گرمای هوا دلیل تعطیلات نبود
بحث گرم، پیرامون
دلیل تعطیل 5 روزه ایران

 

ارتش سایبری بسیج
"کامنت" بحث شلیک می کند
بهروز محمدی

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

24 تیــــر

1389

15 ژوئیه

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

به روز شده 9 و نیم پنجشنبه شب

دو انفجار انتحاری پرتلفات در زاهدان

ساعاتی قبل، دو انفجار انتحاري، دو كمربند انفجاري را در مسجد جامع زاهدان در خيابان آزادي منفجر ساخت كه در پي آن دست كم 50 نفر كه مشغول برگزاري مراسم اعياد شعبانيه بوده و عمدتا از بازاريان زاهدان بودند كشته شدند. اخبار تكميلي را متعاقبا برای شما ارسال مي کنم.

محمد. ن

دامنه اعتصاب بازار تهران به بازار و مغازه های تبریز کشید
بازار به سیاست جنگی
دولت نظامی اعتراض دارد

در دومین هفته از اعتراض ها و اعتصاب های بازار تهران و درحالیکه بازار تبریز نیز به این اعتراض و اعتصاب پیوسته است، جنبه های سیاسی این واقعه بر جنبه های اقتصادی آن برتری یافته است. درحالیکه در بازار تهران، اکنون دیگر بصورت آشکار گفته می شود که بازار مخالف جنگ است و سیاست های دولت احمدی نژاد ایران را به سمت جنگ می برد، روز گذشته در تبریز اعلامیه هائی در بازار پخش شد که در آنها مخالفت با دولت نظامی و  مخالفت با جنگ اعلام شده است.

از تبریز به ما گزارش داده اند: بازار تبریز امروز(دیروز) کاملا در اعتصاب بود. دامنه اعتصاب به خیابان فردوسی و قونقا کشیده شد. خیابان فردوسی مرکز عمده فروش کالاهای الکتریکی و سیم و کابل و خیابان قونقا مرکز فروش لوازم یدکی خودرو است. بازار سرپوشیده تبریز بکلی بسته بود. اعتصاب از بازار گذشته و به خیابان ها نیز راه یافته و درخیابان های پررفت و آمدی مانند جمهوری اسلامی، تربیت و فردوسی و همچنین میدان نماز مغازه ها امروز(دیروز) بسته بود.

بحث بر سر توافق با دولت و یا توافق با میزان مالیاتی که از بازاری ها و مغازه داران طلب می شود، اکنون در سایه بحث اصلی، یعنی وحشت از جنگ قرار گرفته است و همین مسئله حلقه پیوند مردم با اعتصاب بازار و مغازه داران شده است.


سخنرانی خامنه ای در
مراسم اختتامیه کنگره سپاه

پایان بخش کنگره فرماندهان سپاه، لباس شخصی های سپاه و فرماندهان معمم لباس شخصی ها، دیدار با علی خامنه ای بود. یعنی دبیرکل این حزب مسلح. آقای خامنه ای در این دیدار، از فراز سکوئی که چند ده متر با دیگران فاصله داشت سخنرانی کرد. سخنرانی طولانی و تکراری او دو محور اصلی داشت که در چند جمله خلاصه می شود.

1- خامنه ای بر خلاف مواضع اخیرش که گفته بود، رهبران جنبش سبز به خارج وابسته نیستند، بار دیگر همان مواضع پس از کودتای 22 خرداد را اتخاذ کرده و مدعی شد « در فتنه سال گذشته نیز آمریکایی‌ها به سرعت وسط میدان آمدند و به صراحت و ذوق زده، از مسئولان فتنه و کسانی که گردنشان واقعاً زیر بار مسئولیت فتنه است، حمایت کردند اما پروردگار متعال و هوشیاری و ایستادگی ملت آنها را شکست داد»

این بازگشت به مواضع گذشته هیچ دلیل و انگیزه ای نمی تواند داشته باشد جز این که در میان فرماندهان سپاه نیز درک جدیدی از جنبش سبز و کودتای بیت رهبری و گروهی از فرماندهان سپاه بوجود آمده است. این که حاصل بازجوئی ها، همانگونه که اخیرا موسوی و خاتمی گفته اند، ثابت کرده که همه داستان های مربوط به انقلاب مخملی و رنگی که بعدا تبدیلش کردند به کودتای مخملی و رنگی پوچ و یک توطئه درون حکومتی بوده است. بدین ترتیب است که خامنه ای، بیم زده از فاش شدن دلیل و انگیزه واقعی کودتای 22 خرداد در میان فرماندهان سپاه، یکباره دیگر تئوری حمایت امریکا از سران جنبش سبز را در بوق کرد.

2- محور دوم سخنرانی وی، مسئله تحریم ها، سیاست اتمی جمهوری اسلامی و خطر حمله نظامی به ایران بود. او دراین زمینه نیز مانند مورد کودتای 22 خرداد متوسل به دروغ و دوروئی و تناقض گوئی شد. او گفت: «آنها به گونه‌ای سخن می‌گویند که ما فکر کنیم در پشت این تهدیدها چیز فوق العاده خطرناکی نهفته است. البته چه تهدیدها پوشالی باشد چه واقعی، بدون شک ما برای حفاظت از انقلاب اسلامی، ملت عزیز ایران و کشور پرافتخار ایران باید برای هرگونه شرایطی آماده باشیم.»

وی در عین حال که می گوید تهدیدها پوشالی است، اعلام آماده باش نظامی هم می کند! که البته این بخش دوم، یعنی آماده باشی نظامی بموجب دیگر اخباری را که از سوی سپاه منتشر شده بسیار جدی تر از بخش اول؛ یعنی پوشالی بودن تهدیدهاست. در این زمینه، خبر مین گذاری در جنوب ایران را در همین شماره پیک نت بخوانید.


بازاری ها زودتر از بقیه فهمیده اند
جنوب ایران
زیر چتر جنگی قرار گرفت

عبور 10 ساله از تونل حوادث
جنبش سبز را روئین تن کرده
قاضی نوشته ها


محمدخاتمی:
مجلس قانونگذاری مملکت هم
در محاصره قانون شکنان است

حزب ولایت

همان حزب رستاخیز

شاه است

این صفحه اول روزنامه کیهان دوران قدرقدرتی شاه است. دورانی که به دهه 50 یا دهه سقوط معروف است. او حتی احزاب طرفدار سلطنت را منحل اعلام کرد و گفت: هرکس نمی خواهد گذرنامه اش را بگیرد و از ایران برود. اما آن که خود مجبور شد از ایران برود، شاه بود!


آنها که باید محاکمه شوند!

این عکس از جلسه افتتاحیه کنگره سپاه در تهران مخابره شده است. ردیف اول، سمت راست عکس در کنار احمدی نژاد فرمانده کل سپاه نشسته و سمت چپ سعیدی نماینده خامنه ای در سپاه و رئیس سازمان امنیت سپاه "حسین طائب" یکی با عبای شکلاتی و دیگری با عبای شیر شکری. در ردیف آخر نیز "ذوالنور" در میان فرماندهان جا خوش کرده است. این جا خوش کردن ها و دوران وصل ابدی است و یا صیغه ایست موقت؟ تاریخ ایران می گوید دومی! این هر سه، به همراه آن فرمانده یک چشم سپاه که درسرکوب مردم در تهران – نشسته در وسط جمع- و همچنین محمدرضا نقدی که در ردیف اول سمت چپ نشسته و بسیاری از آنها که درعکس دیده می شوند اما نامشان اعلام نشده، همگی متهم به نقش آفرینی در کودتای 22 خرداد هستند. در واقع، همین جمع؛ اگر بجای کنگره و مجمع، روی صندلی یک دادگاه ملی و عمومی نشسته باشند، نام آن دادگاه، دادگاه تاریخی و ملی محاکمه کودتاچی ها در جمهوری اسلامی است و حکمی که برای احمدی نژاد صادر می شود، در ردیف احکام سران کودتا خواهد بود.


مصاحبه یکساعت و نیمه  کاسترو با تلویزیون کوبا
حمله اتمی به ایران
ویرانی جهانی ببار خواهد آورد


شُتر کودتا

 به نوبت
مقابل خانه ها

زانو می زند
اشرف منتظری


شهرام امیری
لیموئی که

آبش گرفته شده


مصاحبه فرمانده نیروهای امریکا درعراق
گروه های شورشی عراق در ایران دوره می بینند!

آن غارت و حکومت مافیای یهودی ها در روسیه، سرنوشت جمهوری اسلامی است؟
سرنوشت ایران و روسیه در چنگ یهودی تبارها

حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


سرنوشت دوگانه
حجت الاسلام ها

با سلام- حجت الاسلام مجتبی لطفی (روزنامه نگار)، جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی و مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر مرحوم حضرت آیت الله العظمی منتظری(ره) از ابتدای هفته گذشته با حکم دادگاه ویژه روحانیت قم برای گذراندن دوران تبعید 10 ساله خود به شهر آشتیان  فرستاده شد. وی اخیر، پس از 5 ساله از زندان لنگرود قم آزاد شده بود.

حجت الاسلام داریم تا حجت الاسلام. یکی می شود حجت الاسلام روح الله حسینیان و حجت الاسلام ذوالنوار، یکی هم می شود حجت اسلام لطفی. یک جمهوری اسلامی با امثال لطفی تعریف می شود، یک جمهوری اسلامی هم با امثال روح الله حسینیان.


قتل در بازداشتگاه

با سلام خبر دردناکی دارم. یکشنبه دختر نوجوانی بنام فرحبخش  که در تبریز همراه دوستان دختر در خیابان تردد می کرد ، به بهانه بد حجابی دستگیر شد. طی دو روز هیچ گونه خبری از این دختر نبود، تا با پیگیری های خانواده و دوستان متوجه شدند این دختر نوجوان در بازداشتگاه کشته شده است. جنازه این نوجوان دیروز در قبرستان وادیه رحمت تبریز به خاک سپرده شد. به دلیل محدودیت شدید خبری در ایران هیچکونه خبری از این حادثه تاکنون منتشر نشده است.


دولت بی حساب و کتاب
مالیات هم می خواهد

با سلام وخسته نباشید- درمورد علت عدم تمکین مالیاتی بازار از دولت در ایران، مسئله اینست که اصولا عدالت مالیاتی نمی تواند در شرایط کنونی درایران رعایت شود. وقتی مردم نمی دانند مالیاتی که پرداخت می کنند درکجا خرج میشود، پرداخت مالیات اجحاف به حساب می آید. در جمهوری اسلامی که بالاسری ها اصلا پاسخگوی میلیاردها دلار درآمد سالانه مملکت نیستند، چگونه میتوان انتظار داشت که یک کارگر با دل خوش مالیات بدهد؟ ریشه تن ندادن مردم به پرداخت مالیات، در حساب و کتاب پس ندادن دولت و حکومت است. تا این موضوع حل نشود نمی توان دم از نظام مالیاتی زد.


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)