به امید رسیدن پولهای بلوکه شده بدست رئیسی

مخالفان داخلی مذاکرات وین

ناگهان موافق آن شده اند؟

 

واقعیت فرود هواپیما در مینسک

سرنگونی هواپیمای اکرائین

قراربود دربلاروس تکرار شود!

(پیک هفته ۱۰۹) 8 خرداد ماه 1400 - 29  مه 2021

 pyknet100@gmail.com


5-8 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


5-8 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


5-8 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


5-8 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


5-8 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


5-8 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی

یادداشت سردبیری- عنوان اول پیک نت 8 خرداد

تا آخرین فرصت ها

باید در میدان انتخابات ماند!

شوک اولیه رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی 1400 با هدف خالی کردن میدان برای ابراهیم رئیسی که نامزد جبهه پایداری (یگانه سازمان مسنجم حاضر در جمهوری اسلامی دارای تفکرات حجتیه و فدائیان اسلام) برای ریاست جمهوری است، بتدریج جای خود را به چاره اندیشی میدهد. آن پیشنهادهای واکنشی که عمدتا در فضای مجازی و کلاب هاوس در حد "پرچم سفید بالای خانه ها آویزان کنید" و یا "روی برگه های رای بنویسید شجریان" و از این دست واکنش های بی نتیجه و احساساتی، حالا کم کم جای خود را به این منطق میدهد که "هنر دیپلماسی یعنی استفاده از کوچکترین فرصت ها و موقعیت ها و عبور از کوچکترین روزنه ها» بقول شادروان نصرت رحمانی شاعر«قفل یعنی که کلید- قفل یعنی، کلیدی هست».

در این که راس نظام تصمیم قطعی دارد تا رئیسی را ببرد به کاخ ریاست جمهوری شکی نیست و نیاز به برشماری دلائل و نشانه های آن نیز نیست و تقریبا در این روزها و شب ها به کرات و با صراحت در فضای مجازی و حتی در برخی رسانه های داخلی (با احتیاط) مطرح شده است. آنچه به آن پرداخته نشده آنست که امروز، برای فردا چه باید کرد؟ دیروز متعلق به گذشته است و البته بجای خود مهم و تاریخی. در 24 ساعت گذشته، خوشبختانه این "به روز" اندیشی را کم کم و پس از واکنش های عصبی و احساساتی اولیه که از آن بوی تحریم می آمد و خواه نا خواه برای مشام سازماندهندگان انتخابات رایحه ای دل انگیز بود و هست را شاهدیم. احتمالا در روزهای آینده از زبان امثال خاتمی و حسن خمینی و حتی تاج زاده و هم اندیشان وی بصورت رهنمود عملی برای انتخابات مطرح خواهد شد. این طیف میدانند که در انتخابات شرکت کرده و رای خواهند داد زیرا سازماندهندگان انتخابات در انتظار فرصت اند تا پس از رسیدن به نتیجه دلخواه کسانی را باتهام همسوئی با براندازان خارج از کشور به بند بکشند. این کسان نظام امنیتی را خوب می شناسند و روغن آن به تن اغلب آنها مالیده شده است. بنابراین یگانه نتیجه ای که از انفعال باقی می ماند سردرگمی مردم و کاهش مشارکت در انتخابات است که عمیقا مطلوب سازماندهندگان انتخابات 1400 است. آنها خود در عمل بزرگترین پرچمدار تحریم انتخابات اند. این پرچم را باید پائین کشید. حتی اگر بر این تصور باشند و باشیم که  آن سازماندهندگان برای رسیدن به هدف حاضرند به حربه های دیگری تا حد کودتائی شبیه 88 و یا اعلام آراء تقلبی متوسل شوند نیز نمی توان تسلیم انفعال شد. تحریم انتخابات تنها در شرایطی موثر و یا موفق است که یک جنبش سازمان یافته و دارای رهبری منسجم هدایت آن را برعهده داشته باشد. این از بدیهی ترین اصول مبارزاتی است و آنها که این را نمیدانند و یا فراموش کرده اند، نه در گذشته چیزی آموخته اند و نه امروز قادر به درک این اصول اند. هنوز تا زمان مناظره های انتخاباتی که بسیار کنترل شده برگزار خواهد شد زمان در اختیار است. در این زمان دراختیار، بجای حرف ها و تحلیل های تکراری که زیر بمباران بی وقفه تلویزیون های فارسی زبان خارج از کشور جریان دارد، باید به مردم راه حل نشان داد و جلوتر از، آن با نشان دادن مجلس کنونی به مردم نتیجه انفعال را یاد آور شد. اگر هدف به شکست کشاندن طرح سازماندهندگان انتخابات کنونی و جلوگیری از رسیدن رئیسی و جبهه پایداری و موتلفه اسلامی (که دُم خود را به دُم آن گره زده) به ریاست جمهوری است، چرا نباید با معدود نامزدهای اندک متفاوت وارد مذاکره حضوری شد و خواهان ارائه برنامه آنها در مناظره ها شد تا در صورت تائید و موافقت به حمایت از آنها برخاست؟ حتی اگر آن 35 تا 48 در صدی که گفته می شود در انتخابات شرکت خواهند کرد را بتوان به دو نیم تقسیم کرد و انتخابات را به دور دوم کشاند یک پیروزی است. به مردم باید کوتاه و صریح و ساده دلائل و انگیزه های این حضور را گفت. شاید این خیز نیز به نتیجه نرسید، اما نمی توان و نباید تسلیم این پیش بینی شد.

(این مصاحبه حمید رسائی از رهبران جبهه پایداری و مصری نایب رئیس مجلس از جبهه پایداری را در همین شماره پیک نت بدقت گوش کنید!)


دو جمله کوتاه و خبری

اختیارات رهبر ج. اسلامی

واگذار شده و شرایط تغییر کرده


بجای تحریم و ترک صحنه باید از این موقعیت استفاده کرد

رئیسی نماد حکومت شد

و در ضعیف ترین موقعیت است

نعمت بوستانی


درعراق

بازداشت فرمانده حشدالشعبی

آغاز خلع سلاح شبه نظامیان است؟


صدر اعظم پیشین آلمان:

چین را نمی توان به دوران

ریخته گری صنایع غرب باز گرداند


سرمقاله راه توده 788

انتخابات 1400

جنگ‌خونین‌برسر رهبری‌است!


مقصر واقعی وضع موجود مملکت کیست؟

رئیسی و کداخدائی

تازه ترین دروغ ها را گفتند!


عنوان اول پیک نت 5 خرداد

در آستانه 15 خرداد
انتخابات ریاست جمهوری را
ذبح سلطنتی کردند!


بیانیه های این دو پس از رد صلاحیت

لاریجانی و جهانگیری از بیم

پر شور شدن انتخابات حذف شدند


سال 77 جنتی به هاشمی گفت:

به رقابت و تبلیغ برای

شرکت درانتخابات نیاز نداریم


راه توده 788 منتشر شد

هفته نامه راه توده - شماره 788 (چهارشنبه 5 خرداد 1400)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی کانال تلگرام و فیسبوک راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به رد صلاحیت ها برای انتخابات 1400 و تدارک نبردهای نزدیک بر سر جانشینی رهبر جمهوری اسلامی دارد. بخش دیگری از خاطرات محمد علی عموئی در این شماره نیز منتشر شده است. همچنان که بخشی از مناظره در سمینار 80 سالگی حزب توده ایران با حضور یروان آبراهامیان. در همین شماره مطالب دیگری می خوانید با عناوین زیر:

برای تغییرات و اصلاحات باید در سنگر انقلاب 57 ماند، تکامل گام به گام جهانی که در آن زندگی می کنیم، زیاده خواهی های سلطان ترکیه تا کجا پیش می رود؟ امریکا برای توطئه در آسیای میانه افغانستان را ترک نخواهد کرد، خواب های تازه برای افغانستان، 3 و نیم میلیارد دلار هزینه انقلاب رنگی در بلاروس بر باد رفت و بالاخره تفسیری از شورش سرکوب شده 15 خرداد.


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت چهارشنبه "انتخابات ریاست جمهوری را ذبح سلطنتی کردند" با بیش از 8 هزار خواننده روی تلگرام پیک نت و سرمقاله راه توده با نزدیک به 8 هزار خواننده روی تلگرام پیک نت پر مخاطب ترین مطالب بودند. در فیسبوک پیک نت نیز تناسب آراء تقریبا همینگونه بود و هر دو مطلب به ترتیب روی 9 و 7 فیسبوک خوانندگان آن به اشتراک گذاشته شدند.

آدرس فیسبوک پیک نت


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران