یادداشت سردبیری
اخبار حمله به ایران
زیر بار سانسور آن نرفتیم

 

جنبش سبز و مصاحبه دادستان تهران
مرده ای، که از رسیدن
نفس زندانی به آن می ترسند!

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

20 آبــان

1389

11 نوامبـــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 
بازی بزرگ و خونین
با سرنوشت یک انقلاب

عبدالله شهبازی محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر ایران، بخش های تازه ای از کتاب تالیف شده اما منتشر نشده خود را در وبسایتی که دارد منتشر کرده است. آنچه وی منتشر کرده، تکاندهنده است؛ بویژه آن که به اسنادی مکتوب مستند است و نمی توان آن را ادعاهائی برای جنگ روانی- امنیتی تلقی کرد. آنچه را وی در 6 بخش و با پرهیز از ذکر برخی اسامی و یا جملات و نتیجه گیری ها که خود وی دلیل آن را توضیح میدهد، ما تا آنجا که به اصل موضوع لطمه نزند خلاصه کرده و بصورت یک گزارش منتشر کرده ایم که دراین شماره پیک نت می خوانید:

خلاصه ای بعنوان مقدمه: با پیدایش و اوج‌گیری امواج انقلاب اسلامی در ایران، از سال 1356 نفوذ در انجمن‌های اسلامی دانشجویان در خارج از کشور اولویت درجه اول یافت و ساواک و سرویس‌های غربی بسیاری از عوامل فعال نفوذی خود را از تشکل‌های مارکسیستی دانشجویی خارج کرده و به درون انجمن‌های اسلامی اعزام نمودند. در بریتانیا و آلمان غربی و فرانسه و سایر کشورها نیز چنین بود. اگر «منابع» سرویس‌های امنیت داخلی در هر یک از انجمن‌های اسلامی شهرهای مختلف آمریکا و بریتانیا را حداقل یک نفر فرض کنیم، با رقمی قابل توجه مواجه خواهیم شد. اینان به ایران بازگشتند و به همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا ادامه دادند. گروهی برگزیدگان انجمن های اسلامی که برای تصدی سمت‌های عالی مدیریت تعیین شده بودند به حبیب‌الله عسکراولادی، از رهبران جمعیت مؤتلفه اسلامی معرفی شدند. نامبرده، با کمک دوستان خود در حوزه علمیه قم، برای این افراد چند جلسه آموزش عقاید اسلامی ترتیب داد. این افراد، پس از گذرانیدن دوره آموزش عقیدتی- سیاسی فوق، بلافاصله یا در سال‌های بعد در مناصب عالی مدیریتی جای گرفتند؛ برخی‌شان به مقامات شامخ در وزارتخانه‌ها و نهادهای مهم سیاسی و اطلاعاتی و نظامی و اقتصادی رسیدند و بر سرنوشت ایران در سه دهه پسین تأثیرات بزرگ بر جای نهادند.

نگارنده بارها مدیرانی را در نهادهای بسیار حساس کشور دیده با ظاهر و پوشش و سلوکی در حد نامتعارف (افراطی) «اسلامی» تا بدان‌جا که گمان برده از حوزه علمیه شهرستانی دورافتاده بدین جایگاه رسیده‌اند؛ و سپس با شناخت پیشینه خانوادگی و فردی و سابقه اقامت و تحصیل آنان در آمریکا حیران شده است. این تظاهر نامتعارف و افراطی به اسلامیت‌، که حتی در میان خاندان‌های متشرع مسلمان نیز مرسوم نبود و مشابه آن را تنها در خاندان‌های «جدیدالاسلام» می‌شناسیم برای غلبه بر پیشداوری‌ها و اثبات صداقت در اسلامیت جدید خویش، هماره برای من پرسش‌برانگیز بوده است.

اعضای گروه متولی پرونده «قتل‌های زنجیره‌ای» مدعی‌اند که «محفل سعید امامی» بخشی از شبکه‌ای بود که [...] و این شبکه بخشی از شبکه‌ای بزرگ‌تر است که در بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای ایران نفوذ دارد. به گفته اعضای گروه اطلاعاتی متولی پرونده، زمانی که [...] قطعیت یافت و در 12 آبان 1378 آن را به مراجع عالی ذیربط اعلام کرده و [...]، ناگهان پرونده به مسیری دیگر افتاد: هیاهو و جنجالی بزرگ از سوی برخی عناصر در تمامی جناح‌ها و محافل سیاسی کشور و مطبوعات وابسته به آن‌ها آغاز شد. به این ترتیب، به بهانه «شکنجه» متهمان از ایشان سلب مسئولیت شد و سپس پرونده را مسکوت گذاردند. [بخشی از مطلب به دلایل موجه حذف شد. شهبازی]

به گمان من، برخی نابسامانی‌هایی که امروزه از آن رنج می‌بریم، نه همه آن، پیامد محتوم دفن شدن «پرونده قتل‌های زنجیره‌ای» و فقدان آگاهی یا عزم لازم برای ریشه‌یابی آن است.

 

-1- «سعید طلبه» و «سعید شیرازی» (نفر اول سمت راست، با ریش و کت و شلوار سفید)، دوست صمیمی سعید امامی در مراسم ازدواج او با فهیمه دری نوگورانی در آمریکا (1359).مائوئیست ها، یکباره مسلمان دو آتشه شده و پس از پیوستن به انجمن های اسلامی، راهی ایران شدند تا مقامات مهم اطلاعاتی و امنیتی و نظامی را اشغال کنند.

2- مسعود عالیخانی

3- سعید امامی پس از جدا شدن از گروه مائوئیست "سازمان انقلابی" ریش خود را نتراشید و این عکس را برای گذرنامه بازگشت به ایران گرفت.


کلید را وزیر دادگستری نروژ زد
مجمع اهل بیت
نهادی که زیر نورافکن رفت

سخنان جوانفکر به نیابت از قدرت پشت پرده
فتح مجمع مصلحت نظام و تغییر  قانون اساسی

پارلمان نیوز نوشت
دو میلیارد تومان در حساب بانکی جهرمی

امریکا بازار صادرات آلمان، چین و ژاپن را می خواهد
پس از فتح بازار نوبت قلعه ارز می رسد
اشپیگل 45- ترجمه و تلخیص رضا نافعی


تراژدی
در رمان بزرگ انقلاب 57

پرسیده اند که چرا مدتی است از دکتر مهدی خزعلی مطلبی نقل نمی کنید؟

می گوئیم: ایشان مطلب تازه ای ننوشته که ما نقل کنیم. فعلا مشغول بازجوئی نوشتن است. لابد از اوین که بیرون آمد، فصل دیگری از تراژدی سرگذشت یک نسل مذهبی و انقلابی، به جبهه رفته و دخیل بسته به اسلام را خواهد نوشت. فعلا، به وعده اش عمل کرده و در زندان دست به اعتصاب غذا نیز زده است.

آیندگان، دهها رمان از آغاز و سرانجام انقلاب 57 خواهند خواند و انگشت حیرت را زیر دندان های خود خواهند گزید. توصیف پدر و پسری بنام "خزعلی"، توصیف پدر و دختری بنام "خلخالی"، وصف برادرانی با نام های"خامنه ای" که در دو صف به نماز ایستادند اما در برابر هم و... آرزو کنیم که برگ برگ این صحنه ها و سرگذشت ها را محمود دولت آبادی جمع کرده و سرگرم به هم دوختن آنها باشد. شاید هم دولت آبادی ها و احمد محمودها، علی محمد افغانی ها، سیمین بهبهانی ها و درویشیان های آینده، این برگ ها را به هم دوختند و به لحاف خونین و چهل تکه دهه 60 پیوند زدند. روزنوشت های نسرین ستوده و یادداشت های زندان امین زاده و حتی یادداشت های "سلول انفرادی" دکتر خزعلی ... می گوید: برگ برگ تراژدی بزرگ جمع می شود و به دریای رمان بزرگ انقلاب 57 خواهد پیوست! همان دریائی که در اعماق خود، تراژدی دهه 60 را حفظ کرده است.


یک روده راست در شکم ندارند
خیر سرتان با این خیراتتان!

رضا تقوی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور: احمدی‌نژاد یکی از عوامل نشاط فوق‌العاده‌ در استان تهران است./ فارس
مرتضی تمدن، استاندار تهران:
به لطف خدا امروز فتنه‌گران بی آبرو شده‌اند ولی کوچکترین وقفه‌ای در خدمت رسانی ایجاد نشده است./ فارس
حبیب‌الله عسگراولادی، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری:
رقابت بین اصولگرایان رقابت در سبقت در خیرات است./ ایسنا
آیت‌الله نوری همدانی:
مسئولان ما به هر کشوری که سفر می‌کنند مورد تجلیل و تکریم و تقدیر قرار می‌گیرند./ ایسنا


می توان مردم را کشت
اما نمی توان شورش را خاموش کرد!
لوموند دیپلماتیک - ترجمه منوچهر مرزبانیان

قیمت یک بمب افکن B-2 از بودجه سالانه نظامی 122 کشور جهان بیشتر است. در حالی که حداقل چیزی که در باره [فایده] استفاده از آن، در مواردی جز ستیزی احتمالی میان ایالات متحده و چین، می توان گفت آنست که نامعلوم می نماید. تمرکز هزینه های نظامی رو به افزایش دارد: در مقیاس جهانی، نیمی از بودجه ایالات متحده، و سه چهارم بودجه ده کشور بدان اختصاص یافته است. نظارت و نگهبانی فضائی عمومیت یافته، که در پیوند با سلاح هائی برخوردار از انرژی هدایت شونده و سفینه های بدون سرنشین است، چشم اندار تازه ای را برای کشتن در فواصلی دورتر و با شتابی هرچه سریع تر و به بهائی هرچه گران تر می گشاید. گرچه غالبا از این فنون برنمی آید که چالش هائی را چاره کنند که شورش های مردمی برمی انگیزند، اما شمار کشتگان در میان مردمان غیر نظامی را هم کاهش نمی دهند که همچنان نخستین قرباینان جنگ ها هستند.


تعطیل خط تولید و اخراج کارگران
"تاپ خودرور"
زیر بلدوزر تحریم ها له شد


انتشار لوموند دیپلماتیک فارسی اکتبر

لوموند دیپلماتیک فارسی ماه اکتبر با ترجمه 10 مقاله منتشر شد و روی سایت این نشریه قرار گرفت. دراین شماره می خوانید: 

1- يک دولت براي دو رويا 2- از جهانی جادوئی تا توفان خلقت 3- بيماري دموکراتيک 4- مرز ميان افغانستان و پاکستان، هم منشاء جنگ و هم کليد صلح 5- ابداع بيشتر براي بيشتر کشتن 6- روسیه، جامعه ای آزاد و تحت کنترل نظامی اقتدارگرا 7- تغيير مسير در کوبا؟ 8- سئول خود را ژاندارم می انگارد 9- راه گشائي يک ايده 10- در اروپا، توانايي در برابر دانش


آقا زاده ای از نسل رویش کرده ها

این عکس در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات گرفته شده است. آن که ریش خرمائی دارد محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد است و آن که ریش قیتونی و سیاه و موی سر ژل زده دارد، آقا زاده رامین است. یعنی از رویش یافتگان انقلابی دوران رهبری علی خامنه ای که بارها روی این رویش و ریزش نیروی انقلاب 57 تاکید کرده است. این رویش یافتگان جای آن ریزش کردگانی را گرفته اند که سرانجام خامنه ای علیه آنها کودتای 22 خرداد را ترتیب داد و اکنون بسیاری از آنها در بندهای امنیتی و سپاهی زندان اوین اسیرند.

محمدعلی رامین در واکنش به انتشار این عکس گفته است: پسر من فعالیت‌های ارزشمندی برای نظام داشته، و با انتشار این عکس او را سوزاندند و به رژیم صهیونیستی سرنخ دادند و‌ به نظام ضربه زدند!سرمقاله راه توده: یکماه پس از تصرف سفارت امریکا
آنها که 30 سال پیش
این روزها را پیش بینی کردند

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


دروغگویان و مردم
در راه مقصد
در راه اوین

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران:
روحانیت هرگز صنفی، جناحی و یک شغل و قشر نیست./ ایسنا
محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
اوباما فریب سران فتنه را خورد و سران فتنه هم طمع به کمک آمریکا کردند./ ایسنا
آیت‌الله نوری همدانی:
پیروی از ولایت فقیه انسان را به مقصد الهی می‌رساند./ عصر ایران


یارانه برای
افزایش جمعیت

با سلام- یارانه ها واریزی تا سقف 6 نفر برای هر خانوار یعنی عدالتی که احمدی نژاد شعارش را میداد؟
یارانه ها اصولا برای افراد کم در آمد بود نه این که به خانواده های بالای 6 نفر یارانه واریز شود.  لطفآ این پیام را منتشر کنید.


دالش از ما
ت اش از شما

سلام- در مطلب "تقسیم پست و مقام..." به اشتباهی برخورد کردم که مکررا هم از سوی شما و هم از سوی دیگران قلمی می شود. این لغت "بزرگ ارتشتاران" است که پیوسته به غلط ارتشداران نگاشته میشود. لغت ارتشتار که از دو بخش ارت و شتار تشکیل شده لغتی است پارسی و بمعنای مجازی سپاه و نام ارتش که در زمان رضاشاه به سپاه اطلاق شد  برگرفته از ارتشتار است که به غلط تلخیص شده است.لطفا تصحیح بفرمائید.

امضاء محفوظ

پیک نت: با سپاس از توضیحات شما، حسب الامر اقدام شد. ضمنا 31 سال از ارتشتاری گذشته و عجیب نیست که گاهی "ت" جای "د" بنشیند!


نیم کردار
به ز هزار وعده

زیباترین ضرب المثل ها و کنایه ها در زبان فارسی، در نثر آهنگین و شعر ایران جمع است. در هر زبان و هر کشوری ضرب المثل ها نسل به نسل و سینه به سینه نقل شده اند، همچنان که درایران؛ اما در هیچ کشور جهان ضرب المثل ها و حکایت های پندآموز اینگونه با شعر و نثر آهنگین در هم نیآمیخته است که در زبان فارسی آمیخته است. نه تنها در مثنوی و گلستان و... بلکه آنچه در زبان کوچه نیز رایج است، آهنگین است و وزن شعر دارد؛ و عجیب حکایتی است این زبان کوچه و زبان شعر در ایران.

این اشاره کوتاه را کردیم، تا به آنها که برای پرداخت آبونمان استفاده از پیک نت برای اول هر ماه ایرانی و یا اول هر ماه میلادی هزار وعده خوبان دادند و یکی وفا نکردند، بگوئیم: "دو صد گفته، چو نیم کردار نیست"!


محمود نگو
محمود نبند

هر چیزی یک واحدی دارد.  مثلا واحد اندازه گیری شدتِ زلزله، ریشتر، واحد وزن "کیلو"، واحد مایعات "لیتر"، واحد چهارپایان "راس"، واحد جمعیت "نفر" و...

میدانید مردم برای واحد دروغ در ایران چه کشفی کرده اند؟ و  اصطلاح "خالی بندی" چگونه کامل کرده اند؟ این اس. ام. اس را بخوانید که یکی از هزاران اس. ام. اسی است که مردم در ایران برای هم می فرستند: "دیروز یکی از دوستان برایم ۴ محمود بست!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)