...


فاضلاب مرگ  در رودخانه شوشتر


فراخوان برای

راهپیمائی۲۲ بهمن


مهدی طائب:آیت الئه رفسنجانی نفهم است


محمد هاشمی: “هدف،  هاشمی نیست، جریان فکری اوست


۷ محور کینه کودتاگران  علیه رفسنجانی


نامه جامعه مدرسین و طلاب قم و نجف(متقن) به آیت الله جوادی آملی


 فیلم اعترافات قاتل در سالگرد مقتول!


 در باره اعترافات  مدعی قتل خواهرزاده موسوی

پخش قرص روانگران در هیئت های مداحان دولتی


ماموران دولت رشوه و تریاک می خواهند (فیلم)


نماینده ولی‌ فقیه در سپاه:

جرم مخالفت با خامنه‌ای سنگین‌تر از مخالفت با خمینی است


ورود «امامزاده‌ها» به عرصه «جنگ نرم»


 سال درگیری  اصولگرایان با هم


وزارت اطلاعات: زندانيان  گوهردشت يا توبه یا اعدام


 50 نماینده مجلس

دولت متخلف است


تظاهرات مردم یمن

علیه علی  عبدالله صالح


صندوق‌ ورشکسته بازنشستگی و تامین اجتماعی


مهلت شاه هم

تمام شده بود


 صحنه هائی از قیام مردم در خیابان های مصر


کسر بودجه 13 میلیارد تومانی سال 89


ادامه تظاهرات اعتراضی در کشور اردن


 

دیدار موسوی و کروبی با حضور آیت الله بیات

هدف از 300 اعدام طی یکسال، ایجاد رعب و وحشت است

گوش شنوای ارتش مصر

گوش ناشنوای فرماندهان سپاه

امیدواریم صدای انقلاب آزادیخواهانه مردم مصر و تونس و یمن به گوش مستبدین و دیکتاتورهای منطقه و جهان برسد تا شاید عبرتی باشد برای بازنگری و بازبینی در اعمال و رفتارشان. امروز در مصر با وجود تنش ها و درگیری ها اجازه راهپیمایی به معترضین داده می شود تا مشخص شود کفه اقبال اجتماعی کدامین جریان سنگین تر است. لذا ما معتقدیم اگر در ایران نیز به معترضین پس از انتخابات اجازه راهپیمایی داده شود مشخص خواهد شد کدام جریان از  پایگاه اجتماعی و مردمی برخوردار است. اقدام ارتش مصر در اعلام بی طرفی و مشروع دانستن خواسته های مردمی جای بسی تشکر و قدردانی دارد و گویی ارتش به درستی صدای انقلاب مردم را برخلاف حاکمیت مستبد و دیکتاتور مصر، شنیده است.


اگر ریگی به پوتین ندارند
راهپیمائی 22 بهمن را
برای ملت آزاد اعلام کنند
!

اردشیر امیر ارجمند، مشاور میرحسین موسوی، در گفتگوئی کوتاه با سایت "کلمه"، که نزدیک ترین سایت به جنبش سبز است، ضمن تفسیری کوتاه از آنچه در مصر و تونس و دیگر کشورهای منطقه می گذرد، این تحولات را در پیوند با جمهوری اسلامی اینگونه تشریح کرد:

حرکت دموکراسی‌خواهی و عدالت‌جویانه که از ایران و با جنبش سبز آغاز شد، امروز سراسر منطقه - از تونس تا مصر- را فرا گرفته است. قطعا حرکت‌های اعتراضی در کشورهای مختلف، ویژگی‌های خاص خود را دارند، اما وجه اشتراک آنها، مبارزه با دیکتاتوری و فساد است.

مردم منطقه نشان دادند که خواستار حق تعیین سرنوشت از طریق ایجاد حکومت‌های دموکراتیک هستند. مسلمانان در ایران، تونس، مصر و جاهای دیگر نشان دادند که مخالف دیکتاتوری هستند و خود را ناگزیر از تحمل خودکامگان نمی‌دانند؛ چه به نام دین، چه به نام سکولاریزم و چه در لباس نظامیان.

مردم ایران در تظاهرات میلیونی ۲۵ خرداد که تاکنون در هیچ‌یک از کشورهای منطقه تظاهراتی به مانند آن برگزار نشده، بلوغ سیاسی خود را برای اصلاحات مسالمت‌آمیز نشان دادند.

جای آن دارد که اکنون خودکامگان تهران، حتی در کسوت دیکتاتوری، از خود هوش و شعور بیشتری نشان داده و قبل از آنکه کشور را دچار خشونت‌های کور نمایند، به رای مردم گردن بنهند.

دیکتاتوری فراعنه ایران و لشکریان امنیتی و نظامی آنها، قطعا از دیکتاتوری بن‌علی و مبارک مخوف‌تر و غیر‌اخلاقی‌تر است، زیرا این دو حداقل برای استیلای دیکتاتوری خود از دین استفاده ابزاری نکرده‌اند.

دیکتاتوری، سرکوب و قتل و جنایت است؛ چه در قاهره باشد چه در تهران. اگر آقایان در تهران راست می‌گویند و مخالف دیکتاتوری هستند، به مردم ایران و جنبش سبز در آستانه‌ی انقلاب شکوهمند ۲۲ بهمن اجازه راهپیمایی و تظاهرات مسالمت‌آمیز بدهند تا معلوم شود آیا وضعیت آنها در ایران بهتر از مبارک و بن‌علی در مصر و تونس است یا خیر.

ما از همه‌ی فعالان و همراهان جنبش سبز در سراسر جهان خواستاریم با حمایت از جنبش‌های دمکراتیک مردم مصر و تونس، پیام همبستگی مردم ایران را به آن برسانند.


تظاهرات کارگر در استان گلستان
در کدام کشور جهان
20 ماه حقوق کارگر را نمیدهند؟

بدلیل مناسبات با دولت احمدی نژاد
دولت های امریکای لاتین
زیر فشار افکار عمومی ملت ها
لوموند دیپلماتیک- ترجمه احسان تحقیقی


لوموند دیپلماتیک فارسی ماه ژانویه منتشر شد

لوموند دیپلماتیک فارسی ماه ژانویه به همراه شماری از مقالات ماه گذشته میلادی منتشر شد. دراین شماره میخوانید: 

1- اسرار و درز اسرار 2- چرا نهاد ها از پنهان کردن اسرارشان عاجزند  3- چين و عربستان سعودي: بازگشائي جاده ابريشم 4- هنر ساماندهي وديعه اي دست و پا گير  5- وسواس مرزها در شرق  6- بازي سه خانواده سياسي در اروپا 7- بدرود با تسامح هلندي 8- پروازهاي مستقيم به مکه 9- مرگ بر خبررسان 10- و ايران آمريکاي لاتين را کشف مي‌کند 11- مانع بر سر آزاديها


مردم را تا شب عید بچاپید!

احمدی نژاد: كاهش قيمت‌ها از فروردين‌ماه آغاز مي‌شود./فارس

كاظم غريب آبادي، سفير ايران در هلند: زهرا بهرامي قاچاقچي و عضو باند بين‌المللي توزيع مواد مخدر بود./فارس

محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در برنامه صبحگاهی شبکه اول سیما: مدام می‌گویند ورزشگاه ساخته ایم. کدام ورزشگاه؟ چرا دروغ؟ کدام ورزشگاه را ساختید که همه بازی‌ها فقط باید در ورزشگاه آزادی برگزار شود؟/ آفتاب


سرمقاله راه توده
وعاظ الولایت، در محاصره

روحانیون مخالف دیکتاتور ولایت


در منطقه سلفچگان
مجتبی خامنه ای6 هزار خودرو وارد کرد

قیام و انقلاب درمنطقه
و جنبش زیر خاکستر درایران

با هر شعله حریق قیام مردمی در کشورهای عربی، حاکمیت کودتائی ایران در سر درگمی بیشتری فرو رفته و بر سر چند راهه توجیه سرکوب مردم معترض به کودتای 22 خرداد و "فتنه" اعلام کردن آن، و اکنون تائید قیام خیابانی و یا همان "فتنه" توسط مردم مصر و تونس و اردن و یمن گیر می کند.

موضع گیری های خنده دار مقامات و ارگان ها و مطبوعات تابع اتاق فرمان ستاد کودتا، به یک مضحکه تبدیل شده است.

خبرگزاری "ایرنا" که به زیر مجموعه احمدی نژاد تبدیل شده، روز گذشته مدعی شد که برای حریق و چپاول و آتش سوزی در قاهره، از اسرائیل کماندو وارد مصر شده است.

این درحالی است که حسنی مبارک و حزب نیمه نظامی او باندازه کافی اوباش برای اینگونه اقدامات دراختیار دارد. همانگونه که کودتاچی های 22 خرداد شبکه اوباش مداحان و لباس شخصی ها و بسیجی های چماقدار را دراختیار داشت و همان کاری را در تهران و برخی شهرهای ایران کرد که حالا می گویند کماندوهای اسرائیل در قاهره می کنند!

درک این مسئله بسیار ساده است که، کافی است یک اسرائیلی در خیابان های قاهره و اسکندریه به چنگ مردم بیفتد تا وحشت دولت اسرائیل از آنچه در مصر می گذرد، صد چندان شود.

ستاد کودتا، عده ای از چماقداران را به مقابل ساختمان سفارت مصر در تهران فرستاد تا شعار بدهند "مبارک حیا کن- سلطنت را رها کن". خودشان هم میدانند که "کل اگر طبیب بودی- سر خود دوا نمودی". مردم مصر خودشان میدانند با مبارک چه کنند. فکری برای سلطنت آقای خامنه ای که جمهوری و انقلاب را یکجا بلعیده باید کرد!

روزنامه کیهان، همچنان مشغول حزب الله سازی در تونس و قاهره است. البته در ستاد کیهان و برای آرام کردن آقا و فریب بسیجی ها وحزب اللهی های مسئله دار شده!

احمدی نژاد، روز گذشته خود را به مجلس رساند و در آنجا سخنرانی کرد. بی آن که جرات کند در باره قیام مردم مصر و تونس و بقیه کشورهای عربی سخن بگوید. یگانه جمله ای که او گفت و قابل تفسیر است آنست که "از اول فروردین قیمت ها کاهش خواهد یافت!"

همین جمله کافی است تا حدس زده شود که بزرگترین بحث در پشت صحنه حکومتی، وحشت از گرانی و شورش است و حتی در دیدار غیر علنی احمدی نژاد با مجلسی ها، بحث همین بوده و به همین دلیل احمدی نژاد گفت: نگران نباشید قیمت ها کاهش خواهد یافت.

روی دیگر سکه این سخن احمدی نژاد عقب نشینی از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه هاست. مسئله ای که بی شک آن نیز در پشت صحنه گرهی ترین بحث است.

این احتمال نیز قوی است که حاکمیت کودتائی در این خیال و آرزو باشد که دولت های اسلامی در قاهره و تونس و اردن تشکیل شده و با جمهوری اسلامی متحد شوند.

این خواب و خیال، حتی اگر دولت  هائی مرکب از احزاب اسلامی در این کشورها تشکیل شود نقش برآب است، زیرا خواست مردمی که به پا خواسته اند اسلام سرکوبگر و ارتجاعی نیست. آنها که در قاهره زندگی کرده اند میدانند که دراین کشور قوانین ارتجاعی عملا حاکم است و برای نخستین بار زنان برای مقابله با همین قوانین و تبعیض میان زن و مرد به خیابان آمده اند. بنابراین، ریشه قیام و خواست مردم مصر نیاز به حاکمیت ارتجاع مذهبی نیست.

دراینصورت است که متحدی برای جمهوری اسلامی کنونی در انتظار حاکمیت نیست. حداکثر اسلامی که حاکم شود، همان است که در ترکیه حاکم است که چند میدان مشق با جمهوری اسلامی فاصله دارد. بدین ترتیب، باید در انتظار حکومت های ملی و مترقی در کشورهائی که به قیام عربی پیوسته اند بود. با اکثریتی سنی که سنخیتی با شیعه ایران ندارد.

این تبلیغ که قیام کنونی در کشورهای عربی، تحت تاثیر انقلاب 32 سال پیش ایران است نیز، تبلیغی ارزان و بی پشتوانه است. نسلی که در خیابان های قاهره و تونس و اردن و مراکش و یمن است، زیر 30 سال دارد و اگر چیزی از ایران هم در ذهن داشته باشد جنبش سبز است که اتقاقا تشابهات مشترکش با جنبش سبز بسیار است. همانگونه که تشابه سرکوبگری حکومت مصر با سرکوبگران جمهوری اسلامی زیاد است.

می ماند اسرائیل و آینده روابطش با کشورهای که در آنها مردم علیه دولت های مستبد و وابسته قیام کرده اند. اسرائیل نیز مانند حاکمیت کودتائی ایران، پیش از آن که از دولت های آینده و بر آمده از قیام و انقلاب مردم در همسایگی اش نگران باشد، باید نگران سرایت این قیام به داخل خود اسرائیل و آغاز فصل تازه و بکلی متفاوت با گذشته در اسرائیل باشد!


حسن شایانفر
آن که اعتراف می گرفت
در بستر مرگ

اکنون "لال" شده!


عطر خوش آزادی در تونس!

بیانیه میرحسین موسوی در حمایت از جنبش انقلابی مردم عرب منطقه
رای من کو؟
درکشورهای عرب رسید به
"الشعب یُرید اسقاط النظام"

 قانون اساسی را  بخوانید

مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

نماز جمعه

خامنه ای


بیانیه کودتای

22 خرداد را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟

بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

پیام ها و نظراتگرگ درون

فریدون مشیری

گفت دانایى که گرگى خیره سر
هست پنهان در نهاد هر بشر 
لاجرم جارى است پیکارى بزرگ
روز و شب مابین این انسان و گرگ 
زور بازو چاره این گرگ نیست
صاحب اندیشه داند چاره چیست 
اى بسا انسان رنجور و پریش
سخت پیچیده گلوى گرگ خویش 
اى بسا زورآفرین مردِ دلیر
مانده در چنگال گرگ خود اسیر 
هرکه گرگش را دراندازد به خاک
رفته رفته مى‌شود انسان پاک 
هرکه با گرگش مدارا مى‌کند
خلق و خوى گرگ پیدا مى‌کند 
هرکه از گرگش خورد دائم شکست
گرچه انسان مى‌نماید ،گرگ هست 
در جوانى جان گرگت را بگیر
واى اگر این گرگ گردد با تو پیر 
روز پیرى گرکه باشى همچو شیر
ناتوانى در مصاف گرگ پیر 
اینکه مردم یکدگر را مى‌درند
گرگهاشان رهنما و رهبرند 
اینکه انسان هست این سان دردمند
گرگها فرمان روایى مى‌کنند 
این ستمکاران که با هم همرهند
گرگهاشان آشنایان همند 
گرگها همراه و انسانها غریب
با که باید گفت این حال عجیب 


دکتر جون

مرحمت فرموده

ما زنان را

 کنیز قبول کنید!


 اعضای

 شورای انقلاب57

« 22 دیماه 1357 شورای انقلاب به پیشنهاد شهید آیت الله مطهری تشکیل شد. هسته اولیه پنج تن بودند: سه شهید بزرگوار( مطهری - بهشتی - باهنر) که فرزندانشان منتقدین امروزند، و آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله هاشمی رفسنجانی که هر دو از منتقدین جدی هستند و به آنها خواص بی بصیرت می‌گویند!

اعضایی که به دعوت هسته مرکزی اضافه شدند عبارتند از: " آیت الله طالقانی که همان موقع، زودتر از همه به جرگه خواص بی بصیرت پیوست!، احمد صدر حاج سید جوادی، مهدی بازرگان، یدالله سحابی، مصطفی کتیرایی، سر لشگر قرنی ( که او هم زود شهید شد)، سرتیپ مسعودی، میر حسین موسوی، احمد جلالی و حبیب الله پیمان، که ظاهراً همه از خواص بی بصیرت بودند!

از جمع 17 نفری شورای انقلاب فقط می ماند آیت الله خامنه ای و آیت الله مهدوی کنی که در زمره خواص با بصیرتند، که البته گاهی اوقات پای آقای مهدوی کنی هم می لغزد و انتقادی می فرماید و یا از خواص بی بصیرت حمایت می کند، حتی اخیراً یکی از خواص بی بصیرت(ناطق نوری) را مجدداً به جامعه روحانیت دعوت کرده بود که او نپذیرفت! 

در مجموع می توان گفت ترکیب شورای انقلاب عبارت بود از جمعی از سران فتنه و خواص بی بصیرت. پس بر ما حرجی نیست اگر اینجوری شدیم! خشت اول را معمار (آقای خمینی) اینگونه نهاد


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)