سرمقاله راه توده 790

وحشت از رئیس جمهور تحمیلی

در میان سپاه و اصولگرایان

 

روزنامه جمهوری اسلامی:

روحانی در افشای کارشکنان

غفلت کرد و آنها میدان را گرفتند

(پیک هفته ۱۰۹) 19 خرداد ماه 1400 - 9 ژوئن 2021

 pyknet100@gmail.com


19-18 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


19-18 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


19-18 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


19-18 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


19-18 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


19-18 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 19 خرداد

موریانه حجتیه، آخرین

ریسمان جمهوری را میجود!

حجت الاسلام محتشمی پور دیده بر جهان فرو بست و شاید با چشمانی اشکبار از سرانجام انقلاب و جمهوری اسلامی. او از نزدیک ترین یاران جوان آیت الله خمینی بود که سایه به سایه او حرکت می کرد. خطر حجتیه برای قبضه جمهوری اسلامی و خواندن فاتحه آخر برای انقلاب 57 را خوب تشخیص داده بود. همان خطری که آیت الله خمینی یکبار در نامه ای به شورای نگهبان آن را با این جمله تاکید کرد :«اگراینها قدرت را بدست بگیرند، هیچ باقی نمی ماند»

محتشمی پور از اندک روحانیون عمیقا معتقد به این جمله و هشدار آیت الله خمینی بود و میدانست جبهه پایداری عکس برگردان حجتیه است. جبهه ای که حالا دست بالا را در حاکمیت جمهوری اسلامی دارد و می کوشد سکان ریاست جمهوری را نیز بدست بگیرد.

محتشمی پور 8 سال پیش در مصاحبه ای گفت:

رخنه و نفوذ با پوشش انقلابیگری در نهادها و ارکان انقلاب همیشه در مرکز توجهات امام قرار داشت. امام نگران نفوذی‌ها بودند.  دربسته و سربسته بگویم؛ کسانی که در این انقلاب هرگز دستی بر آتش نداشته‌اند یا از اساس مخالف نهضت اسلامی و مخالف حرکت توامان امام و ملت بوده‌اند،(اشاره مستقیم به مصباح یزدی) بعد از پیروزی انقلاب با نقاب جدید وارد شدند. انجمن حجتیه یکی از شاخص‌ترین جریان‌های نفوذی است. امام هرگز نگاه خوبی به این انجمن نداشتند. ایشان خطر انجمن حجتیه را برای انقلاب بسیار جدی تلقی می‌کردند.

وقتی امام به آنها نهیب زدند تا تشکیلات‌شان را جمع کنند به ظاهر اعلام انحلال کردند اما پشت پرده فعالیت‌های‌شان، نظام تشکیلاتی‌شان و ارتباطات‌شان را ادامه دادند. فقط فرق‌شان با پیش از انقلاب و اوایل انقلاب این است که ماسک انقلابی به صورت زدند و توانستند از غفلت مسوولان وارد ارکان نظام شوند و پست‌های حساس هم بگیرند.

اولین نقشه‌ای که اجرا کردند و شاید هنوز هم روی آن کار می‌کنند و نتایج فاسد آن را می‌ بینیم حذف  یاران انقلاب و امام با انواع اتهامات و برچسب‌های بعید از عرصه‌های سیاسی و اجتماعی بود.

 امام در ارتباط با نهاد مهم شورای نگهبان و حضور عوامل نفوذی در اطراف فقهای شورای نگهبان بارها تذکرات جدی دادند. اگر بخواهم یک نمونه از این هشدارها را به عنوان مثال بگویم پیامی است که ایشان به مناسبت گشایش مجلس دوم و رد صلاحیت محمد سلامتی به شورای نگهبان فرستادند. در این پیام خطاب به شورای نگهبان فرمودند: «... گاهی دیده می‌شود بعضی از آقایان محترم در مسائلی وارد می‌شوند که موجب وهن شورای نگهبان است... حواس‌تان را جمع کنید که نکند یک مرتبه متوجه شوید که انجمن حجتیه‌ای‌ها همه ‌چیزتان را نابود کرده‌ است. امام این مسائل را می‌دانستند که به نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، بسیج و سایر قوای مسلح و تذکر ‌دادند و نسبت به آن اعلام خطر کردند.(برای اطلاع سردار اسماعیل کوثری از فرماندهان ارشد کنونی سپاه عضو رهبری جبهه پایداری یا همان حجتیه بازتولید شده است. بازتولید سلطنت استبدادی از اهداف انجمن حجتیه بود که اکنون در ولایت مطلقه فقیه خلاصه شده است- پیک نت)


ناصر همتی را حمایت کنیم

من در برابر کسانی ام

که میگویند کاخ سفید را حسینیه می کنیم!


مشارکت در انتخابات
تا کنون در مرز 38 در صد است


راه توده 790 منتشر شد!

هفته نامه راه توده - شماره 790 (چهارشنبه 19 خرداد 1400) منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی کانال تلگرام و فیسبوک راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره نیز اختصاص به انتخابات 1400 دارد با این مضمون که مهره چینی های این انتخابات اختلافات در درون سپاه و جریان اصولگرا را آشکار کرد. بخش دیگری از خاطرات پس از انقلاب و دوران زندان محمدعلی عموئی نیز در این شماره منتشر شده است که اختصاص به بازگشت رهبران حزب توده ایران از مهاجرت به ایران و همچنین تلاش برای گرفتن جواز انتشار روزنامه "مردم" ارگان مرکزی حزب توده ایران دارد.

در همین شماره مطالبی می خوانید با عناوین زیر:

با تحریم انتخابات به سمت انقلاب خواهیم رفت؟ شریک توطئه حذف جمهوریت نشویم، پس از روحانی راستگرایان ارتجاعی سکان را بدست می گیرند، زمینه های کوچ مرجعیت شیعه از ایران به نجف، ارتش مخفی 60 هزار نفره امریکا برای عملیات تروریستی، 4 توصیف از جهنم در تمدن سرمایه داری، کردها در بغرنج ترین شرایط منطقه ای، امریکابزرگترین بدهکارو چین بزرگترین طلبکار جهان، پیوند روسیه و چین در مسیر تکامل بیشتر، بخشی دیگر از مناظره در سمینار 80 سالگی حزب توده ایران و بالاخره ترجمه بخش هائی از فیلم مستند 15 سالگی ریاست جمهوری پوتین و رستاخیر روسیه.

 

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


عنوان اول پیک نت 18 خرداد

چشم بند را که در"اتاق مرگ"

برداشتم "رئیسی" را دیدم!

هوشنگ اسدی  از جمله زندانیان از تونل شکنجه عبور کرده دهه 60 است. کتابی نیز درباره شکنجه هایش با نام "نامه به شکنجه‌گرم" نوشته که به چند زبان ترجمه و منتشر شده است. او روزنامه نگاری است که پیش از انقلاب بسیار دیده بود و در زندان جمهوری اسلامی بسیار دید. وی پس از پخش اول مناظره انتخاباتی و ظاهر شدن ابراهیم رئیسی بعنوان نامزد نظام برای ریاست جمهوری در این مناظره طی یادداشت کوتاهی از دیدارش با رئیسی در زندان اوین نوشت:


اسحاق جهانگیری

در مناظره انتخاباتی

آنچه را نگفتند من می گویم!


خود را فریب نباید داد

نتیجه تحریم انتخابات مجلس چه بود

که نتیجه تحریم 1400 باشد؟


رئیسی:
به ما تکلیف شده وارد میدان شویم


گزارشگر اعزامی ترکیه به ایران

مردم در خیابان ها کم کم

درباره همتی صحبت می کنند


در گذشت محتشمی پور، روحانی

ثابت قدمی که از خطر حجتیه آگاه بود


فائزه هاشمی:

جبهه اصلاحات می تواند

نظر انتخاباتی اش را بشکند!


پس از اعلام نظر نخست وزیر

موافقت مقتدا صدر

با جمع کردن شبه نظامیان عراق


اشاره حسن خمینی به جانشینی

دوران استبداد وراثتی

با انقلاب 57 تمام شد!


از میان خبرهائی که این روزها به آنها توجه نشد

دولت عراق مصمم به چیدن

پروبال حشد الشعبی است!


عنوان اول پیک نت 17 خرداد

فردا، برای افسوس

انفعال و تحریم امروز دیر است


مجتبی خامنه ای

آقازاده ای که آقائی اش

به کروبی و ناطق نوری ابلاغ شد


حکومت‌چرا فردی‌مثل‌ رئیسی را پیش‌انداخته؟

ابراهیم رئیسی در گفتن حرف های پوچ و بی سر و ته تخصص دارد. بارها در گذشته برخی گفته ها و سخنرانی های او را در همین زمینه منتشر کردیم و همین نکته را نوشتیم. حالا در جریان انتخابات 1400 و مناظره ها این نکته کاملا بر همگان آشکار شد که وی درون تهی است و باحتمال بسیار به دلیل همین تهی بودن از دانش سیاسی و اقتصادی و حتی ندانستن فن بیان که از ویژگی های روحانیون باید باشد، برای ریاست جمهوری پیش انداخته شده است. این پیش انداختن یا برای بیرون انداختن همیشگی او از عرصه سیاسی و حتی خیال به رهبری رسیدن است و یا او را با همین ضعف ها پیش انداخته اند تا مهره ای کاملا دستآمور و تابع دستورات باشد. در مناظره های تلویزیونی او درباره تولید و مسکن حرف های پوچی زد که در آستانه این مناظره ها نیز در مصاحبه هائی که سیمای جمهوری اسلامی با هدف تبلیغ او تهیه و پخش کرد زده بود. از جمله در همین اظهار نظر خنده داری که می شنوید. او با همین میزان از اطلاع و دانش سالها معاون اول قوه قضائیه بود، سالهای رئیس بازرسی کل کشور، دادستان کل و پیش از آن حاکم شرعی که با حکم او قتل عام زندانیان سیاسی انجام شد که این آخرین در صورتی که او رئیس جمهور شود در هر سفر خارجی که برود – از جمله سازمان ملل- با اعتراض و دادخواهی بازماندگان آن قربانیان و سازمان ها و احزاب سیاسی روبرو خواهد بود.


عباس عبدی و انتخابات 1400

وقتی یک مهره شطرنج گمُ می شود

یک دکمه می تواند جای آن را بگیرد


 سرمقاله راه توده 789

پیامدهای انفعال

در انتخابات‌ ریاست‌ جمهوری 1400


عنوان اول پیک نت 12 خرداد

اگر دیروز غفلت شد

امروز نباید غافل ماند


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (سه شنبه) «چشم بند را که در"اتاق مرگ"برداشتم "رئیسی" را دیدم!» روی تلگرام پیک نت نزدیک 7 هزار خواننده داشت و پر مخاطب ترین مطلب در میان دیگر مطالب این شماره بود. روی فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب پر خواننده ترین بود و روی 9 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

آدرس فیسبوک پیک نت


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران