"کرونا" چٌرت آقایان را پاره کرد

مجلس بی اعتبار یازدهم

میتواند سکاندارمملکت شود؟

 

دارو سازی "سود محور"

تسلیم شبیخون "کرونا" شد!

یونگه ولت ترجمه رضا نافعی

(پیک هفته ۱۰۹)  25 فروردین ماه 1399 - 13 آوریل 2020

 pyknet100@gmail.com


23-24 فروردین

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


23-24 فروردین

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


23-24 فروردین

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


23-24 فروردین

منتخب اخبار
شهرستان ها


23-24 فروردین

منتخب اخبار ورزشی


23-24 فروردین

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 25 فروردین

خودکشی با کرونا

از ترس کشته شدن در شورش

روز گذشته روحانی سفر بین شهرها را آزاد اعلام کرد و اضافه کرد که از اول اردیبهشت نیز سفر میان استان ها آزاد خواهد شد. او اضافه کرد که همه وسائط نقلیه عمومی در آغاز و پایان کار (در حالیکه در طول روز هزاران مسافر سوار و پیاده می شوند و آلودگی را با خود در شهر پخش می کنند) باید ضدعفونی شوند،(بعد از مرگ سهراب، نوشدارو) رانندگان موظف به استفاده از ماسک هستند و باید به اندازه صندلی مسافر سوار کنند. (مگر مسافر منتظر می ماند که راننده صندلی خالی پیدا کند و به او تعارف کند؟) برای کاستن از بار ازدحام در خطوط مترو و اتوبوس شهروندان در تهران و کلان شهر از وسایل شخصی استفاده کنند. (یعنی همین ترافیکی که سرعت نجومی گرفته است)

این تصمیمات، آشکارا خودکشی از ترس مرگ است. یعنی از بیم شورش گرسنگان و بیکاران این تصمیمات گرفته شده و مرگ براثر کرونا را به مرگ بر اثر گلوله در یک شورش عمومی را ترجیح داده اند. سادگی محض است که اگر تصور شود روحانی خود و یا در مشورت با کابینه اش این تصمیمات را گرفته و اعلام کرده است. اینها تصمیمات باصطلاح نظام است و شخص رهبر جمهوری اسلامی حرف نهائی را در باره اجرای آن زده است. ایران بر خلاف چین و کره جنوبی توان اعلام قرنطینه عمومی برای یک یا دو هفته را ندارد. به این دلیل ساده که توان و امکان رساندن غذا به مردم در قرنطینه را ندارد. اقتصاد تقریبا فلج ایران با اعلام قرنطینه کاملا فلج می شود و بیکاری و گرسنگی زمینه ساز شورش مردم می شود. این تفسیر را حتی خود روحانی در یک جمله کوتاه در سومین سخنرانی اش در جریان هفته های کرونا و در رد پیشنهاد قرنطینه گفت. او گفته "ما با خطر 30 میلیون گرسنه روبرو می شویم که به خیابان می آیند."


پول آنها پول ملت است

3 بنیاد عظیم  اقتصادی

که باید به داد مردم برسند!


میرسلیم و یا قالیباف میخواهند این رسوائی را اداره کنند

مجلس رسوای آینده

با چه آرائی تشکیل می شود!


چهره ای امنیتی و مطبوعاتی!

"مصطفی الکاظمی" کیست

که میخواهد دولت درعراق تشکیل بدهد؟


سفر میان شهرها همچنان ممنوع است

قرنطینه ناگهانی و نسنجیده ترکیه

منجر به استعفای وزیر کشور شد!


شکست طرح فاصله گذاری

قرنطینه دو روزه ترکیه

شاید نمونه ای شود برای ایران


در ارتباط با آمار تلفات کرونا

نظر و استدلال سازمان های

پزشکی ایران را قبول کنیم!


عنوان اول 24 فروردین

همه حکومت ها و نظام ها
به یک شکل سقوط نمی کنند!


به امید لغو تحریم ها و گرفتن وام از صندوق بین المللی

سخنان جهانپور علیه چین

نظر حاکمیت برای نرم کردن ترامپ بود


سرمقاله 733

آیا نتایج حمله جهانی "کرونا"

همان نتایج جنگ دوم خواهد بود؟


در فضای کرونا زده

"آزادی و امنیت" در ایران

جایخود را به"جان و نان" داده


عنوان اول- گفتگوی پیک نت با یک پزشک متخصص

در طرح "ایمنی گله ای"

چه تعداد ایرانی قربانی می‌شوند؟راه توده 733 منتشر شد

نخستین شماره راه توده در سال 1399 با شماره 733 منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام آن نیز قرار گرفت. راه توده از سال 1370 تا اکنون بی وقفه (چند سال بصورت چاپی و سپس اینترنتی) منتشر شده و امیدواریم به همت مالی یارانی که دل در گرو انتشار این هفته نامه دارند و آن را تابلوی مشی توده ای می دانند، انتشار آن ادامه یابد. در همینجا از آن اندک یارانی که ما را تاکنون با کمک های مالی خود یاری کرده اند و آن شمار از خوانندگان که پرداخت آبونمان را (در حد توان مالی خود) وظیفه خویش دانسته اند تشکر می کنیم و به آنها درود می فرستیم. راه دراز و پرمشقتی در این نزدیک به 28 سال طی شده و ما سرفرازیم که به یاری خوانندگان و همکارانی که داشته ایم توانسته ایم این راه را تا اینجا طی کنیم. وحدت نظری، سیاسی و تشکیلاتی آرزوی ماست اما ادامه مشی توده ای وظیفه ما. امروز کافی است روی اینترنت طالب اطلاعاتی در هر عرصه سیاسی (بویژه داخلی و در ارتباط با تاریخ معاصر ایران و انقلاب 57) و درباره حزب توده ایران باشید تا با اولین اشاره مطالب متعدد راه توده در برابر شما قرار گیرد و حاصل همین راه پرمشتقی است که طی شده است.

یکبار دیگر دست همگی را می فشاریم و حساب بانکی خود را برای پرداخت آبونمان و کمک مالی شما اعلام می کنیم.

Postbank Essen

DE42360100430517751430

PBNKDEFF

Germany

 

سرمقاله شماره 733 راه توده اختصاص به آینده محتمل بحران کرونا دارد. بخش دیگری از اولین کودتای نظامی ها در ایران نیز در این شماره منتشر شده است. در همین شماره مطالبی می خوانید با عناوین:

دکتر جهانپور در بحران کرونا سخنگوی کیست؟، چرا کلیددار صندوق ارزی کشور باید رهبر باشد؟، شباهت های روبرو شدن ایران و امریکا با بحران کرونا، پایان تراژدی "نظم نوین برداری" است؟، ملی کردن موقت شرکت ها تا پایان بحران اقتصادی کرونا، جهان بدون روسیه قدرتمند طعمه امریکاست، درس بزرگ چین به سازندگان "کرونا"، کشور اکوادور میان دو ویروس "استبداد و کرونا"، سخنرانی فیدل کاسترو در باره نقش جهانی پزشکان کوبا و بالاخره سفر و دیدار زنده یاد به آذین دبیر جمعیت هواداران صلح در سال 58 با خانم ایندیرا گاندی رهبر وقت هندوستان.


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته (یکشنبه)، پیامی بود که یکی از خوانندگان پیک نت زیر مطلب شمار قربانیان در گیلان و آزاد سازی زندانیان معتاد و عواقب آن نوشته شده و مستقل منتشر شد. این مطلب روی کانال تلگرام پیک نت بالای 6 هزار و 500 خواننده داشت. همین مطلب روی فیسبوک پیک نت بالای 1500 خواننده داشته و روی 8 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران