در کهریزک چه گذشت؟
مجلس خبرگان قرار است
از "درنده خوئی" رهبرتشکر کند!

 

میلیارد، میلیارد از سرانگشتش می ریزد!
خالی بندی های میلیاردی
و دروغ های بی استخوان احمدی نژاد

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

13 تیــــر

1389

4 ژوئیه

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

روزنامه چپ گرای "یونگه ولت" چاپ آلمان
امضای فرمان اجرای مجازات های ایران توسط اوباما
یک گام دیگر برای رسیدن
به لحظه حمله نظامی به ایران
ترجمه رضا نافعی

امکانات،- از جمله امضای فرمان اجرای مجازات های مصوبه کنگره امریکا توسط اوباما- بطور سیستماتیک، یکی  پس از دیگری به میان کشیده می شوند تا بتوانند بی حاصل بودن آنرا به نمایش بگذارند. دست آخر یگانه راه حلی که باقی می ماند "عملیات نظامی است".  خطر بزرگی که وجود دارد، اینست که دولت آمریکا در چند ماه آینده دست به تحریکات نظامی در دریا بزند و سپس جنگ هوائی علیه ایران را آغاز کند. قطعنامه مصوبه شورای امنیت  در نهم ژوئن که بازرسی کشتی های ایرانی را مجاز می شمارد، می تواند زمینه این کار را فراهم آورد. دولت ایران هشدار داده است که در خلیج فارس و تنگه هرمز واکنشی متقابل نشان خواهد داد. وقت آنست که چین و روسیه خود را از "پیوند دائمی" با  آمریکا آزاد ساخته و رفتاری مستقل در پیش گیرند.


11 بخش از کتاب تازه عبدالله شهبازی
نهال های ساواک در گروه های مذهبی و غیر مذهبی

اطلاعات بازجوهای سپاه
از انفجار حزب ج. اسلامی

در روزهای اخیر مصاحبه ای با مهندس عزت الله سحابی روی سایت "امروز" و دیگر سایت های طرفدار اصلاحات در جمهوری اسلامی منتشر شده که سال پیش بمناسبت انفجار 7 تیر(انفجار حزب جمهوری اسلامی) با وی انجام شده است. این مصاحبه بعد از یکسال اکنون منتشر شده است. چند نکته مهم خبری در این مصاحبه وجود دارد که ما همین چند نکته را برای متمرکز ساختن افکار خوانندگان خود روی آنها برگرفته و منتشر می کنیم. در راس این نکات، نخست این خبر به نقل از بازجوهای سپاه پاسداران هنگام بازجوئی از مهندس سحابی وجود دارد که انفجار حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست وزیری، بر خلاف آنچه تبلیغ می شود کار مجاهدین خلق نبوده، بلکه رهبری مجاهدین خلق برای بزرگ کردن خود آن را برعهده گرفتند. این دو انفجار را شبکه های جاسوسی بین المللی سازمان دادند و پیامد مستقیم آنها، نخست کشته شدن بسیاری از دولتمردان و نمایندگان زندان کشیده – دوران شاه- و سپس ادامه ترورها و اعدام های سیاسی و بسته شدن فضای سیاسی کشور و منحرف شدن انقلاب از مسیر خود بود. مسیری که امروز به کودتای 22 خرداد انجامیده است.

نکته دوم این که اصل 44 قانون اساسی از ابتکارات آیت الله بهشتی بود و ماهیت آن مطابق آنچه در قانون اساسی مندرج است، بکلی متفاوت با آن فرمانی است علی خامنه ای داده و قلب ماهیت این اصل، بخش دولتی اقتصاد به شرکت های وابسته به سپاه واگذار شده است.

نکته سوم خبری، که برای نخستین بار فاش می شود اینست که آیت الله بهشتی نیز درحالیکه عملا مجلس خبرگان قانون اساسی را رهبری می کرد، از جمله مخالفان گنجاندن اصل ولایت فقیه درقانون اساسی بود. نکات برگرفته شده از آن مصاحبه را در این شماره می خوانید و اصل آن را در صورت تمایل می توانید از اینجا بخوانید.


انفجاری که نه عکس های آن منتشر شده
و نه شمار واقعی قربانیان آن اعلام شده

تهران، سرچشمه- صبح روز انفجار ساختمان مرکزی حزب جمهوری اسلامی و کشته شدن نزدیک به 90 تن از نمایندگان مجلس، وزیر و معاون وزیر و دبیرکل حزب آیت الله بهشتی و شماری از برجسته ترین رهبران حزب جمهوری اسلامی که سران موتلفه اسلامی علیرغم عضویت در رهبری این حزب در شب انفجار در محل انفجار نبودند! دقایقی بعد از انفجار محوطه وسیعی در منطقه و محل انفجار زیر پوشش شدید ترین و خشن ترین کنترل امنیتی قرار گرفت. به گونه ای که اجازه عکسبرداری به خبرنگاران عکاس مطبوعات داده نمی شد. خشم و هیجان مردم و افراد تفنگ بدست کمیته ها و سپاه پاسداران به گونه ای بود که اصرار عکاس برای عکسبرداری می توانست بهانه شلیک به سمت او شود. انفجار، خندقی بزرگ ایجاد کرده بود. تا دو روز بعد از حادثه نیز اجساد را بیرون می کشیدند. با آنکه شمار کشته شدگان به رقم 90 نزدیک شده بود، برای بهره برداری تبلیغاتی- مذهبی، این رقم را 72 تن اعلام کردند تا واقعه کربلا را تداعی کنند!

شاید این یگانه عکس خبری منتشر شده درمطبوعات وقت از محل حادثه باشد، که 48 ساعت بعد از حادثه در روزنامه کیهان منتشر شد.


یادداشتی در 12 بند، از عبدالله شهبازی
از 20 تا 30 خرداد
قصد کشتار و قتل عام داشتند

نقل قولی از پادشاه عربستان
ایران و اسرائیل
دو بال فاجعه در خاورمیانه اند؟

مرد قدرتمند دولت کرزای
از سازمان امنیت افغانستان حذف شد

دیدار و مذاکرات بی تعارف نخست وزیر ترکیه با "اوباما"


نعش "یورو"

روی دست اتحادیه اروپا

یادداشت هیات تحریریه لوموند دیپلماتیک فارسی


لوموند دیپلماتیک فارسی ماه ژوئن منتشر شد

لوموند دیپلماتیک فارسی ماه ژوئن با ترجمه 12 مقاله و سرمقاله بخش سردبیری آن روی سایت این نشریه قرار گرفت. یادداشت سردبیری را بصورت مستقل و ترجمه مقالات را با عناوین زی می خوانید:

 1- حکومت بانک ها 2- چگونه اروپائي مي تواند بازارها را در هم شکند ؟ 3- آيا به راستي بايد پول واحد اروپا را از نابودي رهانيد 4-  در بروکسل لابي ها « ضامن دموکراسي» هستند5- قطعات پراکنده جورچين جغرافياي سياسي ( پازل ژئوپولتيک) 6- کلاف سياسي سردرگم در سرزمين آفتاب تابان 7- پايتخت هاي سرمايه 8- اسرائيل: مصونيت تا کي؟ 9- سلفيست ها برضد اخوان المسلمين 10- گنگي واژه ها 11- سپری محافظتی در موقعیتی خطرناک 12- ژوزه ساراماگو، نويسنده بدون مرز


اعتراف دیوان محاسبات
90 در صد خصوصی سازی افتاد به قلاب سپاه


افشاگری مهدی کروبی
درباره تشکیل بسیج پس از جنگ

یکسال پس از رحلت امام، فرمانده بسیج وقت پیش من آمد و گفت که قصد داریم تشکیلات و گردانهایی را در شهرهای کشور ایجاد کنیم. من ضمن مخالفت ، علت تشکیل چنین تشکیلاتی را جویا شدم که وی هدف از تشکیل گردانهای بسیج را مقابله با شورشها و سرکوب تظاهرات مردم اعلام نمود. ً چند ماه بعد و در زمان ریاست من در مجلس سوم، در یکی از جلسات شورای انقلاب فرهنگی که در نبود ریاست جمهور، ریاست جلسه با من بود، درخواست هایی توسط همین شخص درباره حضورتشکیلات بسیج در دانشگاه ها مطرح گردید. بنده مخالفت کردم و گفتم که دانشگاه محل تحصیل و علم و دانش است نه محل ارگان های نظامی. بسیجی که در زمان امام ۸ سال در جبهه ها جنگید و از کشور دفاع کرد، کارش به جایی رسیده که در دانشگاه ها با دانشگاهیان برخورد می کند، در مساجد مردم را کتک می زند، در رای گیری ها تقلب می کند، در خیابان ها مردم را می کشد، در ۱۴ خرداد جلوگیری از سخنرانی نوه امام را می گیرد، به خانه، دفاتر و مساجد مراجع حمله می کند. بسیجی که با خون هزاران شهید و جانباز آبیاری شده بود، کارش به اینجا کشیده شده . اگر زمان شاه یک شعبان بی مخ داشتیم، حالا این حاکمیت صدها شعبان بی مخ تربیت کرده است. این افراد باید بدانند که مهدی کروبی تا آخر ایستاده است.


نقشه‌های شوم دشمنان دوست‌نما را در‌یابیم
بیدارباش غیر مستقیم هاشمی
خطاب به علی خامنه ای

دایره دشمن‌شناسی ما محدود شده است.  دشمنان دوست‌نما در ما رخنه کرده‌اند و بر پنجره نگاه ما برای رویت دوردست‌ها گل گرفته‌اند، روزمرگی ما را به اضطراب واداشته است مشفقانه‌ترین انتقادها را برنمی‌تابیم و نقشه‌های شوم دشمنان دوست‌نما را درنمی‌یابیم. نفاق را صداقت، توهین را صراحت، دروغ را درایت، تهمت را شجاعت و شعار را بصیرت می‌دانیم.


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


ارباب کیست؟
نوکر کدام است؟
بهروز محمدی

ادبیات مردم ایران با سابقه 5 هزارسال تاریخ متمدن، سرشار از نكات و ظرایفی است برای سخن گفتن از شرایط حال و گذشته.

از جمله "ارباب كه بی عرضه باشد، نوكر حاكم می شود."

زمانی كه حاكم و ارباب توان اداره حوزه قدرتش را ندارد، به نوكر و زیردست خود قدرت بی حد و حصر می دهد.

از همان روزهای آغازین زعامت آقای خامنه ای، ورود سپاه به تمام عرصه های قدرت و ثروت ایران شروع شد كه اخیرا كروبی هم به تلاش رئیس بسیج آن روزها برای گسترش نفوذ بسیج اشاره كرده و شمه ای از برنامه بلندمدت آن روزها را فاش کرد و یا فاش گفت.

پس از 16 سال، در سال 84 این قوای تحت امر ولایت، نوكربابی را به نوكری ترجیح دادند.

(در دوره ی قاجار نوكرانی كه مثل ارباب دستور می دادند و قدرت داشتند، نوكربابی نامیده می شدند). این بار سپاه تصمیم گرفت كه خود رئیس جمهورساز شود و خودش وكیل مجلس تعیین كند، تا برسد آن روزی كه انتخاب رهبر نیز بسته به تائید و تصویب نظر آن باشد. قصه ی نوكربابی كه خودشان ارباب شدند در این سرزمین قصه ی دیرینه ای است. سپاهیانی كه آرام آرام همه چیز را به دست گرفتند، سپس یا فرش را از زیر پای پادشاهان كشیدند و یا پادشاهانی چون مترسك بر سر كار نهادند.

كودتای سال 88 را باید آغازی برای پایان نوكربابی و رسیدن به اربابی فرماندهانی دانست كه احمدی نژاد و مصباح یزدی از دو سو نمایندگیشان می كنند و نفوذشان را پیش می برند.

خوی بیمارگونه خود خواهی احمدی نژاد و نیروی تزویرش برای كوبیدن همه مخالفان، او را به بهترین گزینه برای این سپاهیان بدل نموده تا اتحاد زر و زور و تزویر( نفت و دولت دروغگو و سپاه) برقرار گردد. تا ازین پس خود ارباب اسیر نوكرانش باشد و اگر نوكری جنایتی كرد، راهی جز تأیید پیش پای خود نبیند و اگر هم روزی نافرمانی كنند، سرنوشتی جز از دست دادن همان قدرت ظاهری برایش متصور نباشد.


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)