افشای پشت صحنه "ورشکستگی آریان فولاد"
قرارگاه خاتم الانبیاء
میعادگاهی برای چپاول و غارت

 

شاید چرنوبیل ایران شود!
گزارشی از بوشهر
شهری نفرین شده، با شهرتی جهانی

 تماس با ما

infos@

.peiknet

com

31 تیــــر

1389

22 ژوئیه

2010

 

 

 

پیک هفته 107 - آرشیو پیک هفته

منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

خلاصه فارسی دو لینک دو مقاله تحلیلی

تفسیر یک استراتژی در دو مقاله تحلیلی

همانگونه که پیش بینی کرده بودیم، یکی از خوانندگان پیک نت، خلاصه ای از دو مقاله ای که در مطلب "موزائیکی کردن ایران" به آن اشاره کرده و لینک انگلیسی آن را در اختیار خوانندگان خود گذاشته بودیم را ترجمه و دراختیار ما قرار داده است. این ترجمه بر محور مسائل ایران و پاکستان و افغانستان خلاصه شده است.

موزائیکی کردن ایران
از فرضیه تا واقعیتی تلخ!

در فاصله ای 24 تا 48 ساعته، برخی فرضیاتی که در تفسیر حوادث اخیر زاهدان در یادداشت سردبیری پیک نت طرح شده بود، در برخی تفسیرهای منتشر شده در پاکستان و هندوستان، بعنوان سمت و سوی حوادث آینده پاکستان، افغانستان و ایران انتشار یافت. یادداشت سردبیری پیک نت در شماره سه شنبه 29 تیرماه (اینجا) انتشار یافت.

 اکنون مستند به دو لینکی که از اینجا و از اینجا قابل دریافت و مطالعه است ( به زبان انگلیسی) برخی مفسران حوادث منطقه در هندوستان و پاکستان به نکاتی اشاره می کنند، که همخوانی دارد با آنچه پیک نت بعنوان فرضیات مطرح کرده و نسبت به آن هشدار داد. متاسفانه به این دلیل که دو مترجم انگلیسی پیک نت در مرخصی تابستانی هستند، ترجمه دو تفسیر مورد نظر ممکن نشد. شاید یکی از خوانندگان، جای خالی دو مترجم انگلیسی زبان ما را پر کرده و هر دو مطلب را ترجمه و ارسال کرد که دراینصورت آن را فورا منتشر خواهیم کرد.

همزمان با این دو تفسیر و یادداشت سردبیری پیک نت، گزارش هائی از افغانستان و از حاشیه کنفرانسی که در کابل جریان دارد نیز به ما رسیده است که بموجب آنها، مقدمات استقلال منطقه ای پشتونستان فراهم شده است. این استقلال در گام اول شبیه خودمختاری کردستان عراق خواهد بود و شامل پشتوهای دو طرف مرز "تالوگ" میان پاکستان و افغانستان می شود و باحتمال زیاد مرکز آن "وزیرستان" خواهد بود. این خط مرزی از زمان تشکیل پاکستان و استقلال هندوستان تاکنون از سوی افغانستان به رسمیت شناخته نشده و همیشه میان افغانستان و پاکستان مورد مناقشه بوده است. با تشکیل دولت مستقل در پشتونستان، که بی شک طالبان و القاعده در آن به حاکمیت خواهند رسید، گام بعدی در باره بلوچستان پاکستان برداشته خواهد شد که در گذشته نیز برای چند سال دولتی خودمختار و مستقل به رهبری "بزنجو" داشته است. اما این بار صحبت از بلوچستانی بزرگتر است که منطقه بلوچ نشین ایران را نیز شامل می شود. از این مرحله به بعد است که حوادث اخیر زاهدان معنائی دیگر پیدا می کند. چنان که حتی می توان حدس زد در ماجرای "ریگی" نیز امریکا و پاکستان توانستند مقامات امنیتی و سپاه پاسداران ایران را به یک بازی خطرناک بشکند. یعنی ریگی را تحویل دادند تا در جمهوری اسلامی اعدام شود و سپس از واکنش نسبت به آن در بلوچستان ایران، برای گسترش تنش ها و انفجارها و حتی اقدامات مسلحانه بهره برداری کنند.

فرضی که در یادداشت سردبیری پیک نت مطرح شده، آنست که در حاکمیت و دولت کنونی جمهوری اسلامی، دست هائی درهمکاری آکاهانه و همسوئی غیر مستقیم و غیر آگاهانه – با ماجراجوئی های نظامی- عملا به همان چاله ای ایران را هدایت کنند که استراتژی موزائیکی کردن ایران نام دارد.

نکات مربوط به پشتونستان و سرنوشت طالبان و القاعده را می توانید در تفسیرهائی که به زبان انگلیسی است و در آنها به گفته های سفیر سابق امریکا در هندوستان اشاره می کند، بیابید!


میرحسین موسوی:
ریشه دروغگویان حکومتی
به قتل های زنجیره ای وصل است

ما باید بدانیم رواج دروغ  با پول ملت و دلارهای نفتی نمی تواند پایه های یک نظام را استحکام بخشد. همه باید در مرور ادعاهای اقتدارگرایان در باره افراد و زندانیان و شخصیت ها سوظن داشته باشند. ما نباید برنامه های هویت و چراغ و قتل های زنجیره ای یادمان برود. مبدا این جریان سیاه، همان حوادث و روش هاست.

ین هر دو عیسی سحرخیزاند. دست چپ پیش از بازداشت و دست راست پس از بازداشت و زندان کودتا. عکس درحاشیه دادگاهی که برای او ترتیب دادند گرفته شده است. مدیرکل مطبوعات داخلی دولت خاتمی، از دادگاه به زندان بازگردانده شد! موسوی در سخنان روزگذشته خود به این عکس اشاره کرده است.


نامه سرگشاده رضا رفیعی فروشان به رئیس قوه قضائیه
از گوانتاناموی رجائی شهر
افشای پشت پرده
اولین جلسه دادگاه کودتا 22 خرداد


"کوروالان"

همراه و همگام "آلنده" در شیلی به درود حیات گفت

روزنامه یونگه ولت

 ترجمه رضا نافعی


چند سند تاریخی به نقل از وزیر سپاه "رفیقدوست"
8 سال جنگ
برای فتح بغداد
هرسال 15 هزار کشته روی دست ملت گذاشته شد


شیخ احمد جنتی :
آنچه خوبان همه دارند
احمدی نژاد به تنهائی دارد!

گزارش دریافتی از استقبال از احمدی نژاد و خامنه ای
صادرات قزوینی
از شهر تهران به شهر قزوین

سندی که گویای پیچیدن
باد "فرعونی" در سر خامنه ایست!

این فتوا، روز گذشته در شماری از سایت های خبرگزاری های داخلی منتشر و سپس حذف شد. این که بدستور چه ارگانی آن را حذف کردند مهم نیست، این که چرا انتشار چنین فتوائی را صلاح ندانستند مهم است. فتوائی که بموجب آن علی خامنه ای خود را جانشین پیامبر اسلام میداند و فرامین خود را فرامینی الهی که باید از آن پیروی شود و هرکس قبول نداشته و پیروی نکند، ولایت فقیه – یعنی خود ایشان- را قبول ندارد و در دفاعیات عیسی سحر خیز و دیگر زندانیان سیاسی پس از کودتا بخوانید که بازجوها، قبول نداشتن فرامین علی خامنه ای را جرم می دانند! هیچ سندی بهتر و دقیق تر از این فتوا – که البته میلیون ها مردم ایران دراعتراض به کودتای 22 خرداد نشان دادند که تره هم برای آن خُرد نمی کنند- گویای آن باد فرعوتی نیست که در سر خامنه ای پیچیده!


بر چنین کمیسیون و اصل نودش ...
حسین فدائی
تا حالا رئیس بود
از این به بعد
نایب رئیس!


گفتگوی محمد رضا شکوهی فرد با دکتر خزعلی
جنبش سبز، حتی تا خانه
کودتاچی ها ریشه دوانده


خطر اصلی حاکمیت کنونی است- یادداشت سردبیری
بیم از تحقق سناریوی
موزائیکی کردن نقشه ایران

 مهدی کروبی:
هرگز قرار نبود
"ولایت" برود در قالب تک حزبی

گفتگوی هفته نامه آلمانی اشپیگل با "محمد البرادعی"
مردی که می خواهد میرحسین موسوی مصر شود.
دو فرعون
در برابر مردم مصر و ایران
ترجمه رضا نافعی

البرادعی: 30 سال است که با قوانین اضطراری بر این مصر حکومت می شود .سازمان های امنیتی  قدرت مطلق دارند، رفتار پلیس خودسرانه است. یک فرهنگ وحشت در مصر بوجود آمده است. اشپیگل: مبارک نزدیک به 30 سال  از کاخ خود چون فرمانروای مطلق حکومت می کند، بسیاری از مصری ها لقب ”فرعون” به او داده اند. شما او را چگونه می بینید؟ البرادعی: مبارک یک نمایش یک نفره است، بدون نظم ونسق، فاقد تماس واقعی با مردم. رئیس جمهوری است که اجازه داد مصر تبدیل به یک کشور پلیس زده شود. حکمرانی  است که سخت سقوط کرده و نفوذ خود را بشدت از دست داده است. سیاست جهانی و سیاست داخلی را دیگر نمی توان از هم جدا کرد. کشوری که بخواهد وزنی بین المللی داشته باشد، باید جامعه ای مدنی و باز داشته باشد. من واقعا بیم دارم  که رژیم مبارک شانس عبور مسالمت آمیز به تحول را از دست بدهد. من از آغاز در گیری می ترسم و دقیقا به همین دلیل هنوز مردم را به نافرمانی مدنی فرا نخوانده ام. رژیم باید بداند که می توان بسیاری از تظاهر کنندگان را دستگیر کرد ولی همه مردم را نمی توان. تا همین چندی پیش من حتی نمی دانستم تویتر و فیس بوک چیست .حالا از این رسانه های نو استفاده می کنم. هم اکنون وبسایت ما سی هزار مراجعه کننده مستمر دارد و دوگروه هوادار در فیس بوک  با 250 هزار کاربر. مردم در میهن من به جنبش در آمده اند. پسر 47 ساله مبارک "جمال" را چند بار دیده ام. نمی توانم بگویم که او انسان ناخوش آیندی است، ولی هیچ نشانی به چشم نمی خورد که او از پدرش بهتر خواهد بود . برای آن که انسان بتواند  کاتالیزاتور(هموار کننده) یک تحول باشد، نباید حتما  صاحب مقام باشد. من در نوشته های خود در اینترنت نوشته ام: ما بر ترس خود فائق خواهیم آمد، جامعه مدنی دست به عمل خواهد زد و دیوار را فرو خواهد ریخت. اشپیگل: اگر شما اجازه شرکت در انتخابات را نیابید؟ البرادعی: خواستار تحریم خواهم شد. (متن این مصاحبه را در پیک نت نیز می توانید از اینجا بخوانید.)


دفاعیه عیسی سحرخیز
علی خامنه ای
فرمانده کودتاست
نه رهبر جمهوری اسلامی!

متن دفاعیه "عیسی سحرخیز" مدیرکل مطبوعات داخلی در دولت محمد خاتمی، روز گذشته در سایت "کلمه" منتشر شد. وی در ابتدای این متن نوشته است، از آنجا که یقین دارد دادگاهی قانونی و علنی برای وی تشکیل نخواهد شد، این متن را پیشاپیش منتشر می کند. این دفاعیه قریب 40 صفحه است و ما برای دسترسی سریع خوانندگان به جنبه های خبری و استنادی این دفاعیه، آن را تا حد 10 صفحه خلاصه کرده ایم. آن بخش هائی که حذف شده، عمدتا اشارات تاریخی سحرخیز به دوران خلافت حضرت علی و تاریخ اسلام، و همچنین متن کامل چند مقاله ایست که براساس آنها برای وی پرونده سازی کرده اند. متن کامل این دفاعیه در سایت کلمه قابل دسترسی است و امیدواریم کسانی که خلاصه 10 صفحه ای پیک نت را می خوانند و سپس به متن اصلی مراجعه می کنند و یا برعکس، با ما هم عقیده باشند که جان مایه این دفاعیه تاریخی را هنگام خلاصه کردن آن حفظ کرده ایم و برای سرعت دسترسی خوانندگان – بویژه در داخل کشور- به افشاگری های این دفاعیه، راه چاره ای جز آنچه ما انجام دادیم نبوده است.


سرمقاله راه توده
وظائف انقلابی و اصلاحی
احزاب و رهبران سیاسی

احمد قابل: اعتراف می کنم!
با رای به خامنه ای علیه امنیت کشور عمل کردم

کیفرخواست محسن کدیور، علیه علی خامنه ای


دیدار مصباح یزدی با گروهی از فرماندهان سپاه و بسیج،

 پس از کنگره سپاه در تهران
مصباح یزدی:
به 70 سالگی رسیده ام
اما آیت الله خمینی را نشناخته ام

یک فرمانده با غیرت و جسور در آن جمع نبود که برخاسته و بپرسد:

1- حاج آقا! اگر مرگ و خون و شهادت ارزش و اعتبار الهی دارد، چرا حضرتعالی حتی یکبار در طول جنگ 8 ساله با عراق سر به جبهه های جنگ نزدید؟

2- حاج آقا! چگونه بپذیریم، کسی که خود می گوید نه پیش از انقلاب و نه بعد از انقلاب آیت الله خمینی و افکارش را درک نکرده و اکنون رسیده به سن 70 سالگی، اکنون مفسر افکار آیت الله خمینی باشد و موسسه خودش را زیر پوشش نام او اداره کند؟


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@peiknet.com

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

 

   

--------------------------------

 

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" از اینجا

پیام ها و نظرات


 گزارشی از شهرک های صنعتی اطراف تهران
 قطعه سازان دراسارت سایپا و ایران خودرو


قطع برق
شهرک های صنعتی
در اطراف تهران

شهرك صنعتی پرند بعد از شهر رباط كریم در اتوبان  تهران - ساوه (بعد از شهر جدید پرند) قرار دارد.

شهرك صنعتی شمس آباد (حسن آباد) در جاده قدیم قم بعد از كهریزك در كنار روستای حسن آباد واقع است.

شهرك صنعتی نصیر آباد در جاده قدیم قم بعد از اسلام شهر و قبل از رباط كریم (بین اسلام شهر و رباط كریم) قرار دارد.

از روز  یكشنبه گذشته(20-4-89 ) برق شهرك های فوق از ساعت 12 ظهر تا حدود ساعت 6 بعد از ظهر قطع بود. كارشناسان بر آورد كرده اند که به ازاء هر كارگر در هر ساعت كار قطع برق حدود 6 هزار تومان به تولید كنند گان ضرر می رساند. در دیگر شهرك های صنعتی تهران نیز وضع قطع برق به همین روال است.

مطابق اطلاعات بدست آمده این قطع برق شامل حال مناطق صنعتی كه مربوط به بخش خصوصی و نیز خارج از شهرك های صنعتی هستند نمی شود، که دلیل آن معلوم نیست.

با قطع برق- عده زیادی از كارخانه داران مجبور شده اند دستگاه ژنراتور حداقل برای موارد ضروری تهیه كنند، این امر باعث افزایش قیمت های ژنراتور ها شده است. 

از 360 واحد صنعتی موجود در شهرك نصیر آباد، حدود 100 واحد (حدود یك سوم) در حال كار هستند  و آن هم با ظرفیت نصفه نیمه. تقریبا وضع تعطیل كارخانه ها در شهرك های صنعتی پرند و شمس آباد نیز شبیه شهرك صنعتی نصیر آباد است.


سرنوشت دوگانه
حجت الاسلام ها

با سلام- حجت الاسلام مجتبی لطفی (روزنامه نگار)، جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی و مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر مرحوم حضرت آیت الله العظمی منتظری(ره) از ابتدای هفته گذشته با حکم دادگاه ویژه روحانیت قم برای گذراندن دوران تبعید 10 ساله خود به شهر آشتیان  فرستاده شد. وی اخیر، پس از 5 ساله از زندان لنگرود قم آزاد شده بود.

حجت الاسلام داریم تا حجت الاسلام. یکی می شود حجت الاسلام روح الله حسینیان و حجت الاسلام ذوالنوار، یکی هم می شود حجت اسلام لطفی. یک جمهوری اسلامی با امثال لطفی تعریف می شود، یک جمهوری اسلامی هم با امثال روح الله حسینیان.


قتل در بازداشتگاه

با سلام خبر دردناکی دارم. یکشنبه دختر نوجوانی بنام فرحبخش  که در تبریز همراه دوستان دختر در خیابان تردد می کرد ، به بهانه بد حجابی دستگیر شد. طی دو روز هیچ گونه خبری از این دختر نبود، تا با پیگیری های خانواده و دوستان متوجه شدند این دختر نوجوان در بازداشتگاه کشته شده است. جنازه این نوجوان دیروز در قبرستان وادیه رحمت تبریز به خاک سپرده شد. به دلیل محدودیت شدید خبری در ایران هیچکونه خبری از این حادثه تاکنون منتشر نشده است.


دولت بی حساب و کتاب
مالیات هم می خواهد

با سلام وخسته نباشید- درمورد علت عدم تمکین مالیاتی بازار از دولت در ایران، مسئله اینست که اصولا عدالت مالیاتی نمی تواند در شرایط کنونی درایران رعایت شود. وقتی مردم نمی دانند مالیاتی که پرداخت می کنند درکجا خرج میشود، پرداخت مالیات اجحاف به حساب می آید. در جمهوری اسلامی که بالاسری ها اصلا پاسخگوی میلیاردها دلار درآمد سالانه مملکت نیستند، چگونه میتوان انتظار داشت که یک کارگر با دل خوش مالیات بدهد؟ ریشه تن ندادن مردم به پرداخت مالیات، در حساب و کتاب پس ندادن دولت و حکومت است. تا این موضوع حل نشود نمی توان دم از نظام مالیاتی زد.


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)