بیانیه 77 امضائی در ایران

سرکوب مردم، راه حل

معضلات کنونی جامعه نیست!

 

سعید لیلاز:

سهمیه بندی کردن بنزین

راه حل گریز ناپذیر بحران

(پیک هفته ۱۰۹)  27 آبان ماه  1398 -  18 نوامبر 2019

 pyknet100@gmail.com


25-26 آبان

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


25-26 آبان

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


25-26 آبان

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


25-26 آبان

منتخب اخبار
شهرستان ها


25-26 آبان

منتخب اخبار ورزشی


25-26 آبان

منتخب اخبار اقتصادی

 

عنوان اول پیک نت 27 آبان

سهمیه بندی بنزین

یکی ازدلائل شورش مردم است

رهبر جمهوری اسلامی، روز گذشته به بهانه "درس خارج" درباره شورش مردم علیه سهمیه بندی بنزین سخنرانی کرد. او بصورت مشروط پذیرفت که طرح سهمیه بندی را سران قوا تهیه و او تائید کرده است، اما نگفت که خود او به شهادت فیلمی که از سخنرانی او برای کارگزاران دولتی  وجود دارد و ما نیز آن را روز گذشته منتشر کردیم، دستور تهیه آن را داده بود. او دراین سخنرانی گفت که کارشناس سهمیه بندی نیست. مسئله اساسی همین است که ایشان کارشناس بسیاری از مسائلی که درباره آنها اظهار نظر می کند نیست، اما دستور و فرمان آن را میدهد و برای کل کشور دردسر تولید می کند. برای مثال درباره افزایش جمعیت و یا ممنوع بودن مذاکره با امریکا و یا تشکیل دولت جوان در آینده نزدیک و یا کودتا علیه نتیجه انتخابات 88 و ابقای احمدی نژاد برای 4 سال فاجعه بار دیگر و دهها ودهها نمونه دیگر.

در زمان جنگ هم بنزین سهمیه بندی شد اما مردم اعتراض نکردند و پذیرفتند، بنابراین، ایشان از خود باید سئوال کند که چرا اکنون مردم در برابر این نوع تصمیمات اینگونه واکنش نشان میدهند؟ وضع اقتصادی کشور بحرانی است و سهمیه بندی بنزین یکی از راه حل های مقابله با این بحران اما مردم اعتماد به حکومت ندارند و در برابر این نوع راه حلها مقاومت می کنند. او باید دلائل این مقاومت را بپذیرد. مردم وقتی مملکت را غارت شده و دزد زده می بینند، لواسان و زندگی های لاکچری را می بینند و تقسیم جامعه به "خودی" و "غیرخودی" را می بینند، زبان تهدید و تحقیر امام جمعه ها و فرماندهان سپاه را می بینند و می شنوند، خطر جنگ را با سخنرانی های همین امام جمعه ها و فرماندهان نظامی حدس می زنند و آینده ای بدتر از امروز را حدس می زنند، سیمای بیگانه با مردم و واقعیات جامعه را هر شب می بینند، جنگ قدرت در درون حکومت را شاهدند، فرار با میلیاردها دلار از مملکت را به حافظه سپرده اند و دهها و دهها نمونه دیگر، طبیعی است که سهمیه بندی بنزین بدلیل شرایط فوق العاده و بحرانی اقتصادی را نمی پذیرند و قبول ندارند. رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در درس خارج حمله به اماکن عمومی و پمپ بنزین ها را کار اراذل و اوباش دانست. واقعا این باور اوست؟ این خشونت درجامعه نهادینه شده و سرمنشاء آن رفتار خشونت آمیز و چند ده ساله خود حکومت با مردم است. حتی در همین تظاهرات علیه سهمیه بندی بنزین صحنه های از خشونت های نیروهای نظامی و انتظامی وجود دارد که خود درسی به مردم برای مقابله به مثل است.

رهبر جمهوری اسلامی نیز مانند شاه که هر نوع نارضائی داخلی را به گردن خارجی ها می انداخت در سخنرانی درس خارج خود انگشت اشاره را به طرف مجاهدین خلق و سلطنت طلب ها دراز کرد. واقعا باور دارد که مجاهدین خلق دارای چنین توان و نیروئی در داخل کشورند؟ مردم از مجاهدین خلق همانقدر نفرت دارند که از رفتارهای امنیتی و سرکوبگرانه حکومت. کدام ابلهی است در ایران که بخواهد ایران تبدیل به پایگاه "اشرف" مجاهدین در عراق شود؟ آیا او واقعا اعتقاد دارد که بیانیه فرح (همسر شاه) مشوق تظاهرات مردم است؟ و یا مقصر و مشوق تلویزیون های بی بی سی و من و توست و یا سانسور و بی هویتی و بی اعتباری صدا و سیما؟

اینها خود فریبی است و راه به جائی نمی برد. فاجعه از کودتای 88 شروع شد و گام به گام گسترش یافت و هرگاه که فرصتی شد بار دیگر و آلوده به خشونت جلوه کرد. مردم رای میدهند و رئیس جمهور انتخاب می کنند اما شخص رهبر مانع هر ابتکار او برای برون رفت کشور از بحران شد. اجازه تشکیل دولت به او نداد و لیست کابینه در اختیارش گذاشت. بیت رهبری را به ستاد اداره کشور از روی سر دولت و مجلس تبدیل کرده است. شهردار غیر دزد و غیر وابسته به سپاه و بیت رهبری منصوب می شود آن بلاها را سرش می آورند. مشهد به کانون فتنه تبدیل می شود و متکی به بیت رهبری است. فاتحه انتخابات مجلس را از هم اکنون احمد جنتی و حسین طائب و علم الهدا در مشهد خوانده اند. راه حل دیگری برای مردم باقی مانده جز شورش؟

 فتنه از اینجا بر می خیزد و نه از بیانیه فرح و مجاهدین خلق. مردم جنگ نمی خواهند، تحریم نمی خواهند، سرکوب و تحمیل حجاب و جلوگیری از کنسرت و بستن اینترنت نمی خواهند. شاهکارهای امنیتی مانند ظهور روح الله زم پیشکش خودتان. مردم آرامش و کار و نان و آزادی می خواهند. هنوز شماری از معلمین و دانشجویان و فعالان مدنی و سیاسی را تحت عنوان محکومین امنیتی از زندان آزاد نکرده حالا چندین برابر آنها از دستگیر شدگان روزهای اخیر را به زندان می برید. راه حل برون رفت از بحران اینها نیست. راه حل خاموش کردن تنوری است که طی سه دهه در بیت رهبری روشن است و برای مردم و کشورنان الوده به خاک اره می پزد و ای بسا شاطرهای کنار تنور همان نفوذی هائی باشند که در کنار صدام حسین بودند و او را تشویق به حمله به کویت و گرفتن آن کشور کردند و زمینه حمله امریکا به عراق را فراهم ساختند. اگر این واقعیات پذیرفته نشود، از حریق وحشت کنونی هم که بگذرید، حریق دامنه دار تری در پیش است.


برای استیضاح و برکناری روحانی

گروه مصباح یزدی در مجلس

دیروز سنگ روی یخ شد!


آمران خشونت در کردستان ماموریت داشته اند

سرکوب مردم کردستان با هدف

زمینه سازی برای دخالت خارجی


منتخب اخبار روزهای گذشته


حسین طائب در مشهد

سخنرانی رئیس اطلاعات سپاه

در همایش ناظران انتخابات!


کودتا در کشور کودتا خیز - ایرج گلفام

مورالس روی شانه های مردم

به بولیوی باز خواهد گشت؟


عنوان اول پیک نت 25 آبان

اکثریت جامعه ایران

ازنگاه حکومت "غیرخودی"اند!


جلوگیری از قاچاق سوخت دلیلی اصلی نبود

راست و پوست کنده نمی خواهند

به مردم بگویند چرا بنزین سهمیه بندی شد


با جنبش اعتراضی به گرانی بنزین- عبدالله شهبازی

تلنگری برای قبول نوسازی

و اصلاحات بنیادی در ج. اسلامی


عنوان اول پیک نت 25 آبان- یادداشت سردبیری

بنزین روی آتش

بیاعتمادی مردم به‌حکومت!


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

سخنرانی حسین طائب رئیس اطلاعات سپاه در جمع ناظران انتخابات در مشهد بیشترین خواننده را در میان مطالب شماره روز گذشته داشت. اینترنت از شنبه شب در ایران بکلی فلج است و ما خود نیز با این فلج اینترنت در ایران کاملا حساب دستمان آمد که شمار خوانندگان پیک نت در ایران تقریبا 4 برابر خوانندگان پیک نت در خارج از ایران است. از قطع اینترنت در ایران متاسفیم اما از این آگاهی خود خوشحالیم. سخنرانی طائب جمعا روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت 4 هزار و 800 خواننده داشت و روی 5 فیسبوک نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران