سخنان جوانفکر به نیابت از قدرت پشت پرده
فتح مجمع مصلحت نظام
و تغییر اصول قانون اساسی

 

پارلمان نیوز نوشت
دو میلیارد تومان
در حساب بانکی جهرمی

 تماس با ما

infos@

pyknet.

net

19 آبــان

1389

10 نوامبـــر

2010

 

 

 

پیک هفته 107  - آرشیو پیك هفته

خواندن پیک نت

با "گوگل ریدر" اینجا


منتخب اخبار

 قانون اساسی را

بخوانید و تکثیر کنید


روزشمار

کودتای 22 خرداد

1- لحظات کودتای 22 خرداد


2-  آغاز روز، در 23 خرداد زوتراز طلوع خورشید


3- نشانه های یک خیزش ملی علیه کودتا در ایران


4- بهت و حیرت مردم، از دوشنبه تبدیل به اعتراض شد


5-انقلاب خیابانی برایرسیدن به  آزادی


بشنوید!
میرحسین موسوی

پیروز قطعی انتخابات هستم


مصاحبه تاریخی

ابوالفضل فاتح

رئیس اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی موسوی


3 فیلم سخنرانی اخیر موسوی

1- 2- 3


نماز جمعه

خامنه ای

پس از کودتا 22خرداد


اسناد تاریخی
بیانیه کودتا را
چه کسی نوشت؟

 چه کسی خواند؟


میرحسین موسوی :

مشکلات نظام

 برای مردم آشکار شده

همه مردم برای اطلاع رسانی به یکدیگر کمک کنند. این دولت از نظر مردم مشروعیت ندارد و مردم به آن اعتماد ندارند. مردم باید بتوانند در چارچوب قانون اعتراضات خود را نشان دهند، در غیر اینصورت ما به سمت تقابل های قومی، ملی، مذهبی و قبیله ای خواهیم رفت.


فیلم را ببینید!
پاینده باد ایران ما


شب کودتای 22 خرداد
در ستاد  موسوی چه گذشت؟
شهرزاد همتی


 

 

امریکا بازار صادرات آلمان، چین و ژاپن را می خواهد
پس از فتح بازار
نوبت قلعه ارز می رسد
اشپیگل 45- ترجمه و تلخیص رضا نافعی

اشپیگل: باراک اوباما، که نمی داند چگونه گریبان خود را از چنگ مشکلات اقتصادی رها سازد، کشورهائی را بر سکوی اتهام نشانده که ترازنامه بازرگانی آنها مثبت است و صادرات آنها بیش از وارداتشان است: چین، ژاپن و آلمان. اگر سران و نخست وزیران 20 کشور بزرگ صنعتی و آستانه ای، معروف به "جی 20 " موفق به یافتن راههائی برای حل مشکلات نشوند و با هم به توافق نرسند، بیم آن می رود که برای نخستین بار پس از جنگ دوم جهانی، از هر سو ضرباتی سخت به آزادی بازرگانی  وارد آید. تصمیمات این اجلاس، برای آلمان که در میان کشورهای صادر کننده جهان مقام دوم را دارد، حائز اهمیت فوق العاده است. به نظر تیموتی گایتنر، وزیر دارائی آمریکا، دلیل وضع اسفبار این کشور، مازاد بازرگانی چین و آلمان است. به گفته توماس اشتراوب هار، رئیس موسسه پژوهشهای اقتصادی در هامبورک، تضییقات گمرکی، در نبرد جهانی بر سر بازار، سلاحی است در حد هفت تیر، که تاثیرش موضعی است و فقط آن کسی را از پای در می آورد که مورد اصابت قرار گرفته است. مشکل اینجاست که هرکس با دلائل موجه رفتار خود را توجیه می کند. چینی ها ارزش پول خود را پائین نگه می دارند تا بخش صادرات آنها فلج نشود. آمریکائی ها صدها میلیارد دلار در جامعه پخش می کنند به این امید که چرخ وامانده از تحرک اقتصاد به گردش در آید. و هر دو کار سقوط ارزش ارزها را بیشتر می کند. نبرد غولها مشکلات زیادی برای اقتصاد  جهان ببار خواهد آورد. اگر بانک مرکزی اروپا  ــ طبق وظیفه اش که  حفظ ثبات ارزش یورو است، اقدامی برای کاستن از ارزش یورو بعمل نیاورد، بهای تولیدات اروپا بالا خواهد رفت و این به ضرر آلمان،  دومین کشور صادر کننده جهان تمام خواهد شد. این وضع آدمی را بشدت بیاد بحران جهانی اقتصاد در سالهای دهه سی در قرن گذشته می اندازد.


تراژدی
در رمان بزرگ انقلاب 57

پرسیده اند که چرا مدتی است از دکتر مهدی خزعلی مطلبی نقل نمی کنید؟

می گوئیم: ایشان مطلب تازه ای ننوشته که ما نقل کنیم. فعلا مشغول بازجوئی نوشتن است. لابد از اوین که بیرون آمد، فصل دیگری از تراژدی سرگذشت یک نسل مذهبی و انقلابی، به جبهه رفته و دخیل بسته به اسلام را خواهد نوشت. فعلا، به وعده اش عمل کرده و در زندان دست به اعتصاب غذا نیز زده است.

آیندگان، دهها رمان از آغاز و سرانجام انقلاب 57 خواهند خواند و انگشت حیرت را زیر دندان های خود خواهند گزید. توصیف پدر و پسری بنام "خزعلی"، توصیف پدر و دختری بنام "خلخالی"، وصف برادرانی با نام های"خامنه ای" که در دو صف به نماز ایستادند اما در برابر هم و... آرزو کنیم که برگ برگ این صحنه ها و سرگذشت ها را محمود دولت آبادی جمع کرده و سرگرم به هم دوختن آنها باشد. شاید هم دولت آبادی ها و احمد محمودها، علی محمد افغانی ها، سیمین بهبهانی ها و درویشیان های آینده، این برگ ها را به هم دوختند و به لحاف خونین و چهل تکه دهه 60 پیوند زدند. روزنوشت های نسرین ستوده و یادداشت های زندان امین زاده و حتی یادداشت های "سلول انفرادی" دکتر خزعلی ... می گوید: برگ برگ تراژدی بزرگ جمع می شود و به دریای رمان بزرگ انقلاب 57 خواهد پیوست! همان دریائی که در اعماق خود، تراژدی دهه 60 را حفظ کرده است.


یک روده راست در شکم ندارند
خیر سرتان با این خیراتتان!

رضا تقوی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور: احمدی‌نژاد یکی از عوامل نشاط فوق‌العاده‌ در استان تهران است./ فارس
مرتضی تمدن، استاندار تهران:
به لطف خدا امروز فتنه‌گران بی آبرو شده‌اند ولی کوچکترین وقفه‌ای در خدمت رسانی ایجاد نشده است./ فارس
حبیب‌الله عسگراولادی، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری:
رقابت بین اصولگرایان رقابت در سبقت در خیرات است./ ایسنا
آیت‌الله نوری همدانی:
مسئولان ما به هر کشوری که سفر می‌کنند مورد تجلیل و تکریم و تقدیر قرار می‌گیرند./ ایسنا


می توان مردم را کشت
اما نمی توان شورش را خاموش کرد!
لوموند دیپلماتیک - ترجمه منوچهر مرزبانیان

قیمت یک بمب افکن B-2 از بودجه سالانه نظامی 122 کشور جهان بیشتر است. در حالی که حداقل چیزی که در باره [فایده] استفاده از آن، در مواردی جز ستیزی احتمالی میان ایالات متحده و چین، می توان گفت آنست که نامعلوم می نماید. تمرکز هزینه های نظامی رو به افزایش دارد: در مقیاس جهانی، نیمی از بودجه ایالات متحده، و سه چهارم بودجه ده کشور بدان اختصاص یافته است. نظارت و نگهبانی فضائی عمومیت یافته، که در پیوند با سلاح هائی برخوردار از انرژی هدایت شونده و سفینه های بدون سرنشین است، چشم اندار تازه ای را برای کشتن در فواصلی دورتر و با شتابی هرچه سریع تر و به بهائی هرچه گران تر می گشاید. گرچه غالبا از این فنون برنمی آید که چالش هائی را چاره کنند که شورش های مردمی برمی انگیزند، اما شمار کشتگان در میان مردمان غیر نظامی را هم کاهش نمی دهند که همچنان نخستین قرباینان جنگ ها هستند.


تعطیل خط تولید و اخراج کارگران
"تاپ خودرور"
زیر بلدوزر تحریم ها له شد


انتشار لوموند دیپلماتیک فارسی اکتبر

لوموند دیپلماتیک فارسی ماه اکتبر با ترجمه 10 مقاله منتشر شد و روی سایت این نشریه قرار گرفت. دراین شماره می خوانید: 

1- يک دولت براي دو رويا 2- از جهانی جادوئی تا توفان خلقت 3- بيماري دموکراتيک 4- مرز ميان افغانستان و پاکستان، هم منشاء جنگ و هم کليد صلح 5- ابداع بيشتر براي بيشتر کشتن 6- روسیه، جامعه ای آزاد و تحت کنترل نظامی اقتدارگرا 7- تغيير مسير در کوبا؟ 8- سئول خود را ژاندارم می انگارد 9- راه گشائي يک ايده 10- در اروپا، توانايي در برابر دانش


مجلس جلوی آن را گرفت
بهداشت و درمان در یک قدمی خصوصی شدن

مصاحبه سردار محمد وفائی
آقا راضی، سپاه راضی گور پدر مردم ناراضی!

نفت سر سفره ها نیآمد
چپاول مافیائی، پول بی زبان مردم

آقا زاده ای از نسل رویش کرده ها

این عکس در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات گرفته شده است. آن که ریش خرمائی دارد محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد است و آن که ریش قیتونی و سیاه و موی سر ژل زده دارد، آقا زاده رامین است. یعنی از رویش یافتگان انقلابی دوران رهبری علی خامنه ای که بارها روی این رویش و ریزش نیروی انقلاب 57 تاکید کرده است. این رویش یافتگان جای آن ریزش کردگانی را گرفته اند که سرانجام خامنه ای علیه آنها کودتای 22 خرداد را ترتیب داد و اکنون بسیاری از آنها در بندهای امنیتی و سپاهی زندان اوین اسیرند.

محمدعلی رامین در واکنش به انتشار این عکس گفته است: پسر من فعالیت‌های ارزشمندی برای نظام داشته، و با انتشار این عکس او را سوزاندند و به رژیم صهیونیستی سرنخ دادند و‌ به نظام ضربه زدند!


وحشت از شورش مردم در ایلام

توفان نفرت ملی
خامنه ای را تا قم بدرقه کرده!

پس از دو دهه رهبری ویرانگر، علی خامنه‌ای در بن بست سیاست تکیه بر سپاه گیر کرده و به قم روی آورده است. وی که تصور می کرد سپاه مشروعیت سیاسی خود را از او می‌گیرد، اکنون می‌بیند او خود باید مشروعیت مذهبی اش را از سپاه بگیرد. او در چنین بن بستی از سیاست تکیه بر سپاه به قم روی آورده است. او از ابتدا نفهمید که هر قدر روحانیون بیشتر حصر و هتک حرمت امنیتی و ضعیف تر شوند خود او نیز با آنان ضعیف تر و منفور می‌شود و بنابراین بیشتر نیازمند تکیه به نیروی نظامی و دستگاه سرکوب خواهد بود و هرقدر خود او بیشتر نزد مردم منفور شود روحانیون خواهند کوشید حساب خود را از وی جدا کنند تا در گرداب این نفرت عمومی نیفتند!


شکایت از صدا و سیما!
نامه متملقان نان مفت خور خطاب به فصل الخطاب!

سرمقاله راه توده: یکماه پس از تصرف سفارت امریکا
آنها که 30 سال پیش
این روزها را پیش بینی کردند

جای مدافع قانون کجاست، جز اوین؟
در دادگاه های کودتا
 سایه قانون را با تیر می زنند
!

نسرین ستوده، زندانی کودتای 22 خرداد است. جرم او دفاع از قانون و حقوق بشر در جمهوری اسلامی است. 7 روز پیش اعتصاب غذای خشک کرده است. دادستان تهران در روز سوم این اعتصاب با او در اوین ملاقات کرده اما هنوز معلوم نیست تفاهمی در این دیدار بدست آمده؟ اعتصاب پایان یافته؟ ستوده آزاد خواهد شد؟ ...

همزمان با خاطرات زندان "امین زاده"، یادداشت های روزانه "نسرین ستوده" پیش از پیوستن به بقیه زندانیان کودتا خواندنی است. با این یادداشت ها، با اینسوی زندان، یعنی دادگاه های متصل به آنسوی دادگاه ها، یعنی زندان آشنا می شوید. قاضی صلواتی را می شناسید، خانه اشباحی را کشف می کنید که در آن احکام دادگاه های کودتا صادر شده و همراه با پرونده در اختیار باصطلاح قضات سه دادگاه کودتا قرار میگیرد. در حقیقت قرار نمی گیرد، بلکه ابلاغ می شود. آن ارواحی که در  خانه اشباح احکام را صادر میکنند پل رابطی اند میان بازجویان و شکنجه گران زندان و قضاتی که خود نیز یا در گذشته اینکاره بوده اند و یا اکنون هم به این کار مشغول اند. پشت فرد بازداشتی که نقاب بر چشم دارد می ایستند و با مشت و لگد و شلاق و سلول انفرادی دستور اعتراف می دهند. همگی دستشان در یک کاسه است و امثال ستوده شعبه به شعبه، سایه قانون را دنبال می کنند. سایه ای که کودتا آن را با تیر می زند!

نسرین بصیری، همراه با مقدمه ای کوتاه، بخشی از یادداشت های روزانه خانم ستوده را که دراختیار داشته در وبلاگ خویش "سیب" منتشر کرده است. 


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

Konto 4593745

BLZ 10070024

برای پرداخت از خارج آلمان اطلاعات زیر را بنویسید

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

برای کسب در آمد

 سری به ما بزنید


پیام ها و نظرات


یارانه برای
افزایش جمعیت

با سلام- یارانه ها واریزی تا سقف 6 نفر برای هر خانوار یعنی عدالتی که احمدی نژاد شعارش را میداد؟
یارانه ها اصولا برای افراد کم در آمد بود نه این که به خانواده های بالای 6 نفر یارانه واریز شود.  لطفآ این پیام را منتشر کنید.


دالش از ما
ت اش از شما

سلام- در مطلب "تقسیم پست و مقام..." به اشتباهی برخورد کردم که مکررا هم از سوی شما و هم از سوی دیگران قلمی می شود. این لغت "بزرگ ارتشتاران" است که پیوسته به غلط ارتشداران نگاشته میشود. لغت ارتشتار که از دو بخش ارت و شتار تشکیل شده لغتی است پارسی و بمعنای مجازی سپاه و نام ارتش که در زمان رضاشاه به سپاه اطلاق شد  برگرفته از ارتشتار است که به غلط تلخیص شده است.لطفا تصحیح بفرمائید.

امضاء محفوظ

پیک نت: با سپاس از توضیحات شما، حسب الامر اقدام شد. ضمنا 31 سال از ارتشتاری گذشته و عجیب نیست که گاهی "ت" جای "د" بنشیند!


نیم کردار
به ز هزار وعده

زیباترین ضرب المثل ها و کنایه ها در زبان فارسی، در نثر آهنگین و شعر ایران جمع است. در هر زبان و هر کشوری ضرب المثل ها نسل به نسل و سینه به سینه نقل شده اند، همچنان که درایران؛ اما در هیچ کشور جهان ضرب المثل ها و حکایت های پندآموز اینگونه با شعر و نثر آهنگین در هم نیآمیخته است که در زبان فارسی آمیخته است. نه تنها در مثنوی و گلستان و... بلکه آنچه در زبان کوچه نیز رایج است، آهنگین است و وزن شعر دارد؛ و عجیب حکایتی است این زبان کوچه و زبان شعر در ایران.

این اشاره کوتاه را کردیم، تا به آنها که برای پرداخت آبونمان استفاده از پیک نت برای اول هر ماه ایرانی و یا اول هر ماه میلادی هزار وعده خوبان دادند و یکی وفا نکردند، بگوئیم: "دو صد گفته، چو نیم کردار نیست"!


محمود نگو
محمود نبند

هر چیزی یک واحدی دارد.  مثلا واحد اندازه گیری شدتِ زلزله، ریشتر، واحد وزن "کیلو"، واحد مایعات "لیتر"، واحد چهارپایان "راس"، واحد جمعیت "نفر" و...

میدانید مردم برای واحد دروغ در ایران چه کشفی کرده اند؟ و  اصطلاح "خالی بندی" چگونه کامل کرده اند؟ این اس. ام. اس را بخوانید که یکی از هزاران اس. ام. اسی است که مردم در ایران برای هم می فرستند: "دیروز یکی از دوستان برایم ۴ محمود بست!


برگرفته از کتاب "بازی شیطانی"
"حماس"
 در فلسطین
چرا و چگونه متولد شد؟

(این کتاب را از این طریق تهیه کنید)