پس از فرمان گران کردن بنزین، حالا بستن اینترنت

واکنش ها به طرح

محدود سازی فضای مجازی

 

گفتگو با مولوی عبدالحمید

تا حکومت واقعیت ها را نپذیرد

مشکلات مملکت حل نمی‌شود!

(پیک هفته ۱۰۹) 9 مرداد ماه 1400 - 31 ژوییه 2021

 pyknet100@gmail.com


 6 - 9 مرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


 6 - 9 مرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


 6 - 9 مرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


 6 - 9 مرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


 6 - 9 مرداد

منتخب اخبار ورزشی


 6 - 9 مرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 9 مرداد

رهبر ج. اسلامی

برای‌مملکت بحران میسازد!

طرح مجلس برای مسدود ساختن اینترنت خارجی در ایران با واکنش های گسترده ای در ایران روبرو شده است. یکی از خوانندگان پیک نت که به گفته خود، بدلیل شغلی که دارد، ارتباط های وسیعی با اقشار مختلف در تهران دارد، روز گذشته به ما اطلاع داد که طرح مجلس جامعه را مانند اعلام گران شدن بنزین در آبان سال 98  ملتهب کرده است. آن طرح؛ یعنی گران شدن بنزین بدستور مستقیم رهبر انجام شد و طرح مجلس برای مسدود سازی اینترنت نیز بدستور رهبر در حال تصویب و اجراست. گران سازی بنزین به یکی از وسیع ترین و خونین ترین اعتراضات مردم تبدیل شد که در آن محروم ترین اقشار اجتماعی نیز در کنار اقشار متوسط اجتماعی به میدان آمدند. گران کردن بنزین یکی از چالش های بزرگ روحانی در داخل کشور شد. همانگونه که لغو برجام توسط ترامپ تبدیل به بزرگترین چالش خارجی دولت روحانی تبدیل شد. شاید به همین دلیل در هیچ دوره ای مانند ماه های اخیر، رهبر جمهوری اسلامی در تیررس مستقیم مخالفان و ناراضیان کشور نبوده است. در ارتباط با همین طرح مجلس، روز گذشته واکنش های مختلفی در رسانه ها منتشر شد که یکی از همکاران پیک نت آنها را جمع کرده و برای ما ارسال داشته است. این گزارش را در همین شماره پیک نت می خوانید. در جمع اظهار نظرها، اشاره عباس عبدی روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی به این که "چرا قبل از انتخابات 1400 مجلس این طرح را در دستور کار خود قرار نداد؟" جالب توجه بود. او تلویحا گفت که در هر انتخاباتی مردم را با انواع مانورها بازی میدهند. از جمله در همین مورد مسدود سازی اینترنت که قبل از انتخابات آن را در دستور قرار ندادند تا واکنش های بصورت عدم شرکت بروز نکند، که البته علیرغم این مانور هم، وسیع ترین عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری رقم خورد. علی مطهری نیز در همین ارتباط روز گذشته در توئیتی نوشت: طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی نیز مانند اکثر طرح هایی که مشمول اصل 85 می شوند و مردم در جریان مذاکرات آنها قرار نمی گیرند و مصوباتِ بصورت دستوری خواهد بود که از بالا دیکته می شود. نمونه آن قانون اصلاح آیین دادرسی کیفری بود که می گوید وکیل متهم سیاسی باید مورد قبول رئیس قوه قضاییه باشد.

پس از ترور سعید حجاریان و انتقال او به بیمارستان و آغاز تلاش برای زنده نگهداشتن او، جمع زیاد به عیادت او که در بیهوشی کامل بود رفتند. از جمله آیت الله خوئینی ها که یکسال پیش نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی نوشت و توصیه کردن در سیاست های 3 دهه رهبری خود تجدید نظر کند. خوئینی ها پس از بیرون آمدن از بیمارستان، با سئوالات خبرنگارانی روبرو شد که در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی جانی تازه گرفته بودند. از او درباره ترور حجاریان پرسیدند و او بی آنکه اسم از کسی بیاورد با اشاره دست خیابان پاستور را نشان داد که بیت رهبری در آن قرار دارد. خبرنگاران صریح تر سئوال کردند و خوئینی ها زیر لب گفت : «ایشان (علی خامنه ای) هر نوبت مملکت را به سمتی می کشد و بحران می سازد!»


جنبش خوزستان ادامه جنبش سبز است

صدیقی، امام جمعه تهران

باز هم  دسته گل به آب داد!


حریق در «آنتالیا» ترکیه

حریق در جنگل های یکی از توریستی ترین مناطق ترکیه آنتالیا بیش از آن که در رسانه های اروپائی و منطقه ای بازتاب داشته باشد در ایران بازتاب داشته است. دلیل این بازتاب سفرهای تابستانی ایرانی ها به ترکیه، دهها هزار ایرانی که در ترکیه و بویژه در همین منطقه خانه خریده اند و شدت گرفتن موج مهاجرت از افغانستان به ترکیه است. دولت ترکیه مناطق وسیعی از آنتالیا را تخلیه کرده اما علیرغم همه تدابیری دولتی، تاکنون عده ای در آتش سوخته اند که شمار آنها بیش از 5 نفر کشته و دهها مصدوم و مجروح و مفقود گزارش شده است. هنوز دلیل آغاز آتش سوزی اعلام نشده است. آنتالیا از معروف ترین مناطق ساحلی ترکیه است. آنتالیا نزدیک به 3 میلیون جمعیت دارد و بافت قدیمی و تاریخی شهر از جاذبه های توریستی آنست.


مخالفت امام جمعه مهاباد با بستن فضای مجازی

رهبران مذهبی اهل سنت ایران

واقع بین تر از روحانیون شیعه


سرمقاله راه توده 796

نمایش وحدت ملی

بزرگترین‌دستآورد‌ تظاهرات‌خوزستان


علی لاریجانی

همه در حکومت بوده ایم

ومسئول وضع موجود هستیم


عنوان اول پیک نت 6 مرداد

بحران آب در ایران

فرا تر از این بحران در خوزستان است!


بخشی از سرمقاله جمهوری اسلامی

اگر مردم از ما راضی نباشند

داشتن زرادخانه دنیا هم بی فایده است


پشت دری های بیمارستان سینا

کرونا در ایران

از مرز فاجعه ملی عبور کرده!


چرا نام همه گورستان ها مذهبی است؟

بهشت زهرا از مردگانی پر شده

که مرگ حق همه آنها نبوده


راه توده 796 منتشر شد!

 

هفته نامه راه توده - شماره 796 (چهارشنبه 6 مرداد 1400)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی کانال تلگرام و فیسبوک راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره نتیجه گیری از خیزش اخیر مردم ایران درحمایت از اعتراض های مردم خوزستان است. بخش دیگری از خاطرات محمد علی عمومی با عنوان "صبر تلخ" در این شماره نیز منتشر شده. این بخش شامل یکی از رویدادهای مهم دهه اول جمهوری اسلامی و سرنوشت نخستین رئیس جمهور ایران است. در این شماره همچنین مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

بحران آب در ایران فراتر از این بحران در خوزستان است، در کنار مردم یا در کنار سرمایه داری تجاری- مافیائی؟، عقب نشینی نظامی امریکا و نیروهای نیابتی ایران، بر سه نسل توده ای چه رفته است!، تجربه و نیرنگهای راستگرایان را در جمهوری اسلامی دست کم نگیریم، اعتصاب کارگران نفت ایران وارد دومین ماه شد، رئیس جمهوری هائیتی چرا باید کشته میشد؟، مقاومت در برابر واکسن اجباری در فرانسه، انگلستان عادت به خوردن طلای کشورهای دیگر دارد، افغانستان به دو دولت تقسیم می شود؟ و بالاخره نگاهی به مصاحبه عبدالله شهبازی درباره نقش مجاهدین خلق در ج.  اسلامی با عنوان "جمهوری اسلامی یکشبه در ورطه کنونی نیفتاد!"

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت چهارشنبه «بحران آب در ایران فراتر از این بحران در خوزستان است» با نزدیک به 9 هزار خواننده روی تلگرام این روزنت بیشتری مخاطب را در مقایسه با دیگر مطالب داشت. پس از عنوان اول، سرمقاله نشریه راه توده با نزدیک به 6 هزار و 500 خواننده بیشترین مخاطب را داشت. در فیسبوک پیک نت نیز هم عنوان اول و هم سرمقاله نشریه راه توده بیشترین خواننده را داشتند که به ترتیب روی 7 و 6 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد
آدرس فیسبوک پیک نت
https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران