یادداشت سردبیری: ریشه های جنجال "مکتب ایرانی"
کودتاچی ها به راه خود می روند
و مردم ایران به راه خویش!

 

در روزهای آینده
نیروگاه اتمی بوشهر
افتتاح می شود یا بمباران؟

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

28 مرداد

1389

19 آگوست

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

"ربنا"

ایرانی ها

دهان روزه را

با صدای شجریان

باز می کنند


 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

دیدار میرحسین موسوی با شماری از اسرای
 ارتشی، بسیجی و سپاهی جنگ ایران و عراق
نه اسلام کودتاچی ها

و نه ایران آنها را  قبول نداریم

در این جنگ زرگری(میان رحیم مشائی و احمدی نژاد از یکطرف و سرلشگر فیروزآبادی و جنتی از طرف دیگر) گفته نمی شود که کدام ایران است که باید به جهان معرفی شود و یا کدام اسلام است که باید از آن دفاع شود. ایرانی با بالاترین آلودگی به اعتیاد، ایرانی با ۱۴٫۵درصد نرخ بیکاری و ۲۹درصد بیکاری در میان جوانان، ایرانی با زندان های پر از زندانیان سیاسی و دهان های دوخته و رسانه های خفه شده و حقوق بشر پایمال شده، ایرانی که به دلیل سیاست های خانمان برانداز فاصله اش با کشورهای همسایه رقیب بیشتر می شود. کسی در این جنگ زرگری نمی پرسد که کجا رفت سند چشم انداز بیست ساله برای ایران پیشرفته. وقتی در این دعوا اسلام هم مطرح می شود گفته نمی شود که با گسترش سلطه دروغ و ریا چه بر سر اسلام آمده است. آیا این اسلام، اسلام آن مرجع عالیقدری است که به دلیل حقگویی خانه اش ویران می شود، یا اسلام امام جمعه ای است که بدون خم به ابرو اوردن تهمت یک میلیارد دلار پول از بیگانه گرفتن و منتظر ۵۰میلیارد دلار دیگر ماندن را به رقبای سیاسی می زند. یا اسلامی که به بهانه آن توسط سران بالای امنیتی افسانه سرایی پر از تهمت و دروغ در جامعه پخش می شود و در آن بخاطر حفظ خانه تارعنکبوتی اقتدارگرایان 30 سال گذشته انقلاب به زیر سوال می رود. وقتی ۷چهره شاخص و با سابقه روشن ادعانامه ای بر علیه این افسانه سازی به قوه قضائیه تحویل می دهند خودشان به زندان اوین برگردانده می شوند. آیا در اسلامی که حضرت علی(ع) ان را معرفی می کنند امکان دارد به جای متهمان، شاکیان را زندانی کنند؟

نه ایرانی که اینها به دنبال آن هستند مورد شناسایی و قبول ماست و نه اسلامی که معرفی می کنند و آن را ابزاری برای رسیدن به مطامع و منافع خود قرار می دهند.


خلیج فارس تبدیل به میدان جنگ می شود؟


گزارش دریافتی درباره زمین گیر شدن فوتبال ایران
توپ دروغ در فدراسیون
گِرد تر از توپ فوتبال در زمین

زهرا رهنورد:
بخشی از حاکمیت به صدام فحش می دهد
اما رفتار خودش با ملت، بدتر از صدام است

در دیدار جمعی از اسرای جنگ ایران و عراق با میرحسین موسوی که خبر آن را در همین شماره می خوانید، دکتر زهرا رهنورد نیز که در این دیدار حضور داشت، طی سخنانی گفت:

جای اسرای زن جنگ ایران و عراق در میان شما خالی است. زنانی که مدت ها در اسارت رژیم صدام بودند. با کمال تاسف باید پرسید: آیا در روزگار اسارت فکر می کردید وقتی از چنگ اسارت صدام آزاد می شوید؛ در کشور خودتان با اسارت و زندانی شدن صدها بلکه هزاران آزادی خواه روبرو خواهید شد؟ آیا فکر می کردید هفت آزادیخواه که من نام آن ها را هفت دلاور آزادیخواهی نام نهاده ام به خاطر شکایت از اقدامات کودتاچیان به زندان افکنده شوند، در حالی که می توانستند در یک دادگاه عادل شکایت را مطرح و پاسخ آن را نیز با دلایل موجه دریافت کنند، اما حاکمیت آن ها را به زندان می اندازد و نمی دانند که این ندای حق طلبی و سئوال ملت است که از حلقوم این هفت دلاور به شکوائیه تبدیل شده است. در هر حال بخشی از حاکمیت مستقر در حالی به صدام فحش می دهد که خودش بدتر از صدام با انسان ها رفتار می کند؟ در این ماه مبارک رمضان از درگاه الهی مسئلت می کنم که دعاهای ما مورد استجابت قرار گیرد و حاکمیت سرکوب گر فعلی نیز توبه کند و از سرکوب ملت دست بردارد.


نامه ای از گناوه در استان بوشهر
استاندار جدید بوشهر
می خواهد تخته گاز نرود تا گریپاژ نکند!
مصاحبه استاندار جدید بوشهر به سبک مصاحبه های احمدی نژاد:
نان بوشهر را گاو هم نمی خورد


جدال بر سر تقسیم قدرت
امام زمان کدام را تائید می کند
رحیم مشائی یا سرلشگر فیروز آبادی

سقوط یک هواپیمای نظامی ایران در بوشهر

خطر از حرکت سریع امریکا

در سراشیبی بحران اقتصادی بر می خیزد!

اشپیگل آنلاین- ترجمه رضا نافعی


نگاهی به آخرین مواضع معروف ترین چهر های جنبش ضد جنگ درامریکا
"اوباما" زیر فشار
برای صدور فرمان حمله

آرش صادقی

در جنگ روانی چند جانبه ای که اکنون بین طرفداران قدرتمند حمله به ایران و مخالفان آن جریان دارد، دو گزینه دنبال می شود:1- با حمله اسرائیل به ایران، اوباما یک دوره‌ای شده و کاخ سفید را تحویل جنگ طلبان می دهد. 2- او سرانجام، در جنگ روانی کنونی چنان روحیه خود را از دست خواهد داد که تسلیم شده و فرمان حمله را صادر خواهد کرد. دراینصورت نیز او یک دوره ای خواهد شد، زیرا برای اداره این جنگ نیاز به رئیس جمهوری از میان جنگ طلبان است.

مخالفان این حمله و جنگ رسما در امریکا می نویسند: حمله به ایران آغاز یک فاجعه عظیم و طولانی در این کشور و همچنین در منطقه است. با این حمله اصفهان نابود شده و منطقه وسیعی آلوده خواهد شد. مردم در صحراها، چادر نشین خواهند شد. همین گروه، همزمان با افشای جدال پشت صحنه میان محافل قدرت در امریکا، بتدریج اشاراتی کوتاهی را در افشای جناح جنگ طلب حاکم در جمهوری اسلامی آغاز کرده اند.


از یک نامه دریافتی
چاقوکش های پیرو "ولایت"
در "کانون راهیان نور"!

در منطقه نارمک تهران
در اطراف خانه احمدی نژاد مراکز "جن" گیری برپا شده

نامه یک بسیجی عضو نهاد "راهیان نور"
"راهیان نور"
کانونی برای پرورش چماقدار

سرمقاله راه توده
قطع پیوند با رویدادهای ایران معنائی جز "مرگ سیاسی" ندارد!

بزرگترین مجسمه جهان را از این جثه کوچک باید ساخت
یک ملت در حیرت است که با آیت الله جنتی چه کند؟

نامه یکی از شرکت کنندگان در همایش "ایرانیان خارج از کشور"
15 نکته خواندنی
از همایش ایرانیان خارج از کشور

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


تخم مرغ
به قیمت طلا!

با سلام و خسته نباشید. در مطلب " گرانی در پایان روز ششم ماه رمضان"   كه در پیك نت چهارشنبه 27/5 مرقوم فرموده بودید که قیمت تخم مرغ در شیراز هر كیلو 1800 تومان است كه قیمت یك شانه تخم مرغ در حدود 3500 تومان می شود . اگر آدرس محلی كه تخم مرغ را كیلویی 1800تومان می دهد را بنویسید مزید امتنان خواهد بود.

پیک نت: خواننده گرامی! گاهی ما خبری را که خود بدست آورده ایم منتشر می کنیم و بیش از گاهی، خبرهائی از خبرگزاری های داخلی را منتشر می کنیم. البته با تلخیص و ویراستاری و گاه دوباره نویسی و تنظیم آنها. خبری که شما به آن اشاره کرده اید را، همانطور که در متن خبر هم قید کرده بودیم، خبرگزاری ایلنا در یک گزارش مشروح و قصه وار منتشر کرده بود. ما از آن گزارش، این قیمت ها را در چند خط بیرون کشیدیم و منتشر کردیم. بنابراین، توضیح شما را خبرگزاری ایلنا باید پاسخ بگوید نه ما!


کارکنان دانشگاه

چرا محروم شدند!

با سلام خدمت برادر گرامی و عضو هیئت علمی دانشگاه، که در یادداشت خود توضیحاتی درباره افزایش حقوق کارکنان علمی داده اند. به اطلاع ایشان و خوانندگان شما می رسانم: همانطور که در فایل ضمیمه مطالعه فرمائید، و در سایت خبرگزاری مهر نیوز تاریخ 23/5/89 ساعت 9:12 (اینجا) نیز مندرج است، آنچه که بنده نوشته و شما منتشر کرده بودید صحت دارد. ضمن اینکه تا مهرماه افزایش حقوق را در فیش حقوق خود خواهید دید. سئوال بنده اینست: چرا کارکنان دانشگاه ها از گردونه این بذل و کرم دولت حذف شده اند؟


دنیای فلز
چوب مدیرعاملش
 را می خورد

سلام- به دنبال افشاگری هایی كه در مورد مدیرعامل شركت دنیای فلز صورت گرفت، و مخصوصا چاپ عكس های مسلح او سوار برموتور سیكلت هنگام سركوب تظاهرات مردم، تابلوی بزرگ شركت دنیای فلز درحاشیه اتوبان تهران كرج جهت جلوگیری از برانگیخته شدن احساسات مردم پایین آورده شده است. در حال حاضر این شركت در حاشیه اتوبان هیچ تابلویی ندارد و تنها تابلو كوچكی از این شركت در جاده مخصوص وجود دارد.


آغاز به کار
یک خبرگزاری
در ایتالیا

با درود خدمت همکاران پیک نت. خبرگزاری ADNKRONOS-INTRENATIONAL در ایتالیا بزودی بخش فارسی خود را باز گشایی خواهد کرد. ازشما بعنوان یک سایت شناخته شده و پراهمیت خواهش می کنیم که این خبر را انعکاس دهید. باشد که مخاطبان شما نیز از ابتکار جدید در ایتالیا با خبر شوند.

در پایان امیدواریم که در آینده هم رابطه و همکاری خوبی داشته باشیم. ما در یک سال اخیر بسیاری از خبرهای شما را با ذکر نام شما و منبع خبر در ایتالیا انعکاس داده ایم. منتظر پاسخ شما هستیم با بهترین درود ها.

پیک نت- آنچه از دست ما بر می آمد انجام دادیم. لینک خبرگزاری مورد بحث را برای ما ارسال بفرمائید تا در صفحه پیوند ها اضافه کنیم. موفق باشید.


زین را رها کنید
اسب را بچسبید

درباره مطلب "تئوری آخرالزمان" به دو موضوع اشاره می کنم.

ا- نام کلیسای مورد اشاره در فارسی اوانجلیک و پیروان آن اوانجلیکان ثبت شده است. اگر با املایی که در سایت شما نوشته شده در گوگل جستجو کنید، فقط دو نتیجه به دست می آید که یکی همان سایت پیک نت است.

ب. آقای جری فالول اگر اشتباه نکنم یکی دو سال قبل مرد، اگر چه پیروانش به راه و اجرای آموزه های او ادامه می دهند. چنین مغزهای گندیده ای در آمریکا هم خطرناک محسوب می شوند.

پیک نت- خواننده عزیز، ضمن تشکر از توضیحات شما. هم اوانجلیک درست است و هم اوانگلیک و هم اوانگلیش. اولی به تلفظ انگلیسی است و سومی به تلفط آلمانی و یونانی و روسی و تمام اروپای شرقی و کشورهائی که در آنجا اورتودوکس ها اکثریت اند. این که آقای فالون مرده، دردی را از ما درمان نمی کند. مگر کانت و یا مارکس که مرده اند، اندیشه و تفکر و تاثیرشان مرده و یا پیروانشان کم شده؟


بنزین نمی دهند
هواپیمای زائران ایرانی در عربستان  به گل نشسته!


"رسا"

گام های اولیه
برای رفتن به سوی
تلویزیون سبز


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)