مرور مطبوعات 26 فروردین

مانع "NGO" ها نشوید

بگذارید به سیلزدگان کمک کنند

 

سخنان روحانی در جلسه شورای فضای مجازی

اخبار جعلی و شایعات

رسانه های ایران را فتح کرده!

(پیک هفته ۱۰۹) 27 فرودین ماه  1398 برابر 16 آوریل 2019 

 pyknet100@gmail.com


شرح عکس دو متهم پرونده پترشیمی، تسبیح بدست و انگشتر فیروزه به انگشت در دادگاه پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته بود. این مطلب روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 13 هزار و 200 خواننده داشت و روی 6 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد. ضمنا نوار سرود "ایران ای سرای امید" سایه نیز که بمناسبت تخریب خانه کودکی و جوانی او در شهر رشت منتشر کردیم نیز جمعا 14 هزار و پانصد شنونده داشت.


26-25 فروردین

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


26-25 فروردین

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


26-25 فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


26-25 فروردین

منتخب اخبار
شهرستان ها


26-25 فروردین

منتخب اخبار ورزشی


26-25 فروردین

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 27 فروردین

مردم پشت به حکومت

به یاری سیلزدگان رفتند!

رهبر جمهوری اسلامی روز گذشته در باره سونامی سیل برای ملاقات کنندگانش سخنرانی کرد. او همیاری مردم را برای کمک به یکدیگر و به سیل زدگان ستود و آن را با دوران جنگ مقایسه کرد. در حقیقت همیاری کم نظیر مردم برای کمک به سیلزدگان را مصادره به مطلوب خود کرد و از دوران جنگ گفت و لابد در این تخیل و تبلیغ که اگر به ایران حمله شود هم وضع همین است. در جنگ ایران وعراق هم مردم به یاری جنگ زدگان شتافتند، این واقعیت است، اما این هم واقعیت است که اگر در آن دوران بدلیل اعتبار آیت الله خمینی و اعتماد به دولت میرحسین موسوی مردم آنچه را در توان داشتند کردند، این بار، در حکومتی که فساد و غارت و چپاول بزرگترین اختلاف طبقاتی تاریخ را در ایران بوجود آورده وضع بکلی به گونه ای دیگر است. کدام شهر را کسی به یاد دارد که به توصیه امام جمعه مردم به کمک سیلزدگان رفته باشند؟ کدام اطلاعیه بلند بالای روحانیون که اشک تمساح ریختند باعث تحریک و تحرک مردم شد؟ مقامات محلی دولت را مردم کتک زدند. از جمله در گمیشان که وزیر کشور در مصاحبه تلویزیونی خود به آن اعتراف کرد. سردار نقدی فرمانده بسیج را مردم دوره کردند و اگر نگریخته بود می رفت زیر مشت و لگد مردمی که تا زانو در سیل و گل بودند. فیلم پل دختر را همگان دیده اند که سپاه و نیروی انتظامی و مردم سیلزده روبروی هم سنگ و گلوله مبادله می کنند. در برخی مناطق امام جمعه ها پس از فروکش کردن سیل به همراه یک تیم محافظ رفتند ببینند چه خبر بوده! از آن بسیج یکصد هزار نفره ای که سپاه سال گذشته در ورزشگاه آزادی برای رهبر به خط کرد چند نفر در جبهه سیل حاضر بود؟ واقعیت آن تخیلاتی که رهبر بر زبان آورده چیز دیگری است. واقعیت اینست که مردم دست در دست یکدیگر به راه خود می روند و حکومتیان با زدن چنگ به سر و صورت خود و دندان نشان دادن به مردم به راه خویش می رود.


گفتگو با غلامحسین کرباسچی

انتخابات مجلس آینده در گرو

اعتماد میان مردم و حکومت است


طرفدار حقوق بشر و مخالف اعدام

نرگس محمدی و نسرین ستوده

دو پرچم افراشته در زندان اوین


منتخب اخبار روزهای گذشته


بموجب لایحه ای جدید

10 فرمان طلاق

در ج. اسلامی اجرا می شود!


درسی که روحانیون نجف

از سقوط اعتبار
روحانیت در ج. اسلامی گرفتند

 


این عکس یک نمونه است

"خودی"ها خون مردم

"غیرخودی" را در شیشه کردند!

این دو، که چهره شان را مطبوعات ایران حذف کرده اند، دو تن از متهمان پرونده اختلاس پتروشیمی در دادگاه این پرونده اند. هر دو از نیروهای ارزشی و خودی و رویش یافته در 30 سال گذشته اند. هم انگشتر فیروزه به انگشت دارند و هم تسبیح می گردانند و قطعا ریش هم دارند و ای بسا مهر پیشانی هم باشند. رانت خواری و چپاول و اختلاس که ویرانگر تر از سیل است، با همین معیارهای ذکر شده در بالا آغاز شد و به فاجعه حذف نیروهای کارآمد و باز شدن میدان برای این "خودی" ها انجامید. خانه امثال سایه را در شهر رشت ویران کردند و لویزان ها را برای همینها که حریمشان را حفظ کرده و عکسشان را بی چهره منتشر کرده اند آباد! کم مایه ترین باصطلاح شاعران اهل بیت در مجلس ادبی رهبر شعر خواندند و می خوانند و لابد به ریش امثال شفیعی کدکنی و سایه می خندند و بر قبر سنگ شکسته شاملو و ممنوعیت شعر سیمین بهبهانی پوزخند می زنند. تحصیل کردگان و شایسته های پترو شیمی در حاشیه خیابانها از بیکاری قدم می زنند و این تسبیح بدست ها سرگرم چپاول.


چین برای ورود به اروپا

از دروازه های رُم عبور کرد

راشا تودی- ترجمه رضانافعی


منتخب اخبار روزهای گذشته


دو کلام حرف حساب از داخل مجلس

دولت و مجلس

اختیارات قانونی خود را ندارند!


ناظران صدا و سیما بی اختیارند

29 سال است صدا و سیما را

یک کانون پنهان رهبری میکند


عنوان اول پیک نت 25 فروردین

خاتمی به چه جرمی

ممنوع‌التصویر و خبراست؟

جرم محمد خاتمی چیست که آقای خامنه ای از او قهر کرده و دستور حصر خبری و تصویری او صادر شده است؟ به این سئوال سخنان خود خاتمی در دفاع مستدل از میرحسین موسوی، دلیل ورود او به صحنه انتخابات ریاست جمهوری 88، دفاع از آرمان های انقلاب 57 و اشاره تلویحی او به اختلاف نظرات موسوی و خودش با مقام رهبری است، که کسی اجازه ندارد به او بگوید بالای چشمت ابروست! آقای خامنه ای نتیجه واقعی آن انتخابات را قبول نکرد و به امید مطیع بودن احمدی نژاد، او را برای چهار سال دوم بر سر نوشت کشور حاکم کرد و به خودسر و خودکامگی خود ادامه داد که امروز نتیجه اش کف خیابانهاست. مردم به هر بهانه و فرصتی علیه کل نظام شعار می دهند. حتی در سیل اخیر. در این میان احمدی نژاد که در موج سواری تجربه و استعداد دارد، حالا روز به روز بیشتر علیه نظام و شخص رهبر موضع گیری و افشاگری می کند تا گذشته اش را در اذهان عمومی پاک کرده و بعنوان سخنگوی مردم ناراضی برای خود موقعیتی فراهم آورد. بشنوید!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران